X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Młode staraczki ❤ (22-28)
Odpowiedz

Młode staraczki ❤ (22-28)

Oceń ten wątek:
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 12 października 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Bardzo mi przykro, że to jednak nie ciąża ☹️ ale trzymam kciuki dalej i w końcu musi się udać 😘 super też, że masz dobrego lekarza u którego czujesz się bezpiecznie i że zapewnia ci właściwą opiekę. Zrób wszystkie badania jak zalecił no i starań ciąg dalszy 😊 chodzisz do gina prywatnie czy na NFZ? Ja nadal szukam dobrego gina i ciężko naprawdę u mnie w mieście 😕

    Alu, poszłam na NFZ do nowego (do mojego bardzo ciężko sie dostać na kontrole). Dziewczyny mowił że starszy lekarz, lekko przewrażliwiony ale w porzadku. I miały racje. Bo w podstawowe badania dał mi na "wszelki wypadek" i doceniam. Bo lepiej w tę stronę. Oby się udało tak jak powiedział. Na pocieszenie te 3 miesiące trzeba dać sobie podstawy aby witaminy i zmiana trybu życia zaczęła być normą dla organizmu. Szkoda ze w szkole tego nie ucza, człowiek na wstępie nie tracilby zapału.

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 12 października 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak tylko postanowiłam ze chce zajść w ciążę to miałam tydzień opoznienia @. Nie wiadomo z czego. Cykl mi się rozbujał i tak przez trzy miesiace. Teraz dopiero sie uspokaja. Jedynie owulacja różnie następuje... bo zdążyło sie w 11 dc jak i w 14 dc. Zapewne to norma.


    Tak już mnie bolą jajniki jak nigdy na @ a nie przychodzi, ale nie ma co robić sobie nadziei, bo lekarz nic nie widział przecież 😅 Chyba że ślepy... 😂

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 12 października 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla kurcze super, że na nfz co się udało 😁 bo to też zaoszczędzone pieniążki, które można zainwestować w co innego 😁 i oczywiście lepiej sprawdzić wszystko przed ciąża niż miało by być coś nie tak jakbyś już w niej była. I masz oczywiście rację, że czas na zmianę dla organizmu też jest potrzebny. Czasami poprostu trzeba coś sprawdzić i zmienić a wtedy się uda😊. Kurcze ja się teraz ciągle waham z wyborem tego gina,☹️ wszystkich do wyboru co mam to prywatnie i boję się znowu stracić kasę, żeby nic mi nie powiedział i nie pomógł. Ale w poniedziałek już zapisuje się do któregoś i zobaczymy co będzie 😋 a jeszcze dodam, że gdyby w szkole uczyli, że czasami nie od razu się zachodzi w ciążę to by tyle kobiet nie trafiło wiary tak szybko 😕
    I co do cykli to jest takie dziwne wszystko, jak myśl o ciąży może blokować okres 🙈 to aż nie do pomyślenia, że w organizmie się może coś zablokować przez za dużo myśli o ciąży itp naprawdę zaskakujące

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 13 października 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest aż niemożliwe że człowiek podejmuje decyzje o ciąży a wszystko sie miesza, śluzu mniej, cykl się waha. Aaa masakra.

    Dziewczyny czy któraś z Was brała może wiesołek i len?
    Czy może mieć to wpływ na jajniki? Od trzech dni bolą, a okres ma byc za kilka dni.... Nigdy wcześniej nie miałam bolu przed @ :(

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja mam 28lat staramy się o bobasa od końca sierpnia. Teraz jestem na etapie oczekiwania na okres heh nie wiem co się wydarzy. Bardzo bym chciała ale jak się nie uda to cóż.... Smuteczek 😨 póki co mam objawy jak przed okresem delikatnie mnie brzuch pobolewa i bolą mnie piersi. Chyba zrobię test ciążowy za kilka dni chyba ze okres jednak się pojawi to będzie sprawa jasna.... 😩

  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 13 października 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzoana91 wrote:
    Hej ja mam 28lat staramy się o bobasa od końca sierpnia. Teraz jestem na etapie oczekiwania na okres heh nie wiem co się wydarzy. Bardzo bym chciała ale jak się nie uda to cóż.... Smuteczek 😨 póki co mam objawy jak przed okresem delikatnie mnie brzuch pobolewa i bolą mnie piersi. Chyba zrobię test ciążowy za kilka dni chyba ze okres jednak się pojawi to będzie sprawa jasna.... 😩

    Nie martw sie :) Ja próbuje od lipca. Trzeba dać sobie czas by organizm dostosował sie do nowych warunków hehe, czyli pewnie zaczęłaś brać jakieś suplementy, kwas foliowy. Nie każdemu udaje sie za pierwszym strzałem, jesteśmy na to dowodem :)

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 13 października 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla i właśnie przez takie historie ciężko uwierzyć we wpadki 🙈 my tylko powiemy hasło ciąża a już wszystko się przestawia... Ale no cóż, trzeba starać się dalej i w końcu musi się udać 😁

    Hej Dzoana, starania to czasami "ciężki" czas przez który musimy przejść, żeby na końcu cieszyć się cudowną nagrodą ❤️ nie trać wiary, może akurat okaże się to twój szczęśliwy cykl 😁 póki nie ma @ jest nadzieja. Jak zrobisz test daj znać co wyszło, a my trzymamy kciuki i tak jak Ola podbijam radę, że nie martw się bo trzeba sobie dać czas na te wszystkie nowości dla organizmu

    Miki0707 lubi tę wiadomość

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 13 października 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Nie martw sie :) Ja próbuje od lipca. Trzeba dać sobie czas by organizm dostosował sie do nowych warunków hehe, czyli pewnie zaczęłaś brać jakieś suplementy, kwas foliowy. Nie każdemu udaje sie za pierwszym strzałem, jesteśmy na to dowodem :)

    My się staramy od końca maja (obecnie 7cs) i dalej nic... Nigdy bym nie przypuszczala że tyle cykli nam to będzie zajmowalo, no ale tak jak mówisz każda potrzebuje troche czasu (jedne mniej drugie więcej). Warto się też pobadac na początku hormony i tarczycowe badania, żeby wiedzieć czy coś trzeba uregulować.

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 13 października 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doomi03 Ja jestem właśnie przed badaniami na prolaktyne i tsh :) także zobaczymy czy to ma wpływ, czy nie mozemy po prostu trafić.
    Prawda jest też taka że jak sie czegos bardzo chce to tego się nie dostaje, także troche odpuścić trzeba i wyluzować zwłaszcza jak nie ma medycznych przeciwwskazań.

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 14 października 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze jest to, że czasami łatwo powiedzieć, że trzeba wyluzowac a gorzej wykonać 😕 człowiekowi tak zależy, że sam z siebie się nakręca nie wiadomo kiedy. Ale wiem, że da się to zrobić mimo wszystko 😁 każdej z nas się w końcu uda

    AleOla26 lubi tę wiadomość

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 14 października 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Najgorsze jest to, że czasami łatwo powiedzieć, że trzeba wyluzowac a gorzej wykonać 😕 człowiekowi tak zależy, że sam z siebie się nakręca nie wiadomo kiedy. Ale wiem, że da się to zrobić mimo wszystko 😁 każdej z nas się w końcu uda

    Ja wieeem :( Przecież sama siebie już dawno nakręciłam. Partner na luzie "jak bedzie to super , jak nie to działamy dalej" a ja irytacja, smutek, gniew, frustracja na zmiane z chwilami kiedy wmawiam sobie że aż tak mi nie zależy.
    Najgorzej jest w okolicach koło owulacji....

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 14 października 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Ja wieeem :( Przecież sama siebie już dawno nakręciłam. Partner na luzie "jak bedzie to super , jak nie to działamy dalej" a ja irytacja, smutek, gniew, frustracja na zmiane z chwilami kiedy wmawiam sobie że aż tak mi nie zależy.
    Najgorzej jest w okolicach koło owulacji....

    Rozumiem, najgorsze też oczekiwanie na test. Ile trzeba przejść żeby zobaczyć te dwie kreski...
    A zmieniając temat, przyszła już @? Bo ostatnio pisałaś, że jesteś przed badaniami z krwi 😊

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 14 października 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Rozumiem, najgorsze też oczekiwanie na test. Ile trzeba przejść żeby zobaczyć te dwie kreski...
    A zmieniając temat, przyszła już @? Bo ostatnio pisałaś, że jesteś przed badaniami z krwi 😊

    Nie wlasnie. Zawsze mam 26 dni. Kalendarzyk wyznacza na 29 dzień... takze czekam. Wkurza mnie to już bo jajniki bolą. Ale zrobilam awaryjnie test ciążowy i nieee.

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 14 października 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A taka naszła mnie myśl, że dobrze że to forum jest, bo dookoła już słyszę że mam odpuścić, że nakrecona jestem i często o tym mówię... Myśli krążą wokół dziecka, ale nikt już słuchać o tym nie chce. Też jestem zmęczona uczuciem ciągłego niepowodzenia i nadziei, ale no tak samo się dzieje.

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 14 października 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzoana91 wrote:
    Hej ja mam 28lat staramy się o bobasa od końca sierpnia. Teraz jestem na etapie oczekiwania na okres heh nie wiem co się wydarzy. Bardzo bym chciała ale jak się nie uda to cóż.... Smuteczek 😨 póki co mam objawy jak przed okresem delikatnie mnie brzuch pobolewa i bolą mnie piersi. Chyba zrobię test ciążowy za kilka dni chyba ze okres jednak się pojawi to będzie sprawa jasna.... 😩

    Zycze jak najszybciej 2 kresek. Jesteśmy w tym samym wieku tylko ze u mnie na poważnie starania zaczęły się rok temu.
    Aktualnie wracam po przymusowej przerwie w staraniach i podejrzewam ze juz niedługo znowu zacznie się u mnie doszukiwanie ciążowych symptomow 😂 taka nasza przypadłość 😊

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 14 października 2019, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla kurcze mnie ostatnio też bolą jajniki kiedy cykl się przedłuża 😕 wkurza to bo jak dłuższy czas bolą to różne myśli przychodza w tych bólach... Oby jednak przyszła jak najprędzej @, bo nowy cykl - nowe możliwości 😊
    Zgodze się z tobą, czasami trzeba poczytać i popisać z innymi dziewczynami, które są w podobnej sytuacji. Niestety nie każdy jest w stanie to zrozumieć, bo łatwo jest powiedzieć komuś "weź wyluzuj" nie doświadczajac tego. Tez fajnie, że tutaj możesz wylać wszystkie swoje smutku, wątpliwości, niepokój i nikt nie powie, że ma dosyć tego tematu 😊 a niepowodzenia w końcu miną, czasami jedna zmiana w życiu powiduje lawinę sukcesow 😉 w końcu każda z nas zostanie mamusią czy to jednego czy gromadki dzieci ❤️

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 15 października 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    AleOla kurcze mnie ostatnio też bolą jajniki kiedy cykl się przedłuża 😕 wkurza to bo jak dłuższy czas bolą to różne myśli przychodza w tych bólach... Oby jednak przyszła jak najprędzej @, bo nowy cykl - nowe możliwości 😊
    Zgodze się z tobą, czasami trzeba poczytać i popisać z innymi dziewczynami, które są w podobnej sytuacji. Niestety nie każdy jest w stanie to zrozumieć, bo łatwo jest powiedzieć komuś "weź wyluzuj" nie doświadczajac tego. Tez fajnie, że tutaj możesz wylać wszystkie swoje smutku, wątpliwości, niepokój i nikt nie powie, że ma dosyć tego tematu 😊 a niepowodzenia w końcu miną, czasami jedna zmiana w życiu powiduje lawinę sukcesow 😉 w końcu każda z nas zostanie mamusią czy to jednego czy gromadki dzieci ❤️

    Dokładnie tak. Mi przyszła dzisiaj @, nareszcie szczerze, bo testy negatywne a jajniki dawały juz mi do wiwatu, nie wiem czy przez olej lniany i wiesolek ktory wprowadziłam pierwszy raz do cyklu...
    Dobre podejście z tym ze nowy cykl nowe możliwości!
    Mi ostatnio życie się komplikuje i zastanawiam się czy z tą ciąża nie wyluzować i poczekać...

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 15 października 2019, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Dokładnie tak. Mi przyszła dzisiaj @, nareszcie szczerze, bo testy negatywne a jajniki dawały juz mi do wiwatu, nie wiem czy przez olej lniany i wiesolek ktory wprowadziłam pierwszy raz do cyklu...
    Dobre podejście z tym ze nowy cykl nowe możliwości!
    Mi ostatnio życie się komplikuje i zastanawiam się czy z tą ciąża nie wyluzować i poczekać...


    W końcu jest 😊 powiem Ci szczerze, że u mnie koniec tamtego tygodnia przyniósł takie rewelacje, że sama teraz myślę tak samo jak ty czy nie poczekać... Tzn ja i tak w sumie nie działam na 100% jak przy pierwszej ciąży, ale sam fakt. Pójdę na spokojnie do lekarza, załatwię swoje życiowe sprawy itp... Chociaż słyszałam, że czasami w takich sytuacjach ciąża lubi zaskoczyć. Najważniejsze, żeby mieć poukładane trochę w tym życiu, żeby spokojnie powitać ciążę i nie stresować się w niej😊 którego dnia cyklu idziesz na badania z krwi?

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Niki Ekspertka
    Postów: 577 99

    Wysłany: 15 października 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej 😊 dołączam się do was. Mam 28 lat. Od roku staramy sie z mężem o nasze pierwsze dzieciątko. Wykryto u mnie kilka problemów a mianowicie podwyższona prolaktyna, TSH i cukier. Ciągle plamienia 😵już mam dość czasem. I tak wszystko kręci się w kółko. co miesiąc to samo. Tyle moich koleżanek, kuzynka, przyjaciółka zaszły w ciążę a ja cięgle walczę. I tylko słyszę wyluzuj itp. yh.

    Początek starań - październik 2018
    Hiperprolaktynemia- opanowana
    Podwyższone TSH-euthyox
    Podwyższony cukier-glucophage
    Niski progesteron-duphaston

    Staramy się o pierwsze dzieciątko♥️
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 15 października 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki wrote:
    Hej hej 😊 dołączam się do was. Mam 28 lat. Od roku staramy sie z mężem o nasze pierwsze dzieciątko. Wykryto u mnie kilka problemów a mianowicie podwyższona prolaktyna, TSH i cukier. Ciągle plamienia 😵już mam dość czasem. I tak wszystko kręci się w kółko. co miesiąc to samo. Tyle moich koleżanek, kuzynka, przyjaciółka zaszły w ciążę a ja cięgle walczę. I tylko słyszę wyluzuj itp. yh.

    Witaj Niki, walczysz już jakoś z tymi problemami? Najłatwiej powiedzieć "wyluzuj" komuś kto się udało szybko, lub nie jest w temacie. Niestety to nie jest tak proste jak się mówi. Niestety człowiek zawsze się bardzo nakręca 😕 mimo wszystko polecam próbować podejść do starań na luzie i kochać się, kochać i kochać 😅 do tego jakieś nowe zajęcie. Może zająć czymś głowę, jakis sport, jakieś zajęcie nowe. u mnie myślę, że to pomogło, że głowa zajęta była czym innym i starania były przez to na luzie.

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ