X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Młode staraczki po 20'tce- łączmy się!
Odpowiedz

Młode staraczki po 20'tce- łączmy się!

Oceń ten wątek:
  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 24 marca 2016, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasna91, a dlaczego tak? Skoro nie jesteś przekonana to jaki jest sens starać się już? Macie jakieś medyczne wskazania?

    AJA_S, ZakręconaOna, Heathera lubią tę wiadomość

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 24 marca 2016, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asmee wrote:
    Jasna91, a dlaczego tak? Skoro nie jesteś przekonana to jaki jest sens starać się już? Macie jakieś medyczne wskazania?

    Zgadzam się z Asmee, nie powinnaś starać się o dziecko póki masz jakiekolwiek wahania...
    To może doprowadzić do depresji poporodowej A nawet psychozy.
    Lepiej na tym głęboko się zastanowić i nie działać pochopnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2016, 19:09

    ZakręconaOna, Biedroneczka29 lubią tę wiadomość

    17.11.17-poronienie całkowite
  • Jasna91 Koleżanka
    Postów: 38 25

    Wysłany: 24 marca 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czerwcu zeszłego roku zaszłam w nieplanowaną ciążę, ale niestety straciliśmy dziecko w 6 tygodniu. To był impuls, który dużo zmienił w naszym życiu.
    Wcześniej, nawet przez myśl mi nie przyszło, że w ciągu najbliższych 10 lat mogłabym zostać mamą, teraz jest zupełnie inaczej.
    Mimo wszytko boję się, że nie zapewnimy dziecku wszystkiego co najlepsze i że będę złą mamą, bo przez studia i pracę szybko będę musiała zostawić Maluszka na 4-5 godzin dziennie pod opieką niani. Nie wiem czy w pełni się pozbierałam po czerwcu zeszłego roku.
    I jeżeli chodzi o mój wiek, to biologicznie to najlepszy czas.

    f2w3rjjg9cpyojg9.png
    9 DPO- 10,5/14 DPO- 261 /16 DPO- 701/ 21 DPO-4785
  • Biedroneczka29 Autorytet
    Postów: 2857 2098

    Wysłany: 24 marca 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny :)
    Widze ze ja to jestem babcia w porównaniu do Was :) u mnie 20 lutego stuklo 30sci wiosenek.

    Sofija <3
    Udalo sie w <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu :)
    201602294556.png
  • Jasna91 Koleżanka
    Postów: 38 25

    Wysłany: 24 marca 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA jestem na końcówce studiów medycznych :) i uwierz mi jedynym przeciwwskazaniem do urodzenia dziecka są właśnie te studia i praca po nich. Ciągły stres. Tylko czy to się zmieni za 5 lat czy będzie jeszcze gorzej... :)

    f2w3rjjg9cpyojg9.png
    9 DPO- 10,5/14 DPO- 261 /16 DPO- 701/ 21 DPO-4785
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 24 marca 2016, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja napisałam to co widziałam.
    Dziewczyna z mojej szkoły wpadła. kazali jej donosić więc doniosła, ale to w jaką depresję wpadła po to nawet jej lekarz nie przewidział.
    Zmuszali ją do opieki nad dzieckiem. W końcu nie wytrzymała i uciekła za granicę.
    Dziecko co prawda wychowują dziadkowie, ale to co przeszła ta dziewczyna to piekło.

    17.11.17-poronienie całkowite
  • Jasna91 Koleżanka
    Postów: 38 25

    Wysłany: 24 marca 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo wszystko myślę, że jestem w dużo lepszej sytuacji.:) Mam cudownego M., stać nas na spełnianie marzeń, nikt nie wywiera na mnie presji związanej z ciążą.
    Długo starałyście się o Maluszki?

    f2w3rjjg9cpyojg9.png
    9 DPO- 10,5/14 DPO- 261 /16 DPO- 701/ 21 DPO-4785
  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 24 marca 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasna91, to zmienia postać rzeczy :) Ale myślę, że każda z nas w pewnym sensie bała się tej roli i miała chwile zwątpienia 'czy to dobry czas, czy dam radę'. Jestem przekonana, że jak na świecie pojawi się maleństwo, to praca/studia nie staną Ci na drodze do opieki nad nim. Wtedy zmieniają się priorytety :)

    U nas sytuacja była o tyle skomplikowana, że długo mieliśmy lekarza konowała, który bardziej szkodził niż pomagał. Ponad rok faszerował mnie hormonami, żeby później inny lekarz zdiagnozował nietolerancję hormonalną. Praktycznie rozregulował mi wszystko dopiero po pół roku na tyle wróciło do normy, że starania miały jakikolwiek sens. Wtedy już zaskoczyło po 9 cyklach :)

    AJA_S lubi tę wiadomość

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 24 marca 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja staram się 11miesięcy bez przerwy (3lata z przerwami).
    Nie mówię wcale że to akurat musi spotkać ciebie. Ale lepiej zastanowić się czy aby na pewno jest się gotowym. To inwestycja na całe życie...
    Jestem pełno etatową ciocią od 9lat, obserwuję moje siostry i wiem że chwilami bywa ciężko- A jednak pragnę strasznie stać się w końcu mamą. Tym bardziej, że Z inicjatywą wyszedł mój B.

    17.11.17-poronienie całkowite
  • Jasna91 Koleżanka
    Postów: 38 25

    Wysłany: 24 marca 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też na to liczę :) póki co czekam czy @ przyjdzie. Dzisiaj 12 DPO ale test negatywny i troszkę straciłam nadzieję :).
    Też długo walczyłam o unormowanie cyklu. Miałam owulację 3-4 razy w roku. Miesiączki w odstępach 60 dniowych. U mnie na szczęście sprawa była prosta i przykra, bo doprowadziłam się do takiego stanu na własne życzenie.
    Asmee, podziwiam Cię, że daliście radę psychicznie. Mam przeczucie, że dla mnie każdy kolejny cykl będzie tak pełen emocji jak ten i nabawię się jakiejś obsesji sikania na testy :D.

    f2w3rjjg9cpyojg9.png
    9 DPO- 10,5/14 DPO- 261 /16 DPO- 701/ 21 DPO-4785
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 24 marca 2016, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasna91 wrote:
    Też na to liczę :) póki co czekam czy @ przyjdzie. Dzisiaj 12 DPO ale test negatywny i troszkę straciłam nadzieję :).
    Też długo walczyłam o unormowanie cyklu. Miałam owulację 3-4 razy w roku. Miesiączki w odstępach 60 dniowych. U mnie na szczęście sprawa była prosta i przykra, bo doprowadziłam się do takiego stanu na własne życzenie.
    Asmee, podziwiam Cię, że daliście radę psychicznie. Mam przeczucie, że dla mnie każdy kolejny cykl będzie tak pełen emocji jak ten i nabawię się jakiejś obsesji sikania na testy :D.

    Ja mam obsesję widzenia objawów ciąžowych.... Na własną zgubę...
    Ale znalazłam lekarza, który specjalizuje się w sprawach takich jak ja... Tylko czekam na wolny termin ;)

    17.11.17-poronienie całkowite
  • Jasna91 Koleżanka
    Postów: 38 25

    Wysłany: 24 marca 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA a w jakim wieku jesteś? Ja też bardzo pragnę żeby wszystko się ułożyło i żebyśmy byli niedługo w trójkę.
    U mnie stres wynika głównie ze studiów i pracy po nich. Jak je wybierałam nie patrzyłam na nie w ten sposób.

    f2w3rjjg9cpyojg9.png
    9 DPO- 10,5/14 DPO- 261 /16 DPO- 701/ 21 DPO-4785
  • Heathera Autorytet
    Postów: 1447 318

    Wysłany: 24 marca 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasna91 to chyba każdy ma obawy czy sobie poradzi w roli matki. Ja pierwsze dziecko urodzila w wieki 20 lat. Gdy synek mial pol roku poszłam na studia zaoczne. Poradziłam sobie normalnie chociaż wiadomo z dużą pomocą rodziców i teściów bo pilnowali go gdy bylam na zajęciac

    dxomzbmhbfmviozz.png f2wlkqi151hokkn6.png 4b9ay2xy5p782exz.png
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 24 marca 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasna91 wrote:
    AJA a w jakim wieku jesteś? Ja też bardzo pragnę żeby wszystko się ułożyło i żebyśmy byli niedługo w trójkę.
    U mnie stres wynika głównie ze studiów i pracy po nich. Jak je wybierałam nie patrzyłam na nie w ten sposób.

    Ja jeszcze 22, ale mam torbiele na jajnikach. Poprzedni gin nic z tym nie robił i faszerował tabletkami. Więc najważniejsze znaleźć dobrego gin.

    17.11.17-poronienie całkowite
  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 24 marca 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Jestem nowa i mam nadzieję, że fajne przyjęcie mnie :D mam pytanko - jak radzicie sobie z uregulowaniem cyklu ?

  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 24 marca 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta95, hej hej! :)

    Z uregulowaniem cyklu to chyba jedynie lekarz może Ci pomóc, bo trzeba poznać przyczynę takiego stanu. Są owszem ziółka, oleje itd ale uważam, ze bez diagnozy to nie ma najmniejszego sensu.

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 24 marca 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asmee, wiem wiem że lekarz, byłam ostatnio i chciał mi dac tabletki anty :/ ale przy staraniach się o dzidzie nie za bardzo mi się to spodobało, więc odmowilam. Zaczęłam brać na własną rękę Castagnus i zobaczymy czy coś pomoze. A wy już maleństwa macie czy też starania ? :)

  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 24 marca 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze zrobiłaś.. trzeba zmienić lekarza. Skąd jesteś, może ktoś podsunie dobre namiary?
    Ja z lekami na własną rękę bym nie ryzykowała, można sobie więcej krzywdy zrobić...

    U mnie maleństwo w drodze, na koniec maja córcia się rodzi :)

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 24 marca 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z Bełchatowa, woj łódzkie :) jak coś ktoś to chętnie skorzystam.
    Co do tych tabletek to są jakieś ziołowe więc chyba nie powinny zaszkodzić :)
    musiałabym poczytać wcześniejsze wasze rozmowy żeby się coś o was dowiedzieć, ale wszystko powoli :D

    Oo w takim razie gratulacje! ❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2016, 21:58

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 24 marca 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też brałam Castagnus przez 3 cykle. U mnie słabo sobie radziły

    17.11.17-poronienie całkowite
‹‹ 658 659 660 661 662 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ