X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...
Odpowiedz

My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...

Oceń ten wątek:
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenaaa wrote:
    A ile trwają Twoje cykle Lemurek? Nie wiem co Ci doradzić bo sama nie wiem co u mnie się dzieje. Nie badałam hormonów i nie monitorowalam się. Mogę tylko przypuszczać, że owulacja jest. Niby mam wykres dwufazowy, ale też dosyć krótkie cykle. Mierzysz tempke, obserwujesz się?

    Nenaaa na początek radzę Ci zbadać podstawowe hormony i zobaczyć czy na pewno wszystko jest ok. Jeśli nie, to czym szybciej wdrożysz leczenie tym lepiej, a jeśli wszystko ok, to przynajmniej będziesz spokojniejsza, a jak wyluzujesz to może wtedy szybciej się uda :)

    Lemurek, nie wiem co Ci poradzić, bo nie widzę Twojego wykresu. Jeśli go prowadzisz to może udostępnij, a jeśli nie to może zacznij :) Powiem Ci, że ja dopiero pierwszy cykl tak bardzo u siebie monitoruję i naprawdę już wiem, że warto, choć byłam raczej sceptycznie nastawiona do tych temperatur i śluzów :) Może poza tym poszukaj konsultacji u innego lekarza? mnie dostatecznie długo "leczono" w przedziwny sposób, gdybym nie natrafiła na moją teraźniejszą gin-endo to pewnie dalej byłabym w kaczej du... Pokładam wielkie nadzieje w tej kobiecie, wierzę, że wie co robi a zaufanie do lekarza to podstawa!

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No masz całkowitą rację chmureczka. Lepiej już na starcie wiedzieć na czym się stoi. Ale już pisałam kiedyś, nie mieszkam w Pl, tu nie ma tak łatwo z badaniami. Jak pójdę do rodzinnego to nie nasciemniam mu przecież, że staram się już bardzo długo, bo doskonale wie o tym, że to nieprawda. Nie da mi skierowania na badania bo już niejedna tu to przerabiała. A weź se zrób tu badania prywatnie wszystkie...porażka. Dlatego tak czekam na wyjazd do Pl...

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde...no gnębi mnie to i męczy, że nie jestem jeszcze przebadana od stóp do głów...No i co ja mam teraz zrobić, zaprzestać starań zanim zbadam hormony?

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
  • lemurek Ekspertka
    Postów: 244 113

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    te moje cykle trwały zawsze tak 28-30 dni. mierze tempke 4 cykle a u giny monitoringi miałam dwa, bo wcześniej to chodziłam tak od sierpnia na usg w dniach około owulacyjnych i pęcherzyki były spoko więc gina twierdziła, że wszystko jest w porządku. Tylko dopiero jak zaczeliśmy pełny monitoring robić to same problemy :(

  • lemurek Ekspertka
    Postów: 244 113

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenaaa zaprzestać starań? myślę, że nie nie i jeszcze raz nie ;) ale przy najbliższej okazji lepiej zrób te hormony.
    Ja nie wiem czy to stres nie powoduje tych wszystkich problemów, bo jak stwierdziliśmy, że chcemy dzidziusia to wszystko zwariowało, czyli nie czuję owulacji jak kiedyś, śluz jest gorszy, piersi w ogóle nie czuję, cykle się skróciły do 24 dni .......

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lemurek wrote:
    Ja nie wiem czy to stres nie powoduje tych wszystkich problemów, bo jak stwierdziliśmy, że chcemy dzidziusia to wszystko zwariowało, czyli nie czuję owulacji jak kiedyś, śluz jest gorszy, piersi w ogóle nie czuję, cykle się skróciły do 24 dni .......

    Lemurek często tak niestety jest, że im bardziej się człowiek nakręca i napina tym gorzej. Łatwo powiedzieć wrzuć na luz tylko osobie, która nie jest we takiej sytuacji jak my. Każda z nas z miesiąca na miesiąc czeka na ten swój upragniony cud, ale ja naprawdę cały czas wierzę, że na wszystko musi być odpowiednia pora. Na Ciebie też :)

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lemurek, sto procent racji, od kiedy zaczęłam starania pojawiły się nagle jakieś problemy, zmiany...Stres nam tak miesza bankowo ;)

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaglądam do Was na chwileczkę, u mnie w mieszkaniu wczoraj został zakończony remont, więc o 17:00 kończę pracę a po pracy sprzątanie po-remontowe, także padam na ryjka.

  • Alfetka Autorytet
    Postów: 332 170

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenaa, a kiedy się wybierasz do PL? jest szansa, że w ciągu najbliższych 2 miesięcy? Bo faktycznie, nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedź na internecie, a jeżeli coś się dzieje w naszym organizmie innego niż zwykle to nie daje spokoju, a każda z nas jest inna i organizm inaczej reaguje i faktycznie męczy strasznie coś takiego :(

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenaaa wrote:
    Kurde...no gnębi mnie to i męczy, że nie jestem jeszcze przebadana od stóp do głów...No i co ja mam teraz zrobić, zaprzestać starań zanim zbadam hormony?

    nenaaa nie znam realiów jakie panują tam gdzie mieszkasz, powiem Ci tylko, że ja zawsze wszystkie badania musiałam robić prywatnie. Nawet jak chodziłam do gina na NFZ to skierowania nie chciał wystawić i wszystko płatne było!!!! proponowali mi za darmo, chcieli mnie położyć w szpitalu, wtedy byłoby za darmo. tylko termin za pół roku, a mnie szlag trafiał z każdym cyklem większy, więc w pewnym momencie znalazłam klinikę gdzie w pierwszym miesiącu na same badania i wizyty wydałam tyle ile w PL wynosi najniższa krajowa pensja ( ok 1200zł), a na leki też jakieś 200zł. Nie trafiłam na ŻADNEGO (!!!!!) lekarza, który zająłby się mną tak na poważnie a przyjmowałby na NFZ. Nawet pod koniec poprzedniego cyklu byłam u takiego jednego co to niby taki niezły w temacie jest, ale odmówił pomocy, mówiąc że jestem dla niego dziwnym przypadkiem, a on nie chce na mnie eksperymentować. Dziękuję mu chociaż za tą szczerość, ale jak widzisz szczęścia do lekarzy to ja nie miałam. Na szczęście mam trochę oszczędności i mogę sobie pozwolić na to by chodzić prywatnie, tylko tak sobie czasem myślę A Z JAKIEJ PAKI KURKA WODNA!!!! Strach pomyśleć co by było, gdyby mnie totalnie nie było stać na to wszystko. Wkur... mnie to że żyjemy w takich głupich czasach...

    to się rozpisałam...

    Krokodylica lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Alfetka Autorytet
    Postów: 332 170

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, ja chyba te nie mam szczęścia do lekarzy, jak coś mnie niepokoi i szanownie dostanę skierowanie to terminy tak odległe, ze chyba bym sfixowała jakbym na nie czekała i tak jak Ty Chmurreczkaa biegam prywatnie ;|

  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfetka, pierwszy plan wyjazdu był na czerwiec. Ostatnio trochę się pozmieniało bo dostalismy zaproszenie na ślub na koniec lipca i mój M. został poproszony o bycie chrzestnym na początku sierpnia, więc plany siłą rzeczy musiały ulec zmianie, czyli przełom lipca i sierpnia.

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfetka wrote:
    To prawda, ja chyba te nie mam szczęścia do lekarzy, jak coś mnie niepokoi i szanownie dostanę skierowanie to terminy tak odległe, ze chyba bym sfixowała jakbym na nie czekała i tak jak Ty Chmurreczkaa biegam prywatnie ;|

    na szczęście znalazłam naprawdę dobrą gin-endo, mam do niej 100% zaufanie, stały kontakt mailowy... u mnie w mieście ma gabinet w jednej klinice, a przyjmuje też w dużej klinice leczenia niepłodności. Nawet moja lekarka pierwszego kontaktu mi ją poleciła, bo byłam się kiedyś u niej radzić gdzie uderzyć. podzwoniła po znajomych i wszyscy polecali moją Panią gin. Mam nadzieję, że z jej pomocą wszystko skończy się wreszcie pomyślnie :) Alfetka tak to już jest, tylko zastanawiam się NA CO TE MOJE PIEPRZONE SKŁADKI ZDROWOTNE IDĄ????!!!!

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biegam do lekarzy tylko prywatnie ale właśnie w Pl. Tutaj idę jak już naprawdę muszę. Nie uśmiecha mi się płacić 100 e za gina, gdzie w Pl wizyta i przykładowo cytologia kosztuje mnie góra 150 zł. USG tarczycy i badanie jej hormonów tutaj 200 e mi krzyknęli...

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
  • Alfetka Autorytet
    Postów: 332 170

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ;( szkoda, bo zamiast wcześniej to jeszcze się troszkę przesunął bardziej termin Waszego przyjazdu ;( a powiedz mi jakbyś chciała prywatnie iść do laboratorium i zrobić sobie badania hormonów to też taki kosmos cenowy?

  • Alfetka Autorytet
    Postów: 332 170

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok właśnie przeczytałam post powyżej

  • Alfetka Autorytet
    Postów: 332 170

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie mają zabójcze ceny ;(

  • Alfetka Autorytet
    Postów: 332 170

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa, a nie jesteś czasem ze Śląska? pytam, jak daleko mnie znajduje się dobry ginekolog ;)

  • justta Autorytet
    Postów: 3185 3564

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenaa to ceny naprawdę niezłe, pozostaje ci czekać na wyjazd do PL i badania u nas, no ale przecież już niedługo testujesz i będzie Kropek bo kwiecień to wiesz... ;-)

    Nenaaa lubi tę wiadomość

    Igusia *+ 26.11.2012
    259v26j.png
    ht1npi6.png
    PL*Gang 18+
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a żeby jeszcze śmieszniej było, to znajoma miała mieć robioną laparoskopię w dużym szpitalu. Szpital najlepszy w okolicy, czekała 2 miesiące tylko, bo ktoś tam jej to załatwiał. wyobraźcie sobie, że pojechała, a oni jej, że niestety jej nie przyjmą bo mają brak łóżek. Dziewczyna się nastawiła, czekała, naczytała się, że dziewczyny często zaraz po laparo zachodzą i jechała tam pełna nadziei... i co? teraz kolejne 2 miesiące czekania???? Porażka jakaś. Dziewczyna ma 36 lat, czas jej przez palce ucieka, każdy cykl stracony to dużo w jej przypadku. Powiem Wam, że szlag mnie straszny trafia jak myślę o naszej tzw. "służbie zdrowia".

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
‹‹ 124 125 126 127 128 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ