X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...
Odpowiedz

My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 14 marca 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie chciałam napisać , że luteina jest podobno masakryczna i lepiej dupathron. A ile już jesteś na luteinie cykli? no i czy coś pomaga? bo słyszalam, ze ne nie powodują wzrostu naturalnego progesteronu lecz uzupełniaja naturalny w pomocy w zajściu.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 14 marca 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co byłam dopeiro pierwszy cykl bo wczesniej lekarze nei chcieli mi nawet hormonów zbadać bo sie dopiero po rku starań to robi. Zbadałam sobie sama i zmieniłam lekarza na sensowniejszego. Niestety luteina ma efekt uboczny taki ze zmneijsza sie endometrium co mi nie służy bo super grubego nie mam więc miesiączki które miałam już parwie jak plamienia teraz zamieniły się w plamienia po prostu jakies brązowe.

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 marca 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie rozumiem tej polityki. Jak można hormony badać po rku staran. Czmeu nei można zbadać od razu a jak cos nie ta to już można leczyc i nie tracić bezsensownie rok, gdzie ludzie wpadaja tylko w irytacje. Co za debilizm. U mnie tez tak było. po 5 cyklach poszłam jedna na badania sama dla siebie i wyszło, ze mam tsh i witaminę D i od razu dał leki nie czekajac sztucznie na jakis rok. Oczywiście lekarza zmieniłam

    Krokodylica lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 15 marca 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie idiotyczna polityka tym barzdiej ze ja mam już prawie 31 lat to nei bardzo mam na co czekać. NO jak ja zmieniłam tez wyszła witamina D za niska, za wysokie tsh i lekki problem ciałka żołtego. WIęc jednak cos było...

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam chyba dokłdnie to samo co Ty Auricoma. A co na ciałko żółte dostałaś ? dupathron? ja teraz będę się o to prosić majac na uwadze to, że krew mi znowu trysnęła a do okresu 4 dni a już nie wspomnę o progesteronie, ze na poziomie 13.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przepraszam teraz sobie przypomniałam, że dostałaś luteine :)

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 15 marca 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie - ale z kolei dziś na wizycie doktor stwierdziła, ze musimy spróbowac cykl bez luteiny, progesteron powoduje że endometrium jest mniejsze , a u mnie ogólnie nie jest jakies szaleńczo duże - efekt jest takize mam plamienie zamaist okresu.

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 marca 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy dupathron może spowodować, że będzie słaba miesiączka ? co to znaczy , ze endometrum jest mniejsze?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 15 marca 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak - endometrium jest ciensze. PO owulacji miałam 13 mm, przed meisiaczka 10 mm i gin amówiła że to dlatego ze progesteron "zcieńcza endometrium" - dlatego jest uzywane na krwawienia dodatkowe

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 15 marca 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile masz endometrium oryginalnei bez dupka?

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 marca 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie mam pojęcia jakie mam. A jakie powinno być? nigdy mi lekarz o tym nie mówił. Mówił tylko ile cm mam jajeczko i ile do owulacji. Musze o to zapytać. ja mam problem z krwawieniem właśnie po owulacji. Znowu w tym cyklu miałam tak , ze podczas samobadania mimo że była bardzo delikatna poleciała mi żywa krew. W tamtym cyklu po stosunku też miałam krew. Czyli jak progesteron jest dobry to endomtrium jest grubsze czy cieższe i przez to nie dochodzi do plamień przedmiesiączkowych?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 15 marca 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak dokałdnie nie ma przerostu endometrium i nie ma krwawień miedzy okresami.powinno być tak od 9-15 mm podobno 2 dni po owulacji aby jajeczko mogło się zagnieździc. Zobacz sobie Sara na opisie do usg - dostajesz pewnie zdjęcie i opis i tam jest napisane jakiej wielkości endometrium

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 15 marca 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sa zabuzrenia progesteronu to sa odchylenia w obie strony albo syndrom niepekającego pęcherzyka albo torbielki ciałka żołtego

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 marca 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    popytam o to wszystko lekarza. Robiłam dzisiaj test i jest biało aż bije w oczy czystością :((((

    Może ta bi ten dupathron i w końcu się uda ... zapytam mojego gina o to endometrium bo nie mam swoich zdjęć

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Ja_Sonia Przyjaciółka
    Postów: 108 66

    Wysłany: 16 marca 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, moge dołączyć?
    Po długiej przerwie na antykonceptach - ze wględu na przeprowadzke i prace wznawiamy starania . Wcześniej się nie udawało ze względu na brak owulacji, tabletki miały pomóc... zobaczymy. Póki co jestem w 13 dc i nic nie zaobserwowałam szczególnego. Czekam grzecznie....

    Aniołek [*]
    Synek Maksymilian, 01.12.2017
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 marca 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Sonia. Zapraszamy:) ile wcześniej sie staraliście? ile cykli?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrra duphaston na proga powinien pomoc, popytaj czy jeszcze jakos szczegolnie moglabys sie suplementowac np.koenzymem Q10 (w formie ubichinonu) albo ziolowymi tabletkami z maca (czyta sie maka). Widzialam w kilku watkach, ze duzo dziewczyn to bierze. Dodam, ze lekarz pewnie bedzie krecil nosem na taka suplementacje, ze niby nic nie da, chyba ze jest lekarzem wspierajacym takie formy (a nie akzdy tak ma). Moj maz jak mial w badaniu, ze ma za duzo powolnych pkemnikow, to lekarz tylko powiedzial, ze to moze byc przyczyna naszych niepowodzen i tyle, nic o suplementacji... Sama musialam czytac co mu kupic, bo on do andrlogoa przeciez nie pojdzie ;> Na ostatniej wozycie jak bylam, to spytalan wprost jakie suplementy maz powinien brac, to dal mi probke Profertil (4kaps.), widac ma z tego jakas kase skoro ten produkt promuje. Te tabletki sa mega drogie i narazie bierze Androvit tylko 2tabl.dziennie zamiast 1 i 2x Salfazin (mineraly, cynk itp.). Oprocz tego on prowadzi mega zdrowy tryb zycia, cwiczy 3x w tyg., ale ma prace siedzaca przy kompie otoczony 2 monitorami, wiec mysle ze to moze miec wplyw. Za 2tyg.ma zrobic ponownie seminogram, tylko teraz rozszerzony.
    Co do endometrium: wlasnie duzo lekarzy nie mowi o jego grubosci, czesto tez nie drukuja zdjec usg a powinni zawsze i to z opisem. Trzeba ich zawsze pytac i naciskac na wydruk, inaczej leca sobie w kulki a przeciez spora kase biora za wizyty. Moja byla gin zawsze mi wydruk ze szczegolowym opisem dawala a ten gin teraz nie, ale pytam go o co chce.

    Ja_Sonia witaj :) Mozesz w ok.23dc zrobic badanie progesteronu zeby spr.czy owu byla czy nie. Jesli nie, to zwykle przepisuje sie Clostilbegyt albo Lamette, zeby postymulowac jajniki (oczywiscie wszystko pod okiem gina obserwujac owu monitoringiem). Co radzi Twoj gin teraz? Kiedy masz wizyte?

  • Ja_Sonia Przyjaciółka
    Postów: 108 66

    Wysłany: 16 marca 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    cześć Sonia. Zapraszamy:) ile wcześniej sie staraliście? ile cykli?
    niecały rok, przez pierwsze cykle starań miałam jeszcze miesiączke, potem już musiałam ją wywoływac...

    Widze że masz niedoczyność? Jaki masz wynik TSH? Ja mam 2,8 chyba troche za dużo??

    Aniołek [*]
    Synek Maksymilian, 01.12.2017
  • Ja_Sonia Przyjaciółka
    Postów: 108 66

    Wysłany: 16 marca 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina mam właśnie taki zamiar, własnie w 23 dniu (piątek) ... a w 25dc(poniedziałek) mam Gina. Zobaczymy co powie. Oczekuje od niego zdecydowanych działań, a nie żadne pitu pitu...

    Ten progesteron trzeba naczczo?

    Aniołek [*]
    Synek Maksymilian, 01.12.2017
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 16 marca 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    progesteronu nie tzreba na czczo:) 2.8 to troche za dużo na starania o dzidzie.

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
‹‹ 4878 4879 4880 4881 4882 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ