X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych
Odpowiedz

Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych

Oceń ten wątek:
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 4 lipca 2016, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z przyznam Ci rację i co do karmienia i co do bezstresowego wychowania :D

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 4 lipca 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    ja miałam dziś cieżki dzień w pracy.
    Młody wyje o wszystko, myślę że sam nie wie o co mu chodzi. Jest okropny! Jeść nie, bawić się nie, o wszytko ryk... Na szczęście wiem, że minie mu to za dzień lub dwa, nie pierwszy raz tak ma ;)

    Moja siostra trafiła dziś na IP z krwawieniem :(
    To 6tc, na szczęście serduszko malucha bije, dostała dupka i nakaz leżenia. Oby udało jej się utrzymać ciąże!!!

  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 5 lipca 2016, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z. Karmienie piersia daje mega więź

    Jest cudowne
    Ale...i uciążliwe
    Czujesz sie jak jeden wielki smoczek
    Niezastąpiona co czasem jest świetne a czasem jest smyczą....

    Zastanawiam sie nad powolnym odstąpieniem
    Ale
    Tez jest wygodne
    Uspokaja
    Pozwala dłużej pospać ...


    Co do karmienia do 2rż. To wiem, ze wtedy jest wyrzut przeciwciał podobny do tego na poczatku karmienia.
    Nie uwierzysz ile osób to krytykuje- ty jeszcze karmisz!?

    A wszyscy sugerują, ze to jest dziwne i ze powinnam jyz skończyć.....
    To fakt od 1 roku i prawie 8 miesiecy nie przespałam radnej nocy...

    Co mnie dziwi, to ze pediatrzy po pol roku karmienia zalecają przejść na mm, ze niby potem pokarm jest mało wartościowy......
    Dziwne prawda?

    Z. lubi tę wiadomość

    qq87j44jhto0od0f.png


  • Misty87 Autorytet
    Postów: 2669 4813

    Wysłany: 5 lipca 2016, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fidelissa dla dziecka nie ma nic lepszego na swiecie niz pokarm mamy. Ja tak bardzo chcialam moich karmic a nie mialam tej mozliwosci i uwierz do dzis wyrzuty sumienia ze moze nie zrobiłam wszystkiego? Moja bratowa rowno 2 lata karmi i powiedziala ze dopóki maly sam nie odrzuci a jest bardzo cycaty wiec bedzie ciężko :-)
    Lekarze maja nakaz odgorny od firm farmaceutycznych polecac okreslone leki a od firm 'mlekowych' polecac mm. Mająz tego profity niezle...

    Nad morzem rewelacja. Darłowo przepiękne!!

    Chłopcy 1jajowi,1ow i 1kosm, cc 32+5,waga 1880g i 1670g.
    1usahdgeb3da0ojs.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 5 lipca 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santocha już dawno po wakacjach :) Pisałam wcześniej.. Fajnie, ale krótko, choć z takim maluchem chyba bym dłużej nie wytrzymała :)

    Co do karmienia to powinno się karmić min. 6 mies. a jak ktoś ma możliwości i chęci do dłuższego karmienia to nie rozumiem dla czego nie :/ Chociaż jak mnie pytali czy karmię po kilku mies. i mówiłam, że tak to większość robiła wielkie oczy. Dziwne. Mnie jedynie razi karmienie dzieci lat 3-4, które przychodzą i w towarzystwie, same sobie biorą cyca. Byłam parę razy w takiej sytuacji i to trochę niesmaczne było, zwłaszcza że towarzystwo było mieszane i myślę, że nie każdy miał ochotę na oglądanie cyców czyjejś kobiety :)

    Mój mały ostatnio miał jakieś gorsze dni, myślałam że z nim nie wyrobię. Wszystko na nie, napady złości i smutków na zmianę. Dziecko od siostry to samo. Jeszcze się przeziębił. A wczoraj jak już pobijał sam siebie mój M odkrył, że wyszła mu 4-ka dolna. Patrzyłam czy mu zęby nie idą, bo pcha łapy do buzi, ale nic tam nie widać, a ma dopiero jedną 2-kę i drugą, która wybija się od pół roku i jakoś jej nie idzie. Doszłam do wniosku, że moje dziecko takie niepoukładane po tatusiu, nawet zęby idą mu jak chcą.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 5 lipca 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka30, 6 msc wyłącznego karmienia piersią bez rozszerzania diety. A w ogóle karmienie piersią, już po rozszerzeniu diety zaleca się do 2 lat. Ja wiem, że tyle nie wyrobię ;)

    "Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią przez 6 pierwszych miesięcy życia. Po 6. m.ż dieta powinna zostać rozszerzona o owoce i warzywa, które stanowią posiłki uzupełniające. Karmienie piersią należy kontynuować do ukończenia przez dziecko 2 lat lub dłużej."

    EDIT: no i fakt, w towarzystwie karminie 3 latka trochę słabe mi się na obecną chwilę wydaje, ale do snu? do drzemki? w zaciszu domowym? Toć to czysta bliskość a dziecko malutkie jest tak krótko :) i zaraz powie 'spadaj matka, nie przytulaj mnie przy kolegach!'

    Mój już mi przed nosem drzwi zamyka i się śmieje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2016, 12:57

    Misty87 lubi tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 6 lipca 2016, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem Z. jakie są zalecenia, ale mało kto się dzisiaj do tego stosuje. Najczęściej dziewczynom się po prostu nie chce i szukają Bóg wie jak głupich wymówek. Ja chętniej karmiłabym dłużej ale jako, że musiałam odciągać pokarm, miałam wrażenie że zamiast budować relację z dzieckiem jestem przykuta jak krowa do elektronicznej dojarki. Ponad pół roku przecierpiałam, a potem w końcu zaczęłam się cieszyć macierzyństwem. Drugi raz już bym się w to nie bawiła, mam nadzieję, że tym razem nie będzie problemu z przystawieniem małej.

    Z., Maniuś lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 6 lipca 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, szacun ze karmilas tak pol roku! Ja z moim placzacym 3/4 doby dzieckiem nie dalabym rady gdyby nie dal sie przystawic. Nie mualabym kiedy sciagnac. Trzymam kciuki aby drugie udalo sie karmic piersia.

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 7 lipca 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepsze, że moje też płakało :) Jedynie noce były spokojniejsze. Nie jeden raz odciągałam stojąc nad łóżeczkiem :) Ech.. Na prawdę drugi raz nie ma mowy o takiej zabawie. Zresztą zobaczymy co będzie. Mam nadzieję, że z małą nie będzie żadnych problemów, ale nikt mi tego nie zagwarantuje.

    Co tam słychać u reszty dziewczyn?? Jakaś cisza na form. Pewnie wakacyjna :)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 7 lipca 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmię 17 miesiąc :p tylko mam mega cycoholika :D i do tego jedna pierś jest sporo mniejsza...udało się,walczyłam ale musiałam i tak dokarmiać bo mi spadała z wagi. Prawdopodobnie drugie będę karmić 6 miesięcy,może rok, na pewno już nie tyle ;)

    No właśnie,co u Was? Ja durna pierogi lepiłam od rana na słodko z serem:p ciekawe czy się nie rozwalà przy gotowaniu..
    no i u nas rok operacji...w marcu T.miał,dzisiaj mama a 21 lipca tata...trzymajcie kciuki by było wszystko ok:*

    olka30 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 7 lipca 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kobiety. Co do kp. Ominelo mnie. W szpitalu od początku butla. Nie bylo poloznej co by pomogla przystawic :/ w domu zas mąż jaka próbowałam mlodego przystawic to ględził daj butle, bo był płacz. Więc 4 msc odciagalam recznym. Tragedia. Nie wyobrażam sobie powtorki z rozrywki.
    W sb wraca siostra. Nie mogę się doczekać. Nie mam cierpliwości do Tymcia. Dziś dostał klapsa. Nie pomogło a tylko wyrzuty sumienia później miałam.
    Kuzynka mająca Wiktora 14msc jest w ciąży:) między dziećmi będziemy miały taka sama roznice wieku.
    Zmykam bo cos nie najlepiej dziś się czuję.
    Pozdrawiam.

    olka30 lubi tę wiadomość

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 8 lipca 2016, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    U nas kp skończyło się po 4 mies. Ale nic dziwnego, gdy karmienie odbywało się w pracy, między pacjentami, w tle szczekanie psów, mój stres że mam klientów, a Młody wisi na cycku. Odciąganie też odpadalo,, tyle miałam mleka, że jedną porcje odciągałam w kilku podejściach przez dobę.

    Jakoś na szczęście mimo krótkiego kp, mimo tego że spał zawsze oddzielnie w swoim pokoju, a nie u nas w łóżku, jest mega przytulaśny, przychodzi sam z siebie dać buziaka i mówi wtedy "ko" :)

    Przy drugim dziecku - mam plan karmić kilka mies. Chyba że okaże się mega cycoholikiem, to będę karmić dopóki praca mi w tym nie przeszkodzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2016, 07:53

    olka30, Maniuś, Z. lubią tę wiadomość

  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 8 lipca 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) melduję że test negatywny niestety

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2016, 11:48

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 8 lipca 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniuś, trzymam kciuki za kolejny cykl.

    Dziewczyny, ja tu pitu pitu, że nie mogę od pół roku zajść bo karmię piersią i nie mam owulacji a wczoraj ku mojemu wielkiemu zdziwieniu na teście pojawiły się dwie kreski. Dziś powtórzyłam test i są również dwie.

    olka30, przedszkolanka:), sara_nar, Little Frog, Misty87, Ania_84 lubią tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 8 lipca 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z. na teście owulacyjnym czy ciążowym????

  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 8 lipca 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowym. Chociaz wczoraj nyslalam ze mi owulacyjny sprzedali ;)

    Maniuś, olka30, sara_nar lubią tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 8 lipca 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to brawo Z!!!

    Z. lubi tę wiadomość

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 8 lipca 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Gratulacje!!!!!

    Maniuś a Ty się nie poddawaj, na pewno niedługo się uda :)

    Z., Maniuś lubią tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 8 lipca 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z gratulacje :) Życie potrafi zaskoczyć :)

    Z. lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 8 lipca 2016, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniuś nie poddawaj się :*

    Z. ogromne Gratulacje ;) :D

    Z., Maniuś lubią tę wiadomość

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
‹‹ 1620 1621 1622 1623 1624 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ