X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych
Odpowiedz

Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych

Oceń ten wątek:
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fidelissa a wrocil ci okres przy kp? Czy jiz nie karmisz?

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fudelissa, wg mnie jeśli miałaś toxo ujemne, to przed staraniami trzeba. Po co ryzykować zachodzenie w ciążę podczas tej choroby??
    Chlamydii mi nikt nigdy nie badał.
    Cytomegalię też warto sprawdzić, przynajmniej Ig M- czy w tym momencie nie przechodzisz zakażenia.

    Fidelissa lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram Santochę, przed staraniami warto wszystko sprawdzić. Wiem, że badania drogie, ale potem nie będzie nieprzyjemnych niespodzianek.. Ja przed urlopem byłam na patologii w Krakowie i usłyszałam pytanie czy się już zdecydowałam czy rodzę u nich czy na Ujastku.. :/ W sumie nie wiedziałam co powiedzieć, bo się spodziewałam, że taki będzie finał, ale żyłam nadzieją, że jednak będę rodzić u nas tak jak ostatnio. Wizja Krakowa wcale mi się nie podoba, zwłaszcza że w cale nie ma blisko, a trzeba będzie leżeć prawie 2 tygodnie :( No, ale lepsze to niż by mieli potem dziecko przewozić, pewnie beze mnie.

    Ja już w pracy, pierwszy dzień po urlopie. Czuję się jak zombii. Ledwo żyję ze zmęczenia, tydzień bez przerwy z moim dzieckiem plus podróż przez całą Polskę, a potem tylko kilka godzin snu i czuję, że potrzebuję przerwy. Moje kochane dziecko potrafiło pozbawić sił dwójkę dorosłych :) Fakt, że więcej opiekował się nim mój M, bo siłą rzeczy już nie nadążam za pyśkiem i nosi się mi go coraz gorzej, ale też musiałam mu dać czasem odsapnąć.

    Urlop fajny, pogoda dopisała, choć dwa dni były "mokre", ale nawet lepiej, bo można było odsapnąć od upałów. Morze zimne, ale niczego innego się nie spodziewałam. Mały miał radochę co niemiara - taka piaskownica tylko dla niego - myślałam, że całą plaże przekopie. Musieliśmy mu basen kupić, bo cały czas ciągnął do morza. Uśmiałam się, bo wiadomo, że pojechaliśmy przed sezonem, ale turystów było już troszkę i dominowali, wiadomo, emeryci, pary z małymi dziećmi jak nasze, pary w pierwszej ciąży i uwaga mnóstwo par tak jak my, ciężarna z wielkim brzuchem i tatuś pchający wózek z kilkunastomiesięcznym maluchem. Oczywiście w podobnym wieku jak my(patrz troszkę już starsi). Doszłam do wniosku, że chyba to 500+ działa, a serio to że coraz więcej ludzi jednak zachodzi w pierwszą ciążę później i z problemami, więc z następnym dzieckiem nikt nie chce czekać. Fajnie, bo się nie czułam osamotniona, chociaż przy większości dziewczyn i tak mi się wydawało że wyglądam jak wieloryb :/ Niby 7 kg przytyłam, ale jakoś tak mi brzuch wywaliło i popuchłam na twarzy. Na zdjęciach to nie poznaję siebie :( Ważne, że pierwszy urlop od dwóch lat zaliczony. Musi starczyć na dłużej, bo na następny z dwójką takich maluchów się nie piszę. No chyba, że w większym gronie, żeby miał ktoś człowieka na chwilę odciążyć. A jeszcze po drodze zaliczyłam Malbork, moje wielkie marzenie :) Uwielbiam zwiedzać zamki, a ten jakoś tak nigdy nie był w zasięgu.

    Santocha super pomysł z tym prezentem dla męża, aż opowiedziałam mojemu, bo sama bym mu chętnie taki prezent zrobiła, ale niestety skok ze spadochronu w grudniu raczej nie byłby najlepszym pomysłem. Zwłaszcza w Polsce :)

    Maniuś, Fidelissa lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :) żeby nie było :)
    Obiecałam wiec melduje :)

    w zakresie jednego pecherzyka ciązowego widoczne 2 pecherzyki zółtkowe jeden z widoczna akcja serca
    był jeszcze jeden pechrzeyk żółtkowy ale w nim sie nic totalnie nie zdziało ii się po prostu wchłonie -
    blizniaki do obserwacji za 2 tyg się okaże czy zostanie jeden czy dwa :)
    serce jednego wali jak dzwon 136 /min :)

    Z., XxMoniaXx, santoocha, Maniuś, olka30, Little Frog, sara_nar, Fidelissa lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu - tak Ci kibicuję i po raz już któryś gratuluję :D

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu gratuluję, na razie jednego serduszka, ale trzymam kciuki za dwa :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu tak strasznie sie cieszę i gratuluję kochana <3 <3

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, mam nadzieję, że będziesz często tu zaglądać z samymi dobrymi wieściami! :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochane :)
    Mam nadzieje ze będzie dobrze :) i wreszcie zaczniemy się cieszyć :) póki co 2 tyg niepewności ile maluchów będzie nam dane :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 1 lipca 2016, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak się czujesz w ciąży Aniu?

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 1 lipca 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu nie ważne ile, ważne , że są :)
    nie wiem czy marzysz o bliźniakach ale Ty akurat zasługujesz na podwójne szczęście bo dosyć się wycierpieliście ! :)

    a tak w nawiasie mówiąc ja yłam w tej samej sytuacji co Ty :P póki co wyszła jedna osóbka :)
    ale mi już na monitoringu cyklu wyszły 2 jajeczka :P

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Misty87 Autorytet
    Postów: 2669 4813

    Wysłany: 2 lipca 2016, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Mamy sie dobrze, zdrowi, rozrabiajacy niemilosiernie, kiedy trzeba to i pyskujacy :-)
    Coraz więcej rozgadani, madrzy i w ogole wspaniali!
    Jutro wyjezdzamy nad morze na tydzien. Tylko my i lobuzy :) wszyscy znajomi urlop maja w innym terminie.
    Dziadkowie niestety maja sezon, gosci pelna chata wiec nie moga jechac, by choc troche odciazyc! :( drudzy dziadkowie coz... :) siedza zagranica.
    Czekam wlasnie ma meza, powinien byc juz juz.

    Przedszkolanko gratuluje sukcesow u Poli :)
    teraz coraz wiecej postępów będzie.

    Moje twixy za niespelna 2 miesiace koncza 2 latka! Szok i niedowierzanie...przeciez dopiero bylam w ciazy!

    Ania gratuluje ciazy! Trzymam kciuki za blizniaki. CUDNA SPRAWA!

    LillaMy masz to imie wreszcie?? :-P

    Zaba mówisz, ze Kaja cycusiowa? Moja bratowa rowno 2 lata karmi i maly ani sni odrzucic. W nocy spi z nia i nie raz co godzine wola cici :-) ja tak bardzo marzyłam o tym :(

    Pozdroo dla wszystkich :-)

    sara_nar, Maniuś, Fidelissa lubią tę wiadomość

    Chłopcy 1jajowi,1ow i 1kosm, cc 32+5,waga 1880g i 1670g.
    1usahdgeb3da0ojs.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 lipca 2016, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo chciałbym dwa serduszka ale powstrzymuje się jeszcze bo wiem ze trzeba brac to co jest i cieszyc sie z tego co juz jest :-)
    Co do samopoczucia choc mi dziwnie to pisac to rewlka troche senna jestem piersi tkliwe ale nie mam mdlosci nie siedze nad wc generalnie bardzo dobrze się czuje :-)

    Ja bylam zaskoczona bo owszem byly dwa pechwrzyki ale jeden pekl a drugi nie wiec iddalilam mysl blizniakow a tu sie okazalo ze w sumie bylu trzy pecherzyki zoltkowe tyle ze dwa sie rozwjaly a w 3 nic sie nie dzieje i on za jakis czas zniknie :-)

    olka30 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 2 lipca 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane.
    Aniu trzymam kciuki za dwa serduszka. U nas Tymuś rośnie i jest cudowny. Po czwartkowej wizycie na 200% będzie córeczka :) malutka daje czadu. Będzie kręciołek.
    Teraz jesteśmy u siostry na czas remontów. Siostra zaś od wczoraj na wyspach kanaryjskich odpoczywa do soboty. Szkoda, bo przyznam, że Tymuś zakochany w cioci z wzajemnością dzięki czemu ja mam lżej. A o to mój agent mały <3
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5eb36b2a4241.jpg

    potforzasta, Maniuś, santoocha, Fidelissa, olka30 lubią tę wiadomość

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 2 lipca 2016, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara gratuluję córci :D będzie parka :D
    Ania trzymam kciuki za 2 <3

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 2 lipca 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu trzymam kciuki za dwa serduszka :)

    Misty dziękuję i udanego urlopu! Czekamy na opis wrażeń :)

    Sara gratuluję córci :)

    Żabko mu lekaeka kazała oduczac cyca..tylko łatwo mówić :p za tydzień T.ma urlop i usypianie mu zostawiam a w dzień będziemy zabawiać inaczej,ciekawe..

    Dosypiam Polkę,ale za oknem po drugiej stronie festyn jest na wsi i muzyka wali :/ dzisiaj pobudka była o 4! Do 10 ją przeciągłam i wieczorem padła ale coś sie wybudza..
    Może się uda to poczytam coś może ,albo materiały powycinam ;p

    Dobranoc!

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 3 lipca 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara śliczny synio :) gratuluję córeczki! Też marzę o parce.

    Olka, Misty jak wakacje?

    Aniu trzymam kciuki! Oby choć jeden dzidziuś się utrzymał :*

    Żabko ciężko, gdy jest się "cycem" przywiązaną do dziecka. Gdyby jeszcze mała potrafiła wypić z butli odciagnięte...

    U nas ok. Szymek na początku tygodnia załapał jakiegoś adenowirusa, najpierw miał biegunke, zaraz dołączył się katar i brzydki kaszel. Obyło się bez antybiotyku. Jeszcze kaszle i ma trochę kataru, ale już jest ok. Tylko znów odlozyliśmy szczepienie.

    Dziś byłam z Młodym w galerii, obkupilam się w bluzki, młodego w spodenki, tacie też kupiliśmy koszulę i dwa T-shirty. Wróciliśmy na drzemkę, T zadowolony bo odpoczął od dziecka ;)

    Za niecałe 2 tyg jedziemy na kilka dni do mojej siostry. Będziemy mieli wtedy sesję rodzinną :)

    Fidelissa lubi tę wiadomość

  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 3 lipca 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z. wrote:
    Fidelissa a wrocil ci okres przy kp? Czy jiz nie karmisz?

    Karmie...he he patologia?:))
    Wrócił po 10 miesiącach od porodu

    qq87j44jhto0od0f.png


  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 3 lipca 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misty niezłe te twixy:))

    Aniu gratulacje, oby było wszystko ok i moze podwójnie?:)

    Sara gratulacje córeczki:)) tez chce:))


    Właśnie wrocilismy z Wrocka. Pakowanie mebli po likwidowanym mieszkaniu...wykończeni....

    Pytałam męża Santoocha o Twoj prezent.niestety jemu siė pomysł niezabardzo podoba..


    Myśle nad tymi badaniami......
    Okres sie skończył. Usg w porządku. Czas pogadać, pobadac sie...

    qq87j44jhto0od0f.png


  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 4 lipca 2016, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fidelissa wrote:
    Karmie...he he patologia?:))
    Wrócił po 10 miesiącach od porodu

    Żadna patologia, karmienie piersią jest świetne dla malucha a zaleca się żeby karmić do 2 r.ż a jak mama i dziecko chcą to do samoodstawienia ;)
    Ja jestem bardzo za tzw.'rodzicielstwem bliskości', nie mylić z beztresowym wychowaniem (które nie istnieje).
    Z tym, że u mnie okresu niet a pragnienie drugiego malucha gdzies tam jest...wqiec probuje odstawiac, gdybym miala okres pewnie karmilabym dalej...

    potforzasta, Fidelissa, Misty87, olka30 lubią tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
‹‹ 1619 1620 1621 1622 1623 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ