X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych
Odpowiedz

Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko trzymam kciuki :)

    Maniuś to twoje chociaż w przedszkolu grzeczne, na mojego się wszędzie skarżą. Ale prawda taka, że to łobuz ale jednocześnie taki słodziak, że mu wszystko uchodzi na sucho (nie w domu). Ospy ci nie życzę, niby każdy mówi fajnie przejdą raz i spokój, ale od kiedy mała w połowie listopada złapała ospę to do tej pory non stop chorują :( Jak nie ospa to rota albo oskrzela i tak w kółko, a nie wypuszczam ich wiele bo wiadomo, że osłabieni, a i tak łapią.

    Ja w końcu byłam u gina, wszystko pięknie, nawet się załapałam na owulację, którą udało się podglądnąć :) Podstawowe badania z krwi też sobie zrobiłam, plus tarczycę i wszystkie wyniki spoko. Jednak dobrze, że zaczęłam brać witaminy, bo tak to zawsze coś w badaniach wychodziło nie tak.

    przedszkolanka:), Maniuś lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko i jak tam? Już chyba końcówka cyklu u Ciebie?

    U nas pogrom chorobowy... Szymek tydzień temu rano miał jedną rzadka kupę. Nie poszedł tego dnia do przedszkola. Dwa dni później odebraliśmy Filipa że żłobka z wymiotami i gorączką. Do tego doszła biegunka, kaszel i, zawalone gardło i katar. Gorączka odpuściła dopiero wczoraj (5dni, dochodziła do 40st). Wczoraj jeszcze wymiotował i miał biegunkę.
    Prawie nie je, taki jest biedny słaby :(

    Ja się zaraziłam i wczoraj cały dzień wymiotowałam :(
    Dziś już jestem w pracy, ale w brzuchu mi się przelewa i jeszcze trochę czyści.
    2kg mniej w jeden dzień..

    Żeby tego było mało, to z racji permanentnych brzydkich kup Filipa, które są dokładnie od momentu pójścia do żłobka, zrobiliśmy posiew kału. Wyszła jakaś pałeczka, robią antybiogram. Dziś będę miała dokładne wyniki.
    Czyli jest w żłobku jakiś syf, bo kupy poprawiają się gdy jest w domu, a idealne były przez cały okres świąt gdy był w domu.
    Czeka mnie rozmowa z dyrektorem i ewentualnie zgłoszenie sprawy do sanepidu...

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;)
    Chcialam poczekać do jutra do trzeciej bety,ale wygląda na to,że się udało;) w piątek beta 168.61 a wczoraj 835 ponad ;)
    W czwartek mam wizytę i mam nadzieję, że teraz wszystko będzie dobrze :)

    Santoocha strasznie Wam wspolczuje wirusa.. co do żłobka to nie zostawiaj sprawy! Biedne dzieci..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2019, 22:31

    santoocha, Maniuś, XxMoniaXx, Little Frog, olka30, Ania_84 lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Myszka86 Ekspertka
    Postów: 159 254

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko, co za cudowne wieści. Trzymam kciuki.
    Ja dzisiaj dostałam @ w 37dc.
    Santoocha, zdrówka dla Was.

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    relgdf9hh7cqua7m.png
    zrz63e5e4fvq77d3.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko cudownie!!! :) Gratulacje! Rośnie pięknie ta beta.

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje :*
    Trzymajcie jutro kciuki za kolejną ;)

    olka30 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzecia beta 2024.44 <3 jutro wizyta ;)

    XxMoniaXx, Little Frog, olka30, santoocha, Maniuś lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje! :) Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko przebiegało bezproblemowo :)

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanka suuuper :) W końcu mamy ciężarówkę na forum :D

    Ja czekam na @ i potem mam nadzieję, że szybko pójdzie :)

    U nas Santocha też choróbska nie odpuszczają. W tamtym tygodniu mieliśmy też wymioty i biegunkę w wykonaniu małego. Nie był to pierwszy raz, ale żeby tak dziecko rzygało to pierwszy raz widziałam. Masakra. A dziś dostałam info ze żłobka, że mała ma wszy :( Oczywiście młody z przedszkola przywlekł, bo przez ferie musiał się zarazić od maluszków, bo tam mieli jakiś problem z tym już wcześniej, a przez ferie oddziały były połączone i wszystkie dzieciaki siedziały razem w tej sali. Od momentu przyjścia z pracy prałam, prasowałam, kąpałam, czesałam, iskałam itd. Mam dość. Na dziś i ogólnie chorób też, bo od połowy listopada nie miałam ani 1 cholernego tygodnia przerwy :/

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Anaaa:) Autorytet
    Postów: 710 1308

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlkaT89 wrote:
    Witam wszystkich. Czy są tu osoby które miały więcej niż 2 CC?
    Powodzenia dla staraczek

    Ja jestem po 3cc ;)


    Heeej Dziewczyny!
    Co ja tu widzę?! Przedszkolanko GRATULACJE!

    Santoocha niech nowe autko się sprawdza ;) my też zakupiliśmy nowe. Z passata kombii przesiedliśmy się do sharana xD

    Olka dobrze przeczytałam? Planujesz 3 dzieciątko? :)

    Trzymam kciuki za Wszystkie Staraczki! :*:*:*


    Boże dawno mnie nie było ...
    Moja Zosia urodziła się 5 października. Cesarkę miałam planowaną na 12go. A termin ogólnie wypadał mi na 24go.
    Młoda postanowiła wyjść wcześniej. Pojechałam do szpitala o 3 w nocy bo skurcze mnie złapały. Zrobili ktg mieli, zostawili na noc na obserwacji. Rano mieli mnie wypuścić po rozmowie z anestezjologiem. Jednak zamiast mnie wypuścić wzięli mnie na cesarkę. Miała być o 15:30 a zabrali mnie ok 14. Mój Mąż miał 10minut żeby dojechać do szpitala :D

    Młoda zdrowa. Malutka bo tylko 3kg i 49cm. Pewnie przez moją anemię którą miałam przez całą ciążę..

    Na szczęście zdrowa :) ja szybko doszłam do siebie. CIężko było się zorganizować przy 3 dzieci, ale strach miał tylko wielkie oczy. Malutka jest grzeczna, nie mam z nią problemów. Pięknie je i przesypia noce.
    Nie karmię piersią. Na początku karmiłam ale miałam znowu nawał pokarmu. Przystawiałam ją, ale tak mi poraniła brodawki, że leciało mleko z krwią. Odstawiłam ją. Długo nie mogłam wyleczyć brodawek pomimo że za każdym razem używałam specjalnych maści..
    Okres po porodzie masakra.. 2 tyg leci, 2 tyg przerwy :/ .. u gina na kontroli wszystko ok. Mam nadzieję, że się to unormuje bo już 4 miesiące mijają ..

    Ale ten czas leci .. dopiero co w ciąży byłam..

    Wiecie, że marzy mi się 4 :D .. ale chyba już się nie zdecydujemy..

    przedszkolanka:), Maniuś, olka30, Little Frog lubią tę wiadomość

    zrz6j44jhnppf5gr.png
    1usa9vvj2jvtgwts.png
    relg6iyeuekhqu9b.png
    0d1y3e3k5pu39jw1.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu Anaa!! Szalona kobieto! CZWARTE??? :o
    Gratuluję Zosi :) super że trafiła Ci się grzeczna córcia.
    A jak Wam się układa z mężem? Nie planujecie powrotu do Polski?

    Odebrałam dziś wyniki kału. Wyhodowali Klebsielle pneumoniae. Na szczęście wrażliwa na wiele antybiotyków. Po konsultacji z lekarzem zakaźnikiem najpierw próbujemy ją stłamsić mocnymi probiotykami. Do tego posiew moczu, bo Klebsiella lubi sobie zasiedlić układ moczowy. Jeśli coś wyjdzie, albo po probiotykach nie będzie poprawy, to antybiotyk- aż do czystych posiewów.

    Nie wiem co ze żłobkiem, nie mam żadnych dowodów że to stamtąd złapał bakterię..
    Poczekam na efekty leczenia i ewentualny nawrót..

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa no w końcu się odezwałaś :) Myślałam, że już nas całkiem opuściłaś ;/ W końcu info z pierwszej ręki, że z 3 strach ma wielkie oczy :) Tego mi trzeba. Tak, planuję, ale im bliżej tym bardziej się boję. Próbowaliśmy już na jesieni, ale w sumie cieszyłam się, że się nie udało. Teraz myślę, że w razie czego będziemy w stanie się przeprowadzić przed porodem do nowego domu :) Ale muszę chyba w ovu porządnie golnąć, żeby mnie nie przyblokowało ;) Z drugiej strony myślę, że na 3 dziecko ogólnie ciężko się w dzisiejszych czasach zdecydować ze względów ekonomicznych, a potem przecież jakoś sobie ludzie radzą, więc i my sobie poradzimy. Mam nadzieję...

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    No to i ja sie niesmialo pochwale ze test i beta potwierdzily.
    JESTEM W CIAZY <3
    Bardzo sie boje i mam nadzieje ze bedzie wszystko ok i ksiazkowo jak w pierwszej :*

    przedszkolanka:), Myszka86, santoocha, AlkaT89, Maniuś, Anaaa:), Little Frog, olka30 lubią tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Myszka86 Ekspertka
    Postów: 159 254

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XxMoniaXx wrote:
    Hej :)

    No to i ja sie niesmialo pochwale ze test i beta potwierdzily.
    JESTEM W CIAZY <3
    Bardzo sie boje i mam nadzieje ze bedzie wszystko ok i ksiazkowo jak w pierwszej :*
    Gratuluję!

    XxMoniaXx lubi tę wiadomość

    relgdf9hh7cqua7m.png
    zrz63e5e4fvq77d3.png
  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniax gratulacje i powodzenia.

    Anaaa ,dziękuję za odpowiedź. Powiedz proszę ,planowalas 3 ciążę ? Lekarze straszyli,nie chciałaś rodzić naturalnie czy nie było szans? Dlaczego miałaś poprzednie CC? Z góry dziękuję.

    XxMoniaXx lubi tę wiadomość

  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniax gratulacje i powodzenia.

    Anaaa ,dziękuję za odpowiedź. Powiedz proszę ,planowalas 3 ciążę ? Lekarze straszyli,nie chciałaś rodzić naturalnie czy nie było szans? Dlaczego miałaś poprzednie CC? Z góry dziękuję.

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia gratulacje!!! Będziecie razem rodziły :)

    przedszkolanka:), XxMoniaXx, olka30 lubią tę wiadomość

  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santocha jesteś w ciąży ?? Gratulacje.

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie. Jest pęcherzyk 0.49 cm. Wszystko jest ok tylko mam torbiel 3.66. Mam odpoczywać,dupek 3x1 i za tydzień podgląd :)

    Annaa czwarte mówisz? Czyli nie jest tak źle haha :D fajnie Cię widziec,ale ten czas leci..

    Santoocha moze jako dowód znajdziesz innego rodzica z grupy?
    Póki co ważne by wyleczyc.

    Olka ja tez bym trzecie chciala ale nie wiem czy meza namówie ;p

    olka30 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 1 lutego 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alka nie ja, tylko Przedszkolanka i Monia ;)

    Filip już zdrowy, je, wygłupia się, roznosi chałupę. Kupy piękne (jak zwykle po kilku dniach pobytu w domu...)

    olka30, AlkaT89 lubią tę wiadomość

‹‹ 1681 1682 1683 1684 1685 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ