X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne nie odpuszcze i będe mamą w 2017
Odpowiedz

nie odpuszcze i będe mamą w 2017

Oceń ten wątek:
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena24 wrote:
    Zgadzam się z Wami, że trzeba sobie filtrować, ale fakt jest faktem że kofeina w połączeniu z niedoborem witamin powoduje problemy z zajsciem w ciąże. :)A Wy ile czasu się już staracie- Hopeless i CarPer?

    Rety, nadal mam wrażenie ze nie wiesz o czym pisze...

    Jesli nie mozesz zajść w ciaze od 2 lat to sa juz mechaniczne lub niewyjaśnione usterki a nie zadne niedobory witamin czy jedna kawa dziennie... Marlena24 przeanalizuj proszę to co czytasz zanim napiszesz swoja odpowiedz :(.

  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Rety, nadal mam wrażenie ze nie wiesz o czym pisze...

    Jesli nie mozesz zajść w ciaze od 2 lat to sa juz mechaniczne lub niewyjaśnione usterki a nie zadne niedobory witamin czy jedna kawa dziennie... Marlena24 przeanalizuj proszę to co czytasz zanim napiszesz swoja odpowiedz :(.

    No przyznam Ci rację. Ja bym chyba się wykończyła psychicznie gdybym sobie odmówiła ulubionej kawy jeśli mam na nią ochotę, albo maniakalnie łykała tony witamin.

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    No przyznam Ci rację. Ja bym chyba się wykończyła psychicznie gdybym sobie odmówiła ulubionej kawy jeśli mam na nią ochotę, albo maniakalnie łykała tony witamin.

    No oczywiscie Kawa raz na jakis czas nawet kobiecie w ciazy nie zaszkodzi. Oczywiscie nie pisze o kawie bardzo mocnej ale delikatnej. Większość moich znajomych pijało kawe nawet podczas ciazy raz dziennie i wszystkie urodziły zdrowe i piekne dzieci.
    Wiec nie popadajmy w paranoje ;). kawa to kawa i mozna ja pic ale z umiarem tak samo jak herbatę.
    Tym samym mam koleżankę maniaczkę palenia papierosów ma dwojke przepięknych zdrowych dzieci a jej samej nigdy nie udało sie rzucić palenia. Nawet podczas ciazy paliła paczkami...

    Dlatego na ciaze nie ma recepty :)...

  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O z tymi papierosami to mnie zaskoczyłas! ;o z resztą takie przejmowanie się wszystkim i myślenie non stop też nie sprzyja w zajściu. :) tak czy siak, obyśmy wszystkie nie musiały długo czekać. :)

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    O z tymi papierosami to mnie zaskoczyłas! ;o z resztą takie przejmowanie się wszystkim i myślenie non stop też nie sprzyja w zajściu. :) tak czy siak, obyśmy wszystkie nie musiały długo czekać. :)
    Amen!

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, a takie pytanko: zawsze przed @ mam sucho. Teraz jak delikatnie włożę palca do środka mam taki wodnisty, przezroczysto-biały śluz. Dość rozciągliwy. Jak bylam teraz w toalecie to tak jakby tam jeszcze bylo troche brązowo na majciochach, czy to zwiastun francowatej @? Nigdy tak nie miałam, stąd pytanie.. ;)

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    dziewczyny, a takie pytanko: zawsze przed @ mam sucho. Teraz jak delikatnie włożę palca do środka mam taki wodnisty, przezroczysto-biały śluz. Dość rozciągliwy. Jak bylam teraz w toalecie to tak jakby tam jeszcze bylo troche brązowo na majciochach, czy to zwiastun francowatej @? Nigdy tak nie miałam, stąd pytanie.. ;)
    Powiem szczerze że ja w ciazowych cyklach miałam dużo białego, kremowego, rzadkiego śluzu ale zupełnie nie rozciągliwego. Teraz w cyklach nieudanych jest biały ale się ciągnie. Ale każdy ma inaczej i życzę Ci żeby to był Twój ciazowy śluz ;)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny nie ma przeszkód aby w ciąży pic kawe.mi nawet położna powiedziała że karmiac piersią moge wypic kawe jak mam ochote a ja jej na to że chwilowo mnie nie ciągnie.poprostu będąc w ciąży z córką nie pamiętam w którym tygodniu przestała mi smakowac z dnia na dzien i organizm nie dopominał się o nią.wróciłam do picia jak mała miała 2 mc.a co do papierosów nie wypowiem się bo wypaliłam pół sztuki majac 11 lat i nie pale wogóle

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w tyłku mam, jutro kupuje test i w niedzielę robię. Może i za wcześnie, ale nie wytrzymam dłuzej. :P

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Rety, nadal mam wrażenie ze nie wiesz o czym pisze...

    Jesli nie mozesz zajść w ciaze od 2 lat to sa juz mechaniczne lub niewyjaśnione usterki a nie zadne niedobory witamin czy jedna kawa dziennie... Marlena24 przeanalizuj proszę to co czytasz zanim napiszesz swoja odpowiedz :(.

    Ty też przeanalizuj to co sama piszesz, bo odnosisz się do moich postów i uogólniasz moje wypowiedzi.
    Napisałam wyraźnie że wg MNIE ważne jest spróbowanie uzupełnienie witamin, które niesamowicie wpływają na regulacje cyklów. Nigdzie nie napisałam że po 2 latach niepowodzeń, ktoś nadal ma wierzyć w witaminy i je uzupełniać mając nadzieje że to pomoże.
    Ja na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że jak po 2cs się nie powiodło, zaczęłam dociekać czytać o naturalnych wspomagaczach, teraz jem dosyć sporo tych witaminek, a m.in. szukam przyczyny, mam zlecony szereg badań hormonalnych. Jeśli coś wyjdzie nie tak to prawdopodobnie będę stosować inne kuracje! ;]

    AMEN.

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie kłóćcie się nie po to jest ten wątek.
    Marlena masz rację powinniśmy o siebie dbać i to szczególnie, ale to nie daję nam gwarancji na zdrowe dziecko!
    Margoz sama dobrze wiesz, że autyzm to choroba wielotorowa. Nie ma jednej przyczyny czemu powstaje. A autyzm dziecka może być nawet spowodowany szczepionkami... gdzieś się na to natknęłam ale czy to prawda nie wiem. Ale ty wiesz tyle razy powtarzałam, że jesteś niesamowitą mamą i zasłużyłaś na tą drugą fasolinke :*

    Teraz to mam pytanie. 12mamy badanie nasienia a mi narzeczonego rozwaliło na łopatki. Gorączka ponad 38... i teraz co z badaniami?

    17.11.17-poronienie całkowite
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S to tylko taka wymiana zdań i poglądów hehe a nie kłótnia :)

    CHoroba może chyba osłabić plemniki, więc warto może zmienić termin? Szkoda wydawać pieniążki na te badania, które być może trzeba będzie powtórzyć. Nam kobieta powiedziała tylko że wstrzemięźliwość od seksu na 2 dni przed badaniem i od alkoholu. :) Wyniki w poniedziałek odbieramy. Jestem bardzo ciekawa:)

  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aja ja bym chyba przełożyła o ile się da. Antybiotyk, tudzież inne specyfiki mogą sfałszować wyniki badań... :( albo: zadzwoń do kliniki albo lekarza i spytaj. Powiedz jak wygląda sytuacja i co macie zrobić. Ja bym poszła w tym kierunku.

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena24 wrote:
    Ty też przeanalizuj to co sama piszesz, bo odnosisz się do moich postów i uogólniasz moje wypowiedzi.
    Napisałam wyraźnie że wg MNIE ważne jest spróbowanie uzupełnienie witamin, które niesamowicie wpływają na regulacje cyklów. Nigdzie nie napisałam że po 2 latach niepowodzeń, ktoś nadal ma wierzyć w witaminy i je uzupełniać mając nadzieje że to pomoże.
    Ja na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że jak po 2cs się nie powiodło, zaczęłam dociekać czytać o naturalnych wspomagaczach, teraz jem dosyć sporo tych witaminek, a m.in. szukam przyczyny, mam zlecony szereg badań hormonalnych. Jeśli coś wyjdzie nie tak to prawdopodobnie będę stosować inne kuracje! ;]

    AMEN.

    A ktore to witaminy tak "niesamowicie wpływają na regulacje cyklów"???
    Zajść w ciąże w pierwszym roku staran to jest wg mnie czysty przypadek czy szczescie. Starania ponad rok biore juz za walkę z choroba i wtedy należy juz podjąć leczenie medyczne.


    Ok to dla mnie koniec dyskusji bo mamy zupełnie inne przekonania!

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wziął tylko jedną tabletkę ibum. Nie chce mu nic dawać przeciwgorączkowego:/ jedynie tabletki na kaszel i syrop wykrztuśny...
    Ale chyba w poniedziałekzadzwonię i zapytam ;( jestem załamana wszystko na przekór

    17.11.17-poronienie całkowite
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    A ktore to witaminy tak "niesamowicie wpływają na regulacje cyklów"???
    Zajść w ciąże w pierwszym roku staran to jest wg mnie czysty przypadek czy szczescie. Starania ponad rok biore juz za walkę z choroba i wtedy należy juz podjąć leczenie medyczne.


    Ok to dla mnie koniec dyskusji bo mamy zupełnie inne przekonania!

    Podawałam już wcześniej, może przejrzyj to co pisałam :)
    Podawałam też publikacje do tych informacji, na prawdę uwierz że to nie są wyssane z palca rzeczy, które sobie uroiłam.
    Tak czy siak mamy rzeczywiście odmienne zdania, więc nie zaśmiecajmy tego wątku i skończmy dyskusję. :)

  • z miasta Łodzi Koleżanka
    Postów: 48 14

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    Jest możliwe.
    I faza cyklu (do owulacji) jest fazą niskich temperatur. II faza (po owulacji) wysokich temperatur. A PTC u każdej kobiety jest inna. I wszystko na nią wpływa. Nawet takie głupoty jak temp w pokoju, pogoda za oknem , a u siebie zauważyłam też że rolę ma to gdzie śpimy czy u siebie czy np. Nad morzem.

    Ech...Mam dokładnie to samo. A w tym cyklu to już w ogóle moja temp wariowała, zastanawiam się więc czy w ogóle nie odstawić mierzenia. Bo u mnie to i o 0,2 stopnia potrafi się różnić w zależności o tego czy założę grubszą piżamę, czy synek nie przyjdzie do nas spać na ranem, albo czy w ogóle nie śpię sama. Więc czasem to już z tego wykresu nic nie wynika :-/

    A Wy mierzecie temp w ustach czy w pochwie? Bo zastanawiam się też, czy to właśnie od mierzenia w ustach nie robią się takie różnice.

    Starania od czerwca 2016
    Syn - 2011 r.
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z miasta Łodzi wrote:
    Ech...Mam dokładnie to samo. A w tym cyklu to już w ogóle moja temp wariowała, zastanawiam się więc czy w ogóle nie odstawić mierzenia. Bo u mnie to i o 0,2 stopnia potrafi się różnić w zależności o tego czy założę grubszą piżamę, czy synek nie przyjdzie do nas spać na ranem, albo czy w ogóle nie śpię sama. Więc czasem to już z tego wykresu nic nie wynika :-/

    A Wy mierzecie temp w ustach czy w pochwie? Bo zastanawiam się też, czy to właśnie od mierzenia w ustach nie robią się takie różnice.

    Najlepsza... najwiarygodniejsza jest z pochwy. W ustach wystarczy kaszel, łyk wody w nocy albo kij co jeszcze...
    Gdyby to chodziło o mnie to mniejszy problem bo staram się mimo choroby funkcjonować normalnie... A jak jest ciężko to śpię...
    Przedwczoraj jeszcze rzygałam jak kot i to wyrywając się ze snu... teraz weszło na mojego :/

    17.11.17-poronienie całkowite
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean, Wiesiołek bierze się tylko do owu, bo powoduje skurcze macicy i może spowodować poronienie.

    Wróblowa. Ciąże z rodzin alkoholików to nagłaśniane przypadki, a wcale nie są tak powszechne, więc nie ma sensu dawać ich jako przykład.

    magroz26. Rodzice z marginesu, którzy piją często rodzą dzieci z zespołem alkoholowym FAS, więc nie są to zdrowe dzieci. Nawet jeżeli nie ma FAS to alkohol pity w ciąży zaburza pamięć i koncentrację i takie dzieci mają potem problemy w szkole.

    Alkohol nie pomaga nam zajść w ciążę. Ostatnio czytałam, że może hamować owulację oraz utrudniać implantację.
    Niepłodność to dziś choroba cywilizacyjna, więc cała ta chemia, kawa, alkohol ma ogromny wpływ na płodność i też uważam, że jednak warto to wiedzieć.

    anusiak5. Może nie ma przeszkód, żeby w ciąży pić kawę, ale do 200mg dziennie. Wyższe dawki już mają wpływ. Poza tym organizm w ciąży często sam odrzuca kawę, bo wie że mu nie służy, więc coś w tym musi być.

    Marlena24 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy ktoś tu jest ze Śląska? :)

‹‹ 79 80 81 82 83 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ