X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne nie odpuszcze i będe mamą w 2017
Odpowiedz

nie odpuszcze i będe mamą w 2017

Oceń ten wątek:
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena. Ja niestety nie ;)
    Czy Ty wiesz jaka jest dzienna dawka wit D? Czytałam, że 20-50 a na kompleksie witamin Centrum jest 5 i pisze, że to pokrywa 100% dziennego zapotrzebowania i zgłupiałam ;)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Marlena. Ja niestety nie ;)
    Czy Ty wiesz jaka jest dzienna dawka wit D? Czytałam, że 20-50 a na kompleksie witamin Centrum jest 5 i pisze, że to pokrywa 100% dziennego zapotrzebowania i zgłupiałam ;)

    W zależności w czym jest podane ;)

    17.11.17-poronienie całkowite
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zażywam VitrumD3 50 ug, niby zalecana wg producenta 1 kapsułka dziennie.
    W publikacjach do tej pory się nie spotkałam. Warto może zbadać ilośc tej witaminy. Mi zlecono i w poniedziałek będę wiedzieć czy mam duży niedobór. Koleżanka która starała się o bobasa też miała spory niedobór i mówiła że lekarz zalecił jej 5000 j.m.- dopiero po takiej dawce doszła do dolnej granicy:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena24 wrote:
    czy ktoś tu jest ze Śląska? :)
    Ja jestem :)

    Ej no dziewczyny nie kloccie sie :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    Dziewczyny nie kłóćcie się nie po to jest ten wątek.
    Marlena masz rację powinniśmy o siebie dbać i to szczególnie, ale to nie daję nam gwarancji na zdrowe dziecko!
    Margoz sama dobrze wiesz, że autyzm to choroba wielotorowa. Nie ma jednej przyczyny czemu powstaje. A autyzm dziecka może być nawet spowodowany szczepionkami... gdzieś się na to natknęłam ale czy to prawda nie wiem. Ale ty wiesz tyle razy powtarzałam, że jesteś niesamowitą mamą i zasłużyłaś na tą drugą fasolinke :*

    Teraz to mam pytanie. 12mamy badanie nasienia a mi narzeczonego rozwaliło na łopatki. Gorączka ponad 38... i teraz co z badaniami?
    Z tego co wiem, to za krotki okres czasu zeby przez chorobe nasienie moglo byc gorszej jakosci. Bardziej to co dzialo sie z mezem 1-2miesiace wstecz mialoby wplyw - poczytajcie oprocesie spermatogenezy.
    Jednak jie upieram sie, moge sie mylic :) Najlepiej zadzwon jutro do kliniki i zapytaj

  • Agusia1987 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 01:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się też pod tym podpisuje, że będę mama w 2017. Mam czas do końca marca bo potem muszę złożyć wypowiedzenie i przenieść się do innego miasta a nie wiem jak będzie tam z praca.

    Agnieszka1987
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Marlena. Ja niestety nie ;)
    Czy Ty wiesz jaka jest dzienna dawka wit D? Czytałam, że 20-50 a na kompleksie witamin Centrum jest 5 i pisze, że to pokrywa 100% dziennego zapotrzebowania i zgłupiałam ;)
    Ja biorę 2000j. I to jest taka dawka do końca życia. Jak miałam podejrzenie niedobory przez 2 miesiące brałam 4000 jednostek.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Z tego co wiem, to za krotki okres czasu zeby przez chorobe nasienie moglo byc gorszej jakosci. Bardziej to co dzialo sie z mezem 1-2miesiace wstecz mialoby wplyw - poczytajcie oprocesie spermatogenezy.
    Jednak jie upieram sie, moge sie mylic :) Najlepiej zadzwon jutro do kliniki i zapytaj

    Spermatogeneze pamiętam że szkoły jeszcze ;)
    Tylko tu chodzi mi bardziej o wysoką temperaturę. I tabletki przeciw zapalne

    17.11.17-poronienie całkowite
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    Spermatogeneze pamiętam że szkoły jeszcze ;)
    Tylko tu chodzi mi bardziej o wysoką temperaturę. I tabletki przeciw zapalne
    Poza tym jak wyniki wyjda złe to nie będziesz wiedziała czy tak jest faktycznie czy to chwilowe pogorszenie stanu przez przeziębienie.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Poza tym jak wyniki wyjda złe to nie będziesz wiedziała czy tak jest faktycznie czy to chwilowe pogorszenie stanu przez przeziębienie.

    I właśnie mi o to się rozchodzi...
    Szperałam w Google... i jedyne co sensownego znalazłam to: "Wiadomo np. że choroby którym towarzyszy wysoka gorączka (np. grypa) powodują spadek jakości nasienia w kilka tygodni po chorobie6, 7. Innymi czynnikami podnoszącymi temperaturę jąder mogą być np. częste gorące kąpiele, częste wizyty w saunie, noszenie nieprzewianej bielizny, siedzący tryb pracy. Dlatego pacjenci z obniżonymi parametrami nasienia starający się o dziecko powinni ich bezwzględnie unikać lub je minimalizować."
    Więc na to wychodzi, że lepiej pójść teraz niż np za 2tyg... Czy źle rozumuje?

    17.11.17-poronienie całkowite
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego by wychodziło ze lepiej teraz. A duża ma gorączkę?

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA na prawdę zadzwoń i zapytaj. Przecież to normalne, że chcesz wiedzieć czy to ma sens , a oni tam będą wiedzieć najlepiej.

  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie Aja, kto pyta nie błądzi.

    Ja wspominałam wczoraj o testowaniu, ale daruje, temp spadła i mam plamienia... wczoraj był mleczno-brązowy śluz, a dziś jaśniutka krew. Podła @ przybywaj...

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Z tego by wychodziło ze lepiej teraz. A duża ma gorączkę?
    Niby nie bo 38,4 ale on raczej nie gorączkuje... w pon zadzwonię :/ nie mam wyjścia

    17.11.17-poronienie całkowite
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    I właśnie mi o to się rozchodzi...
    Szperałam w Google... i jedyne co sensownego znalazłam to: "Wiadomo np. że choroby którym towarzyszy wysoka gorączka (np. grypa) powodują spadek jakości nasienia w kilka tygodni po chorobie6, 7. Innymi czynnikami podnoszącymi temperaturę jąder mogą być np. częste gorące kąpiele, częste wizyty w saunie, noszenie nieprzewianej bielizny, siedzący tryb pracy. Dlatego pacjenci z obniżonymi parametrami nasienia starający się o dziecko powinni ich bezwzględnie unikać lub je minimalizować."
    Więc na to wychodzi, że lepiej pójść teraz niż np za 2tyg... Czy źle rozumuje?
    Dokladnie tak :) o tym pisalam, ale moze zle nazwalam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2017, 10:55

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    No pewnie Aja, kto pyta nie błądzi.

    Ja wspominałam wczoraj o testowaniu, ale daruje, temp spadła i mam plamienia... wczoraj był mleczno-brązowy śluz, a dziś jaśniutka krew. Podła @ przybywaj...
    Przykro mi :(

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    W zależności w czym jest podane ;)
    To znaczy?

    Piszecie o dość dużych dawkach, więc jak 5ug w Centrum może uzupełniać dzienne zapotrzebowanie? Może Centrum to ściema? ;)

    Agusia1987. Witaj i powodzenia życzę :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siedze i wyję przed komputerem jak dziecko, dobrze że męża nie ma.
    No nic, trzeba wziąć się w garść, może uderze w jakiś shopping dla zabicia myśli.

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    Siedze i wyję przed komputerem jak dziecko, dobrze że męża nie ma.
    No nic, trzeba wziąć się w garść, może uderze w jakiś shopping dla zabicia myśli.
    Tule cie mocno :*
    Annie chodzi mi o jednostki każda firma ma swoją wybraną jednostkę w której podaje dzienne zapotrzebowanie:/
    www.jednostek-miary.info/index.php

    17.11.17-poronienie całkowite
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa głowa do góry. Kiedyś przyjdzie i na nas czas ;)
    Mnie @ oszukuje. Czuje że za chwilę się pojawi, kilka kropel czerwonych rano i przechodzi. I tak od 3 dni.

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
‹‹ 80 81 82 83 84 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ