X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne niepokalanek
Odpowiedz

niepokalanek

Oceń ten wątek:
  • Nataja Debiutantka
    Postów: 7 6

    Wysłany: 15 lipca 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! czy można brać niepokalanek w tym samym czasie co luteinę?

    makalotia lubi tę wiadomość

  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 15 lipca 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataja wrote:
    Dziewczyny! czy można brać niepokalanek w tym samym czasie co luteinę?

    Tak. Mozna.:)

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • Cysia Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 20 lipca 2018, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niepokalanek,
    JADŁAM go ponad miesiąc.Przed zastowaniem mialam torbiel endomentrialna 6cm,po miesiąc brania zmniejszyła się o 1cm.Zawsze miałam wysoka prolaktyne, teraz jest Idealna

    Starania od Czerwca 2015

    Wykryta Endometrioza w 2017
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 20 lipca 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę niepokalanek 2 cykl. W pierwszym poprawił mi się progesteron i zmniejszyły plamienia przed @. W obecnym brak męczących objawów przed @. Piersi lekko bolały tylko 2 dni. Nie są opucjniete, nie zatrzymuje jakoś specjalnie wody, i pms prawie zerowy.

    Karolcia89 lubi tę wiadomość

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 21 lipca 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isaura81 w jakiej dawcę bierzesz niepokalanek? Bo czytałam ze jak się bierze za małą dawkę to działa to na odwrót, czyli prolaktyna zamiast spadać to się podnosi :(
    Moja prolaktyna wynosi 25,1, 10 dni przed @ bolą mnie strasznie piersi ale lekarz nie widzi problemu..
    Zastanawiam się nad zakupem Swanson Niepokalanek (Chasteberry Fruit) bo ma duża dawkę 400mg.
    Ale boje się trochę leczyć się sama ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 21 lipca 2018, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Isaura81 w jakiej dawcę bierzesz niepokalanek? Bo czytałam ze jak się bierze za małą dawkę to działa to na odwrót, czyli prolaktyna zamiast spadać to się podnosi :(
    Moja prolaktyna wynosi 25,1, 10 dni przed @ bolą mnie strasznie piersi ale lekarz nie widzi problemu..
    Zastanawiam się nad zakupem Swanson Niepokalanek (Chasteberry Fruit) bo ma duża dawkę 400mg.
    Ale boje się trochę leczyć się sama ;)
    Pierwszy cykl piłam go w ziołach ojca sroki nr 3. Prolaktyna minimalnie większą ale dobra była.
    Teraz kupiłam mielone nasiona i bralam 1 miarkę rano ok 100 mg plus ta odrobina co w mieszance.na noc.
    Zwiększyłam dawkę o kolejne 100 mg po południu.
    Mam pierwszy cykl gdzie piersi przed @ mnie nic a nic nie bolą. Odrobinę 10 dpo opuchneły ale jest super. Zero plamień a @ ma być za 3 dni. Na prawdę cykl w porównaniu do poprzednich to bajka.

    Evli lubi tę wiadomość

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 21 lipca 2018, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz, ja mam cykle regularne, nigdy nie miałam żadnych plamien, ale te 10 dni przed @ są straszne, ból piersi, czasem ból podbrzusza, męczące to wszystko.
    Jedynie co się boje z tym niepokalankiem to to że jeśli zacznę go brać to zbije prolaktyne, ALE jeśli uda mi się zajść w ciąże to trzeba go odstawić i tu jest problem bo po odstawieniu prolaktyna wzrośnie a progesteron spadnie co czesto kończy się poronieniem :( chyba że źle myśle?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 22 lipca 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    No widzisz, ja mam cykle regularne, nigdy nie miałam żadnych plamien, ale te 10 dni przed @ są straszne, ból piersi, czasem ból podbrzusza, męczące to wszystko.
    Jedynie co się boje z tym niepokalankiem to to że jeśli zacznę go brać to zbije prolaktyne, ALE jeśli uda mi się zajść w ciąże to trzeba go odstawić i tu jest problem bo po odstawieniu prolaktyna wzrośnie a progesteron spadnie co czesto kończy się poronieniem :( chyba że źle myśle?
    Niepokalanek reguluje poziomie m hormonów. To nie tak że jedne podnosi a inne automatycznie obniża. Ja mam.prolaktne ok i nic mi z nią se nie dzieje w trakcie picia niepokalanka. Bed kontrolować jeszcze jej poziom po zakończeniu dalej kuracji z ziołami.
    Miałaś badania w kierunku niedomogi lutealnej skoro progesteron ci tak spada ?

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 22 lipca 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isaura dzięki za info, ja się chyba za dużo naczytałam ;) o tym progesteronie to tylko czytałam, ze tak może być.
    No nic spróbuje i zobaczę jakie będą efekty :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 22 lipca 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ziołach ważna jest systematyczność i czas. To nie agresywne środki chemiczne które działają po kilku dniach.
    Ja kończę 2 cykl i jestem mega zadowolona. Na plamienia nic mi nie pomagało. Progesteron spadał bardzo szybko. Teraz mam 2 dni przed @ i nic a nic się nie dzieje. Brak bóli podbrzusza czy piersi.

    Evli lubi tę wiadomość

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • makalotia Autorytet
    Postów: 977 644

    Wysłany: 26 lipca 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! Chce zacząć przygodę z niepokalankiem i mam pytanie. Jakie mogą być skutki, jeżeli zacznę go brać w środku cyklu. Wiem, że owulacji do tej pory nie miałam

    8 cykl starań, 1 cykl z modlitwą do Św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych
    15 .10 - beta 26,25 ; p13,3
    17.10- beta 63,54; p23,1
    23.10-b 1213, p 15,3

    Niedoczynność tarczycy,
    Hashimoto

    n59y3e5ery2u3gss.png
    860i4z17o1rgxg0z.png
  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 26 lipca 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w jakiej formie najlepiej przyjmować niepokalanek? Tabletki, herbatka? Czy to nie ma większego znaczenia?

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • makalotia Autorytet
    Postów: 977 644

    Wysłany: 26 lipca 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że nie ma większego. Znaczenie ma by nie brac za mało, bo skutek będzie odwrotny

    8 cykl starań, 1 cykl z modlitwą do Św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych
    15 .10 - beta 26,25 ; p13,3
    17.10- beta 63,54; p23,1
    23.10-b 1213, p 15,3

    Niedoczynność tarczycy,
    Hashimoto

    n59y3e5ery2u3gss.png
    860i4z17o1rgxg0z.png
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 31 lipca 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Od 1dc zaczęłam brać niepokalanek Swansona i dzisiaj (27dc) powinnam dostać miesiączkę, a póki co na razie cisza...zawsze dzień przed @ pojawiało się plamienie, piersi ani podbrzusze nie bolą w ogóle, zazwyczaj owulacje miałam w 13dc często potwierdzaną monitoringiem, w tym cyklu niestety nie wiem kiedy mogła być.
    Czy niepokalanek mógł wpłynąć na wydłużenie cyklu?

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Meli88 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Hej! Od 1dc zaczęłam brać niepokalanek Swansona i dzisiaj (27dc) powinnam dostać miesiączkę, a póki co na razie cisza...zawsze dzień przed @ pojawiało się plamienie, piersi ani podbrzusze nie bolą w ogóle, zazwyczaj owulacje miałam w 13dc często potwierdzaną monitoringiem, w tym cyklu niestety nie wiem kiedy mogła być.
    Czy niepokalanek mógł wpłynąć na wydłużenie cyklu?

    Mógł wpłynąć na długość cyklu. Ja przed jego zażywaniem miałam bardzo bolesne piersi, czasem przez cały cykl. Ginekolog od razu kazał mi zbadać poziom prolaktyny i była podwyższona. Owulację jednak miałam bo było widać na usg. Przepisał mi Cyklodynon. Miałam po nim 2 cykle 22dniowe (bardzo krótkie)ale ja ogólnie miałam cykle 26 dniowe. Kolejny, trzeci cykl był 26 dniowy. Ogólnie od pierwszego cyklu brania Cyklodynonu miałam bardzo dużo śluzu, tego płodnego oraz dużo wyższe libido w dni płodne:) piersi przestały boleć. Zaczęły być napięte i bolące w 4 cyklu ale z powodu ciąży... Niestety poroniłam moją fasolkę w 10 tyg. Choć mój gin nie uważa żeby Cyklodynon pomógł mi zajść w ciążę, to ja miałam inne odczucia. Czułam się jakbym się przebudziła z niepłodnego snu. Odniosłam wrażenie że kazał mi brać niepokalanek eksperymentalnie. Ma też nietypowe podejście do sztucznego progesteronu, twierdząc że on nie działa. Jesteśmy po badaniach z mężem, genetycznych, na zakrzepicę itp. bo to było moje 3 poronienie w życiu. Pierwsze dwie ciąże w które wpadliśmy poroniłam wiele lat temu. Znów się staramy i sama się zastanawiam znów nad tym Cyklodynonem..

  • KajaP Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 17 lutego 2019, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę niepokalanek pospolity od magicznyogrod.pl. Mielę go w młynku i zalewam wodą, można kupić co prawda zmielony, ale wierzę że w swojej pierwotnej postaci dłużej zachowuje odpowiednie właściwości. Zaczęłam go brać w celu uregulowania cyklu po odstawieniu hormonów.
    Póki co minął miesiąc, mam nadzieję że efekty niedługo się pojawią.

  • Victoria69 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 marca 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam przez 2 miesiace brałam castagnus ogólnie objawy napięcia przedmiesiączkowego zniknely ale plamienia jak były tak były. Dodam iż zaczynaly się prawie w połowie cyklu aż do 28 dnia kiedy już zaczął się okres. Zaczęły się w sumie od czasu kiedy dużo schudłam. Postanowiłam wziąść większą dawkę i kupiłam swanson bo wychodzi korzystnie jest większa dawka i jest o wiele tańszy. Juz w pierwszym cyklu plamienia dostałam dopiero 3 dni przed okresem! Kolejny tak samo. Całkowicie zniknęły okropne bóle piersi i bardzo częste bóle głowy. I co bardzo ważne skończyły się ciągłe i dosyć silne infekcje intymne. Biorę jeszcze witaminę B complex i magnez być może i to pomaga. Nie mam żadnych skutków ubocznych jedynie przed samym okresem boli głowa jak zawsze od lat. Niepokalanek jest cudownym ziołem, dowiedziłam się o nim na jednym z forum i postanowiłam wypróbować. Polecam i Wam! Pozdrawiam

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 31 marca 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja biorę Castagnus, 45 mg, czyli chyba te najmniejsza dawke. Mam za wysoka prolaktyne i wysokie fsh. Po regularnym braniu przez 3mce prolaktyna spadła do poziomu 28, ale i tak jest ponad normę więc zaczynam brac Diostinex. Ale jak widzicie, nie jest to prawda, że za mała dawka ma odwrotny skutek. Przynajmniej nie w moim przypadku.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 15 lutego 2020, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Czy macę (sproszkowana - 1 łyżeczka dziennie) można łączyć z niepokalankiem (tabletki 400 mg)?
    Plus dodatkowo pić pokrzywę i liście maliny lub jakąś inną bogatszą mieszankę czy to może już przesada?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 11:34

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 9 września 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isaura81 wrote:
    W ziołach ważna jest systematyczność i czas. To nie agresywne środki chemiczne które działają po kilku dniach.
    Ja kończę 2 cykl i jestem mega zadowolona. Na plamienia nic mi nie pomagało. Progesteron spadał bardzo szybko. Teraz mam 2 dni przed @ i nic a nic się nie dzieje. Brak bóli podbrzusza czy piersi.
    Hej, też mam ten zmienony niepokalanek, piłaś to 2x dziennie po 1 miarce? Czy tylko raz dziennie?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ