X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki - 2017
Odpowiedz

Nowe staraczki - 2017

Oceń ten wątek:
  • annde Autorytet
    Postów: 322 118

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W aptece możesz kupić mężowi Androvit. Mój też go bierze. Mimo tego, że wyniki ma dobre. Przecież zawsze mogą być lepsze ;) A takie badania są potrzebne. Będziecie wiedzieć co i jak. Tylko postarajcie się, żeby były kompleksowe. Nie tylko podstawowe badanie nasienia, ale też morfologia. Im więcej czynników jest sprawdzonych, tym lepiej.

    I nie denerwuj się, wszystko będzie dobrze. Nie martw się na zapas. :)

    Trzy cykle stymulowane. Jeden cykl nieplanowanej przerwy. Kolejny cykl stymulowany. Wcześniejsze bezskuteczne. 30 lat. Starania od 2014 roku.
    PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    No właśnie o różnych suplementach to ja muszę z nim pogadać, żeby łykał bo to ja jestem mózgiem operacji "zróbmy dziecko" :)

    W sumie macie rację, może pożyczę od kogoś kasę, a będziemy wiedzieć teraz.

    Cziktaa to już niedługo, tylko się nie stresuj za mocno. :)


    Nie da sie nie stresować :/

    Ja mojemu podaje Czystek od kilku dni w tabletkach ogólnie na lepsze samopoczucie,ja sama biorę Ovarin tylko a badania z krwi mam takie do zrobienia :
    -Prolaktyna
    -TSH
    -dhea
    -testosteron
    -fsh

  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra, a odnośnie morfologii, bo na tych męskich badaniach słabo się znam. To jest zwykłe badanie krwi, czy coś konkretnie?

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monijaaa wrote:
    czikita a powiedz jakie badania musisz mieć zrobione do HSG?


    Dzwoniła wczoraj do szpitala i pytałam co mam ze sobą zabrać to tylko Pani mi powiedziała że piżamkę i klapki...żadnych badań mam nie robić bo u mnie nie wymagają :P

    A Ty ?

  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie z kolei do HSG potrzebny jest posiew z kanału szyjki macicy tlenowy, beztlenowy i drożdzakowy.
    nie wymagaja hormonów

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monijaaa wrote:
    u mnie z kolei do HSG potrzebny jest posiew z kanału szyjki macicy tlenowy, beztlenowy i drożdzakowy.
    nie wymagaja hormonów


    U mnie też nie wymagają hormonów do hsg tylko lekarz na następną wizytę kazał mi zrobić te hormony i wyniki z hsg przynieść żeby wiedzieć na czym stoi

  • Cześka Ekspertka
    Postów: 181 93

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella_Bella wrote:
    Nie możesz. Bo to nie urlop tylko zwolnienie chorobe. A to że nie jest leżące oznacza że możesz do apteki po leki iść albo do sklepu pod warunkiem że nikt za Ciebie nie może tego zrobić. Beznadziejne są te przepisy ale tak jest. Moją znajomą kontrolowali jak była w ciąży. Zastali w domu tylko jej męża. No i zabrali swiadczenia. Pisali jakieś wyjaśnienie ze mieli remont w mieszkaniu i dla dobra ciężarnej przebywała w tym czasie urodzicow. Wypłacili im zaległe pieniądze ale stres ogromny...
    Dobrze wiedzieć, w razie "w" dwa razy się zastanowię czy iśc na zwolnienie czy normalnie pracować i być wolnym człowiekiem ;) ;) no chyba,że sytuacja mnie zmusi ...

    3i49krhmf29pknts.png

    dhi43e3kwcnz3lr3.png
  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jak obeznawałam się z tematem HSG to każda placówka wymaga czego innego było np:
    aktualna cytologia
    grypa krwi
    posiew z kanału szyjki macicy
    posiew na chlamydię
    badanie nasienia męża

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monijaaa wrote:
    ja jak obeznawałam się z tematem HSG to każda placówka wymaga czego innego było np:
    aktualna cytologia
    grypa krwi
    posiew z kanału szyjki macicy
    posiew na chlamydię
    badanie nasienia męża


    No właśnie dlatego zadzwoniłam do szpitala w którym będe miała robione HSG i stwierdzili że nic prócz piżamy i moich dokumentów nie potrzebuje żadnych cytologii itd...może sami pobierają ?

  • annde Autorytet
    Postów: 322 118

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    No dobra, a odnośnie morfologii, bo na tych męskich badaniach słabo się znam. To jest zwykłe badanie krwi, czy coś konkretnie?

    To nie morfologia krwi, tylko morfologia nasienia. :)
    W badaniu ogólnym nasienia sprawdzają takie parametry jak:
    barwa, zapach liczba plemników żywych i martwych itd.
    Natomiast w morfologii sprawdzają już dokładnie ilość plemników prawidłowych. I to ten wynik jest bardzo ważny. Z góry uprzedzam, że każda wartość powyżej 4% jest oznaką dobrych wyników (mój Mąż był w szoku).

    Trzy cykle stymulowane. Jeden cykl nieplanowanej przerwy. Kolejny cykl stymulowany. Wcześniejsze bezskuteczne. 30 lat. Starania od 2014 roku.
    PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annde wrote:
    To nie morfologia krwi, tylko morfologia nasienia. :)
    W badaniu ogólnym nasienia sprawdzają takie parametry jak:
    barwa, zapach liczba plemników żywych i martwych itd.
    Natomiast w morfologii sprawdzają już dokładnie ilość plemników prawidłowych. I to ten wynik jest bardzo ważny. Z góry uprzedzam, że każda wartość powyżej 4% jest oznaką dobrych wyników (mój Mąż był w szoku).

    Mój mąż miał też super wynik....lekarz który dawał mu wyniki mówi ze z takimi wynikami to całą armię można mieć....szkoda że nie z taką żoną :( :/

  • annde Autorytet
    Postów: 322 118

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cziktaaa wrote:
    Mój mąż miał też super wynik....lekarz który dawał mu wyniki mówi ze z takimi wynikami to całą armię można mieć....szkoda że nie z taką żoną :( :/
    Ej, tak nie możesz myśleć. PCO to nie wyrok, trzeba tylko trafić na dobrego lekarza. Ovarin, kwas foliowy i inne specyfiki mogą wiele zdziałać. Nie możemy się poddawać. :)

    Trzy cykle stymulowane. Jeden cykl nieplanowanej przerwy. Kolejny cykl stymulowany. Wcześniejsze bezskuteczne. 30 lat. Starania od 2014 roku.
    PCOS
  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może sami pobiorą aczkolwiek na np. posiew trzeba czekać kilka dni by sprawdzić czy nic się nie namnożyło.

    Ej Cziktaa nie mów tak. jesteś wspaniałą osobą a twój mąż ma najwspanialszą żonę. :)

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cziktaaa, proszę, nie mów tak, bo aż mi się przykro zrobiło. :(

    Podjęłam decyzję: idę do labolatorium razem z mężem. Jemu będzie raźniej, a upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Ja też ponowie swoje, żeby zobaczyć czy nic się nie zmieniło.

    monijaaa lubi tę wiadomość

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • annde Autorytet
    Postów: 322 118

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    Podjęłam decyzję: idę do labolatorium razem z mężem. Jemu będzie raźniej, a upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Ja też ponowie swoje, żeby zobaczyć czy nic się nie zmieniło.

    Dobra decyzja. :) Trzymam kciuki!

    Trzy cykle stymulowane. Jeden cykl nieplanowanej przerwy. Kolejny cykl stymulowany. Wcześniejsze bezskuteczne. 30 lat. Starania od 2014 roku.
    PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    Cziktaaa, proszę, nie mów tak, bo aż mi się przykro zrobiło. :(

    Podjęłam decyzję: idę do labolatorium razem z mężem. Jemu będzie raźniej, a upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Ja też ponowie swoje, żeby zobaczyć czy nic się nie zmieniło.


    Oooo i takie klimaty lubię :D Z werwą do przodu :)

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cziktaa, ej weź tak nie mów :**
    doczekacie się :)

  • Doma90 Autorytet
    Postów: 724 222

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    W temacie śluzu: mój wariuje. Ostatnie 3 dni był rozciągliwy, totalnie płodny, książkowy. Wczoraj na usg ten pęcherzyk. Dzisiaj rano śluz nadal jak białko jaja, a teraz już co? Zaczyna się robić gęsty, nawet trochę białawy, taki lepki. Nic nie rozumiem :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś idziemy z moją foką do kina na 20.30 na Poporstu Przyjaźń...trza sie od tego trochę oderwać :P


  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czikta,byłam w kinie 20.12 na tym :D

‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ