X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki - 2017
Odpowiedz

Nowe staraczki - 2017

Oceń ten wątek:
  • Cześka Ekspertka
    Postów: 181 93

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    raczej maja na celu sprawdzenie czy L4 nie jest "naciągane", tak jak piszesz czy kobieta nie może normalnie pracować w myśl tego,że ciąża to przecież nie choroba ;)

    3i49krhmf29pknts.png

    dhi43e3kwcnz3lr3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    Tak,mam na imię Marta :)
    A pracuje sobie i studiuje zaocznie :)


    Ja też mam na imię Marta, a pracuje w agencji reklamowej :P

  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh jakie to smutne :/

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • floreczka Autorytet
    Postów: 474 164

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W lipcu jak byłam po operacji to moja rodzinna powiedziała mi, że mogę się spodziewać kontroli, ale ze względu na to, że mogę chodzić, a nie muszę leżeć to wyślą mi pocztą zaproszenie do nich. Żadne zaproszenie nie przyszło, a nawet dowiedziałam się, że ja już do pracy zdążyłam wrócić, a moje ostatnie zwolnienie nie dotarło od pracodawcy do ZUS-u.

    43f51c7715cb244a66028fb6b52f57e9.png
    07.2016 - usunięcie mięśniaka i chromotubacja L-, P+
    10.2016 - wypalanie nadżerki
    03.2017 - HSG (oba jajowody drożne!)
  • MilliSBB Autorytet
    Postów: 1089 302

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    floreczka wrote:
    W lipcu jak byłam po operacji to moja rodzinna powiedziała mi, że mogę się spodziewać kontroli, ale ze względu na to, że mogę chodzić, a nie muszę leżeć to wyślą mi pocztą zaproszenie do nich. Żadne zaproszenie nie przyszło, a nawet dowiedziałam się, że ja już do pracy zdążyłam wrócić, a moje ostatnie zwolnienie nie dotarło od pracodawcy do ZUS-u.

    Ja miałam kontrolę ZUS,nie w ciąży ale miałam.Zaproszenie wysłali kurierem.
    Termin był mega szybki bo kurier dostarczył "zaproszenie "w czwartek,a w poniedziałek miałam termin.

    "Szeptem na ucho powiem,że, ja ,ja się tego wyrzekam...wyrzekam bo,nikt tak tak pięknie nie mówił,że się boi miłości.."
    34cs





  • floreczka Autorytet
    Postów: 474 164

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widocznie miałam szczęście, chociaż zwolnienie bardzo mi się należało, nawet lekarze dziwili się, że tak szybko wracam do pracy.

    43f51c7715cb244a66028fb6b52f57e9.png
    07.2016 - usunięcie mięśniaka i chromotubacja L-, P+
    10.2016 - wypalanie nadżerki
    03.2017 - HSG (oba jajowody drożne!)
  • Cześka Ekspertka
    Postów: 181 93

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli co jak jesteś na L4 w ciąży to nie możesz się z domu ruszyć ?. Nie mówię tu o jakimś zagrożeniu ciąży gdzie ewidentnie należy leżeć.

    3i49krhmf29pknts.png

    dhi43e3kwcnz3lr3.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagarek wrote:
    A jak jest ze śluzem, jak jest, później znika i nagle się pojawia?

    W 6dc rozciągliwy, test owu z dwoma krechami. Dzisiaj 8dc, sucho, test negatywny. I zaraz będzie typowy 14ty i znowu mnie zaleje.
    Pozdro z pracy, też mi się marzy L4 i święty spokój ;]

    On może być cały czas tylko w środku :)

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    Coraz więcej kontrolują ciężarnych :/

    Bo coraz więcej idzie na zwolnienie bez powodu ;)

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monijaaa wrote:
    o matko pierwsze słyszę o kontrolach ciężarnych na L4. No świat się kończy. I co mają na celu takie kontrole? Sprawdzenie czy kobieta faktycznie jest w ciąży czy czy jest w ciąży i może pracować jak zwykły człowiek?

    Sprawdzają czy ma powody żeby iść na zwolnienie i czy faktycznie siedzi w domu czy jest np na wakacjach.

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    Ja jeśli tylko będę się dobrze czuła nie zamierzam prędko iść na l4

    U mnie to zależy. Jeśli będę czuła się dobrze i lekarz zezwoli na moją pracę to będę pracować. Ale jeśli nie daj Boże znowu będą plamienia i coś nie tak to nie będę się zastanowiac.

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilliSBB wrote:
    Ja miałam kontrolę ZUS,nie w ciąży ale miałam.Zaproszenie wysłali kurierem.
    Termin był mega szybki bo kurier dostarczył "zaproszenie "w czwartek,a w poniedziałek miałam termin.

    Jak jesteś w ciąży to często po prostu przyjeżdżają sprawdzić osobiście.

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cziktaaa wrote:
    Ja też mam na imię Marta, a pracuje w agencji reklamowej :P

    O wow! Ostatnio coraz więcej Mart spotykam :)

  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześka wrote:
    Czyli co jak jesteś na L4 w ciąży to nie możesz się z domu ruszyć ?. Nie mówię tu o jakimś zagrożeniu ciąży gdzie ewidentnie należy leżeć.

    Nie możesz. Bo to nie urlop tylko zwolnienie chorobe. A to że nie jest leżące oznacza że możesz do apteki po leki iść albo do sklepu pod warunkiem że nikt za Ciebie nie może tego zrobić. Beznadziejne są te przepisy ale tak jest. Moją znajomą kontrolowali jak była w ciąży. Zastali w domu tylko jej męża. No i zabrali swiadczenia. Pisali jakieś wyjaśnienie ze mieli remont w mieszkaniu i dla dobra ciężarnej przebywała w tym czasie urodzicow. Wypłacili im zaległe pieniądze ale stres ogromny...

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella_Bella wrote:
    U mnie to zależy. Jeśli będę czuła się dobrze i lekarz zezwoli na moją pracę to będę pracować. Ale jeśli nie daj Boże znowu będą plamienia i coś nie tak to nie będę się zastanowiac.

    Dlatego właśnie tj mówię jak będzie wszystko ok to będę pracować bo to przeciezvnie choroba a i nie mam pracy która by szkodzila dziecku

  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeej dziewczyny! :)
    A propos pisania na forum w pracy, to jestem przodownikiem, bo to właśnie w pracy siedzę tu najczęściej. :D dlatego raczej będąc w ciązy będe pracować do oporu. :P

    Marta95, właśnie wczoraj o Tobie pomyślałam, zaglądaj jak masz tylko czas, i tulę ze względu na wredotę. :*

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy Wam też się tak nie chce jak mi ? Jejku a gdzie tam do 16 ? :P

  • annde Autorytet
    Postów: 322 118

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!

    Jestem tutaj nowa. Co prawda od wielu miesięcy trafiałam na forum przy różnych okazjach, jednak postanowiłam wreszcie się zarejestrować i ujawnić.

    Staramy się z mężem już 2,5 roku. Do tej pory nic. Pod koniec zeszłego roku trafiłam do kliniki leczenia niepłodności. Prawdą jest, że zrobiłam to dlatego, że nie mam zaufania do miejscowych lekarzy i nawet nie miałam stałego ginekologa. Jednak wiedziałam, że coś jest nie tak, bo po tylu miesiącach starań coś powinno być.

    Zrobiliśmy z mężem już prawie wszystkie badania. Mi zostało już tylko sprawdzenie drożności jajowodów. W tzw. międzyczasie mam stymulowane cykle. Okazało się bowiem, że mam problemy z owulacją.

    W czwartek byłam na usg, gdzie okazało się, że mam 4 pęcherzyki. 2 wyglądały całkiem porządnie. Dzisiaj byłam na ponownym usg i mam sukces, trzy ciałka żółte. Mamy nadzieję, że tym razem coś z tego będzie :)

    cziktaaa, monijaaa, dineh, Ewcia_92 lubią tę wiadomość

    Trzy cykle stymulowane. Jeden cykl nieplanowanej przerwy. Kolejny cykl stymulowany. Wcześniejsze bezskuteczne. 30 lat. Starania od 2014 roku.
    PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annde wrote:
    Cześć Dziewczyny!

    Jestem tutaj nowa. Co prawda od wielu miesięcy trafiałam na forum przy różnych okazjach, jednak postanowiłam wreszcie się zarejestrować i ujawnić.

    Staramy się z mężem już 2,5 roku. Do tej pory nic. Pod koniec zeszłego roku trafiłam do kliniki leczenia niepłodności. Prawdą jest, że zrobiłam to dlatego, że nie mam zaufania do miejscowych lekarzy i nawet nie miałam stałego ginekologa. Jednak wiedziałam, że coś jest nie tak, bo po tylu miesiącach starań coś powinno być.

    Zrobiliśmy z mężem już prawie wszystkie badania. Mi zostało już tylko sprawdzenie drożności jajowodów. W tzw. międzyczasie mam stymulowane cykle. Okazało się bowiem, że mam problemy z owulacją.

    W czwartek byłam na usg, gdzie okazało się, że mam 4 pęcherzyki. 2 wyglądały całkiem porządnie. Dzisiaj byłam na ponownym usg i mam sukces, trzy ciałka żółte. Mamy nadzieję, że tym razem coś z tego będzie :)

    Trzymam kciuki w takim układzie....dawaj znać jak sytuacja się rozwija :)

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cziktaaa wrote:
    Czy Wam też się tak nie chce jak mi ? Jejku a gdzie tam do 16 ? :P

    Ja do 19:(

‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ