X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki - 2017
Odpowiedz

Nowe staraczki - 2017

Oceń ten wątek:
  • OLAM86 Autorytet
    Postów: 596 289

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aika kurczę daliście czadu w tym miesiącu! :) A my tylko 2 razy eh :/ Teraz to już zaczynam wątpić w cokolwiek... Bo nasze staranie to chyba nawet nie da się nazwać staraniem :/

  • OLAM86 Autorytet
    Postów: 596 289

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby mój chłop wiedział, że analizuje kiedy kto uprawiał sex to chyba by się za głowę złapał ;)

  • Aika Autorytet
    Postów: 453 134

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa obym Nam wszystkim wykrakała bocianka :D A co do bety, to chyba najpierw tego 2.02 zrobię test a później na betę :)

    Ja z mężem się umówiłam że testy robimy razem :) Więc ja mu niespodzianki nie zrobię a szkoda, bo to byłyby jego urodzinki :)

    Ola haha no solidnie się przyłożyliśmy :D A tak to a nóż trafiliście akurat W TEN moment? ;) A jak nie ten, to następny cykl :) Zobaczysz że już niedługo będziesz biegała z brzuszkiem :D A kiedy masz mieć @?
    Mój już się łapie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 10:56

    m85awv1.png
  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha, mój już się przyzwyczaił że żyje życiem seksualnym innych osób. :D Już zbytnio nawet uwagi nie zwraca. :D

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • Karen25 Koleżanka
    Postów: 72 11

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) dołączam się do forum. Od lipca staramy się o drugiego dzidziusia i nie wychodzi.
    Przy moich 26 dniowych cyklach w styczniu owulację powinnam mieć ok 17-18 stycznia. Jakoś nam się złożyło, że na kilka dni odpuściliśmy starania a 21.01 sądząc, że już po owulacji trochę poszaleliśmy z moim K. rano a wieczorem czułam kłucia i pobolewania podbrzusza jak na owulację. Dzień później zaczęły mnie boleć piersi. Jestem głupsza niż wcześniej, przeczytałam cały internet i wiem, że owulacja mogła się przesunąć o kilka dni przez różne czynniki :) Miała któraś z was tak kiedyś?


    Majeczka 21.11.2012 r. <3
    11 cs o drugie maleństwo :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OLAM86 wrote:
    Aika kurczę daliście czadu w tym miesiącu! :) A my tylko 2 razy eh :/ Teraz to już zaczynam wątpić w cokolwiek... Bo nasze staranie to chyba nawet nie da się nazwać staraniem :/

    Jak się z pierwszym udało to z drugim też się uda....ja to mogę stwierdzić że marne nasze szanse ale Ty puki co nie masz podstaw :)

    Karen25 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    Kochana ja się staram już 3 lata i nie tracę nadziei i zapału, chociaż trafiają się dni kryzysowe. :)

    Ja 4 lata i 3 miesiące :)

  • Aika Autorytet
    Postów: 453 134

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karen25 wrote:
    Cześć :) dołączam się do forum. Od lipca staramy się o drugiego dzidziusia i nie wychodzi.
    Przy moich 26 dniowych cyklach w styczniu owulację powinnam mieć ok 17-18 stycznia. Jakoś nam się złożyło, że na kilka dni odpuściliśmy starania a 21.01 sądząc, że już po owulacji trochę poszaleliśmy z moim K. rano a wieczorem czułam kłucia i pobolewania podbrzusza jak na owulację. Dzień później zaczęły mnie boleć piersi. Jestem głupsza niż wcześniej, przeczytałam cały internet i wiem, że owulacja mogła się przesunąć o kilka dni przez różne czynniki :) Miała któraś z was tak kiedyś?

    Witaj :) Ja osobiście takiej sytuacji nie miałam ale też czytałam o takich przypadkach ;) Nasza fizjologia jest bardzo zróżnicowana i wszystko może się zadziać. Dlatego warto jest mierzyć temperaturę, obserwować swój organizm lub robić testy. Jak z tym u Ciebie?

    m85awv1.png
  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cziktaaa trochę takie weteranki jesteśmy. :D ale jak to było? "Jeśli szczęście jeszcze do Ciebie nie przyszło, to znaczy że jest duże i idzie małymi krokami" :)

    Karen25, oczywiście owulacja może się przesunąć przez wiele dziwnych czynników. Stres, katar, zła dieta, cokolwiek. Wtedy cykl moze się wydłużyć a co za tym idzie, owulka wystąpić później. :)

    Karen25 lubi tę wiadomość

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • Karen25 Koleżanka
    Postów: 72 11

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze przyznam, że temperatury nie mierzyłam w ogóle, bo od rana do wieczora siedziałam w pracy. W styczniu poszłam na zwolnienie i mam trochę więcej czasu na działania:) Robiłam w każdym miesiącu testy owulacyjne, ale przez pół roku nie pomogły przy staraniu więc w tym miesiącu odpuściłam :)
    Wg kalendarzyka do okresu zostało mi 10 dni. Oby ten czas szybko zleciał.

    Majeczka 21.11.2012 r. <3
    11 cs o drugie maleństwo :)
  • Karen25 Koleżanka
    Postów: 72 11

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwester przebalowałam za granicą, 5 dni imprezy + przeziębienie w tym samym czasie mogły spowodować przesunięcie owulacji ;) Chyba jedyne logiczne wytłumaczenie

    Majeczka 21.11.2012 r. <3
    11 cs o drugie maleństwo :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak jest z prawem pracy.....jak bym zaskoczyła i urodziła w Listopadzie a umowę mam tylko do Marca to co dalej jak bym była wtedy na macierzyńskim ?

    Oczywiście to takie założenie bo aż w takie cuda to nie uwierze :D

  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karen25 polecam też isć na monitoring cyklu. :) Będziesz wiedziała, czy do pęcherzyk pękł. Testy + mierzenie tempki to świetna sprawa, jeśli chcesz się wstrzelić, ale nie gwarantuje że pęcherzyk się np. nie wchłonął. :) A odnośnie Sylwka to jeśli byłaś za granicą i do tego przeziębienie, to całkiem możliwe. Inny klimat może, zmęczenie podróżą dodatkowo osty balet... ;) Masz chyba odpowiedź. :)

    Karen25 lubi tę wiadomość

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    Cziktaaa trochę takie weteranki jesteśmy. :D ale jak to było? "Jeśli szczęście jeszcze do Ciebie nie przyszło, to znaczy że jest duże i idzie małymi krokami" :)

    Karen25, oczywiście owulacja może się przesunąć przez wiele dziwnych czynników. Stres, katar, zła dieta, cokolwiek. Wtedy cykl moze się wydłużyć a co za tym idzie, owulka wystąpić później. :)


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/215937d7555e.jpg

    Karen25 lubi tę wiadomość

  • Karen25 Koleżanka
    Postów: 72 11

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba zus przejąłby płacenie świadczenia :) Okres ochronny jest do końca ciąży. Ja to dopiero odwaliłam numer :D Złożyłam wypowiedzenie o pracę z dniem 31 stycznia. Jeśli się okaże, że będę w ciąży, to kilka dni po ustaniu zatrudnienia będę pisać odwołanie oświadczenia i wniosek o przywrócenie do pracy.

    Majeczka 21.11.2012 r. <3
    11 cs o drugie maleństwo :)
  • annde Autorytet
    Postów: 322 118

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cziktaaa wrote:
    A jak jest z prawem pracy.....jak bym zaskoczyła i urodziła w Listopadzie a umowę mam tylko do Marca to co dalej jak bym była wtedy na macierzyńskim ?

    Oczywiście to takie założenie bo aż w takie cuda to nie uwierze :D

    Jeśli masz umowę do marca, to z automatu zostaje ona przedłużona do dnia porodu. Niestety później jesteś bezrobotna (dlatego, ja bym nic nie mówiła w pracy o ciąży). Nie przysługuje Ci urlop macierzyński (bo nie pracujesz), ale od ZUSu dostajesz zasiłek macierzyński (tylko trzeba papiery poskładać, nie wiem jakie).

    Karen25 lubi tę wiadomość

    Trzy cykle stymulowane. Jeden cykl nieplanowanej przerwy. Kolejny cykl stymulowany. Wcześniejsze bezskuteczne. 30 lat. Starania od 2014 roku.
    PCOS
  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    Nooo, to fakt też nienawidzę tego bólu... aż mam nerwy czasami. W ogóle kiedyś nawet nie wiedziałam co to ból piersi. Ostatnie cykle mam takie bolesne.

    Marcia95 Ty pracoholiczko. :D odpoczywasz coś czasami?
    Odpoczywałam cały weekend ale niestety się skończył i muszę wrócić do codzienności :p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karen25 wrote:
    Chyba zus przejąłby płacenie świadczenia :) Okres ochronny jest do końca ciąży. Ja to dopiero odwaliłam numer :D Złożyłam wypowiedzenie o pracę z dniem 31 stycznia. Jeśli się okaże, że będę w ciąży, to kilka dni po ustaniu zatrudnienia będę pisać odwołanie oświadczenia i wniosek o przywrócenie do pracy.

    Wow,no to nieźle :) Ponoć jak się jest w ciąży to się wszystko jakoś tak samo układa :)

  • annde Autorytet
    Postów: 322 118

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cziktaaaa, ja mam trochę gorzej, bo moja umowa kończy się dopiero z 31 lipca. Chociaż jestem przy tuszy to raczej nie uda mi się ukrywać ciąży tak długo. Będzie trzeba zastosować jakiś inny myk, żeby mi przedłużyli umowę. Tylko nie wiem jeszcze jaki.

    Trzy cykle stymulowane. Jeden cykl nieplanowanej przerwy. Kolejny cykl stymulowany. Wcześniejsze bezskuteczne. 30 lat. Starania od 2014 roku.
    PCOS
  • Karen25 Koleżanka
    Postów: 72 11

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, wiem ;) Nie ukrywam, że chciałabym mieć maleństwo. Moja 4 letnia córunia codziennie mnie pyta kiedy urodzę jej braciszka i siostrzyczkę. Na szczęście mam już ją a o nią się w ogóle nie starałam :D

    Majeczka 21.11.2012 r. <3
    11 cs o drugie maleństwo :)
‹‹ 83 84 85 86 87 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ