X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga wrote:
    Ja chyba wolę nie wiedzieć. :P Zresztą pieniądze roli w tym momencie nie grają aczkolwiek chętnie wzielabym sobie z powrotem moje pieniądze ze skladek zdrowotnych. Przez 11 lat leczenia raz miałam TSH na NFZ i raz na 3 miesiąca doplacaja mi 4 zeta refundacji do Euthyroxu...
    Kaga więc obie idziemy się kłócić o nasze pieniądze :D
    dla mnie najśmieszniejsze jest to że jak jest ubezpieczona kobieta w ciąży i zdecyduje się ją prowadzić prywatnie to za wszystkie obowiązkowe badania musi sama płacić... Masz kasę na prywatnego gina to i na badania :/ A bezrobotna nieubezpieczona ma wszystko za darmo

    4 zeta- szaleństwo :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2019, 11:42

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 22:19

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga ja już przerabialam 4 ginow :/
    Jedna 2 pierwszych mówiło że wszystko super, kolejny raz mówił że jest ok, następnym razem że policystyczny jajnik i chciał właśnie dac te metformine bez badań (teraz już wiem że leczą nią pcos ale wtedy nie do pomyślenia dla mnie było to że dostaje jakiś lek bez jakichkolwiek badań)... więc się wkurzyłam i znalazłam najlepszego gina w mieście i do niego poszłam :) powiedziałam że inny podejrzewa pcos to ten mówi że usg na to nie wskazuje, kolejny raz poszłam już z tymi badaniami hormonów i powiedział że coś się dzieje a usg nie każdego dnia cyklu daje obraz policystycznych jajników więc może faktycznie takie są :/ ten gin wydał mi się wiarygodny bo powiedział że po roku bezowocnych starań (mam owulacje więc to najważniejsze) przekieruje nas do specjalisty od niepłodności- fajnie że nie chce sam leczyć w nieskończoność :) dlatego w kolejnym cyklu- 14cs- do niego idę i pytam co dalej :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 22:19

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga to prawda większość się specjalizuje w prowadzeniu ciąż fizjologicznych i zwykłych wizytach :/ Od niepłodności to trzeba już kogoś szukać :(
    Ja wczoraj zupełnie przypadkiem znalazłam info że do mojego miasta przyjeżdża ginekolog endokrynolog specjalizujący się w leczeniu niepłodności małżeńskiej :) A ja właśnie kogoś takiego potrzebuje :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Kaga więc obie idziemy się kłócić o nasze pieniądze :D
    dla mnie najśmieszniejsze jest to że jak jest ubezpieczona kobieta w ciąży i zdecyduje się ją prowadzić prywatnie to za wszystkie obowiązkowe badania musi sama płacić... Masz kasę na prywatnego gina to i na badania :/ A bezrobotna nieubezpieczona ma wszystko za darmo

    4 zeta- szaleństwo :D

    Miss, ale to nie kwestia ubezpieczenia, tylko wyboru lekarza. Jeśli wybierzesz ginekologa prywatnego, to musisz się liczyć z wydatkami, chyba że ma podpisaną umowę też z NFZ to może być tak, że skierowanie dostaniesz na badania. No chyba że Tobie chodzi o to, że bez ubezpieczenia kobieta w ciąży też może korzystać z ginekologa na NFZ.

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Miss, ale to nie kwestia ubezpieczenia, tylko wyboru lekarza. Jeśli wybierzesz ginekologa prywatnego, to musisz się liczyć z wydatkami, chyba że ma podpisaną umowę też z NFZ to może być tak, że skierowanie dostaniesz na badania. No chyba że Tobie chodzi o to, że bez ubezpieczenia kobieta w ciąży też może korzystać z ginekologa na NFZ.
    Aniu ja wiem że to zależy tak naprawdę od lekarza ale to jest trochę krzywdzące dla tych co chcą się leczyć prywatnie :) bo takie wydatki powinny zależeć od ubezpieczenia pacjenta a nie od tego u jakiego lekarza się leczy, nie wiem jak to wytłumaczyć ale mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi :)
    A co do kobiet nie ubezpieczonych to w ogóle inną bajka niestety :/ ale to wszystko dla dobra dziecka :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do liczenia.. to jeden cykl stymulowany u mnie to około 300 zł a to i tak za druga wizyte w cyklu płace zamiast 130 zł to 50 zł... Takze przestałam liczyć.. a ktoś mi kiedyś narzekał ile to za te wizyty w ciąży musi płacić... w piątek mamy badanie juz nie moge sie doczekać! Teraz tylko musze byc „grzeczna” zeby moj Maz nie uciekł..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2019, 13:00

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag super :) szybciutko termin ustalony i nie ma odwrotu :D

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Aniu ja wiem że to zależy tak naprawdę od lekarza ale to jest trochę krzywdzące dla tych co chcą się leczyć prywatnie :) bo takie wydatki powinny zależeć od ubezpieczenia pacjenta a nie od tego u jakiego lekarza się leczy, nie wiem jak to wytłumaczyć ale mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi :)
    A co do kobiet nie ubezpieczonych to w ogóle inną bajka niestety :/ ale to wszystko dla dobra dziecka :)

    Dla mnie tutaj nic dziwnego nie ma ;) chcesz mieć za darmo wszystko - to idziesz na NFZ, chcesz prywatnie - to liczysz się z wydatkami. I tyle :D moja koleżanka jest w ciąży i chodzi do ginekologa prywatnie, ale ten jej wystawia skierowania na badania i recepty ze zniżką, więc koszt dla niej to tylko wizyta. Ja poszłam na początku prywatnie i na NFZ, żeby właśnie mieć za darmo badania, ale tak mi się spodobał ten ginekolog i wzbudził we mnie zaufanie, że zrezygnowałam z tego prywatnego i chodzę na NFZ :) chociaż przed ciążą cały czas twierdziłam, że nie ma opcji, żebym na NFZ prowadziła ciążę :D dlatego nie nastawiaj się negatywnie, bo reguły nie ma :)

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Dla mnie tutaj nic dziwnego nie ma ;) chcesz mieć za darmo wszystko - to idziesz na NFZ, chcesz prywatnie - to liczysz się z wydatkami. I tyle :D moja koleżanka jest w ciąży i chodzi do ginekologa prywatnie, ale ten jej wystawia skierowania na badania i recepty ze zniżką, więc koszt dla niej to tylko wizyta. Ja poszłam na początku prywatnie i na NFZ, żeby właśnie mieć za darmo badania, ale tak mi się spodobał ten ginekolog i wzbudził we mnie zaufanie, że zrezygnowałam z tego prywatnego i chodzę na NFZ :) chociaż przed ciążą cały czas twierdziłam, że nie ma opcji, żebym na NFZ prowadziła ciążę :D dlatego nie nastawiaj się negatywnie, bo reguły nie ma :)
    Aniu ja się nie nastawiam negatywnie na nfz tylko po prostu uważam że obowiązkowe badania w ciąży powinny być uzależnione od ubezpieczenia pacjentki a nie od tego czy jej ginekolog prowadzący współpracuje z nfz bo przecież to my płacimy skladki żeby mieć za darmo te badania... a skoro te badania są obowiązkowe to każda ciężarna musi je wykonać :) i stad sie bierze ta niesprawiedliwosc :/
    Ale o czym ja w ogóle mówię- problem mnie narazie nie dotyczy i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie dotyczył :/

    A tak btw. może i u mnie 13 okaże się szczęśliwa :) zobaczymy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2019, 13:13

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Ag super :) szybciutko termin ustalony i nie ma odwrotu :D
    Dlatego nie wspominam nic o ciąży, dzieciach, badaniach aż do czwartku ;)

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Aniu ja się nie nastawiam negatywnie na nfz tylko po prostu uważam że obowiązkowe badania w ciąży powinny być uzależnione od ubezpieczenia pacjentki a nie od tego czy jej ginekolog prowadzący współpracuje z nfz bo przecież to my płacimy skladki żeby mieć za darmo te badania... a skoro te badania są obowiązkowe to każda ciężarna musi je wykonać :) i stad sie bierze ta niesprawiedliwosc :/
    Ale o czym ja w ogóle mówię- problem mnie narazie nie dotyczy i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie dotyczył :/

    No rozumiem Cię, ale lepiej po prostu zaakceptować, że tak to wygląda, bo żyje się spokojniej <3

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988 wrote:
    Dlatego nie wspominam nic o ciąży, dzieciach, badaniach aż do czwartku ;)
    Haha dobra taktyka :D

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    No rozumiem Cię, ale lepiej po prostu zaakceptować, że tak to wygląda, bo żyje się spokojniej <3
    Ooo otóż to :D ja wiele razy się wkurzam na coś na co nie mam wplywu- zupełnie niepotrzebnie :)

    Ania95 lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I trzymam kciuki, żeby ta 13 okazała się szczęśliwa jak u mnie <3 w ogóle jak tam u Ciebie? Który dc? :)

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    I trzymam kciuki, żeby ta 13 okazała się szczęśliwa jak u mnie <3 w ogóle jak tam u Ciebie? Który dc? :)
    U mnie dziś dopiero 3dc :) więc ten czas kiedy można wyluzować bo jest okres haha
    a później się człowiek spina i nic nie wychodzi :(
    Ogólnie jeszcze ten cykl bez badań i lekarzy a już od następnego idę do gina i pytam co dalej :)
    A jak tam u Ciebie? jak się czujesz ?

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Haha dobra taktyka :D
    Mówi mi czasem, ze naciskam itd. Ale to badanie to przecież powinno byc bardzo szybko tez zrobione, bo jednak poprawa parametrów trwa co najmniej 3 mies. A szkoda żebym znowu miała stymulacje jak u Niego tez jest problem.. takze tak to... w piątek bedzie albo radość albo „gwóźdź do trumny”...

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988 wrote:
    Mówi mi czasem, ze naciskam itd. Ale to badanie to przecież powinno byc bardzo szybko tez zrobione, bo jednak poprawa parametrów trwa co najmniej 3 mies. A szkoda żebym znowu miała stymulacje jak u Niego tez jest problem.. takze tak to... w piątek bedzie albo radość albo „gwóźdź do trumny”...
    Rzadko o tym się mówi ale te badanie powinno być jednym z pierwszych badań przy staraniach :) bo przecież u faceta to jest najważniejsze i jedyne badanie (poza hormonami jeśli jest podejrzenie że coś u niego jest nie tak np. prolaktyna za wysoka) a kobieta może się badać i badać i końca nie widać :/
    I na pewno to nie będzie gwóźdź do trumny spokojnie :) wszystko się da poprawić w razie jakby było słabo ale trzymam kciuki żeby wyszło dobrze te badanie :)

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    U mnie dziś dopiero 3dc :) więc ten czas kiedy można wyluzować bo jest okres haha
    a później się człowiek spina i nic nie wychodzi :(
    Ogólnie jeszcze ten cykl bez badań i lekarzy a już od następnego idę do gina i pytam co dalej :)
    A jak tam u Ciebie? jak się czujesz ?

    Mam nadzieję, że jednak będziesz wyluzowana tak jak ja byłam :D jeszcze mnie wtedy temperatura wkurzała, bo wyglądało jakby owulacji miało nie być ;D ale nawet się nie przejmowałam, bo miałam umówioną wizytę u ginekologa od niepłodności na 6.12 :P

    U mnie dobrze, u maluszka też <3 28.12 byłam w szpitalu z krwawieniem, ale na szczęście było jednorazowe i nic się nie stało :) ale wtedy przeżywałam horror z mężem. Byłam cała zaryczana i położna musiała mnie uspokajać. Zeszły tydzień cały przeleżałam, a w piątek miałam kontrolną wizytę i jest wszystko w porządku, więc mogę normalnie funkcjonować, ale oszczędzając się :)

‹‹ 1007 1008 1009 1010 1011 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ