X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anqa123 wrote:
    ostatnio pisałam wam moją historię, najpierw cp(lewy jajowód) - poronienie, w następnym cyklu cb - tydzień temu poronienie, wczoraj na USG gin powiedziała, że na lewym jajniku jest zmiana, 2cm endometrioza :( nigdy nie było mowy że mogę mieć endometriozę, żadnych objawów, każde USG czyste, cykle jak w podręczniku!! aż tu nagle po dwóch nieudanych ciążach jakaś taka zmiana na jajnku...jeżeli do następnej @ będzie się utrzymywać albo rosnąć - laparoskopia...to dopiero 2 cykle starań, niecałe dwa miesiące, a co USG coś wychodzi, ektopowa, biochemiczna, endometrioza....
    Kochana rozumiem, bo też się boję po dwóch ciazach biochemicznych. Zobaczymy u mnie 16go. Lipca. Co mogę napisać na pocieszenie.. Dobrze ze wychodzi, dobrze że wiesz z czym walczysz, niż gdybyś miała być w ciemności :). Każda rzecz odkryta do leczenia, przybliża Cię do dzidzi :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzi_c wrote:
    Mama, Plamka no tak super sprawa :) tak naprawdę mąż mnie zaraził od 2 lat jeździmy razem. W niedzielę zrobiłam pierwsze 85 kilometrów i ani trochę zakwasów więc duma ogromna haha :D
    W weekendy toy jeździmy w 4.. My i chłopcy, tak po 20 km robimy bo młodszy jeszcze więcej nie daje rady. Ale tak codziennie do pracy kiedyś jeździłam... Do tego mnie zmotywujcie cholera

    zuzi_c lubi tę wiadomość

  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 4 lipca 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marza89 wrote:
    Laseczki idę 11 lipca na potwierdzenie ciąży :D
    Trzymajcie kciuki :*

    23- 27.07 mam urlop więc tym już żyje haha
    20 - 31.08 mam długi i mieliśmy plan lecieć do Turcji, nawet walizki już kupiliśmy, wczoraj paszporty odebralismy a tu wakacje teraz pod znakiem zapytania haha ;)

    Edit: pozostaje Energylandia :D

    też trzymam mocno kciuki ! Lipiec musi być owocny :)

    Marza89, ala92 lubią tę wiadomość

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marza lipiec w ogóle będzie cudny. Ty potwierdzisz ciążę... Ja pójdę na urlop. Hehe
    Nic mi więcej nie potrzeba :)

    Marza89 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ala92 wrote:
    Bierzecie jakieś suplementy/witaminy, które mogą wspomóc?
    Pregna start - zalecił gin bo tam jest cynk, pomaga w zagnieżdżeniu.

  • ala92 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 4 lipca 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Pregna start - zalecił gin bo tam jest cynk, pomaga w zagnieżdżeniu.


    Mi koleżanka poleciła inofem, do tego biorę Wit b i wlasnie cynk :) ale to dopiero miesiąc, oby jakoś pomogło :)

  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 4 lipca 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny no to super, że nie jestem samotna w tym moim szaleństwie!

    Nie ma co się zrażać ja byłam bardzo leniwa. 3 lata temu miałam zajawkę na bieganie ale mi się odwidziało i teraz np. nie znoszę biegać. Jak mój mąż chce biegać to ja zakładam rolki i razem z nim :P

    Na rowerze też tak średnio lubiłam jeździć tzn długich dystansów bo tak to od dziecka jeździłam nawet miałam jakieś tam wyniki gdy byłam dzieckiem ha ha mam kilka dyplomów z zawodów górskich i żółtą koszulkę lidera o! :D

    A jakie macie podejście do sportu i starań o dziecko ? Nie mówię tu oczywiście o ekstremalnych treningach.

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ala92 wrote:
    Bierzecie jakieś suplementy/witaminy, które mogą wspomóc?
    Ja biorę Ovarin. I w tym cyklu wszystko wskazuje że płodne były wcześnie i cykl może będzie w okolicach 32 dni. A to mój 2 cykl z tym preparatem.

  • ala92 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 4 lipca 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    Ja biorę Ovarin. I w tym cyklu wszystko wskazuje że płodne były wcześnie i cykl może będzie w okolicach 32 dni. A to mój 2 cykl z tym preparatem.


    To suplement czy lek? :) I co zawiera?

  • tetis Koleżanka
    Postów: 59 9

    Wysłany: 4 lipca 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Czesc kochane :*
    U mnie test negatywny. Do @ 5 dni, wiec nie trace nadziei :)
    Milego dnia :*

    u mnie dwa dni do @ i też negatywny, tylko ja taki paskowy robiłam a on chyba jest mniej czuły, ja powoli tracę nadzieję. co chwile do toalety latam bo często przed okresem dwa trzy dni plamienia miałam. a na razie nic. a jajniki bolą.

    16 cykl
  • Aduszka83 Autorytet
    Postów: 524 375

    Wysłany: 4 lipca 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore tylko kwas foliowy ale moze po okresie tez mi lekarz cos zaleci. Synka zmajstrowalismy jsk bralam luteine po owulacji. Z corka tez byla na podtrzymznii wiec moze i tym razem trzeba cos wspomoc. Jade na wizyte 17 lipca wiec ppgadam z lekarzem.

    ala92 lubi tę wiadomość

    ...marzenia się spełniają, tylko mocno w nie wierz...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten paskowy wykrył mi nawet betę 6,8 teraz więc chyba raczej dość czule. W poprzednim cyklu przy becie 13 kreska była różowa.

  • Kropeczka85 Autorytet
    Postów: 939 1067

    Wysłany: 4 lipca 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Obyście rosły nam zdrowo nasze ciężaróweczki i były zdrowe z całym pakietem co nosicie w sobie :)

    Pełno i takich co się skapnęły w 8 miesiącu, gdzie to była ich już kolejna ciąża :)
    Mama mi opowiadała, że jak pracowała w szpitalu to raz była na położnym, raz na zakaźnym a czasem i dyżury na izbie... no i przyjechała babka na izbę z bólami brzucha, drze się od wejścia, że to wyrostek albo wrzody... mama do niej podchodzi, pod spódnicę zagląda a tam główkę widać. Babka trzecie dziecko rodziła i się nie skapnęła... Mało tego... po porodzie dziecka nie chciała wziąć bo się upierała, że w ciąży nie była, to nie jej i że jej próbują lekarze jakiegoś podrzutka wcisnąć. Wiele dni psycholog z nią siedział i przerabiał ten temat :)[/QUOTE
    Dziecko nie kopało, nie miało czkawki? Dziwne, jak można to przeoczyc???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2018, 10:32

    atdc2n0aos8g2xt8.png
    Księżniczka 2014
    Królewicz 2009
    21.03.2006 [*] 13tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ala92 wrote:
    To suplement czy lek? :) I co zawiera?
    To jest suplement. Kurcze nie pamiętam ale na necie można łatwo znaleźć skład. Oprócz tego biorę dwa leki.

    ala92 lubi tę wiadomość

  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 4 lipca 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hola taka_babka, zuzi_c oraz ala92, rozgośćcie się na tym najbardziej odjechanym forum :)

    Aktap, mama36 wiem że to głupio zabrzmi ale lepiej bladzioch bez fasolki i kolejny cykl starań niż chora fasolka :( Przytulam Was mocno, wierzę że w tym cyklu się uda. Uśmiechnijcie się i nie traćcie nadziei bo kolejny cykl to kolejna szansa (plus oczywiście czas na przygotowanie - btw byłyście już u dentysty? :P)

    Pare miesięcy temu napisała do mnie kobieta która urodziła w 39 tygodniu martwe dziecko (poznałam ją na forum osób z mutacjami mthfr). Wiecie, coś strasznego... na pogrzebie zastanawiała się czy dzieciątku nie będzie zimno w trumience i w co je ubrać... brak mi słów na to co ta kobieta musiała przeżyć...

    ala92, zuzi_c lubią tę wiadomość

    1bab7e35e8.png[/url]
  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 4 lipca 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli mogę dziewczyny coś doradzić to szukajcie supli z aktywnym kwasem - składy są na apteka doz np. W internecie spokojnie można znaleźć. W sumie z tym wiesiołkiem to faktycznie dobra sprawa bo pamietam ze przed poronieniem brałam i akurat w pierwszym cyklu zafasolkowalam :)

    ala92 lubi tę wiadomość

    1bab7e35e8.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Applejoy wrote:
    Hola taka_babka, zuzi_c oraz ala92, rozgośćcie się na tym najbardziej odjechanym forum :)

    Aktap, mama36 wiem że to głupio zabrzmi ale lepiej bladzioch bez fasolki i kolejny cykl starań niż chora fasolka :( Przytulam Was mocno, wierzę że w tym cyklu się uda. Uśmiechnijcie się i nie traćcie nadziei bo kolejny cykl to kolejna szansa (plus oczywiście czas na przygotowanie - btw byłyście już u dentysty? :P)

    Pare miesięcy temu napisała do mnie kobieta która urodziła w 39 tygodniu martwe dziecko (poznałam ją na forum osób z mutacjami mthfr). Wiecie, coś strasznego... na pogrzebie zastanawiała się czy dzieciątku nie będzie zimno w trumience i w co je ubrać... brak mi słów na to co ta kobieta musiała przeżyć...
    masakra, tragedia... Nie do opisania.iczywiscie, zgadzam się ze lepiej porobić niż chore, ale myślę w głębi serca że u mnie jest jakiś problem natury technicznej. Nie przyczepia się albo odczepia.
    No nie ma. Co się dziwić, słuchajcie, mam 36 lat.. Nikt nie mówił że będzie łatwo i od razu.

  • Kropeczka85 Autorytet
    Postów: 939 1067

    Wysłany: 4 lipca 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe koleżanki! Rozgoscie się i szybko zafasolkujcie!

    Patka Kochana buziaki, trzymaj się!

    Anqa ja myślę, że chodziło o torbiel endometrialną , a nie endometriozę???
    Ja miałam taką od 2 lat i też mieliśmy usuwać, ale skoro chciałam zajść w ciążę to nic nie robiliśmy bo one się wchłaniają i faktycznie polskim czasie się jej pozbyłam. Zresztą z obu jajników. Na drugim miałam czynnosciową i czekoladową. Wszystkie hormony przegoniły...jajniki czyste. Chcesz mieć dzidzię, więc ja bym się zabiegowi na razie nie poddawała i starała, a tam tylko obserwować jak rośnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2018, 10:38

    ala92, aktap lubią tę wiadomość

    atdc2n0aos8g2xt8.png
    Księżniczka 2014
    Królewicz 2009
    21.03.2006 [*] 13tc
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 4 lipca 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Applejoy wrote:
    Hola taka_babka, zuzi_c oraz ala92, rozgośćcie się na tym najbardziej odjechanym forum :)

    Aktap, mama36 wiem że to głupio zabrzmi ale lepiej bladzioch bez fasolki i kolejny cykl starań niż chora fasolka :( Przytulam Was mocno, wierzę że w tym cyklu się uda. Uśmiechnijcie się i nie traćcie nadziei bo kolejny cykl to kolejna szansa (plus oczywiście czas na przygotowanie - btw byłyście już u dentysty? :P)

    Pare miesięcy temu napisała do mnie kobieta która urodziła w 39 tygodniu martwe dziecko (poznałam ją na forum osób z mutacjami mthfr). Wiecie, coś strasznego... na pogrzebie zastanawiała się czy dzieciątku nie będzie zimno w trumience i w co je ubrać... brak mi słów na to co ta kobieta musiała przeżyć...


    moja mama urodziła martwe dzieciaczki w 6 miesiącu :( To była tragedia dla nas wszystkich, a jeszcze większa bo bliźniaki - dwóch chłopców

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 4 lipca 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    masakra, tragedia... Nie do opisania.iczywiscie, zgadzam się ze lepiej porobić niż chore, ale myślę w głębi serca że u mnie jest jakiś problem natury technicznej. Nie przyczepia się albo odczepia.
    No nie ma. Co się dziwić, słuchajcie, mam 36 lat.. Nikt nie mówił że będzie łatwo i od razu.


    Mój stary ginekolog który generalnie pracował w stanach mówił że akurat jeśli chodzi o ciąże to jest najmniejsza ilość poronień i 30-stoi to najspokojniejsze ciąże które prowadzi :) wiec spokojnie czekamy na dobre wieści Mama36 :)

    1bab7e35e8.png[/url]
‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ