X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dla takich kobiet jak Wy oddałam jajeczka. I mam w dupie to że to moje geny. Jeżeli będą tak bardzo pomagać jak ja mogłam pomóc to warte to było zachodu. I zrobiłabym to drugi raz. I trzeci.

    milea.26, Phia, MissKathy92, Paula 90, MammaN lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wam dobrze bo jesteście tutaj z większych miast, gdzie macie dostęp do klinik i lepszych lekarzy. A u mnie nie ma nic. Dosłownie nic.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milea.26 wrote:
    Wam dobrze bo jesteście tutaj z większych miast, gdzie macie dostęp do klinik i lepszych lekarzy. A u mnie nie ma nic. Dosłownie nic.
    Kto ma dostep ten ma... Bo ja mam wszedzie spory kawalek

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia ja niestety tez. I to mnie boli cholernie.

  • Maja29 Ekspertka
    Postów: 151 127

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej staraczki 2018 :)
    Dziewczyny mam pytanie odnośnie temperatury, czy mierzona wieczorem przed okresem będzie wysoka jakieś 37,55? Czy wieczorna nie ma żadnego znaczenia i olać to ?

    21.11.2018 mamy serduszko ❤️
    6.11.2018r beta 11841 ❤️
    3.11.2018r beta 4664❤️ Cykl naturalny bez clo
    15.09.18r 3 IUI bez clo :(
    Wrzesień HSG jajowody drożne
    17.08.18 2 IUI z clo :(
    18.07.18 1 IUI :(
    2017 sierp Laparoskopia
    Lipiec2017 poronienie ciąża 10 tydz.
    Endometrioza 2 stopnia
    Starania od wrzesień 2016r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milea.26 wrote:
    Phia ja niestety tez. I to mnie boli cholernie.
    To nie powod zeby sie zalamywac... Glowka do gory :*

  • didi123 Autorytet
    Postów: 1715 710

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobiłam :)

    Co do niespodziewanej ciąży to się zdarza. Moja mama o mnie też się późno dowiedziała i opowiadała mi jak to jej koleżanka (też większych rozmiarów) dowiedziała się jak poszła do gina tuż przed porodem. Gdy ją pytali czy nie czuła ruchów dziecka to mówiła, że coś tam czuła, ale myślała że tak jej się w żołądku przewraca po jedzeniu. Także ja wierzę w takie historie. Nawet kiedyś z ciekawości oglądałam jakiś program "poród z zaskoczenia" czy coś takiego. Tam niektóre babki opowiadał, że nawet brzucha nie miały, a lekarze, że i tak może być i jakieś tam wytłumaczenie medyczne dlaczego, ale nie pamiętam.

    Witam nowe osoby na wątku :)

    Pazurek naprawiony :) Obiad gotowy, czekam na męża. Dziś mnie przez tele. wkurzył. Chciał obiad. Ok. Chciał jogurt i serek. Ok. Ale jak już siedziała w domu i zadzwonił, żebym mu po batonik leciała to już nie wytrzymałam i go ochrzaniłam. Od tamtej pory tylko serduszka i sms że jestem straszną złośnicą.

    A co do lekarzy. Mieszkałam w małej mieścinie z do pewnego czasu jedną przychodnia i nawet skierowanie na podstawowe badania ciężko było dostać, nie wspominając o skierowaniach do innych spcjalistów. Było biednie,więc sobie tak żyłam. Mój brat też i leczyli go tam maściami, bo go noga bolała. Potem mu znalazłam we Wro świetnego specjalistę, bo już długo z tym bólem żył i jak tam trafił to od razu operacja, bo miał w tej nodze zakrzep i lekarz był w szoku, że jeszcze żyje. Ja przed 18tką miałam robioną kanałówkę na NFZ jak w końcu trafiłam prywatnie to okazało się, że kanały przeczyszczone, ale ząb pusty. Nie zalali go niczym, wsadzili plombę i tak chodziłam z tykającą bombą w buzi. Teraz chodzę tylko prywatnie + pakiet lux med z pracy. Mogę książkę napisać jak czasem lekarz pierwszego kontaktu do mnie mówił, że jestem młoda i wymyślam. Już nie wspominając o ginie, który komentował mój brak dzieci. Czasem myślę, że tam trafiali lekarze, których nikt nie chciał. Prywatnie mogę sama sobie wybrać do kogo chcę iść, a szukam zazwyczaj empatycznych lekarzy, bo właśnie Ci najwięcej mi pomogli. A nawet jeśli sami nie mogli to pokierowali dalej. Taki lekarz z pasją, uprzejmy, empatyczny, przejmujący się pacjentem i tym, co go spotkało to skarb.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2018, 22:16

    Maja29 lubi tę wiadomość

    Moje szczęście <3
    Filip 20.05.2019, godz. 11:45
    3500 g i 53 cm
  • didi123 Autorytet
    Postów: 1715 710

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Poryczalam się i jem moja pavlove na pocieszenie ale zrobiła się gumowa i już mi nie smakuje


    Pocieszam! Nie płacz! Będzie dobrze!

    Moje szczęście <3
    Filip 20.05.2019, godz. 11:45
    3500 g i 53 cm
  • Maja29 Ekspertka
    Postów: 151 127

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Ja byłam u ginekologa. Na ból dostałam tabletki i tyle. Kolejny polecil klinikę niepłodności. Oni wszyscy myślą ze ja z kapelusza im wyciągnę 20-30 tysięcy i polecę się tam leczyć. No ja pierdole... nie robię już żadnych badań! Pieprze te tsh, prolaktyny i nasienie. Kolejny lekarz mówi mi ze jestem zdrowa i powinnam mieć dzieci a tu lipa. Może trzeba iść do psychologa i przejść terapie aby pogodzić się z brakiem posiadania dzieci niż tracić nerwy i pieniądze na tych lekarzy. Bo jeśli ja jestem chora a mój strzela ślepakami to i tak leczenia na to nie ma. Po wakacjach ostatni raz zrobimy mu badanie nasienia i chyba z tym kończę. Mam dość

    To jesteśmy w tej samej sytuacji .. ja zarZ 30 lat i tez starania o 1 dziecko dwa lata. Najpierw ze mną endometrioza a terZ problemy u męża :( kasy na badania tyle idzie a nic nie dają. Tez już nie mam siły . Myślimy o inseminacji..

    21.11.2018 mamy serduszko ❤️
    6.11.2018r beta 11841 ❤️
    3.11.2018r beta 4664❤️ Cykl naturalny bez clo
    15.09.18r 3 IUI bez clo :(
    Wrzesień HSG jajowody drożne
    17.08.18 2 IUI z clo :(
    18.07.18 1 IUI :(
    2017 sierp Laparoskopia
    Lipiec2017 poronienie ciąża 10 tydz.
    Endometrioza 2 stopnia
    Starania od wrzesień 2016r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam lekarz mowil ze jezeli ciazy nie ma do tego roku czasu regularnych staran to juz trzeba myslec nad badaniami.
    Kobieta - obowiazkowo hormony, monitoring owulacji czy w ogole jest, ostatecznie sprawdza sie drożność jajowodow czy nie sa pozapychane
    Mezczyzna - badanie nasienia, hormony i koniecznie tez usg jader aby wykluczyc m.in zylaki powrozka nasiennego ktore moga byc przyczyna zlej morfologi
    To sa podstawowe badania. Gdy sa ok wtedy robi sie np genetyczne, sprawdza sie tez czy aby sluz nie jest wrogiem plemnikow itp
    To jest koniecznosc moim zdaniem aby wiedziec na czym sie stoi. I nie ma co z tym wzlekac.
    Takze glowy do gory! Badac siebie, mezow i do przodu! Trzeba wykluczyc wszystko co moze byc przyczyna tego ze sie nie udaje!

    Maja29 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didi dlatego ja przewaznie ide prywatnie ... U mnie tez mala miescinka co rodzinnych jest tylko 2... A skierowanie na podstw. Badania haha zapomnij..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie na doły. Dajcie posłuchać drugiej połówce.
    Nasza piosenka ślubna. Jest idealna. I w Sytuacji wielu z nas jest zaśpiewana w punkt. Posłuchajcie. Zastanówcie się, przystańcie na chwile i przytulcie się do swojej drugiej połówki.

    https://www.youtube.com/watch?v=oGNLGJxPwRo :*

  • didi123 Autorytet
    Postów: 1715 710

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otworzyłam karmi, Wasze zdrowie i oby się nam wszystkim tutaj szybciutko udało :)

    Moje szczęście <3
    Filip 20.05.2019, godz. 11:45
    3500 g i 53 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melunia91 wrote:
    Macie na doły. Dajcie posłuchać drugiej połówce.
    Nasza piosenka ślubna. Jest idealna. I w Sytuacji wielu z nas jest zaśpiewana w punkt. Posłuchajcie. Zastanówcie się, przystańcie na chwile i przytulcie się do swojej drugiej połówki.

    https://www.youtube.com/watch?v=oGNLGJxPwRo :*
    Aj tam odrazu doly... Nie ma co sie dolowac tylko trzeba dzialac :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didi123 wrote:
    Otworzyłam karmi, Wasze zdrowie i oby się nam wszystkim tutaj szybciutko udało :)
    Ja lecha pomaranczowego :-)

  • didi123 Autorytet
    Postów: 1715 710

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melunia91 wrote:
    Macie na doły. Dajcie posłuchać drugiej połówce.
    Nasza piosenka ślubna. Jest idealna. I w Sytuacji wielu z nas jest zaśpiewana w punkt. Posłuchajcie. Zastanówcie się, przystańcie na chwile i przytulcie się do swojej drugiej połówki.

    https://www.youtube.com/watch?v=oGNLGJxPwRo :*


    O Nasza piosenka <3

    Phia lubi tę wiadomość

    Moje szczęście <3
    Filip 20.05.2019, godz. 11:45
    3500 g i 53 cm
  • Maja29 Ekspertka
    Postów: 151 127

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milea.26 wrote:
    Nam lekarz mowil ze jezeli ciazy nie ma do tego roku czasu regularnych staran to juz trzeba myslec nad badaniami.
    Kobieta - obowiazkowo hormony, monitoring owulacji czy w ogole jest, ostatecznie sprawdza sie drożność jajowodow czy nie sa pozapychane
    Mezczyzna - badanie nasienia, hormony i koniecznie tez usg jader aby wykluczyc m.in zylaki powrozka nasiennego ktore moga byc przyczyna zlej morfologi
    To sa podstawowe badania. Gdy sa ok wtedy robi sie np genetyczne, sprawdza sie tez czy aby sluz nie jest wrogiem plemnikow itp
    To jest koniecznosc moim zdaniem aby wiedziec na czym sie stoi. I nie ma co z tym wzlekac.
    Takze glowy do gory! Badac siebie, mezow i do przodu! Trzeba wykluczyc wszystko co moze byc przyczyna tego ze sie nie udaje!

    Dokładnie wszystkie te badania mamy za sobą... mąż zapalenie prostaty, na szczęście żylaków nie ma a podejrzewali... był na trzech usg.. ostatni niestety potwierdził wapienie na prostacie. Idzie się załamać

    21.11.2018 mamy serduszko ❤️
    6.11.2018r beta 11841 ❤️
    3.11.2018r beta 4664❤️ Cykl naturalny bez clo
    15.09.18r 3 IUI bez clo :(
    Wrzesień HSG jajowody drożne
    17.08.18 2 IUI z clo :(
    18.07.18 1 IUI :(
    2017 sierp Laparoskopia
    Lipiec2017 poronienie ciąża 10 tydz.
    Endometrioza 2 stopnia
    Starania od wrzesień 2016r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didi123 wrote:
    O Nasza piosenka <3

    Miałam na pierwszy taniec. Wracam z sentymentem. Kocham.

    Phia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mialam boysow pierwszy taniec :-D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny uda się nam wszystkim zobaczycie! Tylko się cholera nie zalamujce!

    Mama36 lubi tę wiadomość

‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ