X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)
Odpowiedz

NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)

Oceń ten wątek:
  • KamilaPD Przyjaciółka
    Postów: 144 33

    Wysłany: 10 września 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja dzisiaj po wizycie u lekarza. Podejrzewa pcos :( zapisał mi Symfolik, mężowi tabletki na poprawę nasienia i w przyszłym miesiącu na monitoring cyklu. Brała którąś z Was symfolik, pomógł?

  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 10 września 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KamilaPD wrote:
    Hej dziewczyny, ja dzisiaj po wizycie u lekarza. Podejrzewa pcos :( zapisał mi Symfolik, mężowi tabletki na poprawę nasienia i w przyszłym miesiącu na monitoring cyklu. Brała którąś z Was symfolik, pomógł?
    Ja nie brałam tego...

    Jakie masz objawy tego PCOS?

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • despicableme2 Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 10 września 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KamilaPD wrote:
    Hej dziewczyny, ja dzisiaj po wizycie u lekarza. Podejrzewa pcos :( zapisał mi Symfolik, mężowi tabletki na poprawę nasienia i w przyszłym miesiącu na monitoring cyklu. Brała którąś z Was symfolik, pomógł?
    Mi lekarz stwierdził PCOS, przepisał miovelie, ale z tego co widzę, skład podobny.
    Jestem na podstawowej mioveli od lipca, a nac na stymulacje owulacji brałam drugi cykl. 😊

  • KamilaPD Przyjaciółka
    Postów: 144 33

    Wysłany: 10 września 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobił cytologie i usg i po wynikach badań

  • agniesia8899 Ekspertka
    Postów: 196 146

    Wysłany: 11 września 2019, 04:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem przerażona ... dzisiaj mam usuwanie ósemek ... 😢
    Jest przed 5 a ja spać nie mogę 😢

    A mam do Was pytanie. Czy któraś z Was ma tyłozgięcie macicy? Mi lekarz często mówi, że takowe mam i ze po ❤️ aby ułatwić zapłodnieniu powinnam leżeć na brzuchu 15 minut. Czytałam o tym trochę, ze kobiety odczuwają ból przy ❤️ Ale ja nic na szczęście takiego czegoś nie mam 💪☺️

    Ona: 30, On: 31.
    Czekamy na nasze małe, wielkie szczęście <3
    Mama aniołka 👼 15.10.2019 [*]
  • Angel Przyjaciółka
    Postów: 74 51

    Wysłany: 11 września 2019, 04:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KamilaPD wrote:
    Hej dziewczyny, ja dzisiaj po wizycie u lekarza. Podejrzewa pcos :( zapisał mi Symfolik, mężowi tabletki na poprawę nasienia i w przyszłym miesiącu na monitoring cyklu. Brała którąś z Was symfolik, pomógł?

    Ja biorę myofolic o takim samym składzie. Dopiero zaczęłam brać ale nie ze zwgl na pcos tylko na wyregulowanie miesiączki i gospodarki harmonalnej bo lekarz mi zalecił. Puki co efektów nie widzę ale musi minąć jakiś czas 😃

  • Shadowmere Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 11 września 2019, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Dziewczyny. Jestem osobą już niemłodą (31 lat), ale właśnie tak mi się życie potoczyło, że dopiero teraz jestem mentalnie i materialnie przygotowana na macierzyństwo. Moja historia życia jest smutna - w domu alkohol i przemoc, ja sama dorastając sięgnęłam po narkotyki Traumatyczne dzieciństwo zostawiło piętno w postaci paskudztwa - borderline i nawracającej depresji. Studiowałam pedagogikę, teraz kończę zaocznie psychologię kliniczną,mam psa, nie mogę doczekać się adopcji szczurków (kiedyś miałam 30). Uwiebiam czytać i kupować perfumy , jestem też w ciężkim uzależnieniu od słodyczy. Pochodzę z Sopotu, w którym spędziłam przeważającą część życia. Teraz mieszkam w Gdańsku :)
    Dziś jadę robić pierwsze badania - tarczyca i prolaktyna.
    Badanie palpacyjne i usg brzucha oraz dopochwowe są ok.
    Załamał mnie kupiony w aptece test owulacyjny, wg niegodo oqulacji nie doszło :(.
    Chciałam się Wam troszkę przedstawić i powiedzieć CZEŚĆ :) Życzę Wam wszystkim szybkich rezultatów starań o szkrabika. Mam na imię Hania :) .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2019, 06:31

    agniesia8899, Irola, Angel, Laris, Klaudyssa lubią tę wiadomość

  • agniesia8899 Ekspertka
    Postów: 196 146

    Wysłany: 11 września 2019, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shadowmere wrote:
    Witam Dziewczyny. Jestem osobą już niemłodą (31 lat), ale właśnie tak mi się życie potoczyło, że dopiero teraz jestem mentalnie i materialnie przygotowana na macierzyństwo. Moja historia życia jest smutna - w domu alkohol i przemoc, ja sama dorastając sięgnęłam po narkotyki Traumatyczne dzieciństwo zostawiło piętno w postaci paskudztwa - borderline i nawracającej depresji. Studiowałam pedagogikę, teraz kończę zaocznie psychologię kliniczną,mam psa, nie mogę doczekać się adopcji szczurków (kiedyś miałam 30). Uwiebiam czytać i kupować perfumy , jestem też w ciężkim uzależnieniu od słodyczy. Pochodzę z Sopotu, w którym spędziłam przeważającą część życia. Teraz mieszkam w Gdańsku :)
    Dziś jadę robić pierwsze badania - tarczyca i prolaktyna.
    Badanie palpacyjne i usg brzucha oraz dopochwowe są ok.
    Załamał mnie kupiony w aptece test owulacyjny, wg niegodo oqulacji nie doszło :(.
    Chciałam się Wam troszkę przedstawić i powiedzieć CZEŚĆ :) Życzę Wam wszystkim szybkich rezultatów starań o szkrabika. Mam na imię Hania :) .
    Witam serdecznie ☺️

    Ona: 30, On: 31.
    Czekamy na nasze małe, wielkie szczęście <3
    Mama aniołka 👼 15.10.2019 [*]
  • KamilaPD Przyjaciółka
    Postów: 144 33

    Wysłany: 11 września 2019, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania, przykro słyszeć, że ludzie już od samego początku maja trudno. Musisz być bardzo dzielna i na pewno w swoich staraniach też taka będziesz :)
    Szczurki? Kurczę ja to tak przyziemne, tylko koty xd
    A z tym testem spokojnie! Może po prostu za późno zrobiony, najlepiej koło 12, a może owulacje masz w inny dzień niż myślisz :)

  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 11 września 2019, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniesia8899 wrote:
    Dziewczyny jestem przerażona ... dzisiaj mam usuwanie ósemek ... 😢
    Jest przed 5 a ja spać nie mogę 😢

    A mam do Was pytanie. Czy któraś z Was ma tyłozgięcie macicy? Mi lekarz często mówi, że takowe mam i ze po ❤️ aby ułatwić zapłodnieniu powinnam leżeć na brzuchu 15 minut. Czytałam o tym trochę, ze kobiety odczuwają ból przy ❤️ Ale ja nic na szczęście takiego czegoś nie mam 💪☺️
    Hejka! Moja siostra cioteczna ma tyło zgięcie macicy i takie same zalecenia dostała od lekarza, aby leżeć na brzuchu po :) maja dwoje dzieci 💪

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 11 września 2019, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irola a długo bierzesz ten Duphaston ?

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • Shadowmere Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 11 września 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane Dziewczyny ! Dziękuję za serdeczne powitanie. Dziś - właściwie za chwilę jadę zbadać tarczycę i prolaktynę. Po psychotropach niestety wali się gospodarka hormonalna, a i blokad psychicznych z powodu przeżytych traum pewnie nie brakuje :( . Bardzo się boję, że jestem bezpłodna. Bardzo, bardzo. I boję się badania krwi- serio :D Mam przedramiona jak więźniarka pocięte w dzieciństwie,ale wkłucia się boję.
    Łykam folik i jakieś żelazo,ale nie bardzo wierzę, że się wchłania, bo podobno potrzebny jest jeszcze odpowiedni poziom ferrytyny. Cieszę się, że nie jestem sama na świecie :). Będę na bieżąco pisać o wynikach badań oraz wzlotach i upadkach. Serdeczności na dziś :).

    Laris, Irola lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry!:)
    U mnie dzis 28dc, termin okresu. Ale go nie widac na horyzoncie! Pmsu brak, pryszczy brak, brzuch nie boli no magia hahaa:)

    Jutro robimy badania nasienia, jestem podekscytowana:)

    Któraś tersz testuje?
    Zycze Wam pięknego dnia!:)

    Witam nowe dziewczyny! Sama kilka dni temu doszlam tutaj:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2019, 07:59

    Irola lubi tę wiadomość

  • blackdeer Autorytet
    Postów: 650 1187

    Wysłany: 11 września 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dziewczynki ☺️

    U mnie dziś 2 dzień @ i jestem w szoku bo Ani nie boli mnie brzuch ani ledzwia a zawsze wyłam z bólu.
    Mam nadzieje, że ten okres minie szybko i bezbolesnie ☺️

    Starania od 12.2018

    👩‍🦳Endometrioza III stopnia -laparoskopia
    🧔🏻słabe wyniki MSOME
    ___________________
    Cykle stymulowane od: 08.2018 do 10.2019- Clostilbegyt | Bemfola |Ovitrelle | Luteina | Acard | Estrofem

    •27.11.2019 Konsultacja w sprawie InVitro AMH 2,33.
    •Gonapeptyl Daily na wyciszenie endometriozy.
    •14.02.2020 - Menopur + Puregon
    •19.02.2020 - Ovitrelle
    •21.02.2020 - Punkcja - pobrano 7 pęcherzyków
    •24.02.2020 - transfer dwóch 3 dniowych zarodków
    •03.03.2020 - II kreski
    •04.03 BTHCG -41,7
    •06.03 135,4
    •09.03 403,00
    •12.03 pęcherzyk 9mm
    •20.03 mała pulsująca kropka
    •01.04 14 mm szczęścia i serduszko
    •11.2020 Córka 🎀
    ________________
    • 10.2021 zaczynamy starania o rodzeństwo - AMH 2,0

    • 15.01.2022 II kreski
    • 17.01 BTHCG 110
    • 19.01 BTHCG 282
    • 21.01 BTHCG 610
    • 25.01 pęcherzyk żółtkowy
    • 03.02 serduszko ❤️
  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 11 września 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi24 wrote:
    Irola a długo bierzesz ten Duphaston ?
    Dopiero pierwszy raz to brałam... W przyszłym tygodniu mam lekarza, będzie monitoring... Wątpię że u mnie tak wcześnie będzie owulacja skoro cykle mam 40 dni...

    MałaMi24 lubi tę wiadomość

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 2955 3580

    Wysłany: 11 września 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.. Ja jutro testuje.. Melduję że... Kawa znowu ma zgorzknialy smak.. Albo moje kubki smakowe wariuja albo wiecie.. Nowy lokator.. 😁

    despicableme2, Angie1985, MałaMi24, Laris, CappuccinoBoo lubią tę wiadomość

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- 2 wizyta ⌛️
  • Tulipanka1 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 11 września 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dołączam do was 😉
    U nas dopiero 3 cs, ale mam pcos i hashimoto i obawiam się jak to będzie i ile to wszystko potrwa. Na początku myślałam, że podejdę do tego na luzie ale tak jak część z was też się w to wszystko wkręciłam i trudno o tym nie myśleć. Pozytywny test owu miałam w poniedziałek i wtedy też ❤ z mężem, więc owulacja powinna być we wtorek, obawiam się że ten cykl już stracony. Wczoraj też wyszedł pozytywny test owu więc już zglupialam. Teraz znowu 2 tygodnie oczekiwania na @..

    MałaMi24 lubi tę wiadomość

  • Klaudyssa Przyjaciółka
    Postów: 83 25

    Wysłany: 11 września 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniesia8899 wrote:
    Dziewczyny jestem przerażona ... dzisiaj mam usuwanie ósemek ... 😢
    Jest przed 5 a ja spać nie mogę 😢

    A mam do Was pytanie. Czy któraś z Was ma tyłozgięcie macicy? Mi lekarz często mówi, że takowe mam i ze po ❤️ aby ułatwić zapłodnieniu powinnam leżeć na brzuchu 15 minut. Czytałam o tym trochę, ze kobiety odczuwają ból przy ❤️ Ale ja nic na szczęście takiego czegoś nie mam 💪☺️
    Ja mam duże tylko zgiecie macicy urodziłam syna. Fakt boli mnie po za owulacja od tyłu bo mąż trafia w szyjke i czasem na łyżeczkę. Wszystko, zależy od momentu cyklu. Mam wrażenie że z synem udało nam się bo bardzo dużo właśnie kochalismy się od tyłu ale sama nw 😂😂 zostały mi 2 dni do testowania. Nie czuję tego eh

    22.05.2017 - pozytywny test ciążowy
    23.10.2017 - 3350, 56 cm 10 pk syn
    1.09.2018 - pozytywny test ciążowy
    6.09.2018 - staliśmy się rodzicami aniołka ( a może
    rodziną)
    2019 - staramy się dalej
    76c93248fd4c1e689d5fc2f8ae805b9b.png
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 2955 3580

    Wysłany: 11 września 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniesia8899 wrote:
    Dziewczyny jestem przerażona ... dzisiaj mam usuwanie ósemek ... 😢
    Jest przed 5 a ja spać nie mogę 😢

    A mam do Was pytanie. Czy któraś z Was ma tyłozgięcie macicy? Mi lekarz często mówi, że takowe mam i ze po ❤️ aby ułatwić zapłodnieniu powinnam leżeć na brzuchu 15 minut. Czytałam o tym trochę, ze kobiety odczuwają ból przy ❤️ Ale ja nic na szczęście takiego czegoś nie mam 💪☺️
    Kochana. Ja też byłam przerażona ale tak szybko poszło że nawet nie wiem kiedy mi wyrwał ten ząb. Dochodzenie do siebie też nie było takie złe jak myślałam. Właśnie dziś sobie pomyślałam że któras z Was miałam mieć rwanie w tym tyg. Jestem myślami z a Tobą ✊ będzie dobrze ❤️

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- 2 wizyta ⌛️
  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 11 września 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniesia8899 wrote:
    Dziewczyny jestem przerażona ... dzisiaj mam usuwanie ósemek ... 😢
    Jest przed 5 a ja spać nie mogę 😢

    A mam do Was pytanie. Czy któraś z Was ma tyłozgięcie macicy? Mi lekarz często mówi, że takowe mam i ze po ❤️ aby ułatwić zapłodnieniu powinnam leżeć na brzuchu 15 minut. Czytałam o tym trochę, ze kobiety odczuwają ból przy ❤️ Ale ja nic na szczęście takiego czegoś nie mam 💪☺️

    Ja mam tyłozgiecie. O z tym leżeniem dobrze wiedzieć. Ja czasami przy ❤️ odczuwam ból. Ale to zależy od pozycji.
    Trzymaj się u dentysty. Będzie dobrze.

    mhsvej28dzyxqzel.png
‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ