X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne nowe staraczki na forum.
Odpowiedz

nowe staraczki na forum.

Oceń ten wątek:
  • kasia2903 Ekspertka
    Postów: 175 71

    Wysłany: 15 listopada 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam też chciałabym się gdzieś doczepic, a mianowicie moja sprawa wygąda tak..
    Witam od roku staramy sie o dzidzie i nie wychodziło. Nareszcie zdecydowałam się iść do gina, ktory zalecił USG i hormony. po USG okazało się, że jajniki policystyczne. Hormony spoko. Teraz drugi miesiąc monitoringu. W październiku po 1 tabletce CLO :
    8 dc JP 11mm JL 11,8 endo 4.0 ( szału nie ma )
    11 dc JP 14,2 JL 12,4 endo 5,1
    15 dc JP 22,2 JL 21,2 endo 8,9
    18 dc JP 17 zapadniety. JL miejsce po owulacji, endo 9,1. dostałam zastrzyk PREGNYL 5000J. Owulacja wystapiła w 16 dc niestety nie udało się zajść.
    Listopad 1.5 tabletki CLO
    9 dv JP 9,9 JL 21x16 3 komorowy... endo 5,0
    12 dc JP 9,9 ( czyli zero rekacji) JL 29x22 endo 7,6 I znowu dostałam zastrzyk PREGNYL 5000J
    16 dc JP 9,8 JL - miejsce po owulacji endo 9,8 OWULACJA 13 DC
    Teraz mam zalecony duphaston 2x1 i zobaczymy co z tego bedzie jestem pelna nadziej. Któraś z was miała podobną sytuację i chce się podzielić ?

    ciągłanadzieja
    ajnr79d.png[/url]
    w4sq0dw4gz8fxpcs.png

  • Aaagata85 Koleżanka
    Postów: 145 14

    Wysłany: 15 listopada 2016, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, można dołączyć?
    My się w prawdzie jeszcze nie staramy (no ok, ja się trochę staram;) ) bp mamy
    10- miesięczna córeczkę. Teraz jest ostatni cykl, w którym ewentualnie moglabym zajść w ciążę, bo z końcem roku kończy mi się umowa bez szans na przedłużenie :/ planuje od kolejnego cyklu zacząć się obserwować, żeby w przyszłości być przygotowana :)

  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2020, 22:49

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2020, 22:49

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 15 listopada 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I po wizycie u lekarza i USG... i tak naprawdę to się nic konkretnego nie dowiedziałam... PO USG wiadomo, że owulacja była i pęcherzyk ładnie pękł. Lekarz kazał mi zrobić jeszcze czystośc pochwy i dopiero łaskawie mogę sie udać do niego i zapisać na konkretny termin. Zamiast mi powiedzieć od razu po daniu skierowania o tym to powiedział teraz i też jakbym nie dopytała to nic bym nie wiedziała.

    Czy któraś z Was robiła tą czystość pochwy? Jak to się odbywa?

    Malutka44 lubi tę wiadomość

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 15 listopada 2016, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2020, 22:49

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 15 listopada 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calanthe wrote:
    jakiś dziwny ten lekarz, że żadnych konkretów tylko takie zwodzenie ;/

    no wiem właśnie... kurde mam nadzieję, że chce to zrobić, bo będę tam 1 dzień i tyle...

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Malutka44 Koleżanka
    Postów: 48 6

    Wysłany: 15 listopada 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe to jest walasnie ten okres w zyciu jak cos sie psuje to humor i mysli tez.takie sa,aA wy jakies witaminy bierzecie? :) .Bede dziewczyny trzymała tez i za was wszystkie kciuki bo moze w koncu ktores uda sie zrobic partnerowi/mezowi prezent :)a i dla.nas to tez bedzie to czego tak wyczekujemy:)

    vzlj8e1e81c5uk65.png
    Jestesmy małżeństwem 2 lata :*
    Nasz Aniołek [*] 9t 2014
  • Malutka44 Koleżanka
    Postów: 48 6

    Wysłany: 15 listopada 2016, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooolcia :) wrote:
    I po wizycie u lekarza i USG... i tak naprawdę to się nic konkretnego nie dowiedziałam... PO USG wiadomo, że owulacja była i pęcherzyk ładnie pękł. Lekarz kazał mi zrobić jeszcze czystośc pochwy i dopiero łaskawie mogę sie udać do niego i zapisać na konkretny termin. Zamiast mi powiedzieć od razu po daniu skierowania o tym to powiedział teraz i też jakbym nie dopytała to nic bym nie wiedziała.

    Czy któraś z Was robiła tą czystość pochwy? Jak to się odbywa?

    Nie przejmuj sie kochana,ja chodzilam do Ginekolog dawała mi tabletki na cukrzycę nie wiem po co,luteine dopochwowo badala owulacje i pecherzy pękła.Jednak coś dla mnie było dziwne ,nie zbadala mi krwi..staralismy sie z mężem tak 4miesiace w koncu mu powiedziałam ze na wlasna reke badanie krwi tarczycy i nasienia zrobimy noo i sie okazalo w czym lezy brak ciąży,a na wizycie pani gin mi powiedziala ze zapomniala mi dac skierowanie na krew.Leczyla bym sie.nie.wiem po co a przyczyna lezala w czyms innym...

    vzlj8e1e81c5uk65.png
    Jestesmy małżeństwem 2 lata :*
    Nasz Aniołek [*] 9t 2014
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 16 listopada 2016, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no właśnie... Kurde ten lekarz dziwny jest... Ja chce tylko zrobić to hsg żeby wiedzieć czy jajowody mam drożne, bo wielu ginekologów mi mówiło, że po rozlanym wyrostku jest prawdopodobieństwo, że mam zrosty i to jest przyczyną... Pójdę na ten posiew z pochwy i jak mi powie kolejny raz ze to za mało to po prostu pójdę prywatnie.

    Malutka44 lubi tę wiadomość

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Malutka44 Koleżanka
    Postów: 48 6

    Wysłany: 16 listopada 2016, 02:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooolcia :) wrote:
    A no właśnie... Kurde ten lekarz dziwny jest... Ja chce tylko zrobić to hsg żeby wiedzieć czy jajowody mam drożne, bo wielu ginekologów mi mówiło, że po rozlanym wyrostku jest prawdopodobieństwo, że mam zrosty i to jest przyczyną... Pójdę na ten posiew z pochwy i jak mi powie kolejny raz ze to za mało to po prostu pójdę prywatnie.

    Tak zrób!:) czasem lepiej zaplacic a isc do innego lekarza by postawil diagnoze.Mam nadzieje karolcia ze bedzie dobrze u Ciebie :),widzisz mi ta moja ginekolog zamiast pierw zbadac tarczyce to najpierw leczyla na cos co nie jestem chora a pozniek mowila cos ze jak nie zajde w.ciążę do 2msc to zastrzyk na wywolanie owulacji,poszłam do innej to stwierdzila ze mam wszystko ok.
    Czekamy na wiadomość co ci powie i trzymamy kciuki za dobre wyniki!!

    vzlj8e1e81c5uk65.png
    Jestesmy małżeństwem 2 lata :*
    Nasz Aniołek [*] 9t 2014
  • Mada92 Ekspertka
    Postów: 319 56

    Wysłany: 16 listopada 2016, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe - bez spiny, tzn jak by się udało to fajnie, jak nie to nic się nie stanie, było przez mniej więcej rok. Teraz zaczynam się martwić, że tak długo nic. Po jakimś czasie wyliczałam dni płodne i nadal nic.Od 2 miesięcy jestem zalogowana tutaj, sprawdzam temp itp i też nic.. Liczę, że może teraz się uda. Test zrobię coś koło soboty za tydzień.
    A jak się nie uda to chyba czas wybrać się do lekarza. Tzn wczoraj byłam na usg tarczycy, w piątek mam robić badania krwi itp.

    Ponad rok starań z mierzeniem temperatury, testami owu itp. Rok przerwy.
    26 lat
    hormony w normie, nasienie b. dobre
    Podwyższona prolaktyna
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 16 listopada 2016, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2020, 22:49

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 16 listopada 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2020, 22:50

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 16 listopada 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calanthe wrote:
    Mada jak zatestujesz czekamy na info :)

    Karooolcia czasem warto spróbować zmienić gina i iść prywatnie. Wiadomo, że to kosztuje (każde skierowanie płatne) ale między nfz a prywatną wizytą jest duża przepaść, choć nie zawsze bo pewnie są kobiety które sobie panstwoe wizyty chwalą. Jednak jest to sprawa indywidualna :)
    Powiem Ci, że ja mam trzegiego gina. Chodziłam z nfz, ale odkąd planujemy maluszka to chodzę prywatnie


    Ogólnie to ja chodzę prywatnie, tylko po to skierowanie na HSG poszłam na lux med pracowniczy i myslałam, że da mi skierowanie i tyle, pójdę do szpitala i mi zrobią a tu badania itp każą robić przed...

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Aaagata85 Koleżanka
    Postów: 145 14

    Wysłany: 16 listopada 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, mi moja była już lekarka przepisał luteina bez zlecenia badań i dokładnego wywiadu. Tez chodzę prywatne i bardzo sobie chwale swoją lekarke.
    Calanthe- no właśnie straszna lipa z tą umową, a wiadomo jak teraz jest z pracą :/ niestety e tym cyklu lipa, termin @ między niedziela a czwartkiem (cykle 28-32 dni), a szyjka niziutko. Także póki co starania wstrzymane

  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 16 listopada 2016, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaagata85 wrote:
    Karolina, mi moja była już lekarka przepisał luteina bez zlecenia badań i dokładnego wywiadu. Tez chodzę prywatne i bardzo sobie chwale swoją lekarke.
    Calanthe- no właśnie straszna lipa z tą umową, a wiadomo jak teraz jest z pracą :/ niestety e tym cyklu lipa, termin @ między niedziela a czwartkiem (cykle 28-32 dni), a szyjka niziutko. Także póki co starania wstrzymane


    Ja na ten moment biore luteine od 16-28 dc.

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Malutka44 Koleżanka
    Postów: 48 6

    Wysłany: 16 listopada 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a wasza gin mowila.na co ma byc ta luteina.?macie doustnie czy dopochwowo?

    vzlj8e1e81c5uk65.png
    Jestesmy małżeństwem 2 lata :*
    Nasz Aniołek [*] 9t 2014
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 16 listopada 2016, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka44 wrote:
    Dziewczyny a wasza gin mowila.na co ma byc ta luteina.?macie doustnie czy dopochwowo?

    U mnie ma to być na zagnieżdżenie zarodka... Mam doustnie w sensie pod język ale łykam to bo nie mogę wytrzymać tego smaku od razu chce mi sie wymiotować

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Aaagata85 Koleżanka
    Postów: 145 14

    Wysłany: 16 listopada 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam brać na wyregulowanie cyklu. Brałam doustnie tzn pod język

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2016, 19:48

‹‹ 75 76 77 78 79 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ