X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowenna Pompejańska
Odpowiedz

Nowenna Pompejańska

Oceń ten wątek:
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 25 lutego 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ma być zawsze ta sama intencja przez cały czas trwania nowenny i wystarczy raz ją powiedzieć.
    Ja się staram w spokoju odmawiać, ale nie zawsze się udaje, czasem przy codziennych obowiązkach mi się zdarza.

  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 25 lutego 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Yousee, ta Twoje "rezygnacja", to właśnie sprawka złego. Ja miałam taki moment podczas odmawiania nowenny, że całkowicie się poddałam, czułam, że muszę się pogodzić z tym, że nigdy dziecka nie będzie, nie maiłam siły się modlić ani walczyć, dopadła mnie ogromna rezygnacja. Ale nie przestałam odmawiać modlitwy, choć przez jakieś 2 dni mówiłam modlitwę, ale płakałam z bezsilności i zrezygnowania, odmawiałam Zdrowaśki ale bez żadnych emocji, nie było we mnie żadnych sił. Któregoś dnia któraś z dziewczyn podsunęłam mi świadectwo do obejrzenia i odzyskałam nową nadzieję i głęboko wierzę, że Bóg za pośrednictwem Matki Boskiej wysłucha moich modlitw! Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na nowennę, czuje że zaczynam być innym człowiekiem...
    Asiak, dziękuje :* ja też nie przestaję, na pewno nie przestanę :) staram się rozważać tajemnice i nabieram dystansu.
    "dla Boga nie ma nic niemożliwego"
    Dziękuję dziewczyny, że jesteście :)

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 25 lutego 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odmawiam w drodze do pracy (w autobusie, tramwaju), a kończę w domu w sypialni :)

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 25 lutego 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba powiedzieć 3 razy te sama intencje, przed kazda częścią różańca.

    vanessa, potforzasta lubią tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 25 lutego 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No czytałam też, że wystarczy powiedzieć raz na początku, tak samo jak raz odmawia się credo itd. Ale nie będę się kłócić, myślę, że jak nie powtórzę intencji, skoro i tak cały czas p niej myślę, to i tak modlitwa będzie ważna :)

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 25 lutego 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    No czytałam też, że wystarczy powiedzieć raz na początku, tak samo jak raz odmawia się credo itd. Ale nie będę się kłócić, myślę, że jak nie powtórzę intencji, skoro i tak cały czas p niej myślę, to i tak modlitwa będzie ważna :)


    Jasne, ze bedzie. Tez na początku tak myślałam, ale wbinstrukcji na rosemaria jest napisane, ze przed kazda częścią. Zreszta, myśle, ze dlatego tak jest, bo nie jazdy odmawiała całość za jednym razem. Ale tak czy inaczej, sadze, ze dla Matki Bożej nie ma to znaczenia;)

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • zoe31 Ekspertka
    Postów: 229 145

    Wysłany: 25 lutego 2015, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yousee wrote:
    Ja odmawiam w drodze do pracy (w autobusie, tramwaju), a kończę w domu w sypialni :)
    Ja identycznie :-D

    Yousee lubi tę wiadomość

    Hania ♥♥♥3470g 56cm
    w5wq73sb9uer0w82.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze w domu po pracy... na spokojnie 3 części jedna za drugą. Bardzo dużo zmieniła ta modlitwa..w ciągu tego czasu wiele spraw się ujawniło.. rozstrzygnęło.. póki co intencja pozostaje niespełniona.. ale umiem się już z tym prawie pogodzić..

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 26 lutego 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka wrote:
    Trzeba powiedzieć 3 razy te sama intencje, przed kazda częścią różańca.
    Tak się tylko upewniam że dobrze zrozumiałam :D

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 26 lutego 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedź ;-) wiecie jak to jest niby prosta czynność ale jak ma się samemu do czynienia to jest wiele nurtujących pytań :-)

    Ja jestem jakaś przygnębiona i zła, ale to chyba przez to że za rogiem @ i jutro wizyta kontrolna u gina. Oh ciężki nasz los.

    Ale damy radę, prawda ?? :-)

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 26 lutego 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekolada, damy radę na pewno :)

    Ja pierwszą odmawiałam, stricte nastawiona, że jak odmówię to od razu zajdę w ciążę, ale tak się nie stało i byłam zła, rozczarowana...
    A drugą zaczęłam w tej samej intencji, ale dlatego, że brakowało mi tej modlitwy. Wiadomo dalej modlę się w intencji, o coś proszę Boga, ale modlitwa jest jakaś inna, nie wiem jak to ująć, modlitwa dla modlitwy, dla Boga, a nie jedynie dla intencji.

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejne niemożliwe stało się możliwe :) ten cykl miał nie być staraniowy z powodu wyjazdu męża... ale niesamowitym splotem okoliczności okazuje się, że mąż powróci... już jutro :) jakby mi ktoś tydzień temu powiedział, że tak będzie machnęłabym ręka i powiedziałabym, że bzdury gada:) Mam nadzieję, że i w kwestii intencji w zostanę wysłuchana.. jednak wszystko jest możliwe.. katusze w części chwalebnej nie poszły na marne.. aż sama nie mogę w to uwierzyć.. w tym miesiącu nie było opcji żeby był w domu... a tu proszę ;) dziś 39 dzień Nowenny.. jak tylko skończę postanowiłam zacząć kolejną - o wsparcie w rzucaniu palenia dla męża.

    Summerka, ewwiel lubią tę wiadomość

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 27 lutego 2015, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kita ja jak skończę to od razu też zaczynam od nowa i pewnie znowu równo będziemy szły :)

    A dzisiaj dołek :( Mama w szpitalu będą jej polipa wycinać :( A Ona taka biedna już bo ma astme i ciężko będzie:(

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2015, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    kita ja jak skończę to od razu też zaczynam od nowa i pewnie znowu równo będziemy szły :)

    A dzisiaj dołek :( Mama w szpitalu będą jej polipa wycinać :( A Ona taka biedna już bo ma astme i ciężko będzie:(

    Zobaczysz wszystko się ułoży... czasem nie wiemy w jakim celu coś nas spotyka.. a potem dopiero się okazuje! Trzymam kciuki za udany zabieg mamy.. ja też zawsze kimś się bardziej przejmuję niż sobą..

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 28 lutego 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita, super! Ja kończę odmawiać 5. Nowenne i jakoś tak zauważyłam, ze robię to trochę mechanicznie - muszę zrobić sobie z tydzień przerwy w odmawianiu i dopiero zaczac kolejna. Wszystkie moje intencje zostały wysłuchane, w tym pierwsza kiedy modliłam sie bardzo żarliwie. Teraz dodatkowo powtarzam "Ty sie tym zajmij" oraz czytam rano Pismo Święte i odczuwam większy spokój - a ja z tych panikujacych, co ciagle sie czymś martwią, wiec to dla mnie wielka ulga.

    Potfirzasta, dużo zdrowia dla mamy.

    W ogóle fajne są takie "świadectwa", jak piszecie/piszemy, co sie zmienia u nas pod wpływem modlitwy, bo to daje wiarę i pozytywnego kopa.

    Szkoda tylko, ze na ten temat da trzy watki i trzeba po nich skakać albo wpisywać sie w każdym;)

    Kiniacz lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 28 lutego 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie szkoda jakby był jakiś moderator to mógłby połączyć a tak to trudno.

    Z mamą lepiej rozmawiałam dzisiaj z nią i leży na ginekologii ma mieć dzisiaj zabieg i dzisiaj jeszcze będzie w domku jak dzwoniłam to nawet zadowolona była więc mniej się martwię :)

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 28 lutego 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się, polipy to nic groźnego, moja mama tez miała. Zdrówka dla mamy i spokoju dla Ciebie :)
    Możemy sie umówić ze piszemy na jednym z wątków.

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 28 lutego 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj podczas odmawiania nowenny pomyślałam sobie o moim maleństwie, które straciłam. To juz 4 lata, ale dawno o nim nie myślałam. Za bardzo bolało. Poprosiłam je żeby uprosił Pana Jezusa o rodzeństwo :) może to głupie, ale tak jakoś samo mnie naszło :)

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • ewwiel Autorytet
    Postów: 2189 1272

    Wysłany: 28 lutego 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale milo się czyta świadectwa działania modlitwy w naszym życiu :-) u mnie dziś 8 dzień części dziekczynnej. 1 dzień części dziekczynnej nalozyl mi się z modlitwami o uwolnienie prowadzonymi przez O. Daniela. Kochane, wiara czyni cuda.

    Yousee, myślę, ze twoje maleństwo ma tam w niebie chody u Pana Boga, wiec teraz trzeba czekać na odpowiedni moment na pojawienie się kolejnego maleństwa :-)

    I wiecie co? Ja od dużego czasu modliłam się do JP II o dzieciątko. W tej modlitwie padają słowa: "wyproś mi u Boga Wszechmogącego łaski, o które się modlę, szczególnie o dar umocnienia mej wiary, nadziei i miłości". Jesienią tamtego roku poprzez moja chorobę nowotworowa łaska umocnienia wiary została wyproszona. Zawierzylam wszystko Panu, modliłam się o powrót do zdrowia będąc przepełniona nadzieja, ze tak się stanie i ze zostanę jeszcze raz mamą. NP rozpoczęłam również w intencji zdrowia w rodzinie. Zdrowie jak dotąd nam dopisuje i maleństwo pod sercem sie pojawilo. Jestem pelna obaw (bo to takie ludzie, przyziemne), czy usłyszę niedługo serduszko i czy wszystko będzie ok, ale też ciągle towarzyszy mi ta nadzieja, ze teraz po tych trudnych miesiącach będzie już wszystko dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2015, 19:54

    Summerka, Yousee, Kiniacz lubią tę wiadomość

    klz9zbmhhlezszdo.png

    jox6io4puam380xd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Nowenna zmierza do końca.. wiele się wydarzyło dobrego i złego w czasie jej trwania.. rezultatu w postaci ciąży nie ma, a wynik męża znacznie się pogorszyły... chyba jednak nie będzie mi dane otrzymać łaski o jaką prosiłam. Nie żałuję jednak ani minuty spędzonej na modlitwie i po zakończeniu 14 marca zacznę od razu kolejną w innej intencji. Polecam bardzo tą modlitwę... nie dlatego, że ma być formą wyproszenia czegoś.. tylko po prostu dlatego, że zmienia życie człowieka.

    ewwiel lubi tę wiadomość

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ