X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NOWENNA STRACZEK
Odpowiedz

NOWENNA STRACZEK

Oceń ten wątek:
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 5 lipca 2020, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Internet i literatura😏 sprry ale tonsie tez ze soba kloci, bo jak sie szuka jakies prawdziwe informacje, to zazwyczaj internet, to ostatnie zrodlo poszukiwan... zazwyczaj znadzie sie tam jedynie mase sprzecznosci🤷‍♀️

    Rucola lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Luśka91 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 5 lipca 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Internet i literatura😏 sprry ale tonsie tez ze soba kloci, bo jak sie szuka jakies prawdziwe informacje, to zazwyczaj internet, to ostatnie zrodlo poszukiwan... zazwyczaj znadzie sie tam jedynie mase sprzecznosci🤷‍♀️


    Tak, w internecie możesz znaleźć oficjalne stanowisko Watykanu wobec in vitro. Ba, nawet możesz znaleźć "Dziady" Adama Mickiewicza :)

    cp (usunięcie prawego jajowodu) 01.2020
  • fabcia Autorytet
    Postów: 498 258

    Wysłany: 5 lipca 2020, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luśka91 wrote:
    Właśnie ja mam wrażenie że niektóre kompletnie nie wiedzą dlaczego kosciol nie dopuszcza metod sztucznego zapłodnienia (swiadczy o tym przekonanie że inseminację dopuszcza i ciągle wałkowanie zabijanych zarodkow). Warto o tym poczytać zanim się wchodzi w dyskusje. Nie będę o tym pisała tu bo jest masa artykułów w internecie i jeżeli ktoś naprawdę chce zgłębić temat to sięgnie po te literaturę.

    Chce też zaznaczyć że to Wy rozpetalyscie tę awanturę i nas linczujecie za odrębne zdanie. Nawet nastapilo nasyłanie na nas innych forumowiczek na innym wątku. Poklaskiwanie za "nie cackanie się z nami" :) Świadczy to o Waszej zdolności do merytorycznej, spokojnej dyskusji i o klasie.

    Dodam że nikogo nie krytykuje za in vitro i nie oceniam.
    Sama nie umiesz powiedzieć dlaczego kościół krytykuje ivf.
    To nie Pan Bóg zakazał invitro a dał nam mądrych lekarzy którzy tę metodę opracowali. Myślisz że gdyby Mu się to nie podobało to nie mógłby jedyni ruchem zniszczyć dotyczczasowe starania lekarzy??
    A może uważasz że ivf stworzył w rękach lekarzy diabeł??

    Poza tym, że nie życzę sobie oceniania mojej osoby przez pryzmat własnej.
    Każda z nas jest osobą historia i ma swoje zdanie.
    Mam nadzieję że spotkamy się tutaj z a kilka lat i mam nadzieję że niektóre z was bardziej dojrzeją emocjonalnie i psychicznie. I zobaczą że oprócz bzdur w internecie istnieje masa innych ciekawych rzeczy a przede wszystkim rzetelnych informacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2020, 09:51

    Poziomka25, cara, Anetka32 lubią tę wiadomość

    11.03.2020 prawie 10 tyg 😭
  • Luśka91 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem dlaczego kościół katolicki się sprzeciwia in vitro. Chciałam żebyście sięgnęły do źródeł a nie czytały na forum. Dlatego wklejam Wam link do encykliki Jana Pawła II Evagelium Vitae (punkt 14) oraz Domu Vitae.

    http://www.vatican.va/content/john-paul-ii/pl/encyclicals/documents/hf_jp-ii_enc_25031995_evangelium-vitae.html

    https://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_19870222_respect-for-human-life_en.html

    Wiara katolicka nie opiera się tylko na tym co jest napisane w Piśmie Świętym ale także np. w encyklikach (które bardzo łatwo znaleźć w internecie i są wiarygodnym źródłem, nie wiem skąd przekonanie że w internecie są same bzdury. Trzeba tylko rozsądnie korzystać). Katolicy uznają zwierzchnictwo papieża i to on ustala czy in vitro jest dozwolone czy nie.
    Zarzuciłyście nam że pozjadałyśmy wszystkie rozumy i znamy całą doktrynę kościoła. No właśnie to nie my uznajemy się za mądrzejsze. To Wy uważacie się za mądrzejsze od papieża. Od osoby która ma wykształcenie i powołanie w tym kierunku.

    Używacie wobec nas pejoratywnych określeń "bo tam na wątku wszystkie są święte, żadna nie grzeszy" "święte katoliczki". Jest to obraźliwe i w ogóle nie jest argumentem w dyskusji. Śmieszne jest to że robicie to na innym watku i zbieracie sobie popleczników. Ani razu nie napisałyśmy że jesteście grzesznicami bo zdecydowałyście się na in vitro. Każdy kto jest przeciwny in vitro też grzeszy, może nawet i w gorszy sposób. I może uprawiałyśmy seks przed ślubem, masturbowałysmy się czy używałyśmy antykoncepcji ale napewno miałyśmy tego swiadomość że grzeszyłyśmy i nie usprawiedliwiałyśmy się tym że kościół jest zacofany i nie ma racji. Wiedziałyśmy że to grzech. Wypieracie to i macie własne zdanie na ten temat chociaż częścią wiary katolickiej jest uznanie zwierzchności papieża. Ja jak świadomie żyłam w grzechu którego też nie rozumiałam czemu jest grzechem nie przyjmowałam komuni świętej bo wiedziałam że jak tego nie powiem na spowiedzi to spowiedź będzie nieważna a jak powiem ze świadomością że i tak będę to dalej czynić to nie dostanę rozgrzeszenia.

    Co do zabijanych zarodków jak się okazało też nie miałyście racji i uświadomiła Was koleżanka z wątku. A takie byłyście przekonane. (Jeżeli to czytasz to fajnie jeśli wkleisz link do źródła). Mówicie że to są skrajne przypadki. A czy jeden wadliwy zarodek jest mniej ważny od miliona zdrowych? W ciążach naturalnych też zdarzają się wadliwe zarodki które w większości są ronione na samym początku ciąży. Ale niektóre się rozwijają (mają tę szansę bo są w łonie matki). Ciężko chore dzieci z wadami genetycznymi były właśnie tymi wadliwymi zarodkami, których matka nie usunęła. I nawet jeśli zabijane zarodki to tylko 0.01% to jednak są zabijane. Jeśli w Polsce byłaby kara śmierci i skazanych na nią byłoby tylko 0.01% wieźniów to ten mały procent nie wskazywałby na to że kary śmierci nie ma tylko na to że jest w Polsce dozwolona. Tak samo w in vitro jest dozwolone zabijanie zarodków w bardzo małym procencie ale jest.
    Ale tak jak pisałam, jak i w źródłach które udostępniam, nawet jeśli zarodki nie byłyby zabijane to i tak in vitro nie byłoby uznawane przez kościół.

    Napisałyśmy na samym początku tej dyskusji tylko tyle, że modlitwa pompejańska w celu realizacji macierzyństwa w trakcie procedury in Vitro jest nielogiczna. Modląc się ważne jest zaufanie i zawierzenie a in vitro jest drogą, która jak zdecydował kościół, przez Boga niedozwoloną. To Bóg powołał ludzi którzy o tym decydują tak samo jak kiedyś powołał ewangelistów. Nie wiem czemu uznajecie się za mądrzejsze nawet nie wiedząc czemu kościół jest tak naprawdę przeciwny. Mi też nie pasowało wiele kwestii w wierze katolickiej ale czytałam, rozmawiałam z mądrzejszymi żeby zrozumieć, nie przyjmowałam postawy że na pewno to księża i teolodzy są głupi i zacofani.

    Żadna z nas nie sugeruje żeby się przestać modlić, tylko żeby zgłębić temat i rozważyć go w sercu. Uważam że każdy katolik powinien interesować się swoją wiarą i poszerzać swoją wiedzę a nie chodzić do kościoła bo tak matka wychowała.

    Kasiastaraczka, Yousee, vanessa lubią tę wiadomość

    cp (usunięcie prawego jajowodu) 01.2020
  • fabcia Autorytet
    Postów: 498 258

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powtarzam jeszcze raz to nie Bóg powiedział, że invitro jest źle.

    To wymyślili tylko ludzie.

    Luśka,
    Posłuchaj ja do ciebie nic nie miałam.
    Dziwi mnie fakt, że ktoś kto mi pisze że modlitwa i ivf się wyklucza sam nie widzi swojego grzechu.??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 07:45

    11.03.2020 prawie 10 tyg 😭
  • Luśka91 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie napisałam że nie widzę swojego grzechu? Napisałam wręcz odwrotnie. I o jaki grzech Ci chodzi?

    To nie Bóg zakazał in vitro tylko ludzie których On powołał. Na tym to polega. Tak samo jak inne rzeczy, robił to przez księży, ewangelistow, świętych.

    Nie sądzę że jesteś człowiekiem małej wiary, nawet mnie to nie interesuje jakiej. Pisze o faktach.

    Mówisz że dużo zmienia punkt siedzenia. Nawet nie wiesz na jakim ja siedziałam. Ile się starałam i jakie miałam diagnozy. Czy też rozwazalam invitro. Z góry założyłaś że mialam lepiej. Nie pisze o swojej historii bo to co przeszłam nic nie zmienia. Byłyby to tylko emocjonalne, nieobiektywne argumenty. Moje cierpienie nie zmieni nauki kościoła.

    vanessa lubi tę wiadomość

    cp (usunięcie prawego jajowodu) 01.2020
  • fabcia Autorytet
    Postów: 498 258

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luśka91 wrote:
    A gdzie napisałam że nie widzę swojego grzechu? Napisałam wręcz odwrotnie. I o jaki grzech Ci chodzi?

    To nie Bóg zakazał in vitro tylko ludzie których On powołał. Na tym to polega. Tak samo jak inne rzeczy, robił to przez księży, ewangelistow, świętych.

    Nie sądzę że jesteś człowiekiem małej wiary, nawet mnie to nie interesuje jakiej. Pisze o faktach.

    Mówisz że dużo zmienia punkt siedzenia. Nawet nie wiesz na jakim ja siedziałam. Ile się starałam i jakie miałam diagnozy. Czy też rozwazalam invitro. Z góry założyłaś że mialam lepiej. Nie pisze o swojej historii bo to co przeszłam nic nie zmienia. Byłyby to tylko emocjonalne, nieobiektywne argumenty. Moje cierpienie nie zmieni nauki kościoła.
    Pisze jeszcze raz, że ja nic do ciebie nie miałam. Uraził mnie wpis hannah.
    Pisze że ivf to grzech wg nauki kościoła a w stopce ma badanie nasienia. Rozumiem że zostało wykonane wg nauki kościoła.

    11.03.2020 prawie 10 tyg 😭
  • Luśka91 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kryska wrote:
    Pochwalony!

    Przepraszam, ze tak wpadam z nikad, buty zdjelam jak przed meczetem, chuste na wlosy wlozylam jak w cerkwii. Czy jestem wystarczajaco teraz poprawna politycznie, by napisac, ze jesli komus nauki KK nie pasuja, to sie z niego moze zawsze wypisac?


    Można , wtedy też zapewne nie odmawia nowenny staraczek

    cp (usunięcie prawego jajowodu) 01.2020
  • Luśka91 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fabcia wrote:
    Pisze jeszcze raz, że ja nic do ciebie nie miałam. Uraził mnie wpis hannah.
    Pisze że ivf to grzech wg nauki kościoła a w stopce ma badanie nasienia. Rozumiem że zostało wykonane wg nauki kościoła.


    Masturbacja (po krórtce, żeby nie było zarzucone że seks małżeński też jest po to) jest wtedy grzechem kiedy robisz to tylko i wyłącznie żeby zaspokoić się seksualnie. Polecam zgłębić temat. Nie będę Wam wklejać linków do każdej kwestii. Trochę wysiłku jeśli jesteście zainteresowane. Raczej dla każdego faceta wizyta w klinice i walenie konia z lekarzem za ścianą nie jest fajna i robi to po to żeby się zbadać.

    cp (usunięcie prawego jajowodu) 01.2020
  • Luśka91 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kryska wrote:
    Jest to wielce prawdopodobne. W przeciwnym razie mamy do czynienia z hipokryzja.


    Czasem po prostu z wielkim cierpieniem z którym człowiek sobie nie radzi

    Kryska lubi tę wiadomość

    cp (usunięcie prawego jajowodu) 01.2020
  • Luśka91 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fabcia wrote:
    A modlić się mimo wszystko nikt mi nie zabroni. Nawet jak się z tego kościoła wypisze.


    Pisałam Ci że nikt tego nie zabrania i nie życzy wypisywania się z Kościoła. Spokojnie.

    cp (usunięcie prawego jajowodu) 01.2020
  • fabcia Autorytet
    Postów: 498 258

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zdrowie.radiozet.pl/W-zdrowym-ciele/Zdrowie-mezczyzny/Badanie-nasienia-po-katolicku-tylko-z-przekluta-prezerwatywa

    Może nie zbyt wyszukane źródło ale pierwsze lepsze z brzegu.
    W wolnej chwili poszukam czegoś innego.

    11.03.2020 prawie 10 tyg 😭
  • Luśka91 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 7 lipca 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fabcia wrote:
    https://zdrowie.radiozet.pl/W-zdrowym-ciele/Zdrowie-mezczyzny/Badanie-nasienia-po-katolicku-tylko-z-przekluta-prezerwatywa

    Może nie zbyt wyszukane źródło ale pierwsze lepsze z brzegu.
    W wolnej chwili poszukam czegoś innego.


    No właśnie, pierwszy lepszy z brzegu.

    A nawet jeśli jest prawda to skąd wiesz że facet Hannah właśnie tak nie oddawał nasienia? Stąd skąd myślałaś że ja nie miałam tak samo ciężko jak i Ty w życiu? Z domysłów ?

    cp (usunięcie prawego jajowodu) 01.2020
  • fabcia Autorytet
    Postów: 498 258

    Wysłany: 7 lipca 2020, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://adonai.pl/nieplodnosc/?id=6

    To masz portal katolicki.

    Dla ciebie nawet zatrzymałam się na poboczu drogi ekspresowej.

    Tak więc niestety ale w tym przypadku cel nie uświęca środków.

    Czy ja gdzieś napisałam że ty miałaś życie usłane płatkami róż. W sumie to nie bardzo mnie to interesuje. Powtarzam każda z nas ma swoją historię i każda z nas inaczej przeżywa te same sytuacje czy życiowe wydarzenia.

    A poza tym wynoszenie informacji z innych wątków jest mega słabe. Świadczy jedynie o braku argumentów.

    W sumie to nawet sama sobie przeczysz pisząc że oddawanie nasienia do badania w sposób tradycyjny usprawiedliwia masturbację bo przecież to tylko badania 🤔🤔KK jasno mówi że to grzech tak samo jak ivf, sex przed ślubem czy stosowanie pigułek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 19:47

    Rucola lubi tę wiadomość

    11.03.2020 prawie 10 tyg 😭
  • Luśka91 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 7 lipca 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fabcia wrote:
    https://adonai.pl/nieplodnosc/?id=6

    To masz portal katolicki.

    Dla ciebie nawet zatrzymałam się na poboczu drogi ekspresowej.

    Tak więc niestety ale w tym przypadku cel nie uświęca środków.

    Czy ja gdzieś napisałam że ty miałaś życie usłane płatkami róż. W sumie to nie bardzo mnie to interesuje. Powtarzam każda z nas ma swoją historię i każda z nas inaczej przeżywa te same sytuacje czy życiowe wydarzenia.

    A poza tym wynoszenie informacji z innych wątków jest mega słabe. Świadczy jedynie o braku argumentów.

    W sumie to nawet sama sobie przeczysz pisząc że oddawanie nasienia do badania w sposób tradycyjny usprawiedliwia masturbację bo przecież to tylko badania 🤔🤔KK jasno mówi że to grzech tak samo jak ivf, sex przed ślubem czy stosowanie pigułek.



    No i super, dzięki za to źródło. Ja też się mylę i jak ktoś ma dobre argumenty to potrafię się do tego przyznać. I choć wydaje mi się to dziwne (że badanie nasienia przez masturbacje też nie jest dozwolone) to nie mówię że kościół się myli i jest zacofany. Nie pozjadalam wszystkich rozumow.

    To przecież Ty zaczęłaś pisać o tej dyskusji na innym wątku. A nawet nas obrażać. Dlatego upominalam tutaj, żeby nie psuć Wam atmosfery tam. I nie dlatego że nie miałam argumentów (napisalam ich wystarczająco dużo w pierwszym moim dziesjszym poscie) tylko po to żebyście zmieniły ton dyskusji i pokazać że nie my do Was coś mamy tylko Wy nas za odmienne zdanie.

    Cieszę się że kończymy te dyskusje w miarę pokojowych stosunkach.

    cp (usunięcie prawego jajowodu) 01.2020
  • fabcia Autorytet
    Postów: 498 258

    Wysłany: 7 lipca 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nigdzie nie pisałam, że Kościół jest zacofany. Lecz, że przyjdzie taki czas kiedy ivf będzie dozwolone przez Kościół a my będziemy już staruszkami.

    OK. Każda ma swoje zdanie i tak to zostawmy bo możemy pisać w nieskończoność.

    Życzę Ci byśmy się spotkały tutaj za jakiś czas w innej atmosferze niż ta która jest teraz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 07:48

    11.03.2020 prawie 10 tyg 😭
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co dziewczyny... Dajcie już spokój. Czuję się odpowiedzialna za wywołanie burzy w szklance wody. Nie to było moim zamiarem. Ale prawda jest też taka, że zostałam uznana za grzesznika a moja modlitwa nie warta zachodu, także wsparcia zero.
    Chciałam wam tylko rzucieć światło na inną kwestię, którą możecie lub nie wziąć pod uwagę. A tym samym pośrednio zostałam nazwana grzesznicą i osobą która modlić się nie powinna najlepiej wcale, bo przecież po co.

    Zostawiam was i ten wątek. Do widzenia. I wszystkim powodzenia.
    Nie kłoćcie się już proszę.

  • Luśka91 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 8 lipca 2020, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cara wrote:
    Wiecie co dziewczyny... Dajcie już spokój. Czuję się odpowiedzialna za wywołanie burzy w szklance wody. Nie to było moim zamiarem. Ale prawda jest też taka, że zostałam uznana za grzesznika a moja modlitwa nie warta zachodu, także wsparcia zero.
    Chciałam wam tylko rzucieć światło na inną kwestię, którą możecie lub nie wziąć pod uwagę. A tym samym pośrednio zostałam nazwana grzesznicą i osobą która modlić się nie powinna najlepiej wcale, bo przecież po co.

    Zostawiam was i ten wątek. Do widzenia. I wszystkim powodzenia.
    Nie kłoćcie się już proszę.


    Jak widać nic a nic nie zrozumiałaś o czym pisałyśmy. A dyskusje już zakończyłyśmy i bez Twoich próśb.

    cp (usunięcie prawego jajowodu) 01.2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O taaaak sami debile za to Ty zrozumialas dokladnie wszystko aaaahaaaa!!!! . A to powyzej ? Masakra. Co za tekst?? Żałuję, że tu cokolwiek napisalam i podzielilam sie swoja historia. Dramat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 10:02

    fabcia lubi tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 8 lipca 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Ja w temacie :)
    Któraś teraz jest w Nowennie?
    Ja już na końcówce, zostało 10 dni, bywało różnie. ..czasem łatwiej czasem trudniej, ale wierzę że dotrwam do końca
    Teraz tylko czekac na efekty ;)
    Jestem właśnie w trakcie @, ale zauważyłam, że chyba mi się poprawia, bo z początku roku przez stresy miałam mikrą @ i plamienia przed, a teraz było mikra plamka przez @
    Dobrego dnia :)

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
‹‹ 179 180 181 182 183 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ