X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne O wszystkim i o niczym :D
Odpowiedz

O wszystkim i o niczym :D

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatku nie chcę Cię martwić, ale faktycznie to może być torbielka..

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 8 maja 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Melduję się po wizycie. Co prawda z mieszanymi uczuciami...
    Gin mnie zbadał, powiedział, że wszystko OK, macica ładnie rośnie. Potem zrobił USG przez brzuch i puścił mi serduszko a potem jeszcze pokazał, że bije :)
    Tłumaczył wszystkie obrazy na USG, że jest pęcherzyk, zarodek i pęcherzyk żółtkowy.
    Pytał, czy mam jakieś dolegliwości, typu mdłości. Powiedziałam, że poza bólami brzucha i piersi nic mi nie dolega. Stwierdził, że w porządku. Przepisał mi luteinę dopochwowo. I kazał przyjść w 10tc, więc za jakieś 4 tygodnie. Ale mówił, że gdyby mnie coś martwiło, albo źle bym się czuła, to oczywiście mogę przyjść do niego wcześniej. Bo ten termin za 4 tygodnie to dla niego na kolejne badania.

    Martwi mnie kilka rzeczy.
    Po pierwsze: Wszystkie dziewczyny piszą, że mają robione USG dopochwowo, a ja już drugi raz tylko przez brzuch. Nie wiem, czy tak powinno być. Nie spytałam doktora, dlaczego robi przez brzuch, bo mi głupio było.

    Po drugie: Podczas poprzedniej wizyty 28.04 wg @ 5t6d, a wg USG gin podał mi, że jest to 5t4d, czyli dwa dni różnicy. No ale uznałam, że to akurat nie jest wielka różnica, więc się nie zmartwiłam. Natomiast dziś, czyli 10 dni później wg USG to 6t2d a wg ostatniej @ 7t2d czyli aż tydzień do tyłu! Pytałam gina o to, ale mówił, że to są różnice milimetra i nie mam się czym martwić. Że obraz USG to +- 2 dni. Poza tym powiedział, że wg @ termin wypada mi na 25.12 a wg USG na 30.12, więc to niewielka róźnica, a wszystko też zależy od tego, kiedy była owulacja.
    Potem skierował mnie do pielęgniarki, która miała mi uzupełnić kartę ciąży i jak tak sobie czekałam, to przejrzałam moją kartę i na poprzednim USG tym z28.04 widnieje 4t5d, a nie jak gin mówił 5t2d, więc gdyby sugerować się porównaniem tego, co wyszło poprzednio i teraz, to wychodzi prawidłowy przyrost. I sama już nie wiem, czy on się poprzednio pomylił czy o co chodzi.

    Pewnie Wam strasznie to zagmatwałam :/

    Tu moje USG z 28.04
    2a180ad70bbf9e30gen.jpg

    Tu USG z dzisiaj
    f0b47c2e0d8fe9bbgen.jpg

    A Tu serduszko
    72b42d49110474efgen.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2014, 12:08

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 8 maja 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qurczaku w zasadzie ja niewiele pomoge ale gin najwyrazniej rzeczywiscie sugeruje sie teraz tym co na usg. Poczatkowo wg @ a teraz juz ladnie widac kropka wiec tez sie zmieniaja tygodnie i dni ciazy.
    Ale w ten sposob trudno porownac przyrost malucha wzgledem dc. Ale skoro jest wszystko dobrze, serduszko bije to nie martw sie. Wazne ze koniec grudnia jest Twoj :-) a nad tym trzecim zdjeciem sie rozmarzylam i zawisilam :-) ahhh :-)


    A co do mnie to nad torbielkiem tez myslalam ale nie wien czy dupek by mi go nie usunal.

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak super!!! Co do usg dopochwowego to ja akurat sie zapytalam swojego gina czy w ciazy sie robi, on powiedzial, ze sie robi jak sie chce potwierdzic bardzo wczesna ciaze oraz m.in mozna stwierdzic rozne nieprawidlowosci czyli np niemoznosc donoszenia ciazy, krawienia, jaki jest wiek ciazy, czy plod jest ok dlatego wiec wg mnie powinnas sie tego domagac, tyle ze jak chodzisz na NFZ to raczej oni tego unikaja bo na NFZ to zawsze wielkie problemy...
    Ja dostalam okresu, czyli jednak dupek dziala !!!!!!!!!!!!!

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 8 maja 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka moj jeszcze nie zadziałał i nadal czekam, za to tempka ciutke rośnie. Ciekawe jak jutro bedzie, kontrowersyjny jest ten mój cykl :P

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • zośka Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 9 maja 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    jestem nowa na forum moja historia jest tak długa że nie będę was zanudzać mam pytanie jest 7 dc okres był 4 dni bezbolesny jak nigdy trochę mniejszy niż zwykle teraz bolą piersi i mam wrażliwe sutki najbardziej w nocy czy za tym może stać hormon którego może być za dużo nigdy jeszcze tak nie miałam bo ciąża jest niemożliwa
    Qrczak ja w pierwszej ciąży miałam na USG we wczesnej ciąży różnicę tydzień ale jak dzidziuś zaczął rosnąć wszystko się wyrównało dobrze że serduszko bije spokojnie poczekaj

    Qrczak lubi tę wiadomość

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 9 maja 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj Zosiu :)

    Moze zbadaj progesteron i estradiol. W pierwszej fazie powinno byc mało progesteronu a duzo estradiolu a od owulacji odwrotnie. Ale być moze to wina innych hormonów. W ogole przydałoby sie jeszcze zrobic tsh, prl. Ja sie dobrze nie znam na hormonach, moze dziewczyny pomoga :)

    A nas zadna historia nie zanudza wiec jeśli masz ochote to śmiało pisz :)

    pozdrawiam :)

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 10 maja 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiu witamy :)

    Dzięki za słowa otuchy, mam nadzieję, że moje maleństwo będzie dalej ładnie rosło :)

    Czasem nasze cykle są nieprzewidywalne i może zdarzyć się jakiś nowy objaw, którego do tej pory nie zaobserwowałyśmy. Więc i u Ciebie Zosiu może tak być. Ale jak radzi Kwiatuszek, warto zbadać na początku cyklu progesteron i estradiol.

    No i faktycznie, nas żadne historie nie zanudzą ;D

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tu się pochwalę a co!!:D:D:D
    dzisiaj zobaczyłam (18dpo) II kreseczki:)

    Qrczak lubi tę wiadomość

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 11 maja 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenq gratuluję z całego serca!!! :D Cudowne wieści.
    Witaj w gronie przyszłych mamusiek :) Jak się z tym czujesz? No w ogóle jak się czujesz? Opowiadaj wszystko szybko!

    Teraz kolej na Kwiatuszka i Aszkę!


    Malenq a co teraz ze słoneczną Italią? Bo ja się tak po cichu zastanawiam, czy jak wszystko będzie dobrze to w okolicach września nie wybierzemy się gdzieś ostatni raz na za graniczy wypoczynek.

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:)

    Nio ja też czekam na Kwiatka i Aszkę:) razem raźniej...
    Czuję się inaczej, ale dobrze i oby tak przez 9miesięcy:)
    Jestem zakręcona jak bączek ze straganu hehehehe...
    No nic, wg kalkulatorów mój wyjazd wypadnie z II trymestrze, więc jak najbardziej nie rezygnujemy z być może ostatnich na jakiś czas wakacji...hehehe
    więc i Wy wybierzcie się gdzieś:)
    Ach Qrczak tak bardzo w to uwierzyć nie mogę, jak potwierdzę betą, a potem lekarzem, to chyba będę śpiewać z tej radości:)

    Qrczak lubi tę wiadomość

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 11 maja 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ja też uwierzyć początkowo nie mogłam. Tym bardziej, że u mnie wiele wskazywało na to, że nie powinno się udać. A jednak... :) Serduszko Maleństwa bije, teraz dostałam dodatkowo Luteinę, żeby Kropek szybciej podrósł i nabrał sił, bo w stosunku do innych ciąż na tym etapie jest sporo mniejszy. Ale gin mówi, że jest OK, więc chyba powinnam mu ufać i wierzyć, że wszystko będzie dobrze. Pozytywne nastawienie na początku cyklu zdziałało u mnie dużo, więc i teraz muszę myśleć pozytywnie :D I Tobie radzę to samo ;D

    Malenq lubi tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 11 maja 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Aszka doczekała sie @ a ja nadal czekam i nic sie nie zanosi. Pisałam na inofolicu ze zmniejszam troszke jego dawkowanie. Cos sie dzieje nieciekawego wiec moze pozniej ze zdwojona silą zadziała :) jak tak dalej pojdzie to i na czerwiec sie nie załapie :P

    Qrczaku trzymam kciuki aby Kropek ładnie dogonił "kolegów" w swoim wieku ;) a Malenq życze pięknej bety i jeszcze ładniejszego jej przyrostu :) dbajcie o siebie kochane :*

    Malenq, Qrczak lubią tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 11 maja 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam chyba owulke tzn mialam jakies 3 dni temu wiec jesli @ przyjdzie za jakies 2 tygodnie niecałe to mam nadzieje ze bede mogła zatestowac w nasza rocznice ślubu :) <3 tylko troszke musze pomanewrowac z dupkiem żeby ładnie przygonił mi @ kolo 20-22.05 :)

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to tak prosto nie bedzie, ale coz trzeba probowac ;)
    Malenqa a ile sie staraliscie? Gratulacje.
    Kwiatuszek super oby do przodu :)
    Orczak dbaj o siebie :p
    Ja ide teraz za tydzien na monitoring zobacze co powie gin.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka to czekamy na wieści z monitoringu....

    Oj długo...z wieloma nietrafionymi diagnozami, z wieloma lekarzami, z wysadzeniem sobie układu pokarmowego przez niepotrzebne leki to będzie 6lat....z nową diagnozą i nowym lekarzem 6miesięcy....

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 12 maja 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka próbować trzeba bo inaczej nie da się zajść ;)

    Ja wierzę, że już niedługo i Ty i Kwiatuszek powiększycie grono przyszłych mam :D


    Malenq piękny suwaczek :D


    Staram się dbać o siebie jak mogę ;) Od jutra mam 2 tygodnie urlopu, więc może w końcu trochę odsapnę.
    Remont nadal trwa, ale ponoć do czwartku mają skończyć. Zobaczymy...



    Od wczoraj mam jakieś dziwne uczucie w przełyku. I nie wiem, czy to zapowiedź mdłości, czy tylko uboczny skutek przeziębienia. Mam lekki katar, męczy mnie kaszel no i od wczoraj to dziwne uczucie... Przechodzi na krótko jak coś zjem, a potem znów wraca :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2014, 16:31

    Malenq, kwiatuszek789 lubią tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam hormony w zwiazku z tarczyca i serce trzoszke do poprawy, jak sie ustabilizuje to ok.
    Malenqa ale jakies leki brałas?
    Qrczak tez licze, w sumie to moj 1 cykl staran :) A Ty nie masz zgagi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2014, 17:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teraz metforminę 2*500, inofolic,
    wcześniej clo, duphaston, primolut,
    z suplementow: wiesiołek, femibion, ostropest, czosnek w kapsułkach, olej lniany po 1 łyżce,
    a kiedyś to mnóstwo od żołądka, od jelit, od trzustki, od tarczycy etc.

    Qrczaku mnie też się suwaczek podoba:)

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 12 maja 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka zgaga to to na pewno nie jest. Walczyłam z nią kiedyś przez ponad rok, więc jestem pewna, że tym razem to nie to.
    Skoro to pierwszy cykl, to luzik ;)

    f2wle6ydofr9wcyp.png
‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ