X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne O wszystkim i o niczym :D
Odpowiedz

O wszystkim i o niczym :D

Oceń ten wątek:
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 5 maja 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i ja też czekam. Chociaż dziś 30dc, wczoraj bolał brzuch dzis znowu troszke zaczyna, piersi zrobiły sie wrażliwe. chyab@ jest za rogiem :)

    Ja mam dylemat czy brać dupka od 5dc czy nie. W necie naczytałam sie ze nie blokuje owulki, tutaj dziewczyny mnie maltretują, że blokuje sobie nim owulkę. Heeelp :(

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale kwiatku dupek nie blokuje owulki...ja miałam...więc nie wiem jak u innych u mnie nie wpłynął...

    kwiatuszek789 lubi tę wiadomość

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 5 maja 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problem w tym, ze co osoba to inna opinia a ja juz jestem skołowana. o tego stopnia, ze wykorzystuje moja wizyte na nfz i ide jutro do ginki. Szkoda ze tuż przed @ ;/

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    uhmmmm...mnie mój gin mówił, że nie masz szans aby dupek zablokował owu, i się sprawdziło to co mówił....zobaczysz co powie ci Twoja gin...

    kwiatuszek789 lubi tę wiadomość

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 5 maja 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obyś miała racje :)

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg opisu leków i mojego lekarza tez nie blokuje, to zalezy jaki masz cykl.

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 6 maja 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w sensie jak długi?

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 6 maja 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny!

    Jestem skonana :( W niedzielę nagle podjęliśmy decyzję o remoncie łazienki. Trzeba było szybko wszystko ustalić i zadecydować co i jak. No i wczoraj o 8 rano wpadła już ekipa i mamy totalną demolkę! Nie ma nic! Nie mamy gdzie się umyć ani załatwić. Trzeba było uruchomić stare wc na półpiętrze (uroki starego budwonictwa). Najzabawniejsze jest to, że łazienka rozwalona, a my nie mamy na nową za bardzo koncepcji. Nic nie jest kupione, ani zamówione. Wczoraj wieczorem pojechaliśmy dopiero do marketów budowlanych i spędziliśmy w jednym ponad 3 godziny a wyszliśmy z niczym :P Tzn parę rzeczy wybraliśmy, głównie sprzęt. Ale najważniwejszego, czyli płytek nie wybraliśmy :/ Nic nam się nie podoba. Chcielibyśmy, żeby to była nowoczesna łazienka, więc wszelkie kwiatki odpadają. Masakra spać przez to nie moglam. Pół nocy przewracałam się z boku na bok zastanawiając, jak to wszystko ogarnąć.
    Do tego A. oczywiście siedzi do późna w pracy, więc nic nie można załatwić.
    Zachciało mi się remontów :/

    Poza tym czuję się OK. Brzuch od wczoraj trochę bardziej boli, ale i tak nie mam czasu, żeby o tym myśleć. Może dzięki temu czas do czwartkowej wizyty szybciej mi upłynie ;)

    Czekają mnie też dwa intensywnie pracowite dni w terenie, tylko muszę się jeszcze z teściową dogadać, żeby załatwiła sobie te dwa dni wolnego, bo ktoś musi tego wszystkiego dopilnować.


    Kwiatuszku, proszę Cię bardzo, ufaj swojemu lakarzowi a nie dziewczyną z formu, bo to nie one kończyły medycynę! Owszem, czasem mają rację, ale bywa często, że te ich informacje i wiedza tylko niepotrzebnie nas stresują.
    Gdybym ja wierzyła we wszystko to, co tu się naczytałam, to okazuje się, że wogóle nie powinnam być teraz w ciąży! Mój za niski progesteron, za wysokie TSH, plamienia... wszystko to wg niektórych uniemożliwia zajście w ciążę. Zatem co? Moja ciążą jest cudem?
    Nie zawsze warto wierzyć w to, co ktoś inny pisze. Jaką masz pewność, że lekarze, do których chodzą te dziewczyny są lepsi od Twojej gin?


    Kwiatuszek, Aszka trzymam kciuki za wasze cylke i szybkie nadejście @ aby zacząć kolejny cykl. Malenq nie wiem na jakim etapie cyklu jesteś, więc za Ciebie trzymam kciuki ogólnie :) Aniu, za Twoje zdrowie i szybki powrót do nas również kciukam :)


    No to się rozpisałam troszeczkę ;)
    Miłego dnia Kochane :D

    kwiatuszek789, Malenq lubią tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 6 maja 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No qrczaku martwilam sie juz o Ciebie! Fajnie, ze zdrowko dopisuje a brzunio boli bo pewnie macica sie rozciaga, kropek rozpycha :)

    Wiem, ze nie powinnam słuchać ale tyle opinii było ze blokuje owu ze zwariowałam. wole isc i delikatnie podpytac, a przy okazji poprosze o recepte na leki, zagadam o tym plamieniu co mialam 2 cykle wstecz. troche sie stresuje bo nie chce zeby pomyslała, ze podważam jej stanowisko w kwestii dawkowania dupka. I nie wiem jak zaczac ta wizyte. ehh ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2014, 09:43

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczaku jestem 14dpo....zobaczymy co z tego będzie...
    Oj to faktycznie wzięłaś sobie na głowę remont...ale jak będziecie już po, to w takiej łazience :X:X:X:X hihihihi....
    Kwiatku po prostu zapytaj: "Dlaczego masz dawkowany duphaston od 5dc i boisz się czy wtedy będziesz miała owulację, bo nie bardzo się w tym rozeznajesz...i zrób minę pieska hihihi" u mojego gina to zawsze działa jak kocie oczy zrobię:D:D:D

    kwiatuszek789 lubi tę wiadomość

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 6 maja 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cholera tylko moim ginem jest kobieta to nie wiem czy kocie oczka pomoga :D powiem ze wystrachalam sie tego bezowulacyjnego, poczytalam w necie i pisali ze moze dupek blokuje, podzielone byly opinie wiec wole z nia to skonsultowac niz sie martwic. i ooo niech sie czuje doceniona haha :D

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 6 maja 2014, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój C. tez mowi ze zmienimy prysznic na wanne i wtedy bedzie hoho :D ;p

    Malenq lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 6 maja 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszku dobrze to wymysliłaś ;) powinno zadziałać :)

    Biorę się za robotę, bo tonę w papierach i tylko czekam, kiedy z pracy zadzwonią, że czegoś jeszcze nie zrobiłam :P

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszek jak masz cykle 28-35 dni to wg mnie nie blokuje i bierzesz dawke do maks.30 mg. Natomiast u mnie pokazala sie owulka (po sluzie) i tak nie dzialalismy bo maz chorowal. Z ciaza to tak jest ze jedna zaskoczy wtedy a inna pozniej, jedna ma zle wyniki i zajdzie a druga ma dobre i zajdzie, to taka cala gama czynnikow w organizmie ze nie jestesmy w stanie przewidziec.
    Ja na pewno dostane okres bo mnie caly czas podbrzusze boli, ale i to lepiej bo pojde na monitoring moze dostane clo czy cos, sie zobaczy.
    Qrczak sprobuj isc na L-4 i sobie odpoczac :D a co bedziesz zalowac :D

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 6 maja 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak więc 1 tabletka dupka nie zablokuje mi owulki, ma wspomóc endometrium i zagnieżdzenie. Mówi, ze są lekarze, którzy obstają za nim i są jego wielcy przeciwnicy, więc podejrzewam, że stad te różne opinie. Jak powiedziała ze nie zablokuje i upewnilam sie ze jest swiadoma tego 5dc to juz nie wnikałam dlaczego nie od owulacji mam go przyjmować. Czeka na badania nasienia bo bez nich ani rusz bo nie wiadomo jak one wyjdą. W inny sposób nie chce mnie stymulować hormonami bo jeśli okaże się, ze armia niesprawna to byłoby to bez sensu. Kazała mi na wszelki wypadek zrobić test ciażowy ale ja narazie poczekam bo wg mnie nie ma sensu. Usg nie robiła. Pokazałam jej te moje OvuFriendowe wykresy i jeśli wole mierzyc tempke to moge to robić zamiast testów owulacyjnych. Także nadal biore dupka 5-25dc, inofolic 2x1 saszetke i bromocorn moge sobie zmniejszyć dawke nawet do 1/4. Jak bedą wyniki żałnierzy to wtedy bedzie wiadomo jak dalej działac. Narazie zostaje jak jest :)

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 7 maja 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :)
    Ja dziś króciutko, bo roboty cała masa zarówno zawodowej jak i w domu. Źle sypiam od dwóch dni, bo ciągle rozmyślam o tym, co jeszcze mam do zrobienia. Byle bym wytrwała jakoś do piątku, to w weekend może trochę mniej roboty mi zostanie.

    Aszka dogadałam już sobie 2 tygodnie urlopu od 13 maja, a potem może uda się iść na L4. Także jeszcze 4 dni pracy i wolne :)

    Kwiatuszku cieszę się, że się uspokoiłaś trochę.

    Malenq no to może się udało? Trzymam kciuki :)

    Jutro rano mam wizytę u gina, i jak wcześniej nie mogłam się jej doczekać, tak teraz martwię się tylko czy z tego nadmiaru spraw na głowie o niej nie zapomnę :P


    Miłego dnia :D

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatek a ile sie staracie? Ja na razie nie licze, bo najpierw ja chora, pozniej maz a pozniej znowu bylam w szpitalu bo przesadzilam z herbatka plodnosci :D takze teraz zaczynam na powaznie, mam nadzieje ze mi nic nie przeszkodzi znowu w zaczeciu ani choroba ani nic. A bromka na co masz?
    Qrczak milego :)

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 7 maja 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qurczaku jak tam po wizycie? Jak Kropek? :)

    Aszka w zasadzie to nasz 1sc ale wczesniej jakos wpadka nie zaliczona. Bromka mam na zbicie prolaktyny. Biore go ponad rok juz i teraz ginka pozwoliła mi zmniejszyc dawke wiec bede brała po pół tabletki a za jakiś czas sprawdze sobie czy taka dawka wystarcza. Mam nadzieje, ze tak bo już mam go dość.

    @ nadal nie widać. Myślałam, ze śluzu nie mam ale jak byłam w WC to na papierze pełno go zostało, taki kremowy i troszke lepki. Tempka powolutku odbija i już sie wkurzam bo jak @ ma przyjsc to dziwne ze rośnie. Ale narazie delikatnie. No i brzuch i jajniki caly czas przypominaja o sobie od niedzieli + troche wrażliwsze piersi od przedwczoraj. Czekam moze do weekendu i jak nie przyjdzie @ to zatestuje. Moze jestem przypadkiem jednym na pół Polski, ze miałam owu bez skoku tempki :D na nic sie nie nastawiam bo pewnie jakis torbiel sie zrobił może z pecherzyka niepękniętego. Czekamy :)

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 7 maja 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszku wizytę mam dopiero jutro i postaram się o niej nie zapomnieć ;)

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 7 maja 2014, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak wrote:
    Kwiatuszku wizytę mam dopiero jutro i postaram się o niej nie zapomnieć ;)
    hmmm to jak ja czytam? :P kojarzyło mi sie cos ze o czwartku kiedys pisałaś a przecież dopiero sroda. Gapa ze mnie :) no nic, tak czy siak pisz po wizycie co i jak :)

    a ja chyba ide sie zdrzemnąć bo nie kontaktuje :D

    klz9io4pkfldzhbc.png
‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ