X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Od czego zacząć badania?
Odpowiedz

Od czego zacząć badania?

Oceń ten wątek:
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyslalam meza na nasienie w 5cs. W 4cs mialam juz porobione wszystkie hormony i byly ok. Pierwsze 3cs to byly takie sobie po odstawieniu tabsow po 6 latach wiec na spokojnie :). Teraz 6cs i mam za soba pct. 5cs odpuszczony bo mialam zabieg w narkozie. Zachodze w ciaze w Invikcie.

    Wyniki meza bdb, plemnikow 680mln/4ml, niby brak uplynnienia po 1h(5cs). Flegamina, wit C1000. Monitoring w tym cyklu, przygotowana na ew. IUI jesli pct zle - pct idealne, 14 szt plemnikow w polu widzenia, po 8h 60% plemnikow zywych ruszajacych sie - czyli super :) Czekam na tescik, 7dpo monit i prg.

    Moim zdaniem PCT warto zrobic jak najszybciej, bo koszt nie jest jakis tam powalajacy (w invikcie 90zł), a po co czekać..

    Chcialam robic hsg, ale gin powiedziala ze skoro rodzilam juz i nie mialam zadnych zabiegow w obrebie jamy brzusznej to dopiero po 2 nieudanym IUI sie robi. Ale skoro pct wychodzi dobrze i wyniki nasienia ok poki co to wszystko dobrze. Jezeli sie nie uda w tym cyklu to bedziemy robic fragmentacje dna plemników i wizanie z hialuronianem.
    Jestem jednak dobrej mysli :)

    Zdecydowałam się na wybor kliniki leczenia nieplodnosci, bo wiedzialam, ze tam mnie dobrze poprowadza. Zwykly gin kazal najpierw czekac rok na powrot owulacji itp, potem po roku staran zlecac chcial badania. Popukalam sie w glowe i kilka dni pozniej bylam juz w Invikcie. Przedstawilam swoj plan, pani powiedziala ze z checia go ze mna zrealizuje i tak oto czekam na pozytywny test ciazowy :) Poki co bola mnie sutki, jest 3dpo :) Czekam na zagniezdzenie :) :) :)

    Aaa, mam juz corcie, info w suwaczku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2014, 16:37

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slash wrote:
    Pyska no własnie u mnie są ok, a ciąży nie ma.
    Jedyne co mnie martwi to niski stosunek Lh do FSh bo mi wychodzi o,43 a to podobno oznacza nie wydolność przysadki mózgowej.
    Jeszcze di kliniki nie trafiliśmy ale chyba to nas nie ominie - wszystko na to wskazuje. :(


    Kochana mysle ze powinniscie udac sie jak najszybciej do specjalisty. On Wam dobierze specjalne leczenie i na pewno przezwyciezycie ten problem, a nie mozna powiedziec, ze go nie ma.

    pyska_ta lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slash wrote:
    Pyska no własnie u mnie są ok, a ciąży nie ma.
    Jedyne co mnie martwi to niski stosunek Lh do FSh bo mi wychodzi o,43 a to podobno oznacza nie wydolność przysadki mózgowej.
    Jeszcze di kliniki nie trafiliśmy ale chyba to nas nie ominie - wszystko na to wskazuje. :(
    slash, a ile sie staracie? Jesli krotko, to nie ma sie co przejmowac stosunkeim lh/fsh. Jesli dlugo, to polecam jednak Klinike, bo bez urazy, ale zwykly ginekolog to strata czasu i bladzenie we mgle. Jak by nie bylo w Klinikach sa specjalisci od naszych problemow. I co najlepsze: jak dobrze trafisz, mysla za ciebie! Niektorym, jak mi, niewiele to pomaga (na to myslenie), ale moj maz czuje sie bezpieczniej. :-)

  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj już grubo ponad rok :(

    klz98u696p33kjce.png
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wskazaniami do badan genetycznych są:

    - Straty ciąży (poronienia) w przeszłości.
    - Złe parametry nasienia partnera (słabość lub brak plemników może wskazywać na wadę genetyczną).
    - Polecane przed interwencją mikrochirurgiczną - mikromanipulacją (ICSI jest metodą inwazyjną, wskazana jest pewność co do jakości materiału genetycznego).

    Wskazaniami do badan immunologicznych są:

    - wystepowanie przeciwcial

    PCT jest to test po stosunku, ktory najlepiej wykonac po 8 h po stosunku, z 2 dniowym okresem abstynencji seksualnej. Nalezy go wykonac przy monitorowanym cyklu, w okresie okoloowulacyjnym, ale przed owulacją, zeby stwierdzic czy w sluzie kobiety wystepuja przeciwciala plemnikowe. Jezeli pct okaze sie dla nas negatywny, mozna w tym samym cyklu decydowac sie na IUI. Ja bylam na to przygotowana przez wyniki nasienia meza (niby te 10% zywych po 4h - ale to bylo 68mln i miesiac temu, a jak pisalam wyzej teraz wyniki wyszly po 8h 60% zywych ruchomych), szczesliwie sie okazalo ze nie ma takiej potrzeby.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2014, 16:38

    pyska_ta lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slash wrote:
    Oj już grubo ponad rok :(
    To szukaj dobrej kliniki. Nie ma co bawic sie w domysly. Trzymam kciuki!

  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslałam ze to badanie PCT to z krwi się robi?

    klz98u696p33kjce.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zalezy my odrazu poszlsmy do poradni leczenia nieplodnosci ja zczelismy sie starac ..a dlaczego ..bo ja czulam ze cos moze byc nie tak .. mialam rozgegulowane cykle.. a ze nigdy przed slubem praktycznie sie nie zabezpieczalismy to stwierdzilismy ze nie ma na co czekac.. sklaalismy ze staramy sie swiadomie okolo pol roku a od roku nie swiadomie ;)

    maz dostal skieroanie na nasienie ja na 3 dni do szpitala tam mi zrobili pelen komplet badan :)

    niestety u nas wyszedl powazny problem u meza.. niestety 9iesiecy lekarznas klamal.nie bede tu owijac w bawelne ;/

    reszta opisana w stopce..

    Badania genetyczne - robi sie w przypadkach keidy dochodzi do wiecej niz 2 poronien, tzw KAriotyp 9 u kobiety i mezczyzny)
    ;ub
    gdy jest rozmoznana u meza/partnera Azoospermia lub ciezka oligoozoospermia. ..
    wtedy oprocz karoptypu u obojga mezczyzna robi mutacje genow CFTR i mutacje AZF

    wrogosc sluz robi sie u gin w dniach owulacyjnych .. po odbyciu stosunku po ilus godzinach nie pamieam dokladnie ilu :)

    CO do TSH, Ft3, FT4 anty TPO Anty Tg - nie wazne ktory dzien cyklu ..sa to hormony tarczycy..i nie wahaja sie w ciagu cyklu znacznie ..

    wazne - przed zrobic po pierwsze cytologie , usg ( moze byc zrobone w 3 dc..choc wiadomo jelsi ma sie obfity okres lekarz go nie zrobi po porstu .. moj gin zawsze kaal miprzysc w 10-12 dc :) wtedy tez wszystko widac.. zarowno pecherzyki jak i mozna ocenic czy nasze endometrium jest przygotowane do zagniezdzenia :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ta genetyka i immunologia do konca sie nie zgodze. Istnieja przeciwciala w organizmie kobiety, ktore "zabijaja" zarodek, ale to owszem, po poronieniu z reguly sie bada (z krwi). Dla mnie glupta, lepiej chyba wczesniej sprawdzic niz czekac na poronienie?! No, ale to zalezy od "specjalisty" lub specjalisty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2014, 16:39

  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyska_ta wrote:
    To szukaj dobrej kliniki. Nie ma co bawic sie w domysly. Trzymam kciuki!

    Tez myslę że to już najwyższy czas.

    klz98u696p33kjce.png
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slash wrote:
    Myslałam ze to badanie PCT to z krwi się robi?

    Nieee..gin mowi Ci kiedy masz <3, potem godzina lezenia minimum bez siusiania, wstawania itp. Podaje Ci tez gin info kiedy masz sie stawic na badanie, siadasz na fotelu, raz dwa trzy 5 sek i sie ubierasz i czekasz na wyniki. Ja mialam po godzinie, zdazylam dojechac z jednej invicty do drugiej (robilam pct o 8 rano, a na 9 mialam wizyte) i juz byly wyniki :)

    pyska_ta lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestey badania genetyczne nie sa tanie..i nie kazdy leakrza da ci skierownane na nnie prywatnie kariotyp to koszt 500 zl u jednego z was

    lub

    skierwonie do poradni genetycznej..jak trafisz na normalnego lekarza to ci da bez problemu ..

    jak cos mam namiar do takiego tyle ze w Łodzi :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    Nieee..gin mowi Ci kiedy masz <3, potem godzina lezenia minimum bez siusiania, wstawania itp. Podaje Ci tez gin info kiedy masz sie stawic na badanie, siadasz na fotelu, raz dwa trzy 5 sek i sie ubierasz i czekasz na wyniki. Ja mialam po godzinie, zdazylam dojechac z jednej invicty do drugiej (robilam pct o 8 rano, a na 9 mialam wizyte) i juz byly wyniki :)
    Moje "ulubione" badanie. Na razie go nie mialam, ale juz sie "ciesze" na zapas. Moj maz nieswiadom zagrozenia, moze to i lepiej? ;-)

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyska_ta wrote:
    Ach, no tak NFZ-ty i inne instytucje panstwa polskiego. Kocham, ale na odleglosc! :-P
    niestety ja w tym pracuje .. ale dzieki temu wiekszosc badan jakos udaje nam sie zalatwic na nFZ ..
    na szczescie nas genetyka kosztowala w sumie tylko dojazd doŁodzi..a tak wydalibybsmy 2 tys ;/
    wiec mamy zaoszczedzone na biopsje :)

    niesteyt taki kraj jak nie kombinujesz to leca w ciula ;/

    pyska_ta lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Emily83 Autorytet
    Postów: 489 446

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po tym wszystkim co sobie teraz poczytałam to najchętniej już w tym cyklu poszłabym do kliniki, ale jak wspomniałam o tym mężowi, to twierdzi że jak zawsze panikuję.... ale jak się w tym cyklu nie uda to zgodził się że zaczniemy się dokładnie badać za miesiąc :) obyśmy nie musieli

    pyska_ta, Daisy lubią tę wiadomość

    17u9p07w6b9w1pie.png
    3jgxskjosmphwb2l.png
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyska_ta wrote:
    Moje "ulubione" badanie. Na razie go nie mialam, ale juz sie "ciesze" na zapas. Moj maz nieswiadom zagrozenia, moze to i lepiej? ;-)


    No jak uwazasz. Mysle ze powinnas jednak namowic meza na badanie nasienia.
    Mozecie odbyc normalny stosunek w prezerwatywie (byle bez jakichkolwiek substancji - plemnikobojczych, smakowych itp) i potem przelac do pojemniczka. Jezeli macie lab niedaleko to w domku to zrobicie i zawiezcie w 40 min, w temperaturze najblizszej temp. ciała (np. moze przytulic pojemniczek pod swetrem, hehe). Jesli daleko to pozostaje Wam wizyta w rozowym pokoiku :)

    Zobacz u nas wszystko ok, maz nie pali, nie pije, a nasienia tyle ze moglby obdarowac kilku mezczyzn i stad problem z uplynnieniem bo sie same sobie w 'klatce' zamykaly i lipa nie mialy jak sie przedostac nigdzie.
    Takze nie ma co zwlekać.

    No co do nfz to niewarto sie w ogole wypowiadać. Najpierw rok sie starj, potem dostaniesz byc moze skierowanie na hormony na nfz, potem na cos innego i innego, az w koncu badanie genetyczne zrobią Ci przy kwalifikacji do in vitro przy 2 latach staran bez efektów + rok czekania w kolejce.

    U nas np sam koszt dna plemnikow i wiazania z hialuronianem to niecały 1000zł, IUI 600, PCT 90, panel nieplodnosci to kolejny prawie 1000zł (w tym rezerwa jajnikowa i inhibina 240zł - reszta same hormony + HCV, HIV, toxo, rozyczka itp).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2014, 16:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily83 wrote:
    po tym wszystkim co sobie teraz poczytałam to najchętniej już w tym cyklu poszłabym do kliniki, ale jak wspomniałam o tym mężowi, to twierdzi że jak zawsze panikuję.... ale jak się w tym cyklu nie uda to zgodził się że zaczniemy się dokładnie badać za miesiąc :) obyśmy nie musieli
    Sie nie nakrecaj. Niestety przebywanie tutaj, mimo ze niekiedy przyjemne, powoduje duze szkody w mozgu. Czlowiek po prostu za duzo zyczyna myslec! A tego to mi nawet moj lekarz zabronil, on tu jest specjalista i on tu jest os myslenia, stwierdzil. Hehehe! ;-) Fajny koles w sumie, w sensie, ze wie, co robi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    No jak uwazasz. Mysle ze powinnas jednak namowic meza na badanie nasienia.
    Ale moj maz juz po badaniu nasienia dawno temu!!!!!!!!!!!!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2014, 16:53

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja powiem tak..
    jak para dopiero zaczyna sie starac to spokojnie mozna odcekac kilka cykli.. i nie narzucac na siebei od razu wyszkich badan,.. zrobic ctologie , ogolnie badanie gin.. spr cz nie ma nadzerk..

    chyba kazda z nas czuje ze cos moze byc nie tak..
    nie polecam odrazu robic mega wypasnych badan bo tylko czlowiek sie blokuje..jelsi jednak zaczynamy podejrzewac ze cos tam nie gra warto zrobic podstawowe badania z kriw u kobieyty a u faceta badanie nasienia..jak wyjda ok.. nie ma co sie stresowac ;)

    Daisy lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyska_ta wrote:
    Ale moj maz juz po badaniu nasienia dawno temu!!!!!!!!!!!!!!


    Aaa :) Przepraszam! Zle przeczytalam myslalam ze Twoj maz TWIERDZI ze prowadzi poprawny styl zycia :) Wybacz <3

    pyska_ta lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ