X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Od czego zacząć badania?
Odpowiedz

Od czego zacząć badania?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    Aaa :) Przepraszam! Zle przeczytalam myslalam ze Twoj maz TWIERDZI ze prowadzi poprawny styl zycia :) Wybacz <3
    Moj maz nawet tak nie twierdzi. Pije i pali, a zdrowszy ode mnie! :-P

    Daisy lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy co do NFZ ..no coz.. ja wykorzystuje go ile moge.. klame jak oni .. przynajmneij czesc moga mi opkryc za to place.. ja tam ide do gin i mowie che zrobic te te badania..jak cos sie pulta to mu mowie ze on od tego jest zeby udostepnic mi te badania.. i ze znam swoje prawa jako pacjent..jak ich nie da ide ze skarga do NFZ ze nie spelniaja wymogow do kontraktu z NFZ to zazwyczaj dziala.. wali mnie to ze facet pozniej na mnie psioczy.. ..jest tam jak dupa od srania zeby mi dac badania juz sie na nich przejechalam i jak byla mila to nigdy mi nie orbili badan..

    wole odlozyc kase na cos co bedzie nam pozniej pryzdatne tak jak biopsja ktrej na NFZ niestety nie robia..bo przeciez wg NFZ Nieplodnosc meska ..topikus ;/ - a to sa wlasnie najdrozsze badania ;/

    Daisy lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak Ania84 - sa najdrozsze bo nieplodnosc meska to naprawde coraz czesciej spotykana przyczyna nieposiadania dzieciątka przez pary..
    Kochana juz niedlugo Novum, a kto wie moze w miedzy czasie zaskoczy? :)
    Masz bdb podejscie :) Jak ja mojemu dawnemu gin powiedzialam ze nie chce czekac roku na nie wiadomo co, to powiedzial ze mi nie wypisze skierowania. To powiedzialam ze mnie wiecej u siebie nie zobaczy (chodzilam do niego 10lat, prowadzil moja ciaze i odbieral porod..). Jak powiedzialam tak zrobilam.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Emily83 Autorytet
    Postów: 489 446

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też się zawiodłam nie raz na ginekologu z NFZ raz babka powiedziała że nie wie czy mam polipa, ale jak nie zajdę w ciążę przez najbliższe 3 miesiące tzn że to polip, bo on działa jak antykoncepcja i na koniec jeszcze dodała zaglądając w kartę, że rok temu też to już miałam .... jak wyszłam z gabinetu to się załamałam zostawiła mnie z taką informacją samą sobie wiedząc że staram się o dziecko :(

    pyska_ta lubi tę wiadomość

    17u9p07w6b9w1pie.png
    3jgxskjosmphwb2l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily83 wrote:
    też się zawiodłam nie raz na ginekologu z NFZ raz babka powiedziała że nie wie czy mam polipa, ale jak nie zajdę w ciążę przez najbliższe 3 miesiące tzn że to polip, bo on działa jak antykoncepcja i na koniec jeszcze dodała zaglądając w kartę, że rok temu też to już miałam .... jak wyszłam z gabinetu to się załamałam zostawiła mnie z taką informacją samą sobie wiedząc że staram się o dziecko :(
    Moja kolezanka wmowila facetowi, ze jest w ciazy, a to byl polip. Pobrali sie szybko (bo ona w ciazy) i... zaszla w ciaze!!!!!!!!!!!!!! O polipie sluch zaginal.

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ten sam gin powiedzial na tej samej wizycie, ze mam cos 30mm - i nie wiadomo czy to moze torbiel czy niepekniety pecherzyk..to byla moja ostatnia wizyta i nie zaluje. Dramat. Jakos na prywacie nie jest taki 'wyjebkowy'..

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyska_ta wrote:
    Moja kolezanka wmowila facetowi, ze jest w ciazy, a to byl polip. Pobrali sie szybko (bo ona w ciazy) i... zaszla w ciaze!!!!!!!!!!!!!! O polipie sluch zaginal.


    :D :D :D

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety teraz o prawdziwego lekarza trudno....
    Sama pracuje z ginekologami i ich zrozliczam z NFZ ..wiec wiem jakie badania musza zrobic zeby dostac kase.. na szczescie powoli to sie zmienia.. :)
    wczesniej zeby cos zarobil wystarczylo ze by cytologie ;) albo przzepisal recepte teraz zeby tyle samo zarobic mui zlecic USG, imin 3 badania z krwi, lub cytologie+ krew :) dlatego warto teraz walczyc o badania bo w tym momencie musza sie troche wysilic zeby dostac jakas konkretna kase :) :)

    Szczerze mwiac.. mysle ze jedyna opcja bedze Novum -biopsja i ICSI :) zaskoczyc raczej nie zaskoczymy.. az na taki cud nie licze.. bo po porsu niemamy plemnikow..moze sa jakies w jadrach ..ale tez nie wiadomo czy zdatne do zaplodnieenia .. ale walczymy :) po genetyce sporo rzeczy sie wyjasni :)

    Ps..jelsi macie pytania co mozecie zrobic na NFZ a czego nie pisac :) moze podpowiem :)

    Daisy lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale sie rozpisalysmy. A temat watku byl: "Od czego ZACZAC badania"... ;-)

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam inna przygode poszlam prywatnie i bab najpierw mi powiedziala ze mam mega wielka nadzerke ( to nic ze nic mi nie dala na nia) a dodatkow chciala mi wlepic szczepionke na Raka szyjki macicy - bo pwoiedziala ze taka nadzerka to pierwszy krork..no i ze ne bede mogla miec dzieci.. ;/ o losie.. zaluje ze nie wziela m paragonu za wizyte bo pizda nie dosc ze zaplacilam u nie 300 zl . to jeszczewpisala sobie wszytsko na NFZ ..

    dobrze ze mam znajomego gin to sie podpotalam o ta szczepionke ( mialam wtedy 28 lat ) a ten do mne ze nawet zebym sie nie wazyla brac w tym wieu.. bo moze tylko u mnei wywoac .. bo szczepionke podaje sie przed rozpoczeciem wspłzycia i max do 25 rż...

    jakbym miala paragon to franca juz by stracila kontrakt.. i by wiecej osob nie naciagala ;/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu zycze Wam wszystkiego co najlepsze :) Jak i wszystkim staraczkom :) Oj wiesz ostatnio tesciowa mowila mi o kolezance z pracy, ktora miala miec in vitro za 3 miechy a tu bach au naturel! I tez nie mieli plemników, na jakichs tam badaniach wyszło im doslownie kilka sztuk!
    Ja jezeli sie nie uda to nie bede miala oporow i od razu sie zapisze na in vitro. Maz tez nie ma nic przeciwko..

    pyska_ta lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazdej z Nas sie uda :)
    wiadomo moze nie zaa szczesliwym pierwszym razem ;) ale sie uda :) ja w to wierze .. my postawilismy sobei jeden cel bedziemy mieli dziecko..nie wazne jak :) naturlanie(prawdziwy cud) , z pomoca invitro, z nasienia dawcy czy adopcje .. wiem jedno. bedziemy rodzicami ia damy wszytsko co mozemy dziecku :)

    Daisy lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja niby tez in vitro ok, pelna akceptacja i w ogole, ale w sercu tak cholernie zal, ze nie moge "normalnie". Kazda wiadomosc o nowej ciazy to jak noz w serce.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyska_ta wrote:
    O zesz, a ja dzis foszysko na meza, bo mu sie naturalnie rano nie chcialo. Wiecie jak ja ostatnio placzliwie przechodze owulacje? Masakra jakas. I do tego boli. Starosc, qwa, starosc!
    jakbymmsiebie widziala :D a raczej czytala.. jak lekarz zatajal przed nami brak plemnikow przez 9 miesiecy . to kazda owulacja konczyla sie fochem ;p bo a to maz nie za bardzo mial ochote e ..a to co innego :) ja ryczalam bo patrzylam na pozytywny test owu ..a mojego nie ruszalo za bardzo :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj sie wscieka tylko. Oswoil sie z mysla, ze jestesmy w rekach specjalistow i ze nam pomoga. Ja chyba tez, ale jednak nie do konca, ciagle jakas glupia nadzieja sie tli, ze a moze jednak tym razem... :-/

    Ania_84, Daisy lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia wiadomo.. jednak niestety nie raz szczesciu trzeba pomoc ;)

    ja wiem jedno.. moj maz nie raz mowil mi ze wiele by dal zeby zaoszczedzic nam tych wszytskich badan, faszerowania sie.. i nie raz widzialam u niego lzy jak za kazdym razem kazdy lekarz po jego wynikach nie dawalnam cienia szansy..

    teraz wiem.. ze jak ogladamy in vitro.. na TLC.i widze jak o wszytsko wyglada.. to wiem ze to tez jest cud.. jedyne w czym pomagaja tam lekarze to w doprowadzeniu plemniczka do komorki ;) raszta i tak pozostaje juz pozniej w naszym organizmie do zrobienia :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyska_ta wrote:
    Moj sie wscieka tylko. Oswoil sie z mysla, ze jestesmy w rekach specjalistow i ze nam pomoga. Ja chyba tez, ale jednak nie do konca, ciagle jakas glupia nadzieja sie tli, ze a moze jednak tym razem... :-/
    to mozem sobie podac reke ..ja mimo iz wiem ze nasze szanse sa zerowe tto jak widze moj wykres- ktory zawsze jest ciazowy ..to i tak mam test ciazowy w zapasie :)

    pyska_ta, Daisy lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja wiem, ze czeka nas in vitro i wcale nie twierdze, ze to jakas gorsza metoda czy cos. Jest mi po prostu niesamowicie zal, ze nie moge tak, jak inni. Niedlugo zaczne ryczec slyszac o kolejnych ciazach...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem.. nam tez pewnie troche zal ze nie mozmey naturani..no ale.. trzeba walczyc :) bo "Każde marzenia dane jest nam z mocą potrzebną do jego spełnienia." :)
    ten zal kiedy wynagrodzi ci usmiech dziecka :)

    pyska_ta lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka, skad ty bierzesz to pozytywne nastawienie? :-P

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ