X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn, jeszcze raz napiszę bo znowu ucięło mi post. Pytali nas dlaczego chcemy adoptować, jak długo się staramy, czy się leczyliśmy, czy ivf mieliśmy, jaki staż małżeński, wykonywane zawody, gdzie mieszkamy, czy byliśmy już w jakimś OA, w jakim wieku dziecko chcemy, czy rodzeństwo chcemy. To byly takie ogólne pytania bez wchodzenia w szczegóły, bo na nie przyjdzie czas na dalszych spotkaniach. Potem mówili jakie dokumenty trzeba złożyć, jak wygląda cala procedura, kiedy przewidują szkolenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2017, 17:23

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Yoselyn, jeszcze raz napiszę bo znowu ucięło mi post. Pytali nas dlaczego chcemy adoptować, jak długo się staramy, czy się leczyliśmy, czy ivf mieliśmy, jaki staż małżeński, wykonywane zawody, gdzie mieszkamy, czy byliśmy już w jakimś OA, w jakim wieku dziecko chcemy, czy rodzeństwo chcemy. To byly takie ogólne pytania bez wchodzenia w szczegóły, bo na nie przyjdzie czas na dalszych spotkaniach. Potem mówili jakie dokumenty trzeba złożyć, jak wygląda cala procedura, kiedy przewidują szkolenie.

    Kochana dziekuje za wyczrpujaca informacje :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A podanie lepiej pisac na komputerze czy odrecznie?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pisaliśmy wszystko na kompie, mówili że nie ma to dla nich znaczenia.


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    ja tylko mam nadzieje ze sie nie rozpłacze..płonąć ja też będę..hyhy..

    czy zrezygnowaliśmy..hmm..ja juz chyba tak..a mąż chce jeszcze raz podejść..wstępnie nawet byliśmy w innej klinice..ale lekarz i tak powiedział ze dopiero możemy podejść za 3-4 miesiące..zobaczymy co powiedzą w OA i jak sie potoczy to wszystko..a Ty jaki masz plan??
    Plakac mysle, ze nie bede bo wlasnie nie umiem sie tak wywnetrzyc przed kims, pewnie znow wyjde na oschla i bezduszna. Dobrze, ze po pierwszym spotkaniu chyba nie odsylaja z kwitkiem.
    Co do dalszych planow to nie wiem. Na te chwile jestem nastawiona na adopcje. Przeraza mnie jedynie czekanie, bardzo tego nie lubie, musze miec wszystko na juz, a zaznaczmy ze juz na dziecko troche czekam. Ach zycie mnie uczy cierpliwosci i pokory caly czas, ciezkie te lekcje. Jak pomysle ze mam czekac kolejne 3 lata lub wiecej to mi slabo.

    7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn Ty tez jedziesz juz z podaniem?

    7pqmag4.png
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jade :)
    Az mnie brzuch boli..

    amygdala, Mag85, natty85, gosia81 lubią tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia kciuki! Daj znać co i jak po!

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia kciuki zacisniete. Musi byc dobrze, w koncu nikt nie jest idealny i tez chyba nie o to chodzi. Czekamy z niecierpliwoscia.
    Agi a Wy na jakim jestescie etapie?

    7pqmag4.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Zizia kciuki zacisniete. Musi byc dobrze, w koncu nikt nie jest idealny i tez chyba nie o to chodzi. Czekamy z niecierpliwoscia.
    Agi a Wy na jakim jestescie etapie?
    W sobotę beta i wszystko będzie jasne... Czekam aż przetrzecie szlaki ;)

    zizia_a lubi tę wiadomość

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    W sobotę beta i wszystko będzie jasne... Czekam aż przetrzecie szlaki ;)
    Oj to trzymam kciuki zebys do nas dolaczyla jesli chcesz, ale dopiero za jakies dwa lata, jak odchowasz maluszka z brzuszka.

    Agi83, amygdala lubią tę wiadomość

    7pqmag4.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Oj to trzymam kciuki zebys do nas dolaczyla jesli chcesz, ale dopiero za jakies dwa lata, jak odchowasz maluszka z brzuszka.
    Nie dziękuje! Ja za Was wszystkie również. I bardzo możliwe ze kiedyś w Sosnowcu sie spotkamy :)

    Mag85 lubi tę wiadomość

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe na którą Zizia miała? Mogłaby już coś napisać ☺


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mialam na 9:)

    Spotkanie bardzo miłe,były dwie Panie, jedna to psycholog a druga nie pamiętam bo byłam zestresowana..Kazały cos opowiedzieć o sobie a następnie jedna z nich opowiedziała jak wygląda cala procedura..jak mówiliśmy to cały czas cos notowały. Nie rozpłakałam sie ale glos mi sie załamał w trakcie rozmowy, Spotkanie trwało troszke ponad godzinę. Podpisaliśmy papiery ze chcemy podejść do adopcji i o przetwarzaniu danych osobowych..W sumie maja byc 4 wizyty ( to rozmowy z psychologiem) plus wizyta w domu. Nasza kolejna wizyta to 25.01.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 13:05

    Agi83, 83HOPE, gosia81 lubią tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia gratulacje! Czyli tak strasznie nie było? ☺ A szkolenie kiedy robią? Czegoś jeszcze ciekawego się dowiedziałaś? Jak w ogóle Wasze wrażenia po wizycie w OA?


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :D

    Nie było strasznie! chociaż stres był. No właśnie nie zapytałam o szkolenie (brawo ja), ale Panie mówiły ze teraz zaczynają kurs pary które były u nich w styczniu 2016-> tak zrozumiałam ja, a mój mąz zrozumiał ze zaczniemy kurs w tym roku :P i badz tu mądry :P ale zapytam na następnej wizycie co i jak...ogolne wrazenie dobre, panie bardzo miłe, rozmowne...

    amygdala, Mag85 lubią tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia a jakie dokumenty macie złożyć?


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia to super, pierwsze koty za ploty :) a co powiedzialy na podanie, wszystko ok? Tez chyba napisze. Czyli nie taki diabel straszny jak go maluja ;) ciekawe ile to potrwa wszystko.

    7pqmag4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia, a wy jestescie ze slaska??? ktoraz moeial ze jest z malopolski ? Jesse to Ty ile km masz do Sosnowca ? MOze powinnam zawalczyc o ten oa jeszcze, nie powinnam dac sie splawic ...

  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny:) jestem i ja :) przeczytałam wszystkie wpisy od początku i tak bardzo się cieszę, że wreszcie mogę porozmawiać o adopcji z kimś, kto czuje to co ja i przez to samo przechodzi. Tak ogólnie odnosząc się do wczesniejszych wpisów, to pamiętajcie że każdy OA ma swoje procedury i nie ma się co zamartwiac.
    Ja jestem w OA w Sosnowcu na Krzywej - zaczęliśmy w październiku. Teraz czekam na 2 spotkanie z psychologiem a potem wizyta u nas w domu. Tu wystarczy opinia od lekarza rodzinnego o stanie zdrowia i nic więcej , a co do opinii z zakładu pracy, to ma to być taki list referencyjny od przełożonego- nie trzeba też mówić w jakim celu.
    Co do przyznawania się do rodzinnych tajemnic , to uważam że pewne rzeczy i tak wyjdą i nie ma co ukrywać. Ja nie poradzę nic na to, że mój teść jest alkoholikiem a moi rodzice byli po rozwodzie - obecnie Tata nie żyje. Klamanie podczas szczegółowych pytań moim zdaniem i tak wyjdzie, a jak określiła to pani psycholog - każda rodzina ma jakieś problemy i że to naturalne. Wiem, że ja i mój mąż będziemy dobrymi rodzicami , bo mamy w sobie dużo miłości ... choć strach towarzyszy nam cały czas.
    Była jeszcze kwestia oddalenia ośrodka od miejsca zamieszkania- OA i tak dobiera dzieci z drugiego końca Polski, żeby uniknąć wiadomych problemów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 15:06

    gosia81, Mag85, amygdala, Agi83, zizia_a lubią tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ