X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj 83Hope! Fajnie, że jest nas coraz więcej! I widać, że Sosnowiec jest oblegany :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 15:31


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope fajnie, ze dolaczylas do nas :) im nas wiecej tym razniej.

    83HOPE lubi tę wiadomość

    7pqmag4.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny :) dobrze Mag , że powiedziałaś mi o tym forum, bo dotychczas udzielałam się tylko na forum o in vitro. Wierzę, że wszystkie zostaniemy Mamami - nie przeżyłabym chyba odrzucenia przez OA - tego już by było dla mnie za dużo:(

    Mag85 lubi tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a slyszalyscie cos o osrodku adopcyjnym w bytomiu stolarzowicach? Maja nawet strone internetowa, a na forach malo co o pisze. Jakos mi siedzi w glowie ten osrodek. Mam tam dzwonic ale jeszcze sie nie zebralam. Jest malo popularny, nie wiem dlaczego.

    7pqmag4.png
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi trzymam kciuki za bete:)
    dokumenty to:podanie, życiorys, pity, zasw od lekarza rodzinnego, opinia z pracy, akt małżeństwa i wspólne zdjęcie.

    Na podanie prawie w ogole nie patrzyły, podanie miałam na jedna stronę, życiorys mówiły Panie żeby mieć na 2-3 strony, nic nie mowiły czy ma byc pisany odręcznie czy nie.

    Opu ja jestem z małopolski, i nic Panie nie mówiły o rejonizacji..do Sosnowca mam ok 70km..rozmawialiśmy o ośrodkach w Krakowie z Paniami ale wytłumaczyłam im ze mamy taka sama odległośc do Krk i do Sosonowca, a mąż pracuje na śląsku wiec nam wygodniej jechac do Sosnowca..

    Na następną wizytę mamy przywieźć życiorys..aaa i pytały ile zarabiamy na reke i czy jesteśmy to w stanie udowodnić..wiec mamy dostarczyć świeży pit rozliczeniowe..

    Mag o osrodku w Bytomiu nie słyszałam...ale zastanawiałam sie nad Wodzisławiem..ale jakos jak tam zadzwoniłam to nie miałam ochoty sie tam umowic...

    Na spotkaniu panie jeszcze mowiły własnie o odrzuceniu...ze odrzucenie moze byc na kazdym etapie. na kazdym etapie moga stwierszic ze nie nadajemy sie do adopcji...jak to usłyszałam zaczełam sie mega pocić..strasznie mnie to przeraziło;/

    z racji tego ze mieszkamy z rodzicami i z moja siostra to na wizycie w domu ważne zeby byli rodzice i fajnie zeby była tez siostra..

    sorki ze pisze chaotycznie ale pisze to co mi sie przypomni:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2017, 13:13

    gosia81, Agi83 lubią tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze hmmm... moze dlatego... Ja mieszkam w miescie, w ktorym jest oa. W miescie wojewodzkim, wiec moze dlatego nas splawily. Mowily ze potem jest problem - w sensie wizyta w domu, przyznanie pieczy itd. Nie wiem z czym to sie je, ale powiedziaal mi zebym zadzwonila do oa w moim miescie. Pewnie jakbys byla z bliskich okolic krakowa inna bylaby rozmowa, a tak faktycznie jak masz tu i tu taka sama odleglosc to panie nie protestowaly :)

    Powodzenia !

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)
    Co do wizytacji w domu to stwierdziły ze trzeba by ja połączyć z wizyta w Sosonowcu i w jedna strone zawieziemy panie do siebie:) a w druga wroca koleją jak sie to wyraziły albo pksem :)

    możliwe ze jesli masz ośrodek u siebie to tak zareagowały..ale zawsze możesz spróbować sie umowic na spotkanie mimo tego i pogadać co i jak:)

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Zizia, ale Ci dobrze- ja musiałam to CV ręcznie napisać :( a powiedz mi czy pamiętasz nazwiska tych pań?

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego w Polsce adopcja jest taka skomplikowana. Tyle papierów, pytań...przeraża mnie to. Szkoda że niektórych kobiet co maja po 6 dzieci i chleja codziennie nie pytają o zarobki.

    Valancy Stirling lubi tę wiadomość

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podziwiam Was i trzymam kciuki ❤

    zizia_a, 83HOPE, Mag85 lubią tę wiadomość

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Kurcze Zizia, ale Ci dobrze- ja musiałam to CV ręcznie napisać :( a powiedz mi czy pamiętasz nazwiska tych pań?
    nie mowiły własnie czy pisac odrecznie czy na kompie...ale pewnie skoro Ty pisałas odrecznie to ja tez tak napisze :)
    natty85 wrote:
    Dlaczego w Polsce adopcja jest taka skomplikowana. Tyle papierów, pytań...przeraża mnie to. Szkoda że niektórych kobiet co maja po 6 dzieci i chleja codziennie nie pytają o zarobki.

    z jednej strony to rozumie bo właśnie nie chca żeby dziecko trafiło do takiego miejsca...i starają sie zrobić wszystko zeby wybrać dla nich to co najlepsze..oczywiście ze zdarza sie i to ze dzieci trafiają do złych ludzi..ale oni nie sa w stanie wszystkiego przewidzieć, patrząc z drugiej strony, tej po ktorej jestem ja tez jestem zła ze to wszystko tak długo trwa..ale czekałam juz tyle to poczekam jeszcze trochę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 18:42

    amygdala lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny fajnie będzie jak zaczną pojawiać się na tym forum dzieciaczki. Jeszcze trochę musimy poczekać ale na pewno tak będzie.

    My za tydzień zaczynamy kurs!!!! Aaaaaa aaaaa cieszę się i boję się... Będzie co ma być ☺

    83HOPE, Agi83, zizia_a, Mag85, gosia81 lubią tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natty85 wrote:
    Dlaczego w Polsce adopcja jest taka skomplikowana. Tyle papierów, pytań...przeraża mnie to. Szkoda że niektórych kobiet co maja po 6 dzieci i chleja codziennie nie pytają o zarobki.

    Natty tak naprawdę to tych dokumentów nie ma wcale tak dużo i można je kompletowac aż do wizyty w domu , rozmowy z pedagogami były bardzo przyjemne (z psychologami już niestety gorzej) i znowu nas do siebie zblizyly, dały nadzieję ... ja do tego wszystkiego podchodzę tak, że te dzieci już zostały skrzywdzone przez los i wszystko czego wymagają robią dla ich dobra. Dużo trudniejsza drogą było dla mnie in vitro - od milionów badań, przez traktowanie jak kolejny numerek lub dojną krowę, przez upokarzajace wizyty trwające 3 min itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 19:03

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amygdala super, że już zaczynasz - teraz już z górki będzie :) a o jakim dziecku myślicie?

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia a dobrze pamiętam że w OA S-cu kurs trwa 3 miesiące i spotkania raz w tyg?

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Natty tak naprawdę to tych dokumentów nie ma wcale tak dużo i można je kompletowac aż do wizyty w domu , rozmowy z pedagogami były bardzo przyjemne (z psychologami już niestety gorzej) i znowu nas do siebie zblizyly, dały nadzieję ... ja do tego wszystkiego podchodzę tak, że te dzieci już zostały skrzywdzone przez los i wszystko czego wymagają robią dla ich dobra. Dużo trudniejsza drogą było dla mnie in vitro - od milionów badań, przez traktowanie jak kolejny numerek lub dojną krowę, przez upokarzajace wizyty trwające 3 min itd.

    Dokładnie tak, tych papierów nie ma aż tak dużo i łatwo je zdobyć. Jedyny minus to, że tak dlugo trwa cała procedura.
    Rozumiem, że sprawdzają rodziców i ich warunki, przecież mają powierzyć im dziecko. Chodzi też o to aby wybrać takie osoby, które nie oddadzą dziecka bo im się znudzi, nie spełni ich oczekiwań itd. Gdyby adopcja była tak łatwo dostępna, że idziesz i odrazu dostajesz dziecko to na pewno zwrotów tez byłoby dużo więcej. A przecież tego wszyscy chcą tym dzieciom zaoszczędzić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 19:18


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Amygdala super, że już zaczynasz - teraz już z górki będzie :) a o jakim dziecku myślicie?

    Wstępnie podaliśmy wiek do max. 3 lat. Ale dokładnie ustala się to po szkoleniu, można też zmieniać zdanie w trakcie poszukiwań. Chcielibyśmy jak najmłodsze :) No ale to jeszcze przd nami. U nas kurs to 9 spotkań raz w tyg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 19:20


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Zizia a dobrze pamiętam że w OA S-cu kurs trwa 3 miesiące i spotkania raz w tyg?

    kurs trwa 7 tygodni, spotkania sa 1 raz w tygodniu, w poniedziałki, srody i czwartki od 16:)

    Amyglada zazdroszcze Ci kursu..

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia, zobaczysz szybko zleci i Wy się doczekacie. Od spotkania do spotkania, zbieranie dokumentów, wizyta w domu... Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku zaczniecie kurs :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 19:29

    zizia_a lubi tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amygdala my też pofalismy że do 3 lat. A powiedz mi czy Ciebie nie przeraża FAS? Ka się za dużo złych rzeczy naczytalam, ale cały czas sobie powtarzam, że biologiczne dziecko to też jedna wielka niewiadoma przecież

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ