X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh Maggie, Witamy. Wysłałam zaproszenie.

    Maggie08 lubi tę wiadomość

  • Maggie08 Ekspertka
    Postów: 167 173

    Wysłany: 18 lutego 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nie daje mi spokoju jedna sprawa. Czy przeszkodą do adopcji może być sytuacja w której na chwilę obecną pracuje tylko mąż? Ja na czas in vitro musiałam zrezygnować z pracy. Więc teraz nie jestem pewna: czy składać papiery pomimo tego że na chwilę obecną nie mam pracy czy może poczekać aż znajdę pracę i wtedy złożyć podanie? Może przesadzam i za wcześnie o tym myślę bo dopiero co zaczęliśmy stymulację do in vitro ale chciałam zawczasu wiedzieć

    35 lat
    2 inseminacje :(
    2 in vitro:
    02.2017 crio transfer :(
    04.2018 crio transfer :(
  • Jagodzianka89 Przyjaciółka
    Postów: 130 29

    Wysłany: 18 lutego 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie Maggie, to nie jest problem. Musicie tylko spelniac jakies tam warunki finansowe, tzn. musi byc Was stac na utrzymanie dziecka :)

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 20 lutego 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dołączam do Was :D:D

    Asiula86, amygdala, Mag85, 83HOPE, STORK, gosia81 lubią tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Furiatka Autorytet
    Postów: 257 227

    Wysłany: 24 lutego 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Dołączam do Was.
    Adopcja to temat, który siedzi mi w głowie już od dobrych kilku lat. Wiem, że się zdecydujemy, jeśli wszystkie medyczne metody zawiodą. Właśnie jestem po pierwszej nieudanej procedurze ivf i znowu myśli wróciły do tematu. Moje dwie bratanice są adoptowane. To najcudowniejsze dzieci na świecie. Z rodziną jakoś mi jednak trudno poruszać te kwestie. Powiedzcie proszę, czy dużo jest papierkowej roboty na wstępie?

    Maggie08 lubi tę wiadomość

    l22ng7rfko4ysjsr.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 24 lutego 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Furiatka wrote:
    Cześć Dziewczyny! Dołączam do Was.
    Adopcja to temat, który siedzi mi w głowie już od dobrych kilku lat. Wiem, że się zdecydujemy, jeśli wszystkie medyczne metody zawiodą. Właśnie jestem po pierwszej nieudanej procedurze ivf i znowu myśli wróciły do tematu. Moje dwie bratanice są adoptowane. To najcudowniejsze dzieci na świecie. Z rodziną jakoś mi jednak trudno poruszać te kwestie. Powiedzcie proszę, czy dużo jest papierkowej roboty na wstępie?

    witamy wsrod nas :)

    no na pewno zyciorys bedziecie musieli napisac, podanie :P a reszta dokumentow przyniesiecie :P dopiero potem troche pisaniny na rozmowach i testach

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Furiatka Autorytet
    Postów: 257 227

    Wysłany: 25 lutego 2018, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    witamy wsrod nas :)

    no na pewno zyciorys bedziecie musieli napisac, podanie :P a reszta dokumentow przyniesiecie :P dopiero potem troche pisaniny na rozmowach i testach

    W sensie rozumiem, że w formie takiej opowieści o sobie? :) Te formalności mnie przerażają.

    l22ng7rfko4ysjsr.png
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 25 lutego 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, w formie opowieści, nie ma się czego bać, dasz radę!!

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Furiatka Autorytet
    Postów: 257 227

    Wysłany: 25 lutego 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laseczki, czytam forum od pierwszego wpisu, jestem na 50 stronie i jesteście niesamowitą skarbnicą wiedzy. O ile jeszcze rano byłam pogrążona w czarnej rozpaczy, o tyle po rozmowie z mężem i lekturze Waszych wpisów jestem w 100% podniesiona na duchu. Postanowiliśmy, że wykorzystamy materiał, który mamy w mroźni, a jak się nie uda, startujemy z procedurą. Dla mnie adopcja to naturalna kolej rzeczy, kiedy medycyna zawodzi. Muszę się przełamać i pogadać szczerze z bratem, jak to u nich wyglądało. W ich przypadku historia jest super szczęśliwa. 2 lata temu dostali 6 tygodniową dziewczynkę. Po roku jechali po jej siostrę. Obie są zdrowe i cudowne :)

    Maggie08 lubi tę wiadomość

    l22ng7rfko4ysjsr.png
  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 26 lutego 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Furiatka wrote:
    Cześć Dziewczyny! Dołączam do Was.
    Adopcja to temat, który siedzi mi w głowie już od dobrych kilku lat. Wiem, że się zdecydujemy, jeśli wszystkie medyczne metody zawiodą. Właśnie jestem po pierwszej nieudanej procedurze ivf i znowu myśli wróciły do tematu. Moje dwie bratanice są adoptowane. To najcudowniejsze dzieci na świecie. Z rodziną jakoś mi jednak trudno poruszać te kwestie. Powiedzcie proszę, czy dużo jest papierkowej roboty na wstępie?
    Cześć my z mężem jesteśmy właśnie na świeżo z papierologią. Nie jest tego dużo wydaje się przerażające ale na pewno ogarnięcie. Wbrew pozorom skompletowaniu wszystkiego nie zajmuje dużo czasu. U nas kazali zaświadczenie o niekaralności - załatwiliśmy listownie, zaświadczenia z pracy o zatrudnieniu i zarobkach - u nas nie było ważne czy brutto czy netto i z ilu miesięcy Pani powiedziała nawet by było jak najwyższe, zaświadczenia lekarskie od rodzinnego o ogólnym stanie zdrowia i najważniejsze wniosek do ośrodka z prośbą o pomoce w przeprowadzeniu adopcji i z szerokim uzasadnieniem dlaczego się zdecydowaliście i każde z osobna swój życiorys. Ja opisałam dzieciństwo różne fajne wspomnienia, kto z dorosłych był dla mnie ważny A mój Emek jakie szkoły pokończył i też przeszło. Zaczniecie kompletować to zobaczysz że to nic strasznego :-) POWODZENIA

    Furiatka lubi tę wiadomość

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie kompletowanie dokumentów też nie zajęło dużo czasu.
    Najdłużej zeszło się z życiorysem, pisałam na spokojnie na łonie natury - pamiętam to jak dziś, bez konsultacji z mężem.
    Nasze życiorysy bardzo się różniły, mój był pełen bagażu doświadczenia i tego co mnie spotkało na przestrzeni lat, całość leczenia itd, mojego męża zupełnie inny.
    On pisał o naszych podróżach, jak mnie poznał itd :-)
    No i mój mąż nie chciał przeczytać tego co napisałam ja :) , a ja oczywiście koniecznie chciałam zobaczyć jak on to widzi.

    Furiatka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 12:47

    STORK, Furiatka, zizia_a lubią tę wiadomość

  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 28 lutego 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostaliśmy dzisiaj list. Zaczynamy kurs 13 marca!!!! Mega radość

    Yoselyn82, Furiatka, STORK, gosia81, Karcia lubią tę wiadomość

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 28 lutego 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiastokrota wrote:
    Dostaliśmy dzisiaj list. Zaczynamy kurs 13 marca!!!! Mega radość

    a jak rozmowy i testy? :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 28 lutego 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diagnozę mieliśmy 22 lutego. Trwała 4 godziny. Najpierw rozmowa z Panią psycholoģ i pedagog razem, potem każdy z osobna z Panią pedagog. Potem testy 275 pytań ale to pewnie wiecie. Dziwaczne te pytania. Na koniec ponowna rozmowa wszyscy razem. Nie było tak źle. Daliśmy radę

    STORK lubi tę wiadomość

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 28 lutego 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiastokrota wrote:
    Diagnozę mieliśmy 22 lutego. Trwała 4 godziny. Najpierw rozmowa z Panią psycholoģ i pedagog razem, potem każdy z osobna z Panią pedagog. Potem testy 275 pytań ale to pewnie wiecie. Dziwaczne te pytania. Na koniec ponowna rozmowa wszyscy razem. Nie było tak źle. Daliśmy radę

    czyli w sumie ile spotkan mieliscie w osrodku? i do tego wizyta w domu?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 28 lutego 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spotkań było 2 pierwsze pierwsze takie rozeznanie i diagnoza. Wizyty w domu jeszcze nie było. Podobno jest dopiero po kursie.

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 28 lutego 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiastokrota wrote:
    Spotkań było 2 pierwsze pierwsze takie rozeznanie i diagnoza. Wizyty w domu jeszcze nie było. Podobno jest dopiero po kursie.

    czyli jakos inaczej jest u was. To kwalifikacje dostajecie po szkoleniach i wizycie w domu?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 28 lutego 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tą ostateczną tak dopiero po wszystkim. U nas jest inaczej co ośrodek to inne zwyczaje i wymagania

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 28 lutego 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiastokrota wrote:
    Tą ostateczną tak dopiero po wszystkim. U nas jest inaczej co ośrodek to inne zwyczaje i wymagania

    myslalam ze pierw rozmowy, testy i dopiero szkolenia jak sie dostanie kwalifikacje.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 154 155 156 157 158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ