X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 13 lutego 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiastokrota wrote:
    Cześć Dziewczęta, w zeszłym tygodniu złożyliśmy dokumenty. Wczoraj dzwonili z OA że 22 lutego mamy się stawić na diagnozę. Bardzo się cieszę, na razie szybko idzie. Podpowiedzcie proszę jak u was wyglądało spotkanie z psychologiem. Ja jestem z drugiego końca Polski niż wy i pewnie u mnie jest inaczej. Może rozjaśnicie mi na co mam się przygotować

    u nas byla rozmowa i rozwiazywanie testow. Chyba o emocjach, kiedy pojawila sie pierwsza mysl o adopcji, jakie bylo dziecinstwo, nagrody, kary itp..juz normalnie nie pamietam co mialam, bo to bylo rok temu. Wizyta byla po 2h jak nie dluzej.

    Powodzenia zycze, a skad jestescie i w jakim osrodku?

    napisz cos o sobie :)

    asiastokrota lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ayos ale dziwnie tak ;) pewnie bedziemy mieli to samo :)

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 13 lutego 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Wiem ayos ale dziwnie tak ;) pewnie bedziemy mieli to samo :)

    oj dziwnie i to bardzo

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 13 lutego 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Wiem ayos ale dziwnie tak ;) pewnie bedziemy mieli to samo :)
    Pytanie bylo sformuowane jaka byla droga do adopcji, czyli od momentu mysli o posiadaniu dziecka, przez leczenie do wizyty w Oa. Mozna powiedziec tyle ile sie chce. Nikt nie ciagnie za jezyk w kwestii leczenia. Bardziej sie skupili na dojrzalosci do adopcji i tej calej zalobie po dziecku biologicznym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2018, 14:55

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 13 lutego 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opu wszyscy tez sa tam w tej samej sutuacji, wiec nie ma takiego tabu nieplodnosci i leczenia. Nie trzeba mowic o wynikach itd. Wystarczy ze powiesz np.sprobowalismy in vitro (lub nawet tylko ze sie leczyliscie w klinice) nic z tego nie wyszlo wiec postanowiliscie, ze Wasza droga bedzie adopcja.

    7pqmag4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha :)
    Mag A jak Twoje wrazenia bo nic nie pisalas :) taka rzeczowa jestes :)

    Grupy macie kameralne :)

  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 13 lutego 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    u nas byla rozmowa i rozwiazywanie testow. Chyba o emocjach, kiedy pojawila sie pierwsza mysl o adopcji, jakie bylo dziecinstwo, nagrody, kary itp..juz normalnie nie pamietam co mialam, bo to bylo rok temu. Wizyta byla po 2h jak nie dluzej.

    Powodzenia zycze, a skad jestescie i w jakim osrodku?

    napisz cos o sobie :)

    Hej, kiedyś się już przedstawiałam ;-) Pewnie wam umknęło. Jesteśmy z warmińsko - mazurskiego. Ośrodek jest w Olsztynie. O dziecko staraliśmy się 7 lat, przeszliśmy 4 inseminacje, 4 próby ivf, nigdy nie mieliśmy śnieżynek, raz byliśmy w ciąży niestety poroniłam w 9 tygodniu, stwierdzili u nas niepłodność idiopatyczną. I tak podjęliśmy temat adopcji. Do ośrodka wybraliśmy się w zeszłym roku w październiku, tydzień temu złożyliśmy dokumenty, 22 lutego mamy diagnozę. Nie wiem za bardzo jak to wygląda w moim ośrodku. Podczytuje was od jakiegoś czasu i chłonę wasze doświadczenia.

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 13 lutego 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn i Mag gratuluję, pierwsze koty za płoty :-) Jesteście może w tej samej grupie? :-)

    Mag85 lubi tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 13 lutego 2018, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Yoselyn i Mag gratuluję, pierwsze koty za płoty :-) Jesteście może w tej samej grupie? :-)

    tak, razem chodzimy na szkolenia

    sylvuś lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 14 lutego 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    tak, razem chodzimy na szkolenia

    To fajnie, że mialyscie okazję się poznać :-)

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 14 lutego 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Acha :)
    Mag A jak Twoje wrazenia bo nic nie pisalas :) taka rzeczowa jestes :)

    Grupy macie kameralne :)
    W grupie jest 5 par w sumie 10 osob plus 2 prowadzacych. Mysle , ze wiekszosc Oa ma takie grupy. Chyba wiecej osob nie mialoby sensu.

    Pierwsze spotkanie jest takie zapoznawcze. Kazdy cos tam o sobie powiedzial, o tym czego oczekuje, o drodze do adopcji itd.
    Grupa bardzo fajna, wiadomo wszyscy z tym samym problemem wiec czlowiek nie czuje sie jak jakis Yeti :) Zobaczymy jak bedzie dalej.

    Jak tam u Ciebie Opu? Zizia?

    Amygdala jak tam ciaza? Jak sie czujesz? Imie wybrane?

    7pqmag4.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 14 lutego 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    W grupie jest 5 par w sumie 10 osob plus 2 prowadzacych. Mysle , ze wiekszosc Oa ma takie grupy. Chyba wiecej osob nie mialoby sensu.

    Pierwsze spotkanie jest takie zapoznawcze. Kazdy cos tam o sobie powiedzial, o tym czego oczekuje, o drodze do adopcji itd.
    Grupa bardzo fajna, wiadomo wszyscy z tym samym problemem wiec czlowiek nie czuje sie jak jakis Yeti :) Zobaczymy jak bedzie dalej.

    Jak tam u Ciebie Opu? Zizia?

    Amygdala jak tam ciaza? Jak sie czujesz? Imie wybrane?
    Jak bym byla w grupie z Mag, to bym mogla powiedzieć, ze niezla z niej laska :D

    Mag85, lipcowka86 lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 14 lutego 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Jak bym byla w grupie z Mag, to bym mogla powiedzieć, ze niezla z niej laska :D
    Hehe, dzieki ;)

    7pqmag4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2018, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbieram reszte dokumentow do oa. U nas podobno grupa warsztatowa ma 8-10 par

  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 15 lutego 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Zbieram reszte dokumentow do oa. U nas podobno grupa warsztatowa ma 8-10 par
    O to takie spore grupy beda. Ciekaweczy sie Wam uda byc razem z Zizia. A cos wiadomo kiedy spotkania kwalifikacyjne?

    7pqmag4.png
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 15 lutego 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety listu nie dostałam także nie bede z Opu :(

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 15 lutego 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    Ja niestety listu nie dostałam także nie bede z Opu :(
    A Opu juz ma list? Czemu sie nie chwali?
    Zizia moze tez dostaniesz na dniach, nie martw sie.

    7pqmag4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dostalam list. Bede razem z Jagodzinka. Tzn teoretycznie bo spotkania juz pewnie w innych terminach, ale jak wszystko pojdzie dobrze bedziemy razem sie szkolic a narazie spotkamy sie na spotkaniu organizacyjnym :)

    Mag85 lubi tę wiadomość

  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 15 lutego 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super dziewczyny. W koncu cos ruszylo do przodu. Ciekawe czy uda sie ze szkoleniami do wakacji wyrobic. W tedy bysmy wszystkie juz czekaly na dziecko.

    Zizia teraz czekamy na Twoj list &&&&

    zizia_a lubi tę wiadomość

    7pqmag4.png
  • Maggie08 Ekspertka
    Postów: 167 173

    Wysłany: 16 lutego 2018, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny i ja postanowiłam się przywitać. Śledzę wasze starania o adopcję i kibicuję Wam z całego serca. My obecnie jesteśmy w trakcie stymulacji do in vitro ale jak się nie uda to będziemy starać się o adopcję. Decyzję podjął mąż juz na samym początku, ja musiałam dorosnąć do tego. Jesteśmy z Opola ale nie jestem przekonana co do tutejszego OA

    opu, asiastokrota lubią tę wiadomość

    35 lat
    2 inseminacje :(
    2 in vitro:
    02.2017 crio transfer :(
    04.2018 crio transfer :(
‹‹ 153 154 155 156 157 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ