X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny, dziś prawie nie spałam bo myśli po głowie się kłębiły. Na pewno dam znać jak było ale dopiero wieczorem bo spotkanie jest o 16 o nie wiem dokładnie ile potrwa ☺

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    o masakra ale bedzie hardkor na tych testach...z jednej strony chciałabym sobie przygotowac odpowiedzi ale wiem ze to nie bedzie obiektywne..jakos to bedzie i jakos damy rade:)

    Opu super ze sie umówiłaś:) trzymam kciuki:)


    Amygalda powodzenia na kursie:)

    musimy dac rade, kto jak nie my! :)

    zizia_a lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Dzięki Dziewczyny, dziś prawie nie spałam bo myśli po głowie się kłębiły. Na pewno dam znać jak było ale dopiero wieczorem bo spotkanie jest o 16 o nie wiem dokładnie ile potrwa ☺
    Powodzenia. Czekamy na wiesci :)

    7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Haha! Ale to chyba musisz napisać! Moze.... Zmysłowy ogier ;)
    Dziki ogier ;)

    Hope tez pomyslalam, ze napisze czuly :)

    Amygdala a te pytania o seksie byly potem omawiane? Chyba bym wpadla pod stol.

    7pqmag4.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Dziki ogier ;)

    Hope tez pomyslalam, ze napisze czuly :)

    Amygdala a te pytania o seksie byly potem omawiane? Chyba bym wpadla pod stol.

    Nieeee na szczęście nie dopytywały się o szczegóły

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2017, 11:10


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam juz ksiazke :) ale sie ciesze :)

    a mam pytanko czy podczas adopcji jak juz bedzie dla nas maluszek mozna go brac do domu po jakims czasie pierw np na weekend potem na dluzej a potem juz na stale?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Dzięki Dziewczyny, dziś prawie nie spałam bo myśli po głowie się kłębiły. Na pewno dam znać jak było ale dopiero wieczorem bo spotkanie jest o 16 o nie wiem dokładnie ile potrwa ☺
    3mam kciuki. bedzie dobrze. chcesz czegos dobrego dla siebie i tego maluszka ktorego szukasz i to najwazniejsze.

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    U nas było pytanie czy mamy orgazmy i czy na zgadzamy się w łóżku na wszystko co proponuje partner
    ja pierdziele to ponizej wszelkiej krytyki. czemu to niby mialo sluzyc? sa inne mniej wrazliwe pytania odnoszace sie do waszych relacji. ktos sobie chyba wykorzystuje wladze do zaspokojenia wlasnej ciekawosci.

    swoja droga czy u was te rozmowy diagnostyczne byly razem czy osobno? u nas w dużej czesci byly osobno. zadawali nam te same pytania i sprawdzali czy mamy te kwestie o ktore pytali przegadane. np jak piszecie ze sie jeszcze leczycie i ze nie bedziecie otym mowic tosie mozna latwo wysypac- jak jedno powie ze nie a drugie ze tak. mi sie w ogole wydaje, ze jedyne w jaki sposob mozna sie przygotowac to rozmawiac z mezem. tak zebyscie byli zgodni w pogladach dot adopcji waszych preferencji wyobrazen, albo chociaz swiadomi czymsie roznice
    testami natomiast nie przejmowalabym sie wcale. jacy jestescie tacy jestescie i juz. to nie sa testy do diagnozy jakis zaburzen powaznych, ktore wychwytywalyby cos co by was wykluczalo, wiec tak naprawde to rozmowy sa diagnostyczne.
    a nawet na rozmowach jesli cos nie pojdzie to po to jest kilka zeby bylo widac pewien proces. np jak wyplynie w trakcie rozmowy jakis watek odniosa się do tego, to jesli na nastepnej rozmowie pokaze sie ze to sieprzemyslalo i skorzystalo z ich uwag to moze byc to tylko na plus

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Mam juz ksiazke :) ale sie ciesze :)

    a mam pytanko czy podczas adopcji jak juz bedzie dla nas maluszek mozna go brac do domu po jakims czasie pierw np na weekend potem na dluzej a potem juz na stale?
    warto o to zapytac w trakcie rozmowy jak dokladnie jest u was. na pierwszy kontakt jedzie sie z pracownikiem oao. u nas pozniej jest tak ze przez kilka dni/tygodni jezdzisz do dziecka (do rodziny zastepczej, domu dziecka...), jak ci zacznie ufac to stopniowo mozesz je zabierac na spacery itp. jak oao bedzie mialo sygnaly ze juz sie nawiazal w miare kontakt to skalda wniosek do sadu i umieszcza w rodzinie preadopcyjnej czyli u was. wtedy odwiedzaja was pracownicy oao i kurator zawodowy na podstawie ich opinii czasmi tez badania wiezi przez bieglych sad wydaje postanowienie o adopcji. od momentukiedy dziecko jest u was w rodzinie preadopcyjnej przysluguje zasilek macierzynski czyli jestes mama :)
    w oao pracuja ludzie, ktorzy sa po to zeby pomoc stac sie nam rodzicami, jak najlepiej przejsc przez ta droge, doradzic, opowiedziec o swoich doswiadczeniach np jak inne rodziny sobie radzily w takich a takich sytacjach. nie znam waszych osrodkow ale zakladam ze jesli pracuja tam madrzy ludzie to dopytywanie, ciekawosc, obawy sa w cenie i swiadcza o tym ze myslicie a nie ze sa to jakies wrogie osoby ktore chca was przediagnozowac i powiedziec nie

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eltrona, u nas wszystkie rozmowy były osobno, nawet testy pisaliśmy w oddzielnych pokojach. Ale nie było źle, naprawdę miło je wspominam ☺


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Eltrona, u nas wszystkie rozmowy były osobno, nawet testy pisaliśmy w oddzielnych pokojach. Ale nie było źle, naprawdę miło je wspominam ☺
    Haha zeby nie sciagac. Jak w szkole ;)

    7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn na ile stron masz ten zyciorys? Jak to napisaliscie?

    Nam mowili, ze mamy miec osobno kazdy na 1 strone. Nie wiem jak w jednej stronie streszcze 30 lat ;)

    7pqmag4.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eltrona wrote:
    ja pierdziele to ponizej wszelkiej krytyki. czemu to niby mialo sluzyc? sa inne mniej wrazliwe pytania...

    No nas się jeszcze nikt o sex nie pytał, ale tak sobie myślę, że sex bardzo Scala związek i może te pytania odnoszą się do tego czy obie strony tworzą związek partnerski, a nie są np traktowane przedmiotowo - w koncu zdarzają się przypadki, że mąż wykorzystuje żonę seksualnie lub nie liczy się z jej potrzebami i zaspokaja wyłącznie swoje... myślę że o to tu chodzi, choć teraz analizuje to na spokojnie , ale gdyby ktoś zapytał mnie o to wcześniej to chyba też bym się wściekła...

    W OA w Scu na szczęście wszystkie rozmowy i testy są prowadzone od początku do końca wspólnie- nie wiem czy przeszlibyśmy dalej gdyby trzeba było odpowiadać osobno he he:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2017, 15:28

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Yoselyn na ile stron masz ten zyciorys? Jak to napisaliscie?

    Nam mowili, ze mamy miec osobno kazdy na 1 strone. Nie wiem jak w jednej stronie streszcze 30 lat ;)

    nam mowili by napisac zyciorys na 1 - 1,5 strony w formie opowiadania.. napisalam na brudno i zajelo mi to 4 kartki ale nie duze, tylko z zeszytu.. ale pisalam szeroko z odstepami miedzy jedna mysla a druga wiec gdyby to posklejac to bedzie jakos 1- 2 strony nie cale..musze poprawic i cos pewnie dopisac itp.. nawet babka mowila ze w pewnym momencie w zyciorysie bedzie juz moj maz i nasze wspolne dzieje co sie dzialo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2017, 20:52

    Mag85, Agi83 lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, my już po ☺ Jest 7 par, wszystkie w podobnym wieku czyli 30+, atmosfera też całkiem fajna, na początku wszyscy byli zestresowani ale potem już było lepiej, nawet się pośmialiśmy :)
    Głównie rozmawialiśmy o naszych motywacjach dotyczących adopcji oraz o sytuacji dzieci przeznaczonych do adopcji, obciążeniach zdrowotnych, środowiskowych itp. Na razie nie dowiedziałam się niczego czego bym nie wiedziała ale i tak było ciekawie. Normalnie nie mogę się już doczekać kolejnego czwartku!!! :) Jestem... happy!!!! :)

    Mag85, Agi83, 83HOPE, zizia_a, gosia81 lubią tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amygdala juz teraz z gorki, najgorsze przelamac pierwsze lody:)
    Ile macie miec spotkan? W naszym osrodku jest 7 spotkan, tez raz w tygodniu. A jak to jest, jest jakas prowadzaca, sa wyklady, czy glownie wy opowiadacie?

    7pqmag4.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy 9 spotkań. Prowadzą 2 panie czyli psycholog i pedagog - te same co prowadziły z nami testy i rozmowy. Robią takie mini wykłady ale też my się udzielamy, jakieś ćwiczenia w parach. Naprawdę spoko i bez większego stresu. Taka grupa ćwiczeniowa jak na studiach :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2017, 21:46

    Agi83, Yoselyn82 lubią tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Amygdala :)

    czarko lubi tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Mamy 9 spotkań. Prowadzą 2 panie czyli psycholog i pedagog - te same co prowadziły z nami testy i rozmowy. Robią takie mini wykłady ale też my się udzielamy, jakieś ćwiczenia w parach. Naprawdę spoko i bez większego stresu. Taka grupa ćwiczeniowa jak na studiach :)

    super :) ale tobie zazdroszcze ze juz rozpoczelas kurs :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a mam pytanie bo nie wiem czy dobrze zrozumialam... mowily babki o odrzuceniu, ze na kazdym etapie moga to zrobic.. ale pytanie czy na kazdym etapie czyli po kazdej spotkaniu i rozmowie zanim sie zbierze komisja czy czy dopiero po spotkaniach wszystkich i dopiero komisja ktora decyduje czy idziemy dalej tzn na kurs?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ