X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha no ja wlasciwie w Twoim wieku, bo jestem z 31 grudnia :D :) Odkad minelo cwiercwiecze mego zycia lubie sobie odejmowac rok :P hahaha :)



    Agi, a dlaczecho chcesz niemowlaka ?

    Wiecie co, tak sobie mysle, ze moze tak powiedzieli na te niemowlęta ze wzgledu na to ze praktycznie takie maluszki nie trafiaja do adopcji... Zanim sie wszystkie zasilki powybiera to maluch ma rok a wtedy mamusi sie konczy darmowa forsa i dziecko zaczyna ciazyc, moze wlasnie o to chodzi ze nawczesniej dziecko malutkie ma czysta sytuacjie w wieki 1-2 lata ?

  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie tez tak myslimy z mezem, ze te panie troche nas badaja, wiadomo ze lepiej gdybysmy chcieli starsze dziecko, bo takich jest wiecej a kazdy chce niemowlaka i to zdrowego.
    Ja w zasadzie nie wiem. U takiego starszego dziecko widac juz co i jak a niemowlak nie wiadomo. To takie brzydkie rozumowanie, ale niestety taka prawda. Zobaczymy, jeszcze wiele przed nami.

    7pqmag4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokladnie Mag, ale z drugiej str dziecko np 4 letnie moze miec zaburzenie wiezi .... Wiadomo im dluzej przebywa w OA tym gorzej dla jego rozwoju ...

  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    dokladnie Mag, ale z drugiej str dziecko np 4 letnie moze miec zaburzenie wiezi .... Wiadomo im dluzej przebywa w OA tym gorzej dla jego rozwoju ...
    To zalezy jaka jest jego historia.

    7pqmag4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie sadze. Tan owszem zalezy to od historii tez ale fakt ze w oa jest kilka opiekunow nie pomaga ... I nysle ze to nie tylko od historii zalezy. Kazdy czlowiek potrzebuje bliskosci drugiego czlowieka, ciepla czyichs rak, przytulenia, czulosci. Jak twgo nie ma to nie rozwija sie dobrze zwlaszcza jesli chodzi o psychike...

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po prostu chce je od małego wychować po mojemu.... Chce uczyć go od małego małych przyjemności i od małego chce widzieć jak rośnie :)

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie boisz sie tego FAS? U starszego dziecka da sie to zdiagnozowac u maluszka nie bardzo

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze.... Nie
    Nie wiem na ile jest prawdy w tym fas rad itp. Mam znajome co adoptowały dzieci i raczej sa zdrowe, u jednego dziecka stwierdzono zespół asperberga, ale mam tez koleżankę, ktora ma swoje biologiczne dzieci rowniez z asperbergiem, druga, co ma biologiczne dziecko z autyzmem... Co ma być to będzie.
    Wydaje mi sie tez ze jak to my będziemy wychowywać dziecko od małego to szybciej zauważymy zmiany nad którymi będziemy mogli pracować....

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie masz rację :)

  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Nie sadze. Tan owszem zalezy to od historii tez ale fakt ze w oa jest kilka opiekunow nie pomaga ... I nysle ze to nie tylko od historii zalezy. Kazdy czlowiek potrzebuje bliskosci drugiego czlowieka, ciepla czyichs rak, przytulenia, czulosci. Jak twgo nie ma to nie rozwija sie dobrze zwlaszcza jesli chodzi o psychike...
    Tak, ale dziecko moglo przebywac w rodzinie zastepczej, moglo miec starsze rodzensto lub dziadkow, ktorzy sie nim zajmowali. Takze moim zdaniem to wlasnie zalezy od wczesniejszych losow dziecka.

    7pqmag4.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja u starszych dzieci obawiam sie jedynie "ukierunkowania". Bardzo cieżko jest próbować "zmienić" człowieka... Nie mowię ze 4 latek będzie dyktował zasady, ale jest to juz dziecko bardziej rozumne niz 2latek. A wiadomo ze najwiecej sie uczy jako maluch. Z drugiej strony to ze miało babcie, rodzine zastępcza to dobrze bo nie było same, ktoś je kochał, ale same wiemy jak to jest coś miec i to stracić... Nam jest cieżko sie z tym pogodzić a co dopiero dziecku.... Dlaczego tak sie stało? W czym ono zawiniło? Czy jest złe?

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 masz racje, jednak takie dziecko tez bardzo pragnie tej milosci i rodziny, i moze jednak bardziej swiadomie nas zaakceptuje. Sama nie wiem. Tez bym chciala maluszka. Troszke sie boje tego Fas, ze wyjdzie pozniej. Maluszek bedzie wygladal na zdrowego a potem bedzie masakra.

    7pqmag4.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem Mag. Interesowałam sie juz tematem adopcji 4 lata temu. Myśleliśmy o adopcji dziecka z Azji. Tam to sie odbywa tek ze jak juz masz dziecko to pierwsze co robisz to lecisz do amerykańskiego szpitala i sprawdzasz je pod każdym katem zanim zabierzesz go ze sobą.... Wiem brzmi to okropnie ale to sa realia....

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do fas... Ja sie osobiście jeszcze z takim dzieckiem nie spotkałam. Nie jestem ekspertem i wiem ze szkolenia otworzą mi oczy. Ale o tym alkoholu w ciazy teraz jest tak głośno.... A co było w czasach gdy nasi rodzice byli młodzi? Zabezpieczenia nie było, testów ciążowych tez.... A imprezy były grube! Ja do teraz pamietam.... W ogóle to pamietam bardzo dużo rzeczy z okresu moich 3-4 lat! Masakra! Nie spotkałam rowniez dorosłego ze zmianami w wyglądzie. Fakt inteligencja to osobny temat, zaburzenia psychiczne.... Ale nie każdy musi być geniuszem...
    Uważam ze bardziej dzieciaki ogłupiają smartfony komputery tv i brak powietrza i ruchu oraz zbyt mała ilosc poświęconego czasu, nadopiekuńczość, wychowywanie przez babcie itp.

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 ja akurat znam jedna rodzine adopcyjna z widzenia, maja dziewczynke z fas i to na prawde widac. Ma 7 lat teraz poszla do 1 klasy, nie wiem jak pod wzgledem, ze tak sie wyraze intelektualnym.
    Zazdroszcze Ci kolezanek z adopciakami, nie znam nikogo tak blizej.

    7pqmag4.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag wizualnie? Czy w zachowaniu?
    Ja znam dzieci biologiczne zdrowych par z problemami i to ludzi którzy naprawdę maja ogromna wiedzę na temat zdrowego stylu życia....

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Mag wizualnie? Czy w zachowaniu?
    Ja znam dzieci biologiczne zdrowych par z problemami i to ludzi którzy naprawdę maja ogromna wiedzę na temat zdrowego stylu życia....
    Wizualnie. Moja kolezanka z pracy mi wlasnie powiedziala, ze ta mala ma fas w czasach kiedy nie wiedzialam o czyms takim. Z zachowania, oprocz zaburzen mowy nie widze nic dziwnego. Ale tak jak mowie, nie znam ich blizej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2017, 23:22

    7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz racje, ja w pracy znam mnostwo ludzi, ktorzy maja dzieci biologiczne z roznymi przypadlosciami od Adhd po porazenie mozgowe i dzieci roslinki. Mam tez takie malzenstwo, bardzo inteligenti ludzie, maja corke kompletnie nieporadna, nie wiem co jej jest. Podziwiam ich, bo poswiecaja temu dziecku mnostwo czasu i energii, to w zasadzie jest kobieta juz 32 letnia, ale wyglada jak dziecko.

    Dlatego tez zdaje sobie sprawe, ze ciaza nie daje gwarancji na zdrowego slicznego niemowlaka. Scenariusze moga byc przerozne. Przy adopcji pewne rzeczy juz mozna wykluczyc.

    7pqmag4.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem jak jest w innych OA, ale w Scu kwalifikacje są 3 - 1 formalna na 1 spotkaniu, 2 jest komisyjna i kwalifikuje na szkolenie, a 3 też komisyjna kwalifikuje po szkoleniu na rodziców adopcyjnych - także nie martwcie się, że mogą Was odrzucić po rozmowach.

    Co do tematu wieku dziecka i chorób to mam takie same obawy jak Wy. Postanowiłam na razie dać sobie czas , bo ostateczna decyzje podejmuje się po szkoleniu - może szkolenie dużo jeszcze wniesie do tematu.

    Agi83, amygdala, zizia_a lubią tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skoro decyzję podejmuje się po szkoleniu, to dlaczego pytają o to na 1 spotkaniu :)?

‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ