X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny sporo informacji mozecue uzyskac na naszym bocianie jest tam tez forum eksperckie odnosnie adopcji

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Ja dopiero zaczynam sie zaznajamiac z tematem adopcji. Z tego co widze to wybor OA to polowa sukcesu. Co osrodek to inne wymagania. W jednym staz min.4 lata w drugim 5. W niektorych wymagaja opinii osoby duchownej o przyszlych rodzicach a sa i takie osrodki ktore dopuszczaja adopcje przez osoby nie zwiazane formalnie.
    Zycze Wam powodzenia dziewczyny :-)

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz jestem zapisana od miesiaca w oa:)wiec jeszcze ok 9miesiecy czekania na kurs;)

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skad wy te informacje macie o osrodkach ? Skad wiecie gdzie ile sie czeka ? Jakie sa wymagania odnosnie stazu, czy dokumentow ?
    Moze sa jakies strony do poczytania ciekawe ? Ktore to zbiora do kupy ? Czy trzeba dzwonic ?
    Jak sa jakies strony ciekawe o osrodkach to podeslijcie prosze:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    nie wiem czy przez tel powiedza tobie ile sie czeka ale mozesz sprobowac

    Na jakim jestes etapie ?

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi powiedzieli ze dokumenty dostane na spotkaniu i powiedza co i jak.. dopiero sie co zapisalam na rozmowe...jeszcze dluga droga przede mna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2016, 18:14

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Dziewczyny sporo informacji mozecue uzyskac na naszym bocianie jest tam tez forum eksperckie odnosnie adopcji
    Ja juz przegladam to forum od mniej wiecej roku, ale nie sa tak prezne jak ivf

    7pqmag4.png
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Skad wy te informacje macie o osrodkach ? Skad wiecie gdzie ile sie czeka ? Jakie sa wymagania odnosnie stazu, czy dokumentow ?
    Moze sa jakies strony do poczytania ciekawe ? Ktore to zbiora do kupy ? Czy trzeba dzwonic ?
    Jak sa jakies strony ciekawe o osrodkach to podeslijcie prosze:)

    Kazdy OA ma na swojej stronie wszystko opisane jakie dokumenty wymagaja, jak wyglada procedura krok po kroku itd. Ja przegladalam OA w małopolsce glownie. Mysle ze duzo zalezy takze na jakie osoby sie trafi w OA.

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Ja juz przegladam to forum od mniej wiecej roku, ale nie sa tak prezne jak ivf

    Ja bociana niezbyt lubię bo... nie można tam spokojnie popisać tylko od razu moderator się czepia ;)

    My zaczynamy warsztaty w lutym w OA w Sosnowcu.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratki Justine, ja tez nie przepadam za bocianem, tez dziewczyny nie pisza tam tak czasto jak my tu :)

  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Ja juz jestem zapisana od miesiaca w oa:)wiec jeszcze ok 9miesiecy czekania na kurs;)
    Zapisana na pierwsza rozmowe czy masz juz dokumenty zlozone? W ktorym OA?

    7pqmag4.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wreszcie coś zaczęło się tu dziać

    Edit: i ucięło mi post.
    Dziewczyny co do stażu to najlepiej umówić się w OA na spotkanie. Przez telefon mówią to co muszą a face to face jest inaczej. Wiem, że chodzą na ustępstwa i wiem, że lubią ludzi, po których widąc, że chcą adoptować, zaangażowanych, takich co wejdą oknem jak zamkną im drzwi. Na panie w OA powiedziały, że to my mamy wychodzić z inicjatywą terminów spotkań, to my mamy dzwonić i się dowiadywać, mamy pokazać, że naprawdę tego chcemy. Wiec umawiajcie się na pierwsze spotkania i dowiaduje się wszystkiego na miejscu. Ja miałam staż 3 lata z małym haczykiem i nie odesłali nas ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2016, 19:28


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Wreszcie coś zaczęło się tu dziać
    Mam nadzieje, ze bedzis nas wiecej. Przydalby sie ktos juz po kursie, lub w trakcie (Justine mam nadzieje, ze z nami zostaniesz jako najbardziej doswiadczona i zaawansowana w temacie).

    7pqmag4.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w sosnowcu od zlozenia dokumetow czeka sie tak dlugo na warsztaty? a kiedy rozmowa z pania psycholog i pedagog?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Zapisana na pierwsza rozmowe czy masz juz dokumenty zlozone? W ktorym OA?
    W polowie listopada bylam na rozmowie z mezem w osrodku.wczesniej zadzwonilam.i umowilam na konkretny termin.po podpisaniu kilku papierkow i rozmowie powiedzieli ze sami odezwa sie miesiac lub dwa przed kuresm i wtedy reszta dokumentow.powiedzieli ze robia tak bo wiele osob rezygnuje z roznych powodow,np naturalna ciaza.my tez staramy sie...ale nie wykluczam ze i tak zaadoptujemy jakby udalo sie:)piszcie...w kupie razniej;)

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amydgala wlasnie tez sobie mysle, ze skoro nie ma ustawy gdzie pisze 5 lat i basta, to mam nadzieje, ze panie okaza sie ludzkie i nas nie odesla z kwitkiem. No nic umowie sie to zobaczymy.
    Ty juz tez za chwilke masz kurs prawda?

    7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    W polowie listopada bylam na rozmowie z mezem w osrodku.wczesniej zadzwonilam.i umowilam na konkretny termin.po podpisaniu kilku papierkow i rozmowie powiedzieli ze sami odezwa sie miesiac lub dwa przed kuresm i wtedy reszta dokumentow.powiedzieli ze robia tak bo wiele osob rezygnuje z roznych powodow,np naturalna ciaza.my tez staramy sie...ale nie wykluczam ze i tak zaadoptujemy jakby udalo sie:)piszcie...w kupie razniej;)
    A te testy wizyta w domu tez bedzie bezposrednio przed kursem?

    7pqmag4.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa czyli papiery skladasz jak bedziesz wiedziala na 100 % i jak do ciebie zadzwonia a ty powiesz im ze idziesz na kurs? to na 1 wizycie podpisuje sie cos?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Justa czyli papiery skladasz jak bedziesz wiedziala na 100 % i jak do ciebie zadzwonia a ty powiesz im ze idziesz na kurs? to na 1 wizycie podpisuje sie cos?
    Kazdy osrodek ma inaczej. "Nasz" sosnowiecki chyba ma testy i cala te kwalifikacje wczesniej, a potem czekasz na kurs tylko.

    7pqmag4.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe jak to wszystko wyglada... i czy trudno to przejsc..

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ