X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do mówienia o adopcji to ja coraz częściej o tym mówię bliskim mi osobą-mam tak jak Opu że chce się dzielić swoim szczęściem :) z in vitro miałam opory i odważyłam Się o nim mówić dopiero teraz na końcu drogi , ale też nie wszystkim.

    zizia_a lubi tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra. Nie bylo niczego o czym pisałyście, nie pytano nas o motywacje, tym bardziej o leczenie, ani o to czy w ogole mozemy lub czy mamy dzieci biologiczne. Panie na poczatku zapytala w czym moze pomoc wiec powiedzialam ze chcemy stac sie rodzina, zostac rodzicami :) Wiec usmiechnela sie i zaczela opowiadac o adopcji, my pytalismy ona opowiadala, zupelnie na luzie... Choc troche sie denerwowalam jak tak na mnie patrzyla i pewnie juz tam cos sobie oceniala a ja siedzialam z usmiechem na ustach jakbym sie nacpala czy co :D juz nawet sie zastanawialam czy mamy byc zatroskani, weseli, nic nie mowiacy czy jacy zeby nie uznali nas za jakichs dziwnych... No nic w kazdym razie rozmowa luzna, spotkanie trwalo godzine, dokumenty - tez mamy przyniesc troche inny zestaw. Mianowicie nie chca opini z miejsca pracy ani pita ( tylko zaswiadczenie o zarobkach z ostatnich 3 mies), w podaniu mamy wskazac motywacje, zyciorysy bez ograniczen jak czujemy :) oswiadczenia o leczeniu odwykowym / psychiatyrycznym sa na zasadzie oswiadczen naszych skladanych tam. To z takich roznic - reszat tj. akt slubu zaswidaczenia o stanie zdrowia itd tak jak ua was.Najbardziej mi sie podobalo ze nie trzeba opinii z pracy, bo nie chce mowic o moich planach narazie. Powiem w odpowiednim czasie.
    Pani opowiadala o drodze adopcyjnej i ja mowie w pewnym momencie to w ilu miejscach mozemy odpasc :P i usmiech na to ona, że oni nie sa nastawieni negatywnie do par i nie chca utrudniac niczego, jesli zauwaza cos tam to proponuja rozwiazania w formie terapii np., a nie skreslaja pary od razu.... Ale nie zrozumialam czy w momencie terapii zawieszona jest procedura ado czy jak to wyglada... No ale miejmy nadzieje ze wszystko bedzie okej.
    Teraz mamy kompletowac dokumenty. Jak bedziemy gotowi skladamy i oni maja chwile aby kierownik osrodka wyznaczyl osoby ktore nas beda prowadzic. I jak juz to sie stanie ( po tyg, 2 tyg) od zlozenia papierow mozna dzwonic i umawiac sie na nastepne testy juz z tymi osobami prowadzacymi nas. Ot i tyle. Rozmawialismy z Pania psycholog bardzo milą. Uwaznie sluchala jak to moj stwierdzi co my gadamy bez ladu i skladu :P

    gosia81, natty85, zizia_a lubią tę wiadomość

  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn my tu wszystkie o Tobie myślimy i zazdroscimy ciepełka:)
    Powiem Wam Dziewczyny że kiedyś żyłam tylko in vitro, a teraz uwielbiam być tu z Wami :)

    amygdala, gosia81, Mag85, zizia_a, Yoselyn82 lubią tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz po. Nie bylo zle, jutro musze zadzwonic umowic sie do psychologa bo dzisiaj juz nie bylo nikogo.
    Nie ma sie czego bac generalnie. To takie pytania o nasze poglady na wychowanie dzieci. Test tez tego dotyczyl.

    zizia_a, amygdala lubią tę wiadomość

    7pqmag4.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    No dobra. Nie bylo niczego o czym pisałyście, nie pytano nas o motywacje, tym bardziej o leczenie, ani o to czy w ogole mozemy lub czy mamy dzieci biologiczne. Panie na poczatku zapytala w czym moze pomoc wiec powiedzialam ze chcemy stac sie rodzina, zostac rodzicami :) Wiec usmiechnela sie i zaczela opowiadac o adopcji, my pytalismy ona opowiadala, zupelnie na luzie... Choc troche sie denerwowalam jak tak na mnie patrzyla i pewnie juz tam cos sobie oceniala a ja siedzialam z usmiechem na ustach jakbym sie nacpala czy co :D juz nawet sie zastanawialam czy mamy byc zatroskani, weseli, nic nie mowiacy czy jacy zeby nie uznali nas za jakichs dziwnych... No nic w kazdym razie rozmowa luzna, spotkanie trwalo godzine, dokumenty - tez mamy przyniesc troche inny zestaw. Mianowicie nie chca opini z miejsca pracy ani pita ( tylko zaswiadczenie o zarobkach z ostatnich 3 mies), w podaniu mamy wskazac motywacje, zyciorysy bez ograniczen jak czujemy :) oswiadczenia o leczeniu odwykowym / psychiatyrycznym sa na zasadzie oswiadczen naszych skladanych tam. To z takich roznic - reszat tj. akt slubu zaswidaczenia o stanie zdrowia itd tak jak ua was.Najbardziej mi sie podobalo ze nie trzeba opinii z pracy, bo nie chce mowic o moich planach narazie. Powiem w odpowiednim czasie.
    Pani opowiadala o drodze adopcyjnej i ja mowie w pewnym momencie to w ilu miejscach mozemy odpasc :P i usmiech na to ona, że oni nie sa nastawieni negatywnie do par i nie chca utrudniac niczego, jesli zauwaza cos tam to proponuja rozwiazania w formie terapii np., a nie skreslaja pary od razu.... Ale nie zrozumialam czy w momencie terapii zawieszona jest procedura ado czy jak to wyglada... No ale miejmy nadzieje ze wszystko bedzie okej.
    Teraz mamy kompletowac dokumenty. Jak bedziemy gotowi skladamy i oni maja chwile aby kierownik osrodka wyznaczyl osoby ktore nas beda prowadzic. I jak juz to sie stanie ( po tyg, 2 tyg) od zlozenia papierow mozna dzwonic i umawiac sie na nastepne testy juz z tymi osobami prowadzacymi nas. Ot i tyle. Rozmawialismy z Pania psycholog bardzo milą. Uwaznie sluchala jak to moj stwierdzi co my gadamy bez ladu i skladu :P

    To super Opu :)

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opu to fajnie, że mają takie luźne podejście. A tak żałował tego Sosnowca :)
    A jak z terminami szkoleń i ile czeka się na dziecko?


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawialam sie czy nasz osrodek w ogole przeprwadza jakies adopcje - w zeszlym roku bylo kolo 50. A dzis... czekamy sobie grzecznie na Panią a tu pu puk... najpierw fotelik z dzieckiem potem rodzice - swiezutency :) Przyszli sie pokazac i podziekowac ... z 4 miesiecznym bablem :) Pytalam sie czy mamy szanse na takiego maluszka - powiedzialam ile mamy lat powiedziala ze spokojnie, takze to tez taka ciekawostka.



    Amygdala szkolenia sa dwa razy do roku pytalam czy zalapiemy sie na jesienne powiedziala ze nie wie, ale szkolenia sa na biezaco. Powiedzialam szczerze ze mamy zaplanowane urlopy w pracy i musimy wybierac wg planu i wpisalismy na wrzesien na glowny urlop. Od momentu zlozenia dokumentow 2 lata... Ale nie wiem czy oni tak nie mowia bo tak .. a rzeczywistosc jest zupelnie inna i czas oczekiwania sie wydluzyl. Sama potem powiedziala ze malutkich dzieci az tak duzo nie ma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2017, 18:15

    gosia81 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Opu, rewelacyjnie budujesz napięcie :)


    Nie mialam takiego zamiaru :D glodna bylam a teraz za to glowa mnie boli chyba z tych emocji wszystkich :)

    amygdala lubi tę wiadomość

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Opu, to teraz zbieraj dokumenty i do dziela:)

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach te nasze pieski. My tez sie z zmezem smiejemy ze jak psa zasad nie nauczylismy to jak dziecko wychowamy :) Fajnie dziewczyny ze wam dobrze poszło. Z ta terapią to pewnie zależy co by było nie tak. Z tego co piszesz to ten twoj osrodek taki życiowy. O tym zakwalifikowaniu na szkolenie lub nie tak piszecie jak by to był wyrok raz na zawsze - a tu sama zobaczyłaś, że zazwyczaj nawet jeśli jakims cudem by ci powieedzieli nie, to to nie jest nie pod tytułem - proszenigdy tu nie przychodzić, tylko raczej zastanowcie się czy to dobry czas w tym momencie i przyjdzcie ze paremiesiecy. Ja mialam takich znajomych ktorych odroczyli, a terazpoczekali i sa fantastycznymi rodzicami. Nie zaluja - mowia ze to ze zostali odroczeni to znaczy ze tak mialo byc bo te konkretne dzieci byly im pisane. Powodzenia dziewczyny :)

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie Opu, że spotkaliście tę parę z dzieckiem. To takie budujące, może to dobry znak :)


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Yoselyn my tu wszystkie o Tobie myślimy i zazdroscimy ciepełka:)
    Powiem Wam Dziewczyny że kiedyś żyłam tylko in vitro, a teraz uwielbiam być tu z Wami :)
    Ja tez sie wciagnelam w temat :) to takie optymistyczne :)

    Nam dzis dla odmiany powiedzieli ze jestesmy mlodzi i mamy myslec o malym dziecku.

    gosia81 lubi tę wiadomość

    7pqmag4.png
  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To takie rzeczy mówią? ciekawe. Jak cały czas myślisz ze nie mozesz miec dzieci a tu nagle dowiadujesz sie ze mozesz tylko w zupełnie inny sposob to taki powiew swiezosci i nadziei. I przy staraniach to robisz miloon rzeczy a i tak nie masz wplywu jaki bedzie final a tu ci wszsyysto po kolei mowia co zrobic zeby final byl szczesliwy

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Agnieszko :)

    Tak na prawde to nie jest wazne czy juz macie remont skonczony czy nie, my to w ogole dopiero planujemy zakup tego docelowego mieszkania. Adopcja trwa okolo 2 lata takze macie czas.
    Tak na prawde zadzwon jesli poczujecie sie gotowi :)

    7pqmag4.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Ja tez sie wciagnelam w temat :) to takie optymistyczne :)

    Nam dzis dla odmiany powiedzieli ze jestesmy mlodzi i mamy myslec o malym dziecku.

    He he widzisz a tak się bałaś, czasami jeden mówi inaczej od drugiego- nie ma się co stresować tylko czekać co nam życie przyniesie.
    Zastanawiałam się właśnie czy moje dziecko już na mnie czeka i czy jest dopiero w brzuchu u jakiejś kobiety ...

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag a jakie mniej wiecej mialas pytania, ile bylo pytan i itp?

    O co sie pytaliscie jeszcze?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz nie mysle tak o in vitro jak wczesniej, podchodze do tego juz na ludzie...zyje ta Adopcja chociaz moj mezus caly czas powtarza ze nam sie uda...

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn wrocilas? wypoczęta? to teraz mozesz ruszac do boju :) zaden oao ci nie
    straszny powodzenia jutro:)

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eltrona wrote:
    Yoselyn wrocilas? wypoczęta? to teraz mozesz ruszac do boju :) zaden oao ci nie
    straszny powodzenia jutro:)

    Jestem na lotnisku, czekam wejscie do samolotu :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Mag a jakie mniej wiecej mialas pytania, ile bylo pytan i itp?

    O co sie pytaliscie jeszcze?
    Byly pytania otwarte o adopcje czym dla nas jest i dlaczego sie zdecydowalismy.
    Byl test 41 pytan o wychowanie, co uwazamy czy sie zgadzamy z twierdzeniem czy nie. O samodzielnosci dziecka uwzglednianiu jego potrzeb itd. Te testy sa takie bardzo ogolne. Potem jest rozmowa z pedagogiem odnosnie wzorcow wychowania i oczekiwan co do dziecka (zdrowie, pochodzenie itd.)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2017, 22:10

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    7pqmag4.png
‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ