X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 lutego 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam Wam napisać po naszych warsztatach. Obecnie oczekiwanie na "małe" dziecko czyli do lat 5 wynosi ok 1-2 lata od ostatecznej kwalifikacji czyli tej po zakończeniu kursu.
    Wg Pań z OA będzie coraz gorzej, bo ustawodawca wymyślił sobie, żeby nie odbierać tak prędko dzieci od biologicznych rodziców...

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 25 lutego 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Zapomniałam Wam napisać po naszych warsztatach. Obecnie oczekiwanie na "małe" dziecko czyli do lat 5 wynosi ok 1-2 lata od ostatecznej kwalifikacji czyli tej po zakończeniu kursu.
    Wg Pań z OA będzie coraz gorzej, bo ustawodawca wymyślił sobie, żeby nie odbierać tak prędko dzieci od biologicznych rodziców...

    Masakra... a kiedy byliście w OA po raz pierwszy?

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 25 lutego 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Zapomniałam Wam napisać po naszych warsztatach. Obecnie oczekiwanie na "małe" dziecko czyli do lat 5 wynosi ok 1-2 lata od ostatecznej kwalifikacji czyli tej po zakończeniu kursu.
    Wg Pań z OA będzie coraz gorzej, bo ustawodawca wymyślił sobie, żeby nie odbierać tak prędko dzieci od biologicznych rodziców...
    Aha. Cisnienie mi skoczylo wlasnie. Najbardziej poszkodowane oczywiscie beda te biedne zaniedbane dzieci. Ale kogo to obchodzi........
    Nie wiem czy ogladalyscie uwage na tvn w czwartek. Bylo o tej kobiecie co urodzila i wystawili dziecko w wiadrze do sieni. Jak ktos by sie czul senny, czy cos to sobie obejrzyjcie. Ja zbieralam szczeke z podlogi. Moze im tez dadza szanse? W koncu ta dziewczyna chce wychowywac dziecko.... Wiem, ze jest chyba troszke uposledzona i to nie jej wina, ale szlag i tak mnie trafil, ze zaszla w ciaze a ja robie badania o ktorych istnieniu nie snilo sie nawet filozofom i nic...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2017, 17:39

    7pqmag4.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 lutego 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Masakra... a kiedy byliście w OA po raz pierwszy?

    Równo rok temu. Czas oczekiwania na warsztaty też ponoć się wydłuża...

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 25 lutego 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Równo rok temu. Czas oczekiwania na warsztaty też ponoć się wydłuża...
    No niezbyt to optymistyczne wszystko. A w OA by chcieli, zeby zakonczyc leczenie i dopiero sie zglaszac. Tyle czasu to trwa wszystko przeciez, ze chyba trzeba by zaczac starania o dziecko w podstawowce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2017, 17:44

    gosia81 lubi tę wiadomość

    7pqmag4.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 lutego 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    No niezbyt to optymistyczne wszystko. A w OA by chcieli, zeby zakonczyc leczenie i dopiero sie zglaszac. Tyle czasu to trwa wszystko przeciez, ze chyba trzeba by zaczac starania o dziecko w podstawowce.

    My jesteśmy najmłodsi w grupie. Średnia wieku to ok 35-40 lat. Jedni już po 40stce.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 25 lutego 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    My jesteśmy najmłodsi w grupie. Średnia wieku to ok 35-40 lat. Jedni już po 40stce.
    No to pewnie na maluszka nie maja juz szans. A wiekszosc ludzi jest po in vitro czy raczej od razu adopcja?

    7pqmag4.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 25 lutego 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To napiszę Wam coś jeszcze ciekawszego... dąży się do tego aby wszystkie adopcję w Polsce były otwarte tzn. że rodzice biologiczni bedą mieli prawo widywać się ze swoim dzieckiem, odwiedzać je itd. Czyli w zasadzie będą to rodziny zastępcze a nie adopcyjne. Tak jest za granicą, tam w zasadzie nie ma adopcji tak jak u nas. A wszystko dlatego, że biologiczni rodzice są najważniejsi i dziecku będzie z nimi najlepiej. Nie ważne, że piją, zaniedbują itp. ważne ze są biologiczni. Jedna wielka Masakra! Z tego samego powodu też nie odbiera się teraz dzieci biolig. rodzicom. Pani z OA mowily, że my raczej się na to nie zalapiemy ale w sumie to trudno powiedzieć... :(


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 25 lutego 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    My jesteśmy najmłodsi w grupie. Średnia wieku to ok 35-40 lat. Jedni już po 40stce.

    A u nas my jesteśmy prawie najstarsi. Ale ogólnie wszyscy w podobnym wieku, od 29 do 40 lat.

    Justine lubi tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 lutego 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    No to pewnie na maluszka nie maja juz szans. A wiekszosc ludzi jest po in vitro czy raczej od razu adopcja?

    Na 5 par 4 miały ivf więc można powiedzieć, że każdy z bogatym doświadczeniem niezależnie od wieku ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 lutego 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    To napiszę Wam coś jeszcze ciekawszego... dąży się do tego aby wszystkie adopcję w Polsce były otwarte tzn. że rodzice biologiczni bedą mieli prawo widywać się ze swoim dzieckiem, odwiedzać je itd. Czyli w zasadzie będą to rodziny zastępcze a nie adopcyjne. Tak jest za granicą, tam w zasadzie nie ma adopcji tak jak u nas. A wszystko dlatego, że biologiczni rodzice są najważniejsi i dziecku będzie z nimi najlepiej. Nie ważne, że piją, zaniedbują itp. ważne ze są biologiczni. Jedna wielka Masakra! Z tego samego powodu też nie odbiera się teraz dzieci biolig. rodzicom. Pani z OA mowily, że my raczej się na to nie zalapiemy ale w sumie to trudno powiedzieć... :(

    To już w ogóle nikt nie będzie dbał o dobro dzieci tylko będą liczyć czy kasa się zgadza.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 25 lutego 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest masakra, nawet nie chce myslec o tych biednych dzieciach. Kto w ogole moze wpasc na taki szatanski pomysl? To juz bedzie handel dziecmi. Patologia sie rozmnozy na potege, a potem beda "odwiedzac" te NIBY rodzine adopcyjna i wyludzac pieniadze. A dziecko samo nie bedzie wiedzialo czyje jest.

    Amygdala w jakim kraju tak jest?

    7pqmag4.png
  • strawberry Autorytet
    Postów: 516 1093

    Wysłany: 25 lutego 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 20:56

    „Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
    ale później radość dla niego zakwitnie.” Syr 1,23
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 25 lutego 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    To jest masakra, nawet nie chce myslec o tych biednych dzieciach. Kto w ogole moze wpasc na taki szatanski pomysl? To juz bedzie handel dziecmi. Patologia sie rozmnozy na potege, a potem beda "odwiedzac" te NIBY rodzine adopcyjna i wyludzac pieniadze. A dziecko samo nie bedzie wiedzialo czyje jest.

    Amygdala w jakim kraju tak jest?

    W wielu krajach europejskich nie ma takich normalnych adopcji jak u nas. Dlatego tak chętnie u nas adoptowala. Nie wiem dokładnie ale w skandynawskich krajach np. Holandia, Dania chyba...


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 25 lutego 2017, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    W wielu krajach europejskich nie ma takich normalnych adopcji jak u nas. Dlatego tak chętnie u nas adoptowala. Nie wiem dokładnie ale w skandynawskich krajach np. Holandia, Dania chyba...
    W krajach skandynawskich akurat bardzo chronia dzieci,nawet do przesady,nie mozesz dac dziecku klapsa ani nic z tych rzeczy,sa specjalne infolinie jesli dziecko czuje sie pokrzywdzone. A jesli rodzina jest dysfunkcyjna to np Norwegii nikt sie nie cacka, dziecko idzie do adopcji blyskawicznie i to na drugi koniec kraju.

    7pqmag4.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 26 lutego 2017, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    W krajach skandynawskich akurat bardzo chronia dzieci,nawet do przesady,nie mozesz dac dziecku klapsa ani nic z tych rzeczy,sa specjalne infolinie jesli dziecko czuje sie pokrzywdzone. A jesli rodzina jest dysfunkcyjna to np Norwegii nikt sie nie cacka, dziecko idzie do adopcji blyskawicznie i to na drugi koniec kraju.

    Tak zabierają dzieci, ale chodzi o to, że Ci biologiczni rodzice mogą odwiedzać swoje dziecko, że nie ma utajnionych adopcji tak jak u nas. I podobno są takie plany, żeby u nas to wprowadzić. Tak mówiły panie z OA.


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 26 lutego 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat w Norwegii dziecko jest specjalnie dane do adopcji na drugi koniec kraju zeby go Ci biologiczni czasem nie nachodzili.
    Ale pewnie gdzies tak jest skoro tak mowisz. Dla mnie to oburzajace i swiadczy o glupocie i zacofaniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2017, 09:26

    7pqmag4.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 26 lutego 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dzis mialam wyklady na 10 i potem pisalam test - 20 pytan. Wrocilam do domu po 13 ale wiem ze zdalam bo mielismy pytania przed soba i odpowiadalismy na nie, kto mial zle dawane bylo - a jak dobrze to + :P dzis mam nocke jeszcze a tak nie chce mi sie na nia isc..

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 26 lutego 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Dziewczyny ja dzis mialam wyklady na 10 i potem pisalam test - 20 pytan. Wrocilam do domu po 13 ale wiem ze zdalam bo mielismy pytania przed soba i odpowiadalismy na nie, kto mial zle dawane bylo - a jak dobrze to + :P dzis mam nocke jeszcze a tak nie chce mi sie na nia isc..

    No to pracowicie, gratuluję zaliczenia, ja się lenię caly czas bo po histero mam plamienia i brzuch mnie boli - dziwne tylko, ze zaczęło sie dopiero 2 dni po zabiegu...

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 26 lutego 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    No to pracowicie, gratuluję zaliczenia, ja się lenię caly czas bo po histero mam plamienia i brzuch mnie boli - dziwne tylko, ze zaczęło sie dopiero 2 dni po zabiegu...

    przede mna jeszcze 6 takich zaliczen, co modul o innej tematyce i zaliczenie i egzamin na sam koniec..

    Ja po histero tez mialam plamienia 2-3 dni i czulam brzuch. wiesz w koncu naruszyli tobie tam, moze cos naciagneli itp.. bedzie dobrze..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2017, 15:36

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 76 77 78 79 80 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ