X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 31 marca 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo!

    muszę przyznać ze Pani dr jest super..bardzo miła..wizyta trwała godzinę..wypytała o wszystko..opowiadała co i jak, analizowała wszystko..podpisaliśmy papiery o az..czekamy na telefon teraz..
    Generalnie powiedziała ze nie ma sensu mnie stymulować bo moje zarodki są słabe, mam mało komórek, które sa kiepskiej jakości..wiec faktycznie ona brałaby adopcje zarodka albo komórki pod uwagę..zwróciła uwagę na moje skąpe okresy i na cienkie(za cienkie) endometrium które będziemy sprawdzać za miesiąc, jeśli będzie niepokojące to zrobimy biopsje endometrium..z suplementów dołożyła mi wit e i c..resztę badan będziemy robić przed transferem jak juz znajdą nam dzieciaczki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2017, 08:47

    gosia81 lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 31 marca 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    Hejo!

    muszę przyznać ze Pani dr jest super..bardzo miła..wizyta trwała godzinę..wypytała o wszystko..opowiadała co i jak, analizowała wszystko..podpisaliśmy papiery o az..czekamy na telefon teraz..
    Generalnie powiedziała ze nie ma sensu mnie stymulować bo moje zarodki są słabe, mam mało komórek, które sa kiepskiej jakości..wiec faktycznie ona brałaby adopcje zarodka albo komórki pod uwagę..zwróciła uwagę na moje skąpe okresy i na cienkie(za cienkie) endometrium które będziemy sprawdzać za miesiąc, jeśli będzie niepokojące to zrobimy biopsje endometrium..z suplementów dołożyła mi wit e i c..resztę badan będziemy robić przed transferem jak juz znajdą nam dzieciaczki :)

    no mowilam ze pani doktor super i o wszystko wypyta :) ooo biopsja :D moze nie bedzie potrzebna :)

    zizia_a lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 31 marca 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Justine i jak u Was ? Miałaś juz wizytę serduszkowa ?

    Jeszcze nie Kochanie, za tydzień ;)

    U nas jeszcze jedno szkolenie i będziemy czekać na kwalifikacje <3

    gosia81 lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 31 marca 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Dziewczyny to się podziało u Was sporo :) super - byle do przodu - Zizia to kciuki za szybkie odnalezienie dzieciaczkow, Justine to caly 3mam kciuki za serduszka :) Yoselyn dla Ciebie teraz moc spokoju i wytrwałości :) :) :)

    Dziewczyny dalam Wasze namiary (tzn Nickname) Joafer w związku z AZ bo tez chce podejść.

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 31 marca 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amygdala a Tobie jak czas mija na odliczaniu ? Zamierzacie już coś urządzać czy czekanie na info i dziecku i potem wszystko na hura ? Powiedz mi jeszcze jaka była teraz Wasza ostateczna decyzja co do dziecka / dzieci ? :)

    Justine a jak urodzisz swoje dzieciaczki to do adopcji i tak będziesz chciała podejść czy zrezygnyjesz ?

    W ogóle Dziewczyny to mam niedosyt informacji jeśli chodzi o Wasze szkolenia - proszę mi tu napisać jak wszystko przebiegało :) czy grupa była zgrana? Z kimś nawiazalyscie bliższy kontakt? Itd

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 31 marca 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki Hope..a co tam u Ciebie?? kiedy będziesz miała crio? bo chyba Ci się przeciągnęło to w czasie?

    Chciałabym żeby się coś działo..takie bezczynne czekanie jest okropne...i wydłuża wszystko.

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 31 marca 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Zizia - na dniach się wszystko okaże - więc proszę o kciuki :)

    zizia_a lubi tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 31 marca 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzymam bardzo mocno!!!!



    a dziewczyny od dr P...powiedzcie mi jak to jest z następną wizytą?tez sie czeka tak długo?
    Pani dr kazała mi przyjechać miedzy 13-15 dc wiec nie wiem czy juz sie mam umawiac czy wystarczy powiedzmy 2 tygodnie wcześniej zadzwonić?

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 31 marca 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:

    Justine a jak urodzisz swoje dzieciaczki to do adopcji i tak będziesz chciała podejść czy zrezygnyjesz ?

    Ja cały czas chce adoptować, ale nie wiem czy nam pozwolą jak się dowiedzą, że jestem w ciąży. Jeszcze nic nie mówiłam, bo sama nie wiem czy będzie wszystko ok i dopiero mamy zamiar komukolwiek powiedzieć po skończonym 1 trymestrze.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 31 marca 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    obiło mi się o uszy że jak jesteś w ciąży to zawieszają całą procedurę..

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 31 marca 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jasne - tez jeszcze bym nie mówiła, ale jak po szkoleniu będziecie mieć już kwalifikację, to może za 2 lata będziecie mogli adoptować. Na forum in vitro jedna z dziewczyn kiedyś pisała, ze im ostatni teansfer się udał (bliźniaki), a mieli już kwalifikacje i pani z OA powiedziała, ze zaprasza ich jak sie zdecydują, bo kwalifikacje mają - więc może w innych OA inaczej na to patrzą. Ja chcialabym adoptować nawet gdybym miała biologiczne dziecko - po prostu czuję, ze taki los jest mi pisany...

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 31 marca 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Hope, że pytasz :) No my juz oficjalnie czekamy. Na razie krótko, wiec nie ma spinki ale nie wiem jak będzie po tem. Wiadomo chciałabym już ale raczej w tym roku się nie uda, ale może na przyszłą Wielkanoc??? Na razie nic nie kupujemy bo nie ma sensu, niwiadomo jakie dziecko nam znajdą. Z tego co czytalam to pary w ciągu 1-2 dni są w stanie wszystko przygotować, całą wyprawkę :) Więc o to się nie martwię. Tylko pokój odgracimy, żeby czekał na Maluszka lub Maluszków. Czekamy na dziecko do max. 3 lat lub rodzeństwo 2 szt. :) gdzie starsze dziecko będzie miało max. 4 lata, oczywiście względnie zdrowe. Na razie jestem spokojna i jakoś tak pozytywnie nastawiona, jedyne o czym marzę to zeby zdrowe były!!!

    A o szkoleniach pisałam często, było całkiem sympatycznie i nie ma się czego bać. Mam kontakt z niektórymi osobami ze szkolenia. W wakacje będzie zlot rodzin adopcyjnych i kandydatów wiec jeszcze raz będziemy mieli okazję się spotkać.

    Kciuki za Was Hope i za Wasze starania. Informuj na bieżąco :)

    gosia81 lubi tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 31 marca 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Ja cały czas chce adoptować, ale nie wiem czy nam pozwolą jak się dowiedzą, że jestem w ciąży. Jeszcze nic nie mówiłam, bo sama nie wiem czy będzie wszystko ok i dopiero mamy zamiar komukolwiek powiedzieć po skończonym 1 trymestrze.

    mi powiedzialy panie ze jak bede w ciazy to nie moge podchodzic do adopcji, nie moge chodzic na szkolenia z parami ktore sie staraja a ja z brzuszkiem. Ale u ciebie to juz bedzie po wiec moze byc tak ze urodzisz swoje wlasne a potem zadzwonia ze maja dla was maluszka :) no bo trzeba zglosic tak?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 31 marca 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Kurcze Dziewczyny to się podziało u Was sporo :) super - byle do przodu - Zizia to kciuki za szybkie odnalezienie dzieciaczkow, Justine to caly 3mam kciuki za serduszka :) Yoselyn dla Ciebie teraz moc spokoju i wytrwałości :) :) :)

    Dziewczyny dalam Wasze namiary (tzn Nickname) Joafer w związku z AZ bo tez chce podejść.

    No ja dalej chodze na kurs, juz 2 miesiace, wiec polowkowe za mna :D no jeszcze troche i bedzie koniec :) jeszcze mam zjazdy i staz w placowkach ale fajna mam grupe, wiec o tyle dobrze :)

    Jakos musze dac rade, chociaz ostatnio humor i nastroj nie najlepszy... mam dolka... :(

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 31 marca 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Dzięki Hope, że pytasz :) No my juz oficjalnie czekamy. Na razie krótko, wiec nie ma spinki ale nie wiem jak będzie po tem. Wiadomo chciałabym już ale raczej w tym roku się nie uda, ale może na przyszłą Wielkanoc??? Na razie nic nie kupujemy bo nie ma sensu, niwiadomo jakie dziecko nam znajdą. Z tego co czytalam to pary w ciągu 1-2 dni są w stanie wszystko przygotować, całą wyprawkę :) Więc o to się nie martwię. Tylko pokój odgracimy, żeby czekał na Maluszka lub Maluszków. Czekamy na dziecko do max. 3 lat lub rodzeństwo 2 szt. :) gdzie starsze dziecko będzie miało max. 4 lata, oczywiście względnie zdrowe. Na razie jestem spokojna i jakoś tak pozytywnie nastawiona, jedyne o czym marzę to zeby zdrowe były!!!

    A o szkoleniach pisałam często, było całkiem sympatycznie i nie ma się czego bać. Mam kontakt z niektórymi osobami ze szkolenia. W wakacje będzie zlot rodzin adopcyjnych i kandydatów wiec jeszcze raz będziemy mieli okazję się spotkać.

    Kciuki za Was Hope i za Wasze starania. Informuj na bieżąco :)

    Amygdala ja jakoś czuję, ze jeszcze w tym roku będziesz Mamą - serio :)
    Czytałam Twoje wszystkie wpisy dot. Szkolenia, ale mało tego było i jakoś tak pobieżnie - jeszcze przed Twoim szkoleniem dużo więcej rozmawiałyśmy o dzieciach, ich problemach, przygotowaniach niz teraz. Nie wiem np czy na szkoleniu trzeba opowiadać np o swoim dzieciństwie przy grupie czy tylko temat dzieci jest poruszany

    amygdala lubi tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 31 marca 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope no w kółko nie można o tym samym pisać i straszyć :) Myślę, że najważniejsze tematy zostały omówione ale oczywiście zawsze można do nich powrócić gdybyś miała jakieś pytania :) A szkolenie nie dotyczy Was, Waszej przeszłości, starań o biologiczne dziecko tylko Waszej przyszłości czyli tego jakie może być Wasze adopcyjne dziecko, z jakimi problemami możecie mieć do czynienia. Głównie są to mini wykłady ze strony pań prowadzących, czasami jakieś ćwiczenia w mniejszych grupach, oglądanie dokumentacji przykładowych dzieci, spotkania z zaproszonymi gośmi u nas to była rodzina adopcyjna, pogotowie opiekuńcze i fizjoterapeuta.
    Teraz pozostało czekać. Ja zastanawiam się jak przyspieszyć to szukanie, ale na razie nie mam pomysłu :)


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 31 marca 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Hope no w kółko nie można o tym samym pisać i straszyć :) Myślę, że najważniejsze tematy zostały omówione ale oczywiście zawsze można do nich powrócić gdybyś miała jakieś pytania :) A szkolenie nie dotyczy Was, Waszej przeszłości, starań o biologiczne dziecko tylko Waszej przyszłości czyli tego jakie może być Wasze adopcyjne dziecko, z jakimi problemami możecie mieć do czynienia. Głównie są to mini wykłady ze strony pań prowadzących, czasami jakieś ćwiczenia w mniejszych grupach, oglądanie dokumentacji przykładowych dzieci, spotkania z zaproszonymi gośmi u nas to była rodzina adopcyjna, pogotowie opiekuńcze i fizjoterapeuta.
    Teraz pozostało czekać. Ja zastanawiam się jak przyspieszyć to szukanie, ale na razie nie mam pomysłu :)

    A widzisz - o zaproszonych gościach na pewno nie pisałaś :) a powiedz mi czekasz na tel. Czy możesz dzwonić i dopytywac ? Kurcze - to jak czas ciąży teraz dla Ciebie :)

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas niekończącej się ciąży... :) Mamy dzwonić średnio co 2 m-ce, żeby wiedzieli że nadal zainteresowani jesteśmy. Wiele par rezygnuje albo się rozchodzi i nie informuje o tym OA, to dlatego.

    Ale jak tak sobie pomyślę, że jutro czy za miesiąc mogliby zadzwonić to trochę przerażona jestem haha


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 31 marca 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pedze do was...

    moja dzisiejsza beta w 8dpt wynosi 60,2

    normalnie nie wierze... az sie cala trzese!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2017, 21:48

    zizia_a, gosia81 lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 31 marca 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Dziewczyny pedze do was...

    moja dzisiejsza beta w 8dpt wynosi 60,2

    normalnie nie wierze... az sie cala trzese!!

    Kochana :) nawet nie wiesz jak się cieszę :) napisałam Ci juz na forum in vitro :)

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ