X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Paździrnikowe Szczęścia :)
Odpowiedz

Paździrnikowe Szczęścia :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma ja nie mam PCOS, ale też jestem na lekach i na monitoringu od pierwszych cykli, jak widać jeszcze się nie udało więc to nie takie proste. Jestem z siebie i Męża zadowolona, że zaczęliśmy to wszystko od razu bo w innym wypadku, za radą innej ginekolog poszłabym dopiero po roku nieudanych starań i kolejny rok lub więcej bym straciła :/

    Dziewczyny, wyczytałam że nawet żelu do higieny intymnej podczas starań nie powinno się używać.. są jakieś specjalne? Ponoć takie żele/emulsje mają odczyn kwaśny, a żeby nie zabijać plemników powinien być zasadowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2014, 21:39

    Sigma lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p.s. Dziewczynki, nie schizujcie z tymi orgazmami czy nogami :)
    To tylko kwestia zwiększenia prawdopodobieństwa, tak samo jak np. jedzenie ostryg i kilku innych produktów polepsza plemniki :) Nie można powiedzieć, że jak się nie udaje, to dlatego, że kobieta miała pierwsza orgazm, tak samo jak nie można powiedzieć, że nie udaje się, bo facet nie lubi jeść ostryg ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2014, 21:41

    pirelka, Katarzyna87 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pirelka - Na pewno sam monitoring trochę zwiększa szanse, bo wiadomo dokładnie kiedy jest okres tuż przed owulacją i kiedy on się kończy i owulacja już nastąpiła :) natomiast dla mnie najważniejszy w monitoringu jest sam fakt, że można stwierdzić poprawną owulację i brak torbieli, które lubią się pojawiać po Clo.

  • la Autorytet
    Postów: 2969 2381

    Wysłany: 27 września 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma z samymi nogami do góry mogą lekko zaciskać się mięśnie pochwy przez co mogą utrudniać zajście, a przy tyłozgięciu (nie zawsze lekarz nam powie, że to mamy), można w ten sposób zasłonić dosłownie szyjkę. Jeżeli już chce się coś robić lepiej włożyć poduszkę pod tyłek, bo to zmienia położenie całej miednicy. Do tego najlepsza pozycja na zajście to na pieska lub wszystkie tego typu. Info od mojego lekarza, więc ja tam mu wierzę.

    Katarzyna87, samira lubią tę wiadomość

    2012-2015 pierwsze starania, czynnik męski, 2IUI, ciąża biochemiczna
    -
    maj 2021 kwalifikacja do ICSI+FAMSI
    10.06 długi protokół
    19.07 punkcja, 30 jaj, 21 dojrzałych, zapłodnionych 6
    24.07 I transfer (ET) blastka 4.1.1😔
    24.08.21 II transfer (FET) blastka 4.1.1; biochemiczna😔
    30.09.21 III transfer (FET) blastka 4.1.1 ciąża pozamaciczna😔

    01.04.2022 IV transfer (FET na cyklu naturalnym) blastki 4.2.2. i 3.2.3; biochemiczna

    Koniec naszych starań.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma ja nie mam pełnego monitoringu, chodzę tylko w dniach 10-14 cyklu i patrzę na pęcherzyki. Ponoć pękają bo nie ma po nich śladu następnym razem, zresztą też nic nie boli ani nic.. więc chyba jest ok. Zobaczymy co będzie dalej ;)

    Sigma lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okej Ia, niech każda robi co uważa, ja wiem jaką mam macicę - w przodozgięciu, przodopochyleniu, czyli w prawidłowym położeniu. Wiem też, że nie zaciskam mięśni pochwy, kiedy leżę z nogami opartymi o ścianę, całkowicie rozluźniona. Nie wiem natomiast jaki lekarz może nie powiedzieć pacjentce, że ma tyłozgięcie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pirelka - to najważniejsze, że rosną, a potem pękają :)

    pirelka lubi tę wiadomość

  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 27 września 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Sigma, zdarzają się tak niekompetentni lekarze, że szkoda gadać.

    Gdyby nie było internetu 3/4 z nas nie wiedziałoby o Beta HCG, nie mówiąc o innych hormonach. Ginekolodzy nie zawsze dają skierowania na badania. Ich zdaniem jest ok. Niestety sa też tacy - to się tyczy prywatnych - którzy chcą ciągnąć kasę z nieswiadomych pacjentek.

    Ja się sama spytałam czy mam tyłozgięcie, bo żaden lekarz w mojej 'karierze' mnie o tym wczesniej nie informował, a wierz mi miałam ich sporo. Powiedział mi, że widzi ku temu podstawy, ale to tyle, nie potwierdził, nie zaprzeczył.

    Po <3 w którym domyslam się, że się udało nie lezalam z nogami w górze, trochę się powierciłam a potem przytuliłam do męża - to najlepsza pozycja po seksie ;)

    mana lubi tę wiadomość

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • november123 Autorytet
    Postów: 303 158

    Wysłany: 27 września 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :) mojej koleżance ginekolog powiedział że "od tyłu" daje większe szanse na ciąże :) i u mnie to się sprawdziło ostatnio bo oboje tak lubimy i często ją stosujemy ;)

    ja dziś się okropnie czuję cały dzień mnie bolą plecy a teraz jeszcze mam temp :(
    a jutro do pracy rano trzeba wstać :( mam nadzieję że mnie tylko nie rozłoży
    uciekam w piórka :) miłych snów dla wszystkich :)

    Tobi [*] Odszedłeś zanim się urodziłeś :( 24tc - 20.05.2014
    Kruszynki 12.2014 :( 05.2015
    Zuzia <3 22.03.2016 3260g i 57cm :)
    l22npx9is3xkpd8a.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jaaak to "widzi ku temu podstawy" :O Przecież na USG widać dokładnie pozycję macicy, jak lekarz tego nie widzi, to z dala od niego! Dziewczyny, ja wiem, że lekarze są różni, ale to od nas zależy jaki poziom świadczonych usług wybieramy. Jak się trafi na rzeźnika, to trzeba poszukać innego, lepszego lekarza, a nie godzić się na to, co się ma...

    Nieukowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nasza sprawa kto kiedy chodzi i po co do lekarza. Jak ktoś ma nożliwość to czemu ma nie zrobić sobie badań i monitoringu i być pewnym że jest ok. A jak ktos nie.chce to tez dobrze ;)

    Sigma, samira, pirelka, mana, Daisy lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo widzę, że zawzięcie dyskutujecie zamiast serduszkować :D:D

    ja dzisiaj nie dość, że zmęczona po pracy, to jeszcze mąż dalekooo...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zawsze piszą na opisie z usg o tyłozgięciu. Nawet ostatnio gadałam z lekarzem że przed ciążą i po mam zawsze napisane tyłozgięcie a w ciąży miałam niby przodozgięcie napisane.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toxey wrote:
    ooo widzę, że zawzięcie dyskutujecie zamiast serduszkować :D:D

    ja dzisiaj nie dość, że zmęczona po pracy, to jeszcze mąż dalekooo...

    Ja miałam <3 ale maz mbie podkurzyl. On przed kompem ja przed tv. Nie to nie łaski bzzz ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja nie wiem czy mam przodo czy tyło. nigdy nikt mi nic nie powiedział, więc chyba jest ok :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma wrote:
    Okej Ia, niech każda robi co uważa, ja wiem jaką mam macicę - w przodozgięciu, przodopochyleniu, czyli w prawidłowym położeniu. Wiem też, że nie zaciskam mięśni pochwy, kiedy leżę z nogami opartymi o ścianę, całkowicie rozluźniona. Nie wiem natomiast jaki lekarz może nie powiedzieć pacjentce, że ma tyłozgięcie...
    Oj może..mnie ginekolog wyśmiała jak o to zapytałam bo miałam dolegliwości temu towarzyszące. Dopiero przypadkiem u aktualnego ginekologa z usg dowiedziałam się, że jednak mam tyłozgięcie ;)

    Mnie lekko pobolewają jajniki i podbrzusze.. coś tam się dzieje..i taka czuję się napuchnięta w brzuchu :/ nie mogę doczekać się usg poniedziałkowego.

    Ja dzisiaj <3 odpuszczam :D zmęczeni jesteśmy, a też nie trzeba popadać w paranoję codziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2014, 22:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam

    dawno tu nie byłam ale niestety @ wywołuje lutka bo nie ma jej od czerwca,byłam u starej ginki i teraz kazała już wywołać,przepisała tez CLO i jak będę się starać w nowym cyklu to chyba będę brała po dwie tab.,niestety pregnylu mi nie da bo uważa ze go dają tylko w klinikach niepłod. co stwierdza fakt ze ona jest zacofana i głupia ,czas zbierać kaskę na mojego nowego dobrego gina ordynatora .teraz jak pójdę do niego priv to zmolestuję o drożność (na NFZ) o której mi wcześniej mówił,ale zaczym pójdę do niego to muszę AMH zrobić bo prosił.

    kuka wodna ,nawet się na własną listę nie wpiszę,chyba dopiero na grudniowy watek :(


    a i tak jak już pisałam wcześniej chyba zastartujemy do rządowego InVitro ,mam czas do kwietnia ze względu na wiek

    Daisy lubi tę wiadomość

  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 27 września 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma wrote:
    No jaaak to "widzi ku temu podstawy" :O Przecież na USG widać dokładnie pozycję macicy, jak lekarz tego nie widzi, to z dala od niego! Dziewczyny, ja wiem, że lekarze są różni, ale to od nas zależy jaki poziom świadczonych usług wybieramy. Jak się trafi na rzeźnika, to trzeba poszukać innego, lepszego lekarza, a nie godzić się na to, co się ma...

    Oczywiście, po czasie zmieniłam lekarza, ale nie zawszze jest to takie proste. Nie chodzi mi o papierologię, tylko o to, że kobieta może być nieświadoma tego, że lekarz sam jest niedoinformowany. Teraz sprawdzamy opinię w necie, jest większa świadomość, ale ile jest kobiet które na ovu nie trafiły i nie trafią.

    Późna pora, wiec laski do łóżek - <3 ile wlezie bo ma Was być w październiku ponad 100!!! SAMIRA CIEBIE TEŻ SIĘ TO TYCZY ;)

    We wrzesniowkach mamy aciulkę, która jest w 5 tyg (chyba), a lekarz jej powiedział, że to cykl bezowulacyjny!

    Ja miałam już @ wpisaną, więc proszę bez usprawiedliwień Kochana ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2014, 22:25

    Czarnula87 lubi tę wiadomość

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:50

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobranoc dziewczyny ;)

‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ