X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

PCO

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2013, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka ja tez jestem skolowana i nie wiem ile tego brac, nie chce przesadzic bo i tak biore metformine, wiec jak narazie jedna 650 mg dziennie, z drugiej strony to supplement vitaminowy, z tego co przeczytalam nie ma ma ryzyka 'przedawkowania'. Choc patrzac na ten artykul - tam badanie robili na grupie kobiet z dawka 200mg dziennie ( o ile dobrze zrozumialam ??? )
    http://www.europeanreview.org/wp/wp-content/uploads/94.pdf
    Sklad kochana powinien byc w tym linku ktory Ci wyslalam, tam jest dokladnie napisane.
    Gosiu tak jak piszesz izoflowany wplywaja na estrogeny, dlatego przy PCO dawkuje sie tak samo jak clo, tylko przez 5 dni na poczatku cyklu, a nie codziennie jak w przypadku suplementu przy menopauzie.
    Czuje sie normalnie, nie widze zadnych zmian choc nie mam napadow 'na slodkie' ale moze byc to tylko przypadek.
    Sebza ja bylam sceptyczna do wszelkich suplementow i ' nie lekarstw' ale Weronika i Muszka tak mnie nakrecily swym optymizmem i jestem gotowa sprobowac :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2013, 15:59

    muszka27, weronika86 lubią tę wiadomość

  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 4 lipca 2013, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wierzę w Inozytol. Myślę, że coś w tym jest (przyczyna PCO trudności z przekształcaniem mio- inozytolu w d- chiro czy jak tam napisali ;P ).

    Kami, był skład ale po angielsku i nie wszystko zrozumiałam (dzisiaj spojrzę tam jeszcze raz z tłumaczem google)

    Ja biorę już 2 dni Inozytol 500 mg i czuję się bardzo dobrze :) a nawet jestem bardziej wesoła :) a często zdarzały mi się stany melancholii i smutku. Poza tym wit. B8 działa korzystnie na układ nerwowy :), a więc mąż będzie miał troszkę łatwiej ze mną :D

    Kami, Kami lubią tę wiadomość

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2013, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wroce do domu to spojrze na sklad, w pracy mam link zablokowany to tej strony sklepu wiec nie moge spojrzec :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2013, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sklad :Inositol, Bulking Agent - substancje wypleniajace(Microcrystalline Cellulose), substancje' usztywniajace' Agent (Povidone), substancje przeciw-zbrylajace : (Stearic Acid, Silicon Dioxide, Magnesium Stearate),
    Sodium Carboxymethylcellulose - emulgator, srodek zageszczjacy, Glycerine - glyceryna, Sodium Citarate- emulsja
    Czyli jedyna aktywna substancja to Inostiol a reszta to utwierdzacze substancje potrzebne do zrobienia' tabletek'

  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 5 lipca 2013, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Magnesium Stearate? To magnez? Super Kami :) Dziękuję :) W takim razie nie wiele się różni od Inozytolu polskiego, tylko dawka o 150 mg większa. Wybiorę na razie ten co mam :)

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 lipca 2013, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to magnez muszka...Dziewczyny mam kuzwa problem...popatrzecie na moj wykres...nigdy tak nie mialam i przejrzalam setki wykresow i nic podobnego nie znalazlam...dlaczego moja tempka od startu miesiaczki leci do gory zamiast na dol? powinna isc na dol cholerka albo trzymac sie na stalym poziomie...dzisiaj mialam przy zmierzenieu 36.7 a pol godziny pozniej dalej lezac w lozku-37...dla mnie temperatura 36.7 to tylko poowulacyjna... Kazda powyzej 36.5 jest poowulacyjna dla mnie...nie wiem o co biega...

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2013, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika ja tam mialam przy ostatnim wykresie, caly czas rosla, 37 w 3 dnu cyklu, nie wiem czemu, lekarz tez nie wiedzial. Nie bylam przeziebiona, chyba nie bylo zadnego stanu zapalnego. Jedna dziewczyna na forum mi doradzla ze moze byc to oznaka podwyzszonej prolaktyny, kiedys mialam prolaktyne w normie, teraz nie mialam okazji sprawdzic wiec nie wiem. A bierzesz juz soje? Clo podwyzsza temperature, soya moze tez.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2013, 13:07

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 lipca 2013, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie bore jeszcze soi..zaczynam dzisiaj na noc.Kami izrael ma ogromna skutecznosc i za 4000f masz miesiac wyzywienia i pobytu w profesjonalnej klinice plus invitro...wiekszosc izraelskim stron jest anglojezyczna...jak na razie sa pionierami w invitro i w innych dziedzinach nauki... w anglii masz 23% skutecznosci..w Izraelu 87%, w anglii robia ok 300 invitro w roku a w Izraelu ponad 3 tysiace!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 lipca 2013, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i dogadasz sie po angielsku bez zadnego problemu...

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 lipca 2013, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja bardzo duzo medycznych turystow...w anglii patrzylam na ceny ok 8000f takze wole jednak izrael...klinika odbiera cie z lotniska, zallatwia domumenty i przez 30 jestes w klinice monitorowana a nie tak jak tutaj

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 lipca 2013, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kami a jak dlugo ty sie juz starasz?

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 lipca 2013, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kami! wlasnie weszlam na stronke hollanda i maja przecenione isoflawony z 25f na 16f...dobra znizka!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2013, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika bezcenne informacje znowu :) , jak kiedys bedziesz w Dublinie to stawiam piwo/kawe/herbate :) Sprawdze ten Izrael, nie mialam pojecia- i to jaki deal odbieraja cie z lotniska ect ! Nie zabezpieczamy sie od 1.5 roku a z pomoca medyczna to bedzie we wrzesniu rok. Gdyby nie fakt ze jestem po 30stce to bym sie nie spieszyla ale w moim przypadku to kazdy miesiac ma znaczenie ! O to ja te isoflowany chyba kupie po takiej cenie, jak nie dla mnie to komus innemu moze sie przydadza!

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 lipca 2013, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszka27 wrote:
    Dziewczyny, biorę Inozytol 500 mg na razie po 1 tabletce. W ulotce jest napisane 1-2 tabletki. Weronika86 w Twoim cytacie na temat inositolu było napisane, że był o brany 3x750 mg? To strasznie dużo! Zastanawiam się po ile mam go brać i czy nie zwiększyć dawki do 1000 mg, czyli 2 kapsułki dziennie. Wy dziewczyny zamówiłyście Izositol 650 mg, ale on jest też z magnezem tam? Napiszcie jaki macie skład tych tabletek, ile razy jest w ulotce żeby go brać i ile jest Inozytolu w Inozytolu :D Bardzo mi pomożecie, bo nie wiem już sama, czy nie brać od razu 2 tabletek na dzień. Buziaki i pozdrawiam wszystkie dziewczyny, odwiedzające wątek :) Może coś którejś pomoże :)
    to jest sam inositol bez magnezu...magnesieum jest tylko pomocnicza substancja tak jak zelatyna w kapsulkach...w ulotce napisane jest, zeby brac od 1 do max 3 kapuslek dziennie- wiec od 650mg do 1950mg ( praiwe 2000-mg). Tak jest napisane w ulotce.

    muszka27 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 lipca 2013, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kami wrote:
    Weronika bezcenne informacje znowu :) , jak kiedys bedziesz w Dublinie to stawiam piwo/kawe/herbate :) Sprawdze ten Izrael, nie mialam pojecia- i to jaki deal odbieraja cie z lotniska ect ! Nie zabezpieczamy sie od 1.5 roku a z pomoca medyczna to bedzie we wrzesniu rok. Gdyby nie fakt ze jestem po 30stce to bym sie nie spieszyla ale w moim przypadku to kazdy miesiac ma znaczenie ! O to ja te isoflowany chyba kupie po takiej cenie, jak nie dla mnie to komus innemu moze sie przydadza!
    jetsem za Kami! Wybieramy sie marcu do Irlandi po psiaka, wiec moze bedziemy blisko :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2013, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To koniecznie daj znac !! A po psiaka specjalnie do Ire ? Moja mama juz sie smieje ze te nasze psy ( w domu, w Polsce ) to jak jej wnuki z uwagi na brak tych prawdziwych :)

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 lipca 2013, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak bo mamy hodowle i potrzebujemy irish staffordshire red nose. A tam sa najladniejsze. Bylam w Hollandzie i nie uwierzysz...kupilam Inositol ( nie ma go wogole na ich stronie) jest 90 duzych kapsul ale Inositol 1000mg! wzielam dwie...

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 lipca 2013, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha i dzisiaj przed snem jeszcze zaczynam soje...mam nadzieje ze nie bede miala skutkow ubocznych...niektorzy maja takie jak przy clo.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2013, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1ooomg, niezle takich u nas nie widzialam :)

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 6 lipca 2013, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka chyba ten inositol bedzie na mnie dzialal :) wzielam wczoraj ok 17.00 2x 1000mg, czulam sie tragicznie caly dzien wiec jak po 45 min poczulam ulge to wiedzialam ze to od Inositolu...poczulam sie spokojniej w srodku i dostalam duzej dawki energii..czulam sie jak nastolatka...naprawde...chcialam ci podziekowac za znalezienie tego... nawet jesli nie pomogl mi zajsc w upragniona ciaze to jestem przesczesliwa, ze czuje sie swietnie! wczoraj rowniez wzielam Soje...juz po godzinie czulam jak jajniki zaczynaja pracowac...delikatne klucia a spalam jak zabita...strasznie mi sie przyjemnie po tym zrobilo...jak po zmarznieciu wypicie cieplego mleczka i zawinieta w kocyk...takie przyjemne uczucie i spalam jak zabita...dzisiaj moja tempka rekordowa niska, wiec mysle, ze cos zaczelo dzialac...

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ