X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

PCO

Oceń ten wątek:
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 24 lipca 2013, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,chyba dolacze do was....
    cos czuje,ze mam to dziadostwo....albo pewne jego wlasciwosci....
    ale jeszcze nic o tym nie wiem....
    postaram sie was nadrobic w wolnej chwili na razie wklejam swoj ostatni post z pamietnika,bo tam dzis zapisalam wszystkie swoje objawy...
    na tak fakty
    -nadwaga...
    -podwyzszona prolaktyna
    -podwyzszony testosteron
    -podwyzszone LH (testy owu nigdy nie pokazuja tylko jednej kreseczki,zawsze jest druga,cieniutka ale jest)
    -podwyzszone andregeny
    -ostatnio wyrwalam wlosa na brodzie....co prawda jeden,ale zawsze.....
    -nieregularne cykle.....
    ksiazkowo....

    na nie jest cos, co mi sie tu troche nie zgadza....
    -nadwage mialam zawsze,za to zadnego pco nikt nigdy u mnie nie widzial..
    -z hormonami to nie wiem co bylo wczesniej,bo nigdy nie badalam
    -nieregualne cykle sa od niedawna...dziwnym zbiegiem okolicznosci sa od pazdziernika 2012...jednym slowem moje Pco wyskoczylo jak z pod ziemi wraz z 1 mysla o dziecku....
    moza miec pco i miec regularne miesiaczki????
    zaznaczam tez,ze niegdy w zyciu nie mialam zadnej torbieli...

  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 24 lipca 2013, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na razie dotarlam do drugiej stron tego forum...niezle jestec obcykane...ja tez mieszkam za granica w hiszpanii...
    nie wiem czy tu maja takie wynalazki, o ktorych piszecie,na razie glowa mi spuchla od tych wszystkich info...

  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 24 lipca 2013, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze czytam o tym Inzotylu i strasznie sie nakrecilam!!!!!!!!
    niedlugo sprawdze czy maja to u nas w aptekach.
    to sie bierzec odziennie......przez 3 cykle,tak?

  • olinka84 Przyjaciółka
    Postów: 85 41

    Wysłany: 24 lipca 2013, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już kupiłam inozytol, ale jednak na opakowaniu napisano, że nie należy przyjmować w ciąży, więc chyba jednak zaczekam do 1dc. Co prawda możliwość ciąży to u mnie jakiś 1%, ale wyobraźnia działa :)

  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 25 lipca 2013, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam zamiar brac wiesiolek,magnez,kwas foliowy i Inzotol....zobaczymy co bedzie ;)
    w ogole zauwazylam,ze witaminy z grupy B sa bardzo wazne przy staraniach o ciaze.....zwlaszcza po tabletkach anty.....ja rok temu kupilam sobie komplex witami B1 B6 i B12 bo wyczytalam,ze po tabsach jest duzy niedobur tych witamin....a wyczytalam to, bo mialam stany depresyjne i jakos tak na to wpadlam....ze wlasnie te witaminy naturalnie poprawiaja nastroj....i jak odstawilam tabsy pol roku @ jak w zegarku....a teraz co....bez duphastonu ani rusz....

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 25 lipca 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia81 wrote:
    Cześć, ja co prawda chwilowo w odwrocie od starań (wyjazd męża się szykuje za 1,5 mies.), ale obiecałam sobie, że wypróbuję inozytol, bo mam taki stresowy okres w życiu, że dawka dobrego nastroju mi się przyda :) A jakby miał faktycznie działanie wspomagające płodność (w walce z PCOS) to bym się nie pogniewała :)
    Mam nadzieję, że Wasze kuracje skończą się dodaniem suwaczków ciążowych :)

    Gosiu musi dzialac kochana...ja 4 dni temu mialam pierwsza owulke samodzieln od 10 lat!!!wiesz co to dla mnie znaczy? ze mam sznse na dzidzie. hurrraaa!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 25 lipca 2013, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maxi wrote:
    Czesc dziewczyny,chyba dolacze do was....
    cos czuje,ze mam to dziadostwo....albo pewne jego wlasciwosci....
    ale jeszcze nic o tym nie wiem....
    postaram sie was nadrobic w wolnej chwili na razie wklejam swoj ostatni post z pamietnika,bo tam dzis zapisalam wszystkie swoje objawy...
    na tak fakty
    -nadwaga...
    -podwyzszona prolaktyna
    -podwyzszony testosteron
    -podwyzszone LH (testy owu nigdy nie pokazuja tylko jednej kreseczki,zawsze jest druga,cieniutka ale jest)
    -podwyzszone andregeny
    -ostatnio wyrwalam wlosa na brodzie....co prawda jeden,ale zawsze.....
    -nieregularne cykle.....
    ksiazkowo....

    na nie jest cos, co mi sie tu troche nie zgadza....
    -nadwage mialam zawsze,za to zadnego pco nikt nigdy u mnie nie widzial..
    -z hormonami to nie wiem co bylo wczesniej,bo nigdy nie badalam
    -nieregualne cykle sa od niedawna...dziwnym zbiegiem okolicznosci sa od pazdziernika 2012...jednym slowem moje Pco wyskoczylo jak z pod ziemi wraz z 1 mysla o dziecku....
    moza miec pco i miec regularne miesiaczki????
    zaznaczam tez,ze niegdy w zyciu nie mialam zadnej torbieli...

    Maxi u mnie tez nigdy nie wykryto wczesniej pcos, rowniez zwsze bylam puszysta i rowniez mam identyczne badania i objawy jk ty...az dziwnie sie to czyta, bo jakbym czytala wrecz o sobie...mi tez dopiero 6 miesiecy temu pokazl sie wlasnie wlos na brodzie...na razie wyrywam, ale jest on bardzo twardy i u mnie bardzo bily wiec rzuca sie w oczy...jk ws kota :( maskra...jeszcze a rana bede sie kurwa z mezem golic! hahaha sprobuj kochana inositol, ale dawka 2000mg nie mniej bo nie dziala...na opakowniu podja dawke 500-650mg, ale na pcos przy badaniach miedzynarodowych pomogly dopiero dawki z rzedu 2000-5000gr...na poczatku bralam na noc, bo balam sie czy moga byc jakies skutki uboczne itd ale nie czulam roznicy i zaczelam brac z rana po sniadaniu i od razu czulam roznice...juz pol godziny po wzieciu ruszaly sie jajniki i mialam duzo wiecej energii! bralam 2000mg ale po 10 dniach zwiekszylam do 4000mg dziennie i kilka dni po zwiekszeniu dawki wystpila u mnie owulka!!!! biore 2000-3000mg rano i dobieram wieczorem w sumie jak mi sie przypomnie...rowniez bralam izoflawony sojowe oraz chrom, ktory tez swietnie dziala na pcos! izoflawony dzialaja jak clo. Nawet bierze sie go w tym samym czasie...mysle, ze kazdy z suplementow przyczynil sie do mojej owulki...biore rowniez podwojna dawke kwasu foliowego bo trzeba przy suplementacji inozytolu...oraz wszystkie badania na pcos wykazaly, ze kobiety z pcos maja niedobory magnezu, vit d3 najwieksze niedobory, wiec tez to dodalam i czuje sie rewelacyjnie...waga spad jak szalona...nawet staniki musilm pokupowac i mjtusy dzisij nowe, bo cyce zmalaly i dupka haha

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 25 lipca 2013, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze weronika napawasz nadzieja!!!!
    ja juz magnez wcina razem z duphastonem i kwasem foliowy,do tego wcinam witaminy B ale dokupie koniecznie wiesilek
    a chrom i inzotyl bierzesz codziennie????bez wzgledu na dzien cyklu,tak??
    a zawsze mialas nieregularne cykle????
    kurcze z forum wiecej sie czlowiek dowie niz od lekarza....ci lekarze to gamonie same....kazdy co innego gada,kasa leci a rezultatow zadnych nie ma....

  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 25 lipca 2013, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie z nadwaga chyba zwiekszyc dawke,bo sie rozchodzi po kosciach.....ale zaczne od 500 mg....i stopniowo zwieksze do 2000mg

  • olinka84 Przyjaciółka
    Postów: 85 41

    Wysłany: 25 lipca 2013, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak zażyłam wszystko już dzisiaj: inozytol, magnez, kwas foliowy :) W końcu od dłuższego czasu zaczęłam myśleć pozytywnie. Ostatnio same doły łapałam przez to wszystko. A teraz jest plan i do działania. A jak jeszcze bym zaczęła chudnąć to już w ogóle rewelacja. I cieszę się, że jest nas więcej :)

    maxi, muszka27 lubią tę wiadomość

  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 25 lipca 2013, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olinka84 wrote:
    Jednak zażyłam wszystko już dzisiaj: inozytol, magnez, kwas foliowy :) W końcu od dłuższego czasu zaczęłam myśleć pozytywnie. Ostatnio same doły łapałam przez to wszystko. A teraz jest plan i do działania. A jak jeszcze bym zaczęła chudnąć to już w ogóle rewelacja. I cieszę się, że jest nas więcej :)
    ja tez mam taki plan:)
    a jakbym jeszcze schudla...to hohoho

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2013, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ja juz zgłupiałam, ile trzeba brac czasu inozytol? 3 miesiace??
    a i druga sprawa ja mam kwas foliowy 0,4 mg to ile mam barc tabsów na raz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2013, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa jeszcze planuje mace brac, brała ktoras z was?
    chcialam brac izoflawany sojowe ale mam jazdy z niedoczynnoscia tarczycy, a przy tym nie jest wskazany ten specyfik niestety:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2013, 01:27

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 27 lipca 2013, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jak tam dziewczynki po suplementach? Podzielcie się wrażeniami :)

    atdci09k89ytpjkc.png
  • olinka84 Przyjaciółka
    Postów: 85 41

    Wysłany: 28 lipca 2013, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja dopiero czwarty dzień dzisiaj brałam. Ostatnie dwa dni bardzo bolała mnie głowa, mam nadzieję, że nie ma to nic wspólnego z tabsami. Na drugi dzień skoczyła mi temperatura w górę, trzyma się do dzisiaj, aż się lampka zapaliła, że to dni płodne, a przecież dziś 28 dc. Dwa ostatnie trwały 32 dni, ale ten cykl kiepski, bo raczej owulacji nie było. Będzie cud jak w ogóle @ dostane.
    Dziewczyny? A jak u was???

  • olinka84 Przyjaciółka
    Postów: 85 41

    Wysłany: 29 lipca 2013, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, znalazłam dzisiaj takie izoflawony sojowe, tylko cena podejrzanie niska. To o to chodzi??? Innie, które wyszukałam kosztują 91 zł za 30 sztuk...
    http://www.firmarelax.pl/menostop-izoflawony-sojowe-60-kaps-p-2180.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2013-07&utm_content=2180#nclid=da4048bcbbe199d01eee0dc640bf0ad9

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2013, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://vitamarket.pl/p4227-Soja-kompleks-Izoflawonow-sojowych-30-kapsulek.html

  • olinka84 Przyjaciółka
    Postów: 85 41

    Wysłany: 29 lipca 2013, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to w takim razie ufam i kupuję :D

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 lipca 2013, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olinka84 wrote:
    Ja już kupiłam inozytol, ale jednak na opakowaniu napisano, że nie należy przyjmować w ciąży, więc chyba jednak zaczekam do 1dc. Co prawda możliwość ciąży to u mnie jakiś 1%, ale wyobraźnia działa :)
    Olinka przy pco lekarze tez zalecaja nadal przyjmowac inozytol. Widac sa rozne opinie. Ja raczej nie zrezygnowalabym w ciazy, bo zbyt dobrze sie czuje a watpie czy dobry humor i wiecej energii moze zaszkodzic maluszkowi w moim przypadku. :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 lipca 2013, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka2076 wrote:
    aaa jeszcze planuje mace brac, brała ktoras z was?
    chcialam brac izoflawany sojowe ale mam jazdy z niedoczynnoscia tarczycy, a przy tym nie jest wskazany ten specyfik niestety:(

    Masz racje przy niedoczynnosci jest niewskazane. Mace bralam, napisalam w twoim temacie.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ