X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

PCO

Oceń ten wątek:
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 lipca 2013, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maxi wrote:
    kurcze weronika napawasz nadzieja!!!!
    ja juz magnez wcina razem z duphastonem i kwasem foliowy,do tego wcinam witaminy B ale dokupie koniecznie wiesilek
    a chrom i inzotyl bierzesz codziennie????bez wzgledu na dzien cyklu,tak??
    a zawsze mialas nieregularne cykle????
    kurcze z forum wiecej sie czlowiek dowie niz od lekarza....ci lekarze to gamonie same....kazdy co innego gada,kasa leci a rezultatow zadnych nie ma....
    Maxi biore codziennie, nie ma znaczenie ktory dzien cyklu.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 lipca 2013, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olinka84 wrote:
    Hej, znalazłam dzisiaj takie izoflawony sojowe, tylko cena podejrzanie niska. To o to chodzi??? Innie, które wyszukałam kosztują 91 zł za 30 sztuk...
    http://www.firmarelax.pl/menostop-izoflawony-sojowe-60-kaps-p-2180.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2013-07&utm_content=2180#nclid=da4048bcbbe199d01eee0dc640bf0ad9
    Olinka te izoflawony sa w porzadku, cena niska bo zawartosc czystych izoflawonow niska- jedna tabletka tylko 30mg, wiec jak zaczynasz 150mg dziennie to na raz lykasz 5 tabletek przed snem..ja mam jeszcze mniejsza zawartosc- 23mg..kwas foliowy 2 tabletki, Izoflawony brac tylko od 1-5dc lub 2-6dc lub 3-7dc lub 4-8dc lub 5-9dc...ja bralam 3-7dc...na wykresach babek, ktore to braly wychodzilo ze kazda dostawala owulacje po max 13 dniach po ostatniej tabletce.

    olinka84 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 31 lipca 2013, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na ta soje chyba tez sie skupie......
    na razie czekam na dostawe B8,chromu i wiesilka....a pozniej kupie sobie soje i bede brac 3-7 dc

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 31 lipca 2013, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam..pierwszy raz w zyciu czulam jajniki az do samej owulki i kilka dni po...definytywnie sie cos dzialo.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jakie dawki tej soji trzeba beac???

  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, czy jest tu ktoś na leczeniu metforminą i na diecie nisko-węglowodanowej? Jeśli tak, po jakim czasie metformina reguluje (w miarę) cykle? I jaki spadek masy ciała pomaga w tym procesie? Będę bardzo wdzięczna za wskazówki ;)

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam witamine b8 inozotyl...tylko,ze pisza,ze w ciazy nie wolno brac, a ja jestem w 13 dc....i nie wiem czy zaczac lykac i czy poczekac do @....
    ciazy sie raczej nie spodziewam,bo kiepsko sie staram.....ale jak to my staraczki na zimne dmuchamy......sama juz nie wiem
    mam chrom,i B8 kwas foliowy i magnez....a od nastepnego cyklu zaczne barac soje

  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i wiesiolek tez juz mam

  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zaczęłam brać inozytol w trakcie cyklu, nie czekałam do pierwszego dnia @ i biorę do dziś :) z soją nie wiem jak jest bo nie biorę, natomiast wiesiołek bierze się tylko do owulacji :)

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia81 wrote:
    Mam pytanie, czy jest tu ktoś na leczeniu metforminą i na diecie nisko-węglowodanowej? Jeśli tak, po jakim czasie metformina reguluje (w miarę) cykle? I jaki spadek masy ciała pomaga w tym procesie? Będę bardzo wdzięczna za wskazówki ;)

    niestety nie wiem po jakim czasie metformina reguluje cykle, natomiast jest bardzo wskazana, gdy mamy podwyższony poziom glukozy i działa super na owulację przy PCO w połączeniu z Clomidem. Ja obecnie zagłębiam się w tajniki diety niskowęglowodanowej. Podobno świetnie działa przy PCO. Jak komponujesz jadłospis opierając się o tą dietę? Skąd brałaś wskazówki? Może pomożesz :)

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biore suplementy od 3 dni,ale nie czuje zadnego przyplywu energii....w ogole nie zauwazylam na razie zadnych zmian...
    b8 biore na razie 500 mg moze zwieksze do 1000 od nastepnego cyklu....stopniowo mam zamiar sobie dozowac

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maxi wrote:
    Biore suplementy od 3 dni,ale nie czuje zadnego przyplywu energii....w ogole nie zauwazylam na razie zadnych zmian...
    b8 biore na razie 500 mg moze zwieksze do 1000 od nastepnego cyklu....stopniowo mam zamiar sobie dozowac
    Maxi ja dopiero roznice poczulam przy 2000mg...500mg to za malo...500mg to dawka dla zdrowej kobiety a my babki z pco zuzywamy te witaminke 8 razy szybciej, wiec tez potrzebujemy jej w wiekszej ilosci... Chrom bierz codziennie, najlepiej ok 30min po duzym posilku, polacz to rowniez z deita niskoweglowodanowa..postaraj sie zjadac wiecej bialka...soje ja osobiscie biore od 3-7dc...ja zauwazylam efekty dopiero przy diecie ( choc nie bardzo rygorystycznie sie trzymalam ale calkowicie zrezygnowalam z cukru, slodyczy i chleba bialego), wyzszej dawce inozytolu i soi...nie wiem, ktore z nich pomoglo...moze inozytol, moze soja a moze wszystko razem...wazne ze dziala i juz czuje ze tym miesiacu bedzie owulka na pewno!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i podwoic dawke kwasu foliowego przy suplementacji inozytolu

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika, a soje w jakiej dawce bierzesz?

  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcialabym aby @ przyszla regularnie w tym cyklu....to moje najwieksze marzenie.........

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maxi wrote:
    chcialabym aby @ przyszla regularnie w tym cyklu....to moje najwieksze marzenie.........

    ja poprzedni cykl miałam wpierwszy raz w życiu wręcz książkowo 29 dni...mam nadzieję, że teraz już zawsze tak będzie i okaże sie to jakimś olbrzymim postępem i wreszcie się uda zafasolkować czego i Wam Kochane zyczę :)

  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka27 - przeczytałam książkę w pdf, którą dostałam od weroniki86 o diecie przy PCOS i dało mi to trochę do myślenia. Napisz do Weroniki z pewnością ci ją prześle. Póki co stosuję zasadę wykluczeń, bo mi tak wygodnie gdyż gotuję obiady dla całej rodziny. Po prostu nie jem ziemniaków, białego ryżu, białego makaronu, białego chleba, zero słodyczy, ograniczam nawet używanie słodzika, owoce najwyżej dwa razy dziennie i to te mało słodkie, warzywa nie rozgotowane tylko półsurowe (nie mam woreczka żółciowego i źle toleruję surowiznę :/) Eliminuję mąkę gdzie się tylko da - np. panierka do kotletów tylko z otrąb lub nasion, naleśniki z mąki razowej z pełnego przemiału, no i uczę się piec własny chleb razowy żytni z mnóstwem ziaren (siemię lniane, słonecznik itp.). Metformina mi pomaga o tyle, że przez brak apetytu zmniejszył mi się żołądek i najadam się mniejszymi ilościami.
    Przykładowe menu:
    Dzień I
    śniadanie I: jogurt naturalny z otrębami, herbata
    śniadanie II: owoc, woda mineralna
    obiad: kasza gryczana, jajko sadzone, pomidor
    podwieczorek: owoc, woda mineralna
    kolacja: chleb razowy (2 kromki) z chudą wędliną, ogórek, herbata

    Dzień II
    śniadanie I: jajko na twardo, mleko
    śniadanie II: owoc, woda mineralna
    obiad: kotlet z piersi kurczaka (tylko przyprawy), surowa tarta marchewka z jabłkiem (z dodatkiem siemienia lnianego)
    podwieczorek: owoc, woda mineralna
    kolacja: chleb razowy (2 kromki) z pastą ze szpinaku i sera feta, oliwki, herbata

    Dzień III
    śniadanie I: pół wędzonej makreli, herbata
    śniadanie II: owoc, woda mineralna
    obiad: duszona wątróbka z cebulą, kapusta kwaszona (z dodatkiem siemienia lnianego)
    podwieczorek: koktajl z malin i jogurtu naturalnego
    kolacja: pół wędzonej makreli, pomidor

    ITD :)

    muszka27 lubi tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja chciałam dodać ad. suplementów, że wcinam od jakichś 3 tyg. inozytol z wit. B6 (z uwagi na pracę umysłową) i zaobserwowałam znaczną poprawę samopoczucia - dobry humor mi dopisuje :) i poprawiło się libido (nie wiem co było pierwsze - dobry humor czy większe libido :)

    Polecam na jesienne deprechy, które niestety już tuż tuż...

    muszka27 lubi tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biore inzotol 1000 mg teraz.......libido mam duzo wieksze.......jestem w 23 dc
    czekam na @, jak sie nie doczekam do 45dc to ide do apteki zakupie jakis hiszpanski odpowiednik duphastonu na @, do tego soje, zwieksze dawke b8 do 2000 i bede mierzy temp....
    ot postanowie na nowy cykl.....
    na razie ciagle zlewka.......
    mysle tez o Castagnusie.....bo mam problem z prl,co myslicie? bralam troche brumergon,niby mi zbili,ale znowu pomalu rosnie do gornej granicy....niby ciagle bylo w normie na wielkanoc,ale teraz to juz nie wiem....

  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika gdzies z twojego wpisu wyczytalam,ze soje w dawce 150 mg przyjmowalas,tak?
    a wiesiolek w jakiej dawce? tez z 2 x dziennie,nie?z 1000mg

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ