X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne PCOS Dieta 🍽
Odpowiedz

PCOS Dieta 🍽

Oceń ten wątek:
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 5 listopada 2021, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi* wrote:
    Dokładnie. Do pełni szczęścia brakuje nam dwójki małych szkrabow. Kto wie.. Moze i nawet trójkę byśmy chcieli 🤭🤭 ale to tylko marzenia... Z pierwszym mamy problem to kto wie co bedzie dalej... Na ten moment największym marzeniem jest chociaż to jedno. Tak dlugo wyczekane ❤
    Jeszcze bedziesz miala po kim sprzątać w domu i nie mówię tu o mężu 😆 Bobo nie chciało przeszkadzać w remoncie domu, poczekało na swoją kolej i lada moment się pojawi 😊 A czesto po pierwszym idzie z górki także potem tylko czekać na rodzenstwo 👨‍👩‍👧‍👦

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • MałaMi* Autorytet
    Postów: 407 312

    Wysłany: 5 listopada 2021, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    Jeszcze bedziesz miala po kim sprzątać w domu i nie mówię tu o mężu 😆 Bobo nie chciało przeszkadzać w remoncie domu, poczekało na swoją kolej i lada moment się pojawi 😊 A czesto po pierwszym idzie z górki także potem tylko czekać na rodzenstwo 👨‍👩‍👧‍👦
    Obyś miała rację 😊 ja wariatka to juz nawet mam w głowie imiona jakie byśmy mogli dzieciaczkom dac... Tak, tak wiem.. Głupota 😝ale miejmy nadzieję ze się kiedyś doczekam 🤞🏻

    2021 -Starania o pierwsze 👶🏻🥰
    19.02.2022- ⏸🥺🤰🏻
    22.02.2022- beta 3752,6💞🥺🥺
    24.02.2022- beta 7111,7 💞🥺😍
    28.02.2022- dzidzia 4,5mm, mamy ❤
    14.03.2022- dzidzia 17,1mm ❤
    13.04.2022- I prenatalne, dzidzia 6.67cm 🎀🤰🏻💞
    09.05.2022- babyBOY! 160g szczęścia💙
    01.06.2022- badania połówkowe 350g szczęścia 💙
    16.10.2022 - Ignacy 🥰♥️
    Cudzie trwaj! 🥰😊
    👰-24 PCOS? IO
    Fertistim, PregnaStart, Euthyrox 37.5, Glucophage,Wit.D, Wit.B12
    🤵-26 Fertistim, Wit.D, MACA, NAC, Q10, Wit.B12, Wit.C, Cynk, Selen
    4lata po 👰🤵
    👫+🐕
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 5 listopada 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi* wrote:
    Obyś miała rację 😊 ja wariatka to juz nawet mam w głowie imiona jakie byśmy mogli dzieciaczkom dac... Tak, tak wiem.. Głupota 😝ale miejmy nadzieję ze się kiedyś doczekam 🤞🏻
    W takim razie ja też jestem głupia bo tez mam już imiona i to zatwierdzone z moim 😂 to jak wasze będą miały na imie ? Chyba ze nie chcesz mówić to rozumiem, spotkalam się z tym że zdradzanie imienia przed porodem to zapeszanie 🙈

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • MałaMi* Autorytet
    Postów: 407 312

    Wysłany: 18 listopada 2021, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    W takim razie ja też jestem głupia bo tez mam już imiona i to zatwierdzone z moim 😂 to jak wasze będą miały na imie ? Chyba ze nie chcesz mówić to rozumiem, spotkalam się z tym że zdradzanie imienia przed porodem to zapeszanie 🙈
    Wiesz ja tam w zabobony nie wierzę 😝 u nas dla dziewczynki to Anastazja lub Alicja a dla chłopca tez mamy dwa Adam albo Aleksy. I mamy ustalone ze okaze sie odrazu po narodzeniu które imię będzie bardziej pasować patrząc na dzidzie 😊
    Cos cisza tu na naszym watku. Misska co u Ciebie? Twój był juz na wizycie? 😊

    2021 -Starania o pierwsze 👶🏻🥰
    19.02.2022- ⏸🥺🤰🏻
    22.02.2022- beta 3752,6💞🥺🥺
    24.02.2022- beta 7111,7 💞🥺😍
    28.02.2022- dzidzia 4,5mm, mamy ❤
    14.03.2022- dzidzia 17,1mm ❤
    13.04.2022- I prenatalne, dzidzia 6.67cm 🎀🤰🏻💞
    09.05.2022- babyBOY! 160g szczęścia💙
    01.06.2022- badania połówkowe 350g szczęścia 💙
    16.10.2022 - Ignacy 🥰♥️
    Cudzie trwaj! 🥰😊
    👰-24 PCOS? IO
    Fertistim, PregnaStart, Euthyrox 37.5, Glucophage,Wit.D, Wit.B12
    🤵-26 Fertistim, Wit.D, MACA, NAC, Q10, Wit.B12, Wit.C, Cynk, Selen
    4lata po 👰🤵
    👫+🐕
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 18 listopada 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi* wrote:
    Wiesz ja tam w zabobony nie wierzę 😝 u nas dla dziewczynki to Anastazja lub Alicja a dla chłopca tez mamy dwa Adam albo Aleksy. I mamy ustalone ze okaze sie odrazu po narodzeniu które imię będzie bardziej pasować patrząc na dzidzie 😊
    Cos cisza tu na naszym watku. Misska co u Ciebie? Twój był juz na wizycie? 😊
    Widzę poszliście w literkę A 😄 my jesteśmy za B , Blanka i Bruno, ale mi się podoba jeszcze Nela, Ita i Iwo 😊

    Mialam wczoraj tu pisać ale mi wylecialo z głowy 😅 wczoraj miał konsultacje i niestety morfologia spadła od lutego z 2 na 0% 😔 także razem ze mną musi się przerzucić na zdrowa dietę i musi zacząć więcej ćwiczyć. Do tego ta nieszczesna luźna bielizna , jest postep bo nauczył się spać nago, w weekend kupujemy luźne bokserki i będzie się musial przerzucić 😅 W styczniu powtórzymy badania i zobaczymy 🤞🏻

    A ja trzymam się diety, może nie jakos restrykcyjnie ale jem zdrowiej no i słodkie raz na tydzień a co do ćwiczeń to nie ćwiczę w domu ale w pracy zrobilysmy sobie z dziewczynami wyzwanie z przysiadami i robimy codziennie (aktualnie 100) i co tydzień zwiększamy o 20 😁 aa i codziennie robie szybkie ok 10minutowe rozciąganie 😊

    A Ty jak tam ? I jak reszta dziewczyn ? Może nowe kobietki chcą się przyłączyć do wspólnego motywowania 😊

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • MałaMi* Autorytet
    Postów: 407 312

    Wysłany: 18 listopada 2021, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    Widzę poszliście w literkę A 😄 my jesteśmy za B , Blanka i Bruno, ale mi się podoba jeszcze Nela, Ita i Iwo 😊

    Mialam wczoraj tu pisać ale mi wylecialo z głowy 😅 wczoraj miał konsultacje i niestety morfologia spadła od lutego z 2 na 0% 😔 także razem ze mną musi się przerzucić na zdrowa dietę i musi zacząć więcej ćwiczyć. Do tego ta nieszczesna luźna bielizna , jest postep bo nauczył się spać nago, w weekend kupujemy luźne bokserki i będzie się musial przerzucić 😅 W styczniu powtórzymy badania i zobaczymy 🤞🏻

    A ja trzymam się diety, może nie jakos restrykcyjnie ale jem zdrowiej no i słodkie raz na tydzień a co do ćwiczeń to nie ćwiczę w domu ale w pracy zrobilysmy sobie z dziewczynami wyzwanie z przysiadami i robimy codziennie (aktualnie 100) i co tydzień zwiększamy o 20 😁 aa i codziennie robie szybkie ok 10minutowe rozciąganie 😊

    A Ty jak tam ? I jak reszta dziewczyn ? Może nowe kobietki chcą się przyłączyć do wspólnego motywowania 😊
    My tez myslelismy nad imieniem Iwo. Bardzo mi sie tez podoba 🥰
    Ważne ze juz 1 punkt czyli spanie nago wypracował. Kup mu luzne gatki i powiedz ze to dla dobra jego żołnierzykow 😁 a dal Wam jakies suplementy? Ważne sa jeszczę chłodne kąpiele dla jajek albo okłady.
    Popracuje nad dieta i ćwiczeniami i napewno sie % podniosą 💪🏻☘️
    U mnie gorszy czas w pracy.... Robiłam tez wczoraj test i oczywiście biało. Podlamalo mnie to trochę 😞 niby wiedziałam ze tak bedzie no ale boli...
    U nas ciągle remont wiec ćwiczenia odeszły na dalszy plan... 🤦🏻‍♀️
    Byłam wczoraj na wizycie u endo bo TSH wywaliło mi z 2.3 na 3.2 🤦🏻‍♀️ zwiększył mi dawke leku i zalecił kolejne badania. Na usg na szczęście wszystko bylo ok

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2021, 12:05

    2021 -Starania o pierwsze 👶🏻🥰
    19.02.2022- ⏸🥺🤰🏻
    22.02.2022- beta 3752,6💞🥺🥺
    24.02.2022- beta 7111,7 💞🥺😍
    28.02.2022- dzidzia 4,5mm, mamy ❤
    14.03.2022- dzidzia 17,1mm ❤
    13.04.2022- I prenatalne, dzidzia 6.67cm 🎀🤰🏻💞
    09.05.2022- babyBOY! 160g szczęścia💙
    01.06.2022- badania połówkowe 350g szczęścia 💙
    16.10.2022 - Ignacy 🥰♥️
    Cudzie trwaj! 🥰😊
    👰-24 PCOS? IO
    Fertistim, PregnaStart, Euthyrox 37.5, Glucophage,Wit.D, Wit.B12
    🤵-26 Fertistim, Wit.D, MACA, NAC, Q10, Wit.B12, Wit.C, Cynk, Selen
    4lata po 👰🤵
    👫+🐕
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 18 listopada 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi* wrote:
    My tez myslelismy nad imieniem Iwo. Bardzo mi sie tez podoba 🥰
    Ważne ze juz 1 punkt czyli spanie nago wypracował. Kup mu luzne gatki i powiedz ze to dla dobra jego żołnierzykow 😁 a dal Wam jakies suplementy? Ważne sa jeszczę chłodne kąpiele dla jajek albo okłady.
    Popracuje nad dieta i ćwiczeniami i napewno sie % podniosą 💪🏻☘️
    U mnie gorszy czas w pracy.... Robiłam tez wczoraj test i oczywiście biało. Podlamalo mnie to trochę 😞 niby wiedziałam ze tak bedzie no ale boli...
    U nas ciągle remont wiec ćwiczenia odeszły na dalszy plan... 🤦🏻‍♀️
    Byłam wczoraj na wizycie u endo bo TSH wywaliło mi z 2.3 na 3.2 🤦🏻‍♀️ zwiększył mi dawke leku i zalecił kolejne badania. Na usg na szczęście wszystko bylo ok
    Mi się Iwo od początku marzy ale moj się definitywnie nie zgadza 😔

    Jak mu wczesniej zwracalam uwagę co chwile o coś to twierdzil ze przesadzam i dopiero jak zobaczyl wyniki to powiedział że nie spodziewał się ze bedzie tak źle i dopiero to go zmotywowało także zobaczymy chociaz troche się obawiam bo on ma słomiany zapal 😒 ale jego tez coraz bardziej zaczyna wkurzac ze sie nie udaje a jego kumple co chwile ojcami zostają i myślę że to go bardzo motywuje. A co do supli to zdziwiliśmy się trochę bo jak mój zapytał jakie brac to lekarz powiedzial ze żadne bo zdrowy tryb życia wystarczy...I tak kupimy mace i jakieś suple z calym zestawem witamin na poprawę nasienia 💊

    A @ juz przyszła? Jakie badania masz zrobic ? Z krwi ?
    Dobrze ze usg jest ok 😊 z każdym cyklem zbliżamy sie do tego szczęśliwego 🍀takie mam przeczucie ze 2022 bedzie dla nas dobrym rokiem ✨

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 18 listopada 2021, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Pcosianki!
    U mnie talerzyk nawet ładny, trzymam sie jakos i na razie ciasta z fasoli daja rade zaspokoić mój głód cukrowy. Książki kucharskie pomagają, duzo rzeczy można wyczarować kurde, jak sie chce 🤣, a mi to tak roznie.
    Ale! na weekend jedziemy w góry i już wiem, ze zgrzeszę, ojjj zgrzeszę z pełną premedytacja.

    Z ćwiczeniami duzo gorzej, ostatnio zamiast jogi włączam sobie medytacje poprawiające płodność i regulujące cykle 😁 leze i mam nadzieję, że to gadanie do siebie działa. Ale powoli szykuje się na wejście w nowy rok juz z ruryna i równowaga ćwiczeniowo- jedzeniowa.

    Co do imion to pare razy byla dyskusja, ja chciałam Ige dla dziewczynki, ale Stary mowi kategoryczne nie. Dla chlopaka w ogóle nie mamy w glowie nic.
    Mieszkamy za granicą, więc dodatkowo chcemy żeby to brzmiało w miarę międzynarodowo i oboje wolimy krótkie imiona. No ale, na razie skupiamy się na procesie tworzenia:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2021, 17:56

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • MałaMi* Autorytet
    Postów: 407 312

    Wysłany: 19 listopada 2021, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    Mi się Iwo od początku marzy ale moj się definitywnie nie zgadza 😔

    Jak mu wczesniej zwracalam uwagę co chwile o coś to twierdzil ze przesadzam i dopiero jak zobaczyl wyniki to powiedział że nie spodziewał się ze bedzie tak źle i dopiero to go zmotywowało także zobaczymy chociaz troche się obawiam bo on ma słomiany zapal 😒 ale jego tez coraz bardziej zaczyna wkurzac ze sie nie udaje a jego kumple co chwile ojcami zostają i myślę że to go bardzo motywuje. A co do supli to zdziwiliśmy się trochę bo jak mój zapytał jakie brac to lekarz powiedzial ze żadne bo zdrowy tryb życia wystarczy...I tak kupimy mace i jakieś suple z calym zestawem witamin na poprawę nasienia 💊

    A @ juz przyszła? Jakie badania masz zrobic ? Z krwi ?
    Dobrze ze usg jest ok 😊 z każdym cyklem zbliżamy sie do tego szczęśliwego 🍀takie mam przeczucie ze 2022 bedzie dla nas dobrym rokiem ✨
    U nas było podobnie. Jak zwracałam mu uwagę, że może trzeba by zmienić dietę, więcej ruchu itd ze to dla jego zdrowia, ze moze tez dzięki temu szybciej nam zie uda zobaczyć te ⏸ to mówił ze wymyślam. Ze naczytałam sie w necie bzdetów... 😒 aleeee jak po badaniu wyszly mu slabsze wyniki to dopiero sie mu oczy otworzyły. A do tego dochodzą opowieści jego kolegów w pracy o dzieciach( jeden został tata tydzień temu) to widzę ze go to denerwuje, ze on tatą jeszczę nie jest. I poskutkowało. Bo wszystkie moje rady stosuje 😁 także Misska przyjdzie czas, ze sie tak zmobilizuje i zastosuje wszystkie Twoje rady ☘️
    A jeśli chodzi o suple to naprawdę warto. Mój mówi ze czuje sie po nich lepiej, nie jest tak zmęczony, ma więcej energii 💪🏻
    A moja @ sie rozkręca. Czuje juz bóle typowo okresowe. A od wczoraj plamienia. Także ja juz straciłam nadzieję ze w tym roku bede w 🤰🏻😭😭😭
    A badania zlecił mi z krwi. CRP, estradiol, LH,FSH, testosteron. Juz je miałam robione 1.5msc temu, ale chciał zeby powtórzyła 🤷🏻‍♀️ no to zrobię.
    Miłego dnia dla Was. Jak dobrze ze dzis juz piąteczek. Pozostaje wytrzymać tylko do końca pracy 😊

    2021 -Starania o pierwsze 👶🏻🥰
    19.02.2022- ⏸🥺🤰🏻
    22.02.2022- beta 3752,6💞🥺🥺
    24.02.2022- beta 7111,7 💞🥺😍
    28.02.2022- dzidzia 4,5mm, mamy ❤
    14.03.2022- dzidzia 17,1mm ❤
    13.04.2022- I prenatalne, dzidzia 6.67cm 🎀🤰🏻💞
    09.05.2022- babyBOY! 160g szczęścia💙
    01.06.2022- badania połówkowe 350g szczęścia 💙
    16.10.2022 - Ignacy 🥰♥️
    Cudzie trwaj! 🥰😊
    👰-24 PCOS? IO
    Fertistim, PregnaStart, Euthyrox 37.5, Glucophage,Wit.D, Wit.B12
    🤵-26 Fertistim, Wit.D, MACA, NAC, Q10, Wit.B12, Wit.C, Cynk, Selen
    4lata po 👰🤵
    👫+🐕
  • MałaMi* Autorytet
    Postów: 407 312

    Wysłany: 19 listopada 2021, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne wrote:
    Cześć Pcosianki!
    U mnie talerzyk nawet ładny, trzymam sie jakos i na razie ciasta z fasoli daja rade zaspokoić mój głód cukrowy. Książki kucharskie pomagają, duzo rzeczy można wyczarować kurde, jak sie chce 🤣, a mi to tak roznie.
    Ale! na weekend jedziemy w góry i już wiem, ze zgrzeszę, ojjj zgrzeszę z pełną premedytacja.

    Z ćwiczeniami duzo gorzej, ostatnio zamiast jogi włączam sobie medytacje poprawiające płodność i regulujące cykle 😁 leze i mam nadzieję, że to gadanie do siebie działa. Ale powoli szykuje się na wejście w nowy rok juz z ruryna i równowaga ćwiczeniowo- jedzeniowa.

    Co do imion to pare razy byla dyskusja, ja chciałam Ige dla dziewczynki, ale Stary mowi kategoryczne nie. Dla chlopaka w ogóle nie mamy w glowie nic.
    Mieszkamy za granicą, więc dodatkowo chcemy żeby to brzmiało w miarę międzynarodowo i oboje wolimy krótkie imiona. No ale, na razie skupiamy się na procesie tworzenia:D
    Popieram! Najważniejszy jest proces tworzenia. I na tym teraz należy sie skupić 😁

    Susanne lubi tę wiadomość

    2021 -Starania o pierwsze 👶🏻🥰
    19.02.2022- ⏸🥺🤰🏻
    22.02.2022- beta 3752,6💞🥺🥺
    24.02.2022- beta 7111,7 💞🥺😍
    28.02.2022- dzidzia 4,5mm, mamy ❤
    14.03.2022- dzidzia 17,1mm ❤
    13.04.2022- I prenatalne, dzidzia 6.67cm 🎀🤰🏻💞
    09.05.2022- babyBOY! 160g szczęścia💙
    01.06.2022- badania połówkowe 350g szczęścia 💙
    16.10.2022 - Ignacy 🥰♥️
    Cudzie trwaj! 🥰😊
    👰-24 PCOS? IO
    Fertistim, PregnaStart, Euthyrox 37.5, Glucophage,Wit.D, Wit.B12
    🤵-26 Fertistim, Wit.D, MACA, NAC, Q10, Wit.B12, Wit.C, Cynk, Selen
    4lata po 👰🤵
    👫+🐕
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 19 listopada 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne wrote:
    Cześć Pcosianki!
    U mnie talerzyk nawet ładny, trzymam sie jakos i na razie ciasta z fasoli daja rade zaspokoić mój głód cukrowy. Książki kucharskie pomagają, duzo rzeczy można wyczarować kurde, jak sie chce 🤣, a mi to tak roznie.
    Ale! na weekend jedziemy w góry i już wiem, ze zgrzeszę, ojjj zgrzeszę z pełną premedytacja.

    Z ćwiczeniami duzo gorzej, ostatnio zamiast jogi włączam sobie medytacje poprawiające płodność i regulujące cykle 😁 leze i mam nadzieję, że to gadanie do siebie działa. Ale powoli szykuje się na wejście w nowy rok juz z ruryna i równowaga ćwiczeniowo- jedzeniowa.

    Co do imion to pare razy byla dyskusja, ja chciałam Ige dla dziewczynki, ale Stary mowi kategoryczne nie. Dla chlopaka w ogóle nie mamy w glowie nic.
    Mieszkamy za granicą, więc dodatkowo chcemy żeby to brzmiało w miarę międzynarodowo i oboje wolimy krótkie imiona. No ale, na razie skupiamy się na procesie tworzenia:D
    Susanne czasem można sobie pozwolić, nie dajmy się zwariować ! Gdzie dokładnie jedziecie? To odpoczywaj moja droga, relaksik, dobre jedzonko 😊 nie wypadają Ci przypadkiem dni płodne? 😅

    Medytacja poprawiająca płodność ? Brzmi ciekawie, powiesz cos więcej? 🤔

    Tak to jest ze starymi ze im cos zawsze nie pasuje 😆 gdzie za granicą siedzisz, bo mam to samo, tez jesteśmy za granicą i chcemy żeby imię było łatwe do wymówienia tutaj 😆 Ale masz rację, wszystko po kolei, najpierw dzidzia potem imię 🤣

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 19 listopada 2021, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi* wrote:
    U nas było podobnie. Jak zwracałam mu uwagę, że może trzeba by zmienić dietę, więcej ruchu itd ze to dla jego zdrowia, ze moze tez dzięki temu szybciej nam zie uda zobaczyć te ⏸ to mówił ze wymyślam. Ze naczytałam sie w necie bzdetów... 😒 aleeee jak po badaniu wyszly mu slabsze wyniki to dopiero sie mu oczy otworzyły. A do tego dochodzą opowieści jego kolegów w pracy o dzieciach( jeden został tata tydzień temu) to widzę ze go to denerwuje, ze on tatą jeszczę nie jest. I poskutkowało. Bo wszystkie moje rady stosuje 😁 także Misska przyjdzie czas, ze sie tak zmobilizuje i zastosuje wszystkie Twoje rady ☘️
    A jeśli chodzi o suple to naprawdę warto. Mój mówi ze czuje sie po nich lepiej, nie jest tak zmęczony, ma więcej energii 💪🏻
    A moja @ sie rozkręca. Czuje juz bóle typowo okresowe. A od wczoraj plamienia. Także ja juz straciłam nadzieję ze w tym roku bede w 🤰🏻😭😭😭
    A badania zlecił mi z krwi. CRP, estradiol, LH,FSH, testosteron. Juz je miałam robione 1.5msc temu, ale chciał zeby powtórzyła 🤷🏻‍♀️ no to zrobię.
    Miłego dnia dla Was. Jak dobrze ze dzis juz piąteczek. Pozostaje wytrzymać tylko do końca pracy 😊
    Bo oni to muszą zobaczyć czarno na białym ze jest cos nie tak żeby do nich dotarło 🙄 mi też nie sprawia przyjemnosci ciągłe zwracanie uwagi 😒 a oni to chyba myślą że pozjadalysmy wszystkie rozumy i ich pouczamy wielkie Panie lekarki 🙄 stawiają się stawiają ale na końcu i tak wychodzi na nasze 😆

    Przykro mi ze to nie Twoj cykl ale jest jeszcze jedna szansa na to że w tym roku się uda 🍀 ja nie mam owulacji bez leków także dopoki znowu ich nie dostanę to mogę sobie pomarzyć. Musiałam zrobić sobie przerwę i możliwe że w styczniu znowu zacznę je brac. Zobaczymy co lekarka powie na konsultacji która mam 29listopada. Wierzę że 2022 to będzie dobry rok 😊 daj znać jak będziesz miała wyniki, oby byly ok 🤞🏻

    Mi zostały jeszcze 4h pracy także juz coraz bliżej 😊 dobrego dzionka 🌞

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 19 listopada 2021, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa dziewczęta i polecam wam bardzo książkę Potęga Podświadomości! Jak mnie lapie gorszy nastroj tak jak wczoraj to wystarczy ze zacznę ja czytać i od razu mi się poprawia humor 😊 i już mam jeden ulubiony cytat a dopiero jestem po drugim rozdziale, " Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda!".

    POZYTYWNE MYŚLENIE 🤍

    Susanne, MałaMi* lubią tę wiadomość

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 19 listopada 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misska, co do medytacji, to ja wpisuje "fertility meditation" w YT i to co tam wyskoczy to próbuje, lepiej mi się slucha w języku angielskim, ale po PL tez widzialam, że są.
    Wlasnie w myśl przesłania z książki "Potęga podswiadomosci", wierze, ze to co gadamy same do siebie ma mega znaczenie :P No nie zaszkodzi spróbować, a czuje się po takim seansie o wiele lepiej, spokojniej. Takze polecam!

    Mieszkamy na południu Francji, a wypad w góry do Andorry ✌
    A Ty gdzie urzędujesz? Tez masz takie problemy ze znalezieniem ogarniętego gina? Bo w PL mam wrazenie ze jest inny poziom jeżeli chodzi o starania, tu zostawiają wszystko naturze, nie wspomagają wczesnych ciąż, bo uważają ze jak się nie utrzymuje to znaczy, że to selekcja naturalna itd. Trochę to mnie czasem juz zaczyna przerastać. Obeszłam juz chyba z 5 lekarzy xd i na oku kolejny z nadzieją, że ten choc troche bardziej się pochyli nad moim przypadkiem :D

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 19 listopada 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne wrote:
    Misska, co do medytacji, to ja wpisuje "fertility meditation" w YT i to co tam wyskoczy to próbuje, lepiej mi się slucha w języku angielskim, ale po PL tez widzialam, że są.
    Wlasnie w myśl przesłania z książki "Potęga podswiadomosci", wierze, ze to co gadamy same do siebie ma mega znaczenie :P No nie zaszkodzi spróbować, a czuje się po takim seansie o wiele lepiej, spokojniej. Takze polecam!

    Mieszkamy na południu Francji, a wypad w góry do Andorry ✌
    A Ty gdzie urzędujesz? Tez masz takie problemy ze znalezieniem ogarniętego gina? Bo w PL mam wrazenie ze jest inny poziom jeżeli chodzi o starania, tu zostawiają wszystko naturze, nie wspomagają wczesnych ciąż, bo uważają ze jak się nie utrzymuje to znaczy, że to selekcja naturalna itd. Trochę to mnie czasem juz zaczyna przerastać. Obeszłam juz chyba z 5 lekarzy xd i na oku kolejny z nadzieją, że ten choc troche bardziej się pochyli nad moim przypadkiem :D
    No to jutro sobie zapuszczę medytacje jak mój będzie w pracy 😌 oczywiście że ma znaczenie tylko czasem ciężko wmawiać sobie pozytywy jak znowu coś jest nie tak 😒glowa jest ciężka do ogarnięcia 😅

    Oo to miłego wypoczynku, tam musi być pieknie 😊

    Ja w Londynie i mam dokladnie to samo wrażenie ! Stop. To nie wrażenie. To rzeczywistosc 😅 tez myślę że w Polsce to lepiej wygląda. Ja się staram o przyjęcie do kliniki na tutejszy nfz bo prywatnie wydałabym krocie a zwykły gin nie zajmie się mną tak jak bym chciała 😒 a jeśli to nie wypali to myślimy zeby latać do kliniki w Polsce, ale mam nadzieję że tu na miejscu się uda 🤞🏻i Tobie też życzę zebys w koncu trafila na dobrego lekarza! A chodzisz do polskich lekarzy ?

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 19 listopada 2021, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misska, zdecydowanie coś jest nie tak na tym zachodzie:D ja chodze do francuskich lekarzy, bo nie ma tu polskich. Jestem w takim mieście, że nie ma za duzo Polaków ogolnie. I właśnie na styczeń mam wizyte z babka gin z kliniki i nie ukrywam pokładam duże nadzieje. Jeżeli tu spotkam się z tym samym co wszedzie indziej, to tak jak Wy pomysle o lataniu do PL. Choc wlasnie tutaj wszystko pokrywa ubezpieczenie, i nie powiem, jest to mega wygodne. IVF tez jest w 100% refundowane. No ale jeżeli trzeba będzie do w PL się będzie chodzic prywatnie i tyle 🤷‍♀️

    Ale póki co luźna glowa i proces tworzenia😅

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 22 listopada 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po weekendzie grzeszenia wracam i mentalnie przygotowuje się na ten tydzień.
    Załączam Wam tu książki, z których korzystam w kuchnii, może kogoś zainspiruje :)
    Są dla insulinoopornych, ale nie trzeba mieć stwierdzonej IO, bo ta dieta jest również zalecana w przypadku naszego kochanego PCOS.

    Dieta Flexi w insulinooporności - ta pozycja jest fajna dla tych z Was, co nie potrzebują obecności mięsa w każdym posiłku lub zastanawiają się nad przejściem na vege, fajny wstęp moim zdaniem.

    https://www.empik.com/dieta-flexi-w-insulinoopornosci-z-niskim-ig-makarowska-magdalena,p1237771693,ksiazka-p

    Słodkości w insulinooporności - jako naczelna słodziara, która nie potrafi żyć bez słodkości - polecam!
    https://www.empik.com/slodkosci-w-insulinoopornosci-makarowska-magdalena-musialowska-dominika,p1233918995,ksiazka-p

    Szybkie dania
    https://www.empik.com/insulinoopornosc-szybkie-dania-makarowska-magdalena-musialowska-dominika,p1223491912,ksiazka-p

    Do tego tak jak już kiedyś pisałam e-book z Akademii Płodności.

    Smacznego!

    misska lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 23 listopada 2021, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne miejmy nadzieję że uda nam się ogarnąć w klinikach na miejscu 🤞🏻 tutaj tez 2-3 podejścia ivf sa refundowane więc super sprawa chociaz liczę na to że uda sie bez tego 💪🏻 tak jak mówisz narazie próbujemy bez pomocy a nóż widelec pyknie 😁

    Jak wypad w góry? Pogoda dopisała, wyluzowaliscie się? 😊

    O Pani zaraz obczaję wszystkie te książki szczególnie słodkości mnie zaciekawiły 🍰🧁🥧

    Ja w tym cyklu ide na żywioł, nie robie testów owu, nie wyliczam dni, przytulam sie kiedy chce a nie kiedy wypada 😁 wiem tylko ze teraz mam okres okoloowulacyjny ale nie zagłębiam się kiedy dokładnie owulacja wypadnie i w sumie to myślę że nawet jej nie będzie bo bez stymulacji raczej ciężko o owulacje u mnie 😅

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 24 listopada 2021, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misska, wypad super, uwielbiam góry pod białą pierzynką <3 Na prawde świetne miejsce.
    Był luz, wino i duuużo jedzenia :P ( i 🐝🐝😂).
    No ale brutalny powrót do rzeczywistości i tak sobie myślę, że nie wiem jak przeżyje świeta!

    Taki cykl na żywioł to zawsze dobra opcja, a czasem i jeszcze lepsza niespodzianka :P
    Wybieracie się na święta do Polski?


    Jak tam reszta, zajadacie pewnie czekolade pod stołem jak Pani nie widzi!!! 😂

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2021, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! :) Jakby ktoś chciał poszerzyć swoją wiedzę o IO to tu zostawiam link do grupy https://www.facebook.com/groups/1084757792350917/about

    Dzisiaj był pierwszy warsztat, taki bardziej ogólny. Mam nadzieję, że uda się komuś tam dostać do grupy. Warsztaty są prowadzone przez studentów dietetyki SGGW. :) Na następnych warsztatach mają być wskazówki odnośnie IO i inne ważne wiadomości z tym związane. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2021, 15:42

‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ