X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:27

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Robaczek89 Autorytet
    Postów: 899 487

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!

    Bardzo się ucieszyłam, gdy zobaczyłam wczoraj wątek dla początkujących, bo zdecydowanie do nich należę.

    Mam niespełna 25 lat, mój mąż jest 2 lata starszy i można powiedzieć, że to nasz drugi cykl starań. Mój mąż ma podejście, że co ma być, to będzie, nie spina się i jest przeciwny celowaniu w owulację itp., więc właściwie można by powiedzieć, że to ja się staram, a on po prostu w tych staraniach uczestniczy.

    Z natury jestem strasznie niecierpliwa i jak już podejmę jakąś decyzję, to natychmiast dążę do jej realizacji i tak jest w tym przypadku, ale wiadomo, że ciąży nie da się idealnie zaplanować. Mam wrażenie, że przeczytałam już cały internet i jestem mocna w teorii, zobaczymy jak będzie z praktyką.

    To mój pierwszy cykl, gdy się obserwuję, w poprzednim cyklu mierzyłam temperaturę nieregularnie, tak samo ze sprawdzaniem śluzu i nigdzie tego nie zapisywałam, ale obawiam się, że był bezowulacyjny. W tym jest dużo lepiej, to mój 23 dc, OF wyznaczył mi owulację trzy dni temu, ale moim zdaniem była 4-5 dni temu. Nie mogę doczekać się co wskaże mój wykres w następnych dniach. Mam nadzieję, że za kilka dni moja temperatura ponownie podskoczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2014, 17:16

    anuleczka91, Flexi lubią tę wiadomość

    43kt9vvjbmmercyy.png
  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mam odwagi iść na betę

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • katalina Autorytet
    Postów: 1315 1230

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2015, 08:07

  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem że za wcześnie, ale nie mogłam nie sprawdzić... powtórzę jeszcze w tym tyg :) nie podłamuję się, po prostu nadeszły dni prawdy i się tym przejmuję :)

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • anuleczka91 Przyjaciółka
    Postów: 157 33

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robaczek89 wrote:
    Cześć Dziewczyny!

    Bardzo się ucieszyłam, gdy zobaczyłam wczoraj wątek dla początkujących, bo zdecydowanie do nich należę.

    Mam niespełna 25 lat, mój mąż jest 2 lata starszy i można powiedzieć, że to nasz drugi cykl starań. Mój mąż ma podejście, że co ma być, to będzie, nie spina się i jest przeciwny celowaniu w owulację itp., więc właściwie można by powiedzieć, że to ja się staram, a on po prostu w tych staraniach uczestniczy.

    Z natury jestem strasznie niecierpliwa i jak już podejmę jakąś decyzję, to natychmiast dążę do jej realizacji i tak jest w tym przypadku, ale wiadomo, że ciąży nie da się idealnie zaplanować. Mam wrażenie, że przeczytałam już cały internet i jestem mocna w teorii, zobaczymy jak będzie z praktyką.

    To mój pierwszy cykl, gdy się obserwuję, w poprzednim cyklu mierzyłam temperaturę nieregularnie, tak samo ze sprawdzaniem śluzu i nigdzie tego nie zapisywałam, ale obawiam się, że był bezowulacyjny. W tym jest dużo lepiej, to mój 23 dc, OF wyznaczył mi owulację trzy dni temu, ale moim zdaniem była 4-5 dni temu. Nie mogę doczekać się co wskaże mój wykres w następnych dniach. Mam nadzieję, że za kilka dni moja temperatura ponownie podskoczy.

    Chyba jesteś moją "zaginioną" siostrą bliźniaczką :) Mam w dużej mierze podobne problemy jak Ty, i dosłownie tak samo jak Ty zaczełam przygodę z OF :) I co najlepsze, u mnie to 22dc :D więc...widzę duże podobieństwo :D

    bcc7cd3fee275fd140d0590cfd86bdd1.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:27

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Robaczek89 Autorytet
    Postów: 899 487

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anuleczka91 wrote:
    Chyba jesteś moją "zaginioną" siostrą bliźniaczką :) Mam w dużej mierze podobne problemy jak Ty, i dosłownie tak samo jak Ty zaczełam przygodę z OF :) I co najlepsze, u mnie to 22dc :D więc...widzę duże podobieństwo :D

    Jeśli tyle rzeczy się zgadza, to fajnie się odnaleźć :). A jak długie masz cykle? Ja wcześniej brałam przez kilka lat pigułki, odstawiłam je we wrześniu 2013 i zabezpieczaliśmy się inaczej. Po odstawieniu najpierw miałam idealne cykle 28 dni, okres zawsze w niedzielę między 6 a 7 rano - normalnie można by kalendarz spisać. A od marca coś się zepsuło i mam cykle od 26 do aż 38 dni - z tym, że wtedy pod koniec miałam 5 dni plamienia. Według OF ten cykl powinien mieć 33 dni - zobaczymy.

    43kt9vvjbmmercyy.png
  • anuleczka91 Przyjaciółka
    Postów: 157 33

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wcześniej brałam pigułki i również je odstawiłam, ale o wiele wiele wcześniej :) Cykle miałam dość rozregulowane, a teraz mam około 26-28 dni...:) czyli średnio 27 ;)
    Według OF ten cykl ma mieć właśnie 27 ;)

    bcc7cd3fee275fd140d0590cfd86bdd1.png
  • Robaczek89 Autorytet
    Postów: 899 487

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miscelle wrote:
    cześć dziewczyny, u mnie w tym tygodniu wszystko się wyjaśni - w tą albo w tą.
    Już sama nie wiem jak się czuje, czy sobie czegoś nie uroiłam, tempka 37.10,dzisiaj 28dc, 10dpo. Test sikany negatywny, ale może za wcześnie go zrobiłam - łudzę się tym.... :S matko to czekanie jest straszne....

    Nie dziwię się, że się stresujesz i obawiasz zrobić betę, choć temperaturę masz bardzo ładną i ja bym nie wytrzymała.

    Jak czuły był ten test, który robiłaś 25 czy 10?

    43kt9vvjbmmercyy.png
  • Robaczek89 Autorytet
    Postów: 899 487

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, takie krótkie cykle są fajne, bo nawet jeśli się nie uda, to szybko można zacząć kolejne starania. Ja wiem, że jeśli temperatury mi się utrzymają (a wieczorami, choć wiem, że to nie jest miarodajne, mam około 37 stopni) na pewno nie wytrzymam jeszcze 11 dni do terminu okresu i pewnie zrobię test w przyszły poniedziałek.

    Na weekend wyjeżdżam z rodziną męża i zastanawiam się jak odpowiadać na pytanie dlaczego nie piję z nimi alkoholu.

    43kt9vvjbmmercyy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, trochę was zaniedbałam i długo się tu nie pojawiałam.
    u nas cały czas brak II kreseczek, do tego uvu w tym cyklu wariuje bo mi dwa razy pokazało owulację, najpierw 31 lipca a potem zmieniło na 5 sierpnia, niby jutro mam testować ale szczerze i tak wiem że bd negatywne, i nie mam ochoty na testowanie ani humoru!

  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robaczek89 wrote:
    Nie dziwię się, że się stresujesz i obawiasz zrobić betę, choć temperaturę masz bardzo ładną i ja bym nie wytrzymała.

    Jak czuły był ten test, który robiłaś 25 czy 10?


    nie wiem, gdzie to jest napisane??? to był strumieniowy

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • Robaczek89 Autorytet
    Postów: 899 487

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinno być na opakowaniu lub w treści ulotki np. 10mlU/ml lub 25mlU/ml. Ten czulszy czyli 10 wykrywa teoretycznie ciążę przy stężeniu bhcg na poziomie powyżej 10 i podobno zdarza się, że wychodzi już w 9 czy 10 dpo, 25 jest mniej czuła, więc wychodzi nieco później - tak z 14-16 dniu po owu.

    43kt9vvjbmmercyy.png
  • Cranberry Ekspertka
    Postów: 218 203

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miscelle czasem pisze na opakowaniu "małym druczkiem" albo na ulotce musisz się wczytać - a jakiej firmy test to był?

    Robaczek89 - powiedz im, że bierzesz antybiotyk np. na zęba bo masz mieć kanałowe leczenie czy coś ;)

    Tomania - jak ovu była 5 to chyba szkoda testować... bo i tak pewno nie wyjdzie. A owulację "odczytałaś" z temp czy testów??

    c55fdqk3kdbgplqm.png
  • Robaczek89 Autorytet
    Postów: 899 487

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cranberry, dzięki za radę, już o tym myślałam. Kanałowe nie przejdzie, bo mam zęby od lat w stanie idealnym, ale sam antybiotyk to niezły pomysł.

    43kt9vvjbmmercyy.png
  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosmanowskie check & go strumieniowe

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • Robaczek89 Autorytet
    Postów: 899 487

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co znalazłam w internecie, to on ma czułość 25mlU/ml, więc jeśli nie chcesz robić bety, a chcesz raz jeszcze zrobić test, to kup sobie 10 lub zaczekaj kilka dni, choć wiem, że to trudne.

    Fatalnie się dziś czuję, jakaś taka rozbita jestem, brzuch mnie boli i mam zgagę od połowy dnia. Ciekawe czy to kwestie zdrowotne czy moja psychika wywołuje objawy, których oczekuję.

    43kt9vvjbmmercyy.png
  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytałam ze tescowe testy pepino maja czulosc 10. Sprawdzimy :)

    Bella93 lubi tę wiadomość

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    temperatury, nie używam testów. Kupiłam dzis test, i ten dylemat testować czy nie..;/

‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ