X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • September Przyjaciółka
    Postów: 76 188

    Wysłany: 21 maja 2015, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Ja też jestem nowa i dopiero małymi krokami uczę się prowadzenia kalendarzyka... Ze względów zdrowotnych muszę się wstrzymać ze 3 miesiące ze staraniami, ale mam nadzieję, że we wrześniowym cyklu już do Was dołączę, albo najlepiej,że Wy mi będziecie doradzać, bo już się Wam uda :)Powodzenia!

    wiosnaachtoty, Ola_85 lubią tę wiadomość

    p19udqk32cxiv2un.png
  • wiosnaachtoty Koleżanka
    Postów: 51 39

    Wysłany: 21 maja 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj September - ja też dopiero zaczynam robić obserwacje - dla mnie najtrudniejsze są obserwacje śluzu - np dzień po stosunku nie jestem pewna czy to śluz czy może reszta spermy... Może od przyszłego miesiąca spróbuję badać szyjkę macicy dodatkowo

    relg90bvs4p6hp5g.png
  • September Przyjaciółka
    Postów: 76 188

    Wysłany: 21 maja 2015, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z obserwacja śluzu jeszcze sobie jakoś radzę, ale badanie szyjki macicy to już dla mnie czarna magia :-) W ogóle nie potrafię wyczuć różnicy. No i czekam na skok temperatury... Bo chyba już najwyższy czas...

    p19udqk32cxiv2un.png
  • wiosnaachtoty Koleżanka
    Postów: 51 39

    Wysłany: 21 maja 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    September widzę, że jedziemy na tym samym wózku - ja również musiałam poczekać na starania ze względów zdrowotnych - mieliśmy zacząć starania jeszcze zimą więc zrobiłam różne badania (moczu, na toksoplazmozę) w tym morfologię i wyszło, że mam anemię - po powtórnych badaniach - mimo brania żelaza w tabletkach i zmianie diety anemia się utrzymywała. Na szczęście badania w maju pokazały że wszystko zaczyna wracać do normy i dlatego zaczynamy starania :)
    Co do badania szyjki macicy - nigdy tego nie robiłam - zobaczymy jak mi pójdzie ;) No chyba, że będę już w ciąży :D optymistka ze mnie ;)

    relg90bvs4p6hp5g.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 23 maja 2015, 01:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie, że wątek odżył :) Też na nim zaczynałam. Powodzenia dziewczyny!

    wiosnaachtoty, mallinka lubią tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • wiosnaachtoty Koleżanka
    Postów: 51 39

    Wysłany: 23 maja 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose widzę, że już końcówka :) W którym cyklu zaciążyłaś? ;)

    relg90bvs4p6hp5g.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 24 maja 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilirose witaj kochana <3 my wróciliśmy do starań we wtorek testuje :)
    witajcie dziewczyny ja już jestem weteranka zniklam z tego wątku ale wrocilam

    201602031762.png
    200602041778.png
  • September Przyjaciółka
    Postów: 76 188

    Wysłany: 25 maja 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilirose - gratulacje i szczęśliwego rozwiązania! Jak tam znosisz ciążę?

    p19udqk32cxiv2un.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 25 maja 2015, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny :*

    Wiosna, w drugim, aczkolwiek powinnam liczyć go jako pierwszy na serio, bo ze względu na nieznajomość cyklu i skupienie się na płci zaczęliśmy z dużym falstartem, nie trafiłam w owulkę. Myślałam, że owulkę mam 14-15 dnia a mam 11. A im bliżej owulki tym większa szansa na chłopca (mąż strasznie chciał ;)).

    Mallinka, mooocno trzymam kciuki :*

    September, dziękuję, odpukać żadnych komplikacji. Początki były trudne, bo miałam mdlosci i przez moment wymioty, później kilka miesięcy spokoju i cieszenia się ciążą, a teraz troszkę dokuczają plecy i pierwsze skurcze (twardnienie brzucha). No i mały czasem poszaleje, sprzeda kopniaka w żebra albo wypycha się pupą :D generalnie jednak nie mogę narzekać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2015, 23:58

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 26 maja 2015, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilirose w końcu się doczekałam! http://naforum.zapodaj.net/thumbs/95cd2d0d715f.jpg

    Kamilam8, futuremama lubią tę wiadomość

    201602031762.png
    200602041778.png
  • September Przyjaciółka
    Postów: 76 188

    Wysłany: 26 maja 2015, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka - gratulacje!! :-D
    Lilirose - to u Ciebie praktycznie jakby się udało za pierwszym razem. Super :-) I będzie synek? :-D

    mallinka lubi tę wiadomość

    p19udqk32cxiv2un.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 27 maja 2015, 03:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallinka, aaaaa gratulacje! Teraz niech wszystko będzie dobrze, rosnijcie zdrowo :* Ja właśnie przechodzę bezsenność końcówki ciąży. Właśnie poskładalam pieluszki i będę próbowała zasnąć.

    September, tak, mimo, że pierwsze podejścia już parę dni przed owulką :) choć mam gdzies w środku przeczucie, że zaskoczyło właśnie w dniu owu lub zaraz po. Widocznie tak miało być. :) Z kolejnym dzieckiem będziemy próbować od samego końca okresu, bo fajnie byłoby mieć parkę :D

    mallinka, futuremama lubią tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 27 maja 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane <3 :) Oj dawno mnie nie było u Was jak sie Macie jak tam starania;) Mam nadzieję że owocne u nas już dobijamy do mety ciężko jest nie powiem nogi spuchnięte kręgosłup pęka :( spać źle sie śpi bo wszystko boli.Do terminu zostało 7 dni ale jak na razie cisza skurcze mam ale Milena raczej sie kwapi wyjść do rodziców :/

    Oto my przed porodem Jutro zaczynamy 40tc
    mbfp1ztk9muj_t.jpg


    Pozdrawiam cieplutko wszystkie e-ciocie :) <3

    wiosnaachtoty, futuremama lubią tę wiadomość

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 28 maja 2015, 01:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    Witajcie Kochane <3 :) Oj dawno mnie nie było u Was jak sie Macie jak tam starania;) Mam nadzieję że owocne u nas już dobijamy do mety ciężko jest nie powiem nogi spuchnięte kręgosłup pęka :( spać źle sie śpi bo wszystko boli.Do terminu zostało 7 dni ale jak na razie cisza skurcze mam ale Milena raczej sie kwapi wyjść do rodziców :/

    Oto my przed porodem Jutro zaczynamy 40tc
    mbfp1ztk9muj_t.jpg


    Pozdrawiam cieplutko wszystkie e-ciocie :) <3
    Truskaweczko, pięknie wyglądasz, ale niech Milenka juz wyskakuje :D mnie też powoli zaczynają dokuczać plecy, klucia z każdej strony, bolące nogi. Ale cóż zrobić, trzeba ten miesiąc wytrwać. Mam cicha nadzieje, ze urodze wcześniej.:)

    Trzymam kciuki za wszystkie początkujące :* dziewczyny, i pamiętajcie o badaniu się przed zajściem: morfologia, mocz, TSH i w miarę możliwości toksoplazmoza i cytomegalia, warto też zrobić progesteron i prolaktynę.

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Olinka85 Koleżanka
    Postów: 41 13

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, chętnie i ja do Was dołączę. U mnie 3 cykl starań, ale taki wyliczany dopiero od miesiąca. Rok temu już były plany starania, ale miałam mega niski poziom wit. D. Teraz już w normie więc mam nadzieję, że w tym roku się uda.
    Gratuluję przyszłym szczęśliwym mamusiom :) Zaraźcie nas prędko :)

  • Kasia1987. Przyjaciółka
    Postów: 99 55

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dołączam :) Jestem "świeżakiem" ale mam nadzieję, że niebawem ujrzę 2 kreseczki :) W tym tygodniu się wszystko okaże. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę powodzenia :*

    ex2b3e5ekhc9nlpd.png

    20140830290117.png
  • Alicja92 Autorytet
    Postów: 897 596

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka gratuluje! Obym ja byla nastepna.
    Powodzenia wszystkim <3

  • Katashka89 Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 19 września 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się dołączam:)Jestem tu nowa,i dopiero zaczynam:)Zaczęliśmy starania od maja tego roku,i do tej pory niestety nic:(Od dwóch miesięcy mierzę temp codziennie o 6,łykam kwas foliowy i czekam.Dodam,że mam długie cykle i niestety nieregularne:(Cieszę się,że do Was trafiłam razem zawsze raźniej:)Dziewczynki jak możecie zerknijcie na moje wykresy,bo ja już się z tym wszystkim gubię.Wiem,że to dopiero początek i jeszcze dużo muszę się dowiedzeć,nauczyć.Pozdrawiam Was cieplutko:)

    Martek32 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2015, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,

    Jestem tutaj nowa, dopiero zaczynam swoją przygodę z ovufriend ;)
    Z mężem dopiero zaczęliśmy swój pierwszy cykl starań, teraz czekam na okres, chociaż mam cichą nadzieję że nie przyjdzie ;)
    A jeśli jednak to nie teraz to mam nadzieję mimo iż mojej nadwagi i cykli nieregularnych uda się zobaczyć na teście upragnione dwie kreseczki.

    Martek32 lubi tę wiadomość

  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1526 1230

    Wysłany: 18 października 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was :)
    Też jestem nowa na ovu, ale staramy się o dzidziusia od lutego.
    Na razie jeszcze nie mierzę temperaturki, może wkrótce zacznę.
    Chciałam do Was dołączyć, bo w gronie łatwiej

    Martek32 lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
‹‹ 312 313 314 315 316
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ