X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pogaduchy o dupie Maryni czyli o Wszystkim i o Niczym :P Zapraszam
Odpowiedz

Pogaduchy o dupie Maryni czyli o Wszystkim i o Niczym :P Zapraszam

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam na dworze ładnie w cieniu tylko albo aż 24*C

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    a ja mam wlasnie nadczynnosc....ech przez te tarczyce to wszystko jest inne...
    A to juz wiemy dlaczego mozesz palaszowac wszystko co chcesz..Z jednej strony fajnie ale z tego co wiem w ciazy trzeba sie mocno pilnowac z lekami..Moja kuzynka ma wlasnie nadczynnosc..Chudzinka straszna z niej...A zaczelo sie kilka lat temu jak schudla strasznie i zaczelo jej oczy wypychacv..Nikt nie wiedzial poki nie trafila do szpitala z podejrzeniem zaburzen zywienia i depresji,...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    Jak tam na dworze ładnie w cieniu tylko albo aż 24*C
    U mnie w malopolsce melduje ze w sloncu termometr wskazuje 30 :)

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja cukier i sol wyeliminowalam juz :-) ale to za malo!! nie dziala..slodyczy tez ogolnie malo jem ale czasem jak mnie naleci to jedego dnia pochlone kilka batonikow (na szczescie rzadko)..
    ja mam nadwage juz od malego ale jeszcze 7 lat temu bylo to max 5 kg ale jak za maz wyszlam tak poszla waga w gore!!! nie mam pojecia dlaczego tak sie stalo! i teraz mam 15kg za duzo..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    To witaj wklubie etz hashi mi sie pokazalo w lutym..... Biore teraz setke bo od kwietnia z polowki skoczylo mi na 2,0 a moj endo przewrazliwiony i uwaza ze jak chce zajsc w ciaze maks 1,5moge miec....Bralam wit d w okresie wiosennym Na lato odstawilam ale caly czas biore selen i wit e zeby wyciszac troche hashi... W sumie mam minimalnie antygeny przekroczone , ale zrobilam z ciekawosci synowi tarczyce i wyszlo u niego , ze tez ma hashimoto i antygeny znacznie przekroczone :-/ Wiec chyba to dziedziczne ustrojstwo :-/
    jeśli chodzi o selen to udowodniano ze nie ma on znaczącego wpływu na polepszenie stanu tarczycy przy hashi za to wit, D3 tak i mimo słońca radze brać bo dla nas z hashi dawka słoneczna to za mało ja biorę 1000ul

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety nic tak sie dobrze dupska nie trzyma jak tluszczyk..
    Ja sol uzywam ale przerzucilam sie ze zwyklej na rozowa himalajska ..Nie jest za tania ale sie jej duzo mniej uzywa i ma lepsze wlasciwosci , a zwl mniej szkodzi..
    Co do slodyczy , ze wzgl na pcos biore metformine i poczatkowo rzeczywiscie odrzut od slodyczy byl..Ale prawda taka , ze jakby czl nie trzymal reki na pulsie wciskalby slodkie jak malpa banany... :-/

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    jeśli chodzi o selen to udowodniano ze nie ma on znaczącego wpływu na polepszenie stanu tarczycy przy hashi za to wit, D3 tak i mimo słońca radze brać bo dla nas z hashi dawka słoneczna to za mało ja biorę 1000ul
    badalam i sobie i mlodemu jakies poltora miesiaca temu mialamw wyzszej granicy to endo kazal odstawic na okres lata , a wrocic do 1000jednostek we wrzesniu , pazdzierniku...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja muszę dojść do wagi 64kg bo dwa lata temu tyle ważyłam i tak ważyłam jakieś 10lat a wtedy myślałam że to za dużo a spodnie czekaja żeby w nie wejść,spadnie sprzed dwóch lat ;)

    kurcze nie mogę się cały czas tłumaczyć chorą tarczycą :P

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heheheh no niestety przyznam sie , ze ostatnie miesiace tez tlumacze sie tarczyca..Ale prawda jest okrutna te 15kg samo z tarczycy jedynie nie przyszlo...Tyle ze teraz sezon na super warzywa i owoce to raczej sie na to przerzucilam..Ale , zeby jakos spektakularnie efekty byly to nie zauwazylam :-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2014, 10:23

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie czas na małe śniadanko z chlebkiem ryżowym z dynia :)

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bo to tak jest ze niby się odchudzamy a waga na początku ani drgnie

  • Sue Autorytet
    Postów: 4521 5367

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Znalazłam wątek :) Jeśli mowa o odchudzaniu, to najlepsze jest bieganie!
    Ja ważę obecnie 52kg, dzięki bieganiu schudłam wymarzone 3, z 55 ;)
    Dobrze przed ciążą doprowadzić wagę do normy, bo łatwiej będzie przez ciążę przejść i nie będzie 100kg na liczniku :)

    samira lubi tę wiadomość


  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak bieganie..taaaa uwielbiam bieganie ,wrecz marze o bieganu dzien po dniu :P
    Nie przepadam mowiac juz tak na powaznie , wole ruch fizyczny zwiazany z roznymi czynnosciami..Np,zasuwanie za kosiarka , czy porzadna gimnastyka przy myciu okien lub sprzataniu podworka...
    Niestety nie kazdy lubi sport a ja lubie -bierny znaczy lezec i ogladac :P

    samira lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sue witaj

    na właśnie w ciąży tyje się ok.13-14 i gdzie to wcisnąć przy nad wadze się pytam ;)

    dlatego dla zdrowia swojego i dzidzi co by nie mieć potem cukrzycy ciążowej i dużego nadciśnienia trzeba zmniejszyć gabaryty :)

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    13-14??ee to ja przebilam to dwukrotnie w ciazy...Przytylam 28kg ;D I w sumie zbijalam to wszystko poltora roku po ciazy....W sumie samo zeszlo tak jakos bez zbytniego wtedy wysilku..Ale wtedy czlowiek byl piekny i mlody..Teraz jest tylko piekny :)

    samira lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    13-14??ee to ja przebilam to dwukrotnie w ciazy...Przytylam 28kg ;D I w sumie zbijalam to wszystko poltora roku po ciazy....W sumie samo zeszlo tak jakos bez zbytniego wtedy wysilku..Ale wtedy czlowiek byl piekny i mlody..Teraz jest tylko piekny :)
    no niestety lat nie ubywa ale bardzo dużo przytyłaś w ciąży powinnaś połowę tego i to nie ma jaj to po prostu niebezpieczne tyle przytyć w tym stanie

    ja w ciąży z synem przytyłam 14kg czyli książkowo to było 19 lat temu :)

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można do Was dołączyć??
    Też mam niedoczynność i hashi :( i nadwagi z 15 kg było 20 ale już 5 zwaliłam :) A muszę lekarza zapytać o tą witaminę d 3 to jest na receptę czy normalnie też kupię??

    Swoją drogą ciekawy tytuł wątku :)

    kapturnica, samira lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mowiac szczerze jakos specjalnie wtedy sie tym czlowiek nie rpzejmowal..Wyniki mialam idealne , dziecko rozwijalo sie tez super..Ciaza bez problemow..Ratowalo mnie jak mowil moj gin ze ejstem wysoka i kg mialy gdzie sie rownomiernie rozkladac ;D

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    Można do Was dołączyć??
    Też mam niedoczynność i hashi :( i nadwagi z 15 kg było 20 ale już 5 zwaliłam :) A muszę lekarza zapytać o tą witaminę d 3 to jest na receptę czy normalnie też kupię??

    Swoją drogą ciekawy tytuł wątku :)
    bez recepty mozna kupic wit d3

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Sue Autorytet
    Postów: 4521 5367

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem tak, dobrze znaleźć aktywność fizyczną, którą lubisz. Jeśli sprawia Ci przyjemność, nie będzie to obowiązkiem. Ja nie mogę się doczekać, kiedy lekarz da mi przyzwolenie na bieganie w ciąży.
    Ja będę bardzo kontrolować wagę w ciąży, czytałam, że powinnam przytyć 11-13kg.

    A jeśli chodzi o witaminę D3, to ja dostałam od endo Devikap. Krople, wydawane na receptę. Nie mam chorej tarczycy, zaczęła świrować w ciąży.


1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ