X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne pół roku starań i nic
Odpowiedz

pół roku starań i nic

Oceń ten wątek:
  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem tu nowa i właściwie nie wiem od czego zacząć. Jak większość z Was staramy się z mężem o maleństwo. Jesteśmy pół roku po ślubie i od tamtego czasu ciągle pracujemy nad potomstwem. Bezskutecznie... Zdaję sobie sprawę, że nie jest to tragedia ale bardzo chciałabym już być w ciąży.

    20140621580114.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, każda z nas tutaj na forum chce być w ciąży :), życzę Ci powodzenia, może zrób badania hormonalne czy masz w porządku.

  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mam taki zamiaru. Byłam u gina z tym ale powiedział, że do roku mamy się starać, a potem jeżeli nadal nie będę w ciąży, to zrobi wszystkie badania. Ale tak sobie myślę, że może nie warto czekać i na własną rękę wykonam te badania i wtedy z nimi udam się ponownie do lekarza.

    agnes175 lubi tę wiadomość

    20140621580114.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak myślę, że nie czekać do roku, tylko sama zrobić badania. Ja sama robiłam, nie czekając aż lekarz mi zleci

    agnes175 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak myślę, że nie czekać do roku, tylko sama zrobić badania. Ja sama robiłam, nie czekając aż lekarz mi zleci

    Fatim lubi tę wiadomość

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem lepiej się pobadać. Bez sensu jest z tym czekaniem przez rok. Przynajmniej podstawowe rzeczy warto sprawdzić, jak np. tarczyca. Masz jakieś problemy ze zdrowiem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2015, 14:42

    Fatim lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak też zrobię, wybiorę się w następnym tygodniu i zrobię te hormony...

    20140621580114.png
  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie miałam nigdy żadnych problemów, wszystkie podstawowe badania mam w normie, hormony miałam kiedyś badane i też były ok

    20140621580114.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolka89 - A masz regularne miesiączki? Jak długie są Twoje cykle?

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miesiączki to różnie, cykle od 21 do 26 dni

    20140621580114.png
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jakie te hormony chcesz badać? I w którym momencie cyklu? To ważne ;)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • zabcia2806 Ekspertka
    Postów: 238 134

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolka89 Witaj:)

    Ja też jestem z mężem pół roku po ślubie i nic. Ja od roku mam problem z tsh i biorę leki. W grudniu zmieniłam lekarza mam nadzieje że on teraz mi pomoże. Zlecił mi sporo badań ale jak na razie czekam z ich zrobieniem bo mój cykl trwa 52 dni i nie zapowiada się żeby się kończył:( a te badania mam zrobić po @. Robiąc mi usg dopochwowe powiedział tylko że macica jest piękna. Dziewczyny co może wykryć złego takie usg?

    o1483e5etckudhmf.png

    3jgxvfxmqavtht7y.png
  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najlepiej chyba w pierwszej fazie cyklu zrobić hormony... tsh, progesteron, fsh i lh, mamy takie laboratorium które wykonuje wszystkie badania gdy stara się o maluszka

    20140621580114.png
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron bada się 7 dni po owulacji. LH i FSH na początku cyklu. TSH kiedykolwiek :)

    Trochę krótkie masz te cykle...

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no mam krótkie cykle ale zawsze takie miałam... to coś złego?

    20140621580114.png
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różnie może być. A jak długą masz fazę cyklu między owulacją a miesiączką? Jesteś w stanie określić?

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z moich wyliczeń wychodzi ok 13dni, mam założony kalendarzyk w telefonie i niby wszystko pasuje, dodatkowo badam śluz i wydaje mi się, że wiem kiedy wypada owulacja

    20140621580114.png
  • Bąbelek Autorytet
    Postów: 1427 1927

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolka89 wrote:
    Witajcie, jestem tu nowa i właściwie nie wiem od czego zacząć. Jak większość z Was staramy się z mężem o maleństwo. Jesteśmy pół roku po ślubie i od tamtego czasu ciągle pracujemy nad potomstwem. Bezskutecznie... Zdaję sobie sprawę, że nie jest to tragedia ale bardzo chciałabym już być w ciąży.
    Niestety większość lekarzy mówi żeby sobie dać rok czasu. Mnie to jeden przegonił i powiedział, że żadnych leków nie da, że mam się brac do 'roboty' .. Staramy się od lipca.
    Jeśli masz możliwość wykonania badan hormonalnych określających plodnosc to myśle, że to dobry moment. Ja na szczęście w swojej przychodni mam taki pakiet: lh,fsh,prolaktyna, progesteron, estradiol i tsh. Jeśli w tym cyklu się nie uda to na pewno z tego pakietu skorzystam. Pózniej z wynikami do endokrynologa.

    atdc6iyehd9qphks.png
  • blumen21 Ekspertka
    Postów: 352 53

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej mnie tez doktorek poinformował ,że zadnych badań mi nie zleci ,, Pani się piknie w czoło i odblokuje,, słowa doktorka.. a może problem tkwi ze strony męskiej??. Ja staram się 8 cykl i teraz wyśle męża na Badania.

    24afed3688.png
  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pamiętajcie, że nim zaczniecie się futrować lekami, hormonami itd warto zbadać czy plemniki faceta są w dobrej formie.

    Polecam zrobić FSH, LH i estradiol (E2) w 2-3dc, następnie po owulacji (ok. tygodnia) progesteron.
    TSH bez znaczenia kiedy, więc można połączyć z progesteronem albo z badaniami na początku cyklu.

    Ja jeszcze sprawdzałam toksoplazmozę, cytomegalię i różyczkę (po poronieniu). W każdym oba przeciwciała

    karolka89 jeśli Twój cykl trwa 21 dni (ten najkrótszy), przy owulce 13dc to Twoja faza lut. jest za krótka (trwa tylko 8 dni). Udaj się może do gina na monitoring, bo może okazać się, że trzeba by wydlużyc 2 fazę albo masz owulkę wcześniej i źle celujecie

    Pamiętajcie - każda z Nas doczeka się kiedyś maluszka! Prędzej lub później ale się doczeka!

    Mój pierwszy ginekolog (przy rozpoczęciu starań) był bardzo prorodzinny, ale też uważał, że trzeba czekać co najmniej rok. Raz chciałam się do niego umowić, był akurat na wakacjach, więc poszłam do jego koleżanki po fachu (z tego samego gabinetu). Spojrzała w moją kartę i powiedziała, że kolejny cykl robimy własnie monitoring, sprawdzamy czy jajko rośnie, pęka, kiedy pęka, ile ma jak peka itp, a potem wdrażamy medykamenty pomocnicze. Dzięki niej zaszłam w 1 ciążę, skończyła się przed czasem, ale udało się. Czasami więc warto zmienić lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2015, 17:42

    Helen, agnes175 lubią tę wiadomość

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ