X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Powakacyjne niespodzianki, czyli wrześniowe testowanie 2016
Odpowiedz

Powakacyjne niespodzianki, czyli wrześniowe testowanie 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaFasola wrote:
    Dziewczyny, byłam dzisiaj u okulisty. Przepisał mi krople TOBRADEX i maść DEXAMYTREX.Może znacie te leki ? Wiem że nie wiem czy jestem w ciazy ale zawsze jak sie planuje to trzeba tak myslec jakby sie w niej bylo i martwie sie zeby to zle nie wplynelo na orzeszka jezeli by tam byl. Wiec, na ulotce nic nie jest napisane ze nie mozna stosowac w czasie ciązy tylko zeby zapytac lekarza. Niestety ten lekarz nie wiem skad sie urwal, ale tylko do niego moglam szybko sie dostac :( wogole mnie nie sluchal ani tez o nic sam nie zapytal.... Jezeli mialyscie z nimi stycznosc, to prosze napiszcie co o tym myslicie .


    TOBRADEX - Stosowanie leku w okresie ciąż ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
    DEXAMYTREX - W ciąży i okresie karmienia stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

    Źródło: https://www.doz.pl/

    Uważam, że oczy są najważniejsze. Jesteś 6 dpo, nawet jeżeli komórka jajowa z plemnikiem się połączyła to jeszcze długa droga zanim połączy się z Tobą (więc nic na razie dziedzicowi nie przekażesz, leki są zewnętrzne nie wewnętrzne więc droga do krwi jest długa). Ciało musisz mieć zdrowe, leki są przepisane na zakażenia bakteryjne, lepiej leczyć niż gdybać, będzie bezpieczniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2016, 16:20

  • Bibi1 Przyjaciółka
    Postów: 77 40

    Wysłany: 2 września 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda i Demsik Gratuluję :)
    Pięknie pięknie!

    Ja dzisiaj 6 dc i sluz rozciągliwy już mam hmm

    Demsik lubi tę wiadomość

    mhsvk6nlfe0svswh.png
  • KarolaFasola Autorytet
    Postów: 572 290

    Wysłany: 2 września 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze odpusze chociaz jeszcze 2 dni z tymi kroplami i sprobuje wyleczyc malav....
    Musze to przemyslec.

    16udgov3pp3xggo2.png
    Marcysia i Julek <3 <3 22.08.2017.-1780g 43cm, 1550g 42cm


    26tyg+0dni ok. 780g 770g
    27tyg+4dni ok. 950g 970g
    29tyg+5dni ok.1100g
    31tyg+6dni ok.1300g(ch) 1500g(d)





    10.10.2014. Aniołek 11 tc [*]
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 2 września 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, ja jestem takiego zdania jak zakręcona... zanim leki będą miały wpływ na ewentualną fasolkę trochę minie. a pamiętaj, że im szybciej zaczniesz leczyć tym szybciej skończysz :)


    Demsik, piękna beta!

    Demsik lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • KarolaFasola Autorytet
    Postów: 572 290

    Wysłany: 2 września 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka, moze macie racje ;) apozatym to jest zewnetrzny antybiotyk w malej ilosci a nie do "jedzenia" wiec tak sobie mysle ze duzo go w moim organizmie nie bedzie ;)
    Ale boje sie bo wlasnie w poptzedniej ciazy, zanim sie o niej dowiedzialam , to jakies 2- 3 tygodnie przed bralam antybiotyki, dosyc silne ale nazwy juz nie pamietam a pozniej jak poronilam i nie znaleziono przyczyny to sobie pomyslalam ze to moze wlasnie przez antybiotyki. Ale mowilam wtedy o tym lekarzowi to powiedzial ze one nie maja wplywu. A i tak jestem teraz przeczulona na takie rzeczy.... :(

    16udgov3pp3xggo2.png
    Marcysia i Julek <3 <3 22.08.2017.-1780g 43cm, 1550g 42cm


    26tyg+0dni ok. 780g 770g
    27tyg+4dni ok. 950g 970g
    29tyg+5dni ok.1100g
    31tyg+6dni ok.1300g(ch) 1500g(d)





    10.10.2014. Aniołek 11 tc [*]
  • an.kie.tyk Ekspertka
    Postów: 147 102

    Wysłany: 2 września 2016, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Demsik pięknie raz jeszcze gratuluje :-)

    Karola popieram dziewczyny. Wylecz oczy! Nic nie powinno się stać.

    Demsik lubi tę wiadomość

    dev142pfs__.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 2 września 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, tak naprawdę 90% wczesnych poronień nie ma określonej przyczyny :( często mówi się że to "wadliwy zarodek" nie można się obwiniać i doszukiwać... tak po prostu czasem jest :*
    wylecz oczy, szybko wyleczysz i będziesz gotowa na fasolinkę :)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam dopiero do domu eh tak mnie brzuch bolal caly dzien dibily te plamienia a w oracy nienajlepiej i wszystko sie skumulowalo....
    Tak tu pozytywnie dzis na watku a mi sie nie udziela

  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 2 września 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie mnie dzisiaj mdli.. i głowa pęka. Eh, taki początek weekendu :(
    Jajniki też wariują.. raz ciągnie i kuje lewy, potem prawy, znowu lewy i tak w kółko. Nie jest to jakiś ból, ale irytuje po czasie.
    Leże, pije herbatkę i mam nadzieję, że nie puszczę zaraz po prostu pawia.

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Foremeczka Autorytet
    Postów: 275 303

    Wysłany: 2 września 2016, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję brzuchatkom! :)
    Najmłodsza staraczka - my chyba testujemy tego samego dnia. Ja też odczuwam jajniki, ale nie robię sobie nadziei, jakoś nie czuje, że to "to". A Ty jak czujesz? Jakiej długości masz cykle?

    Demsik lubi tę wiadomość

    Maj 2017 - Synek jest z nami:)

    3 poronienia
    Mutacje mthfr i v leiden, ana, policystyczne jajniki
  • Bibi1 Przyjaciółka
    Postów: 77 40

    Wysłany: 2 września 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Demsik pytam bo zapomniałam dlaczego tak długo się straliście?

    mhsvk6nlfe0svswh.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 2 września 2016, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi, dopiero zauważyłam na suwaczku! Spóźnione ale życzliwe, najlepsze życzenia dla syneczka :* 100 latek! <3

    Najmłodszka staraczka, ja też dzisiaj się jakoś do dupy czuję :/ jak na mega kacu! Kręci mi się w głowie, głowa pęka, w żołądku wszystko faluje :/ jak słowo daję, zaraz pójdę spać :D

    A jutro nam się fajny dzień szykuje, idziemy z małą na 11 na spotkanie z chusto-mamami i maluszkami :)

    Bibi1 lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2016, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale na tym wątku się dzieje, nie nadążam czytać ;) Demsik i ode mnie także gratulacje :) Dziewczyny jak uważacie, możemy sie starać jak jestem przeziębiona? Dziś mnie złamało, mam podwyższoną temperaturę, ale szkoda mi dnia bo jeszcze w tym miesiącu nie było <3 i boję się, że sie spóźnimy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Strasznie mnie dzisiaj mdli.. i głowa pęka. Eh, taki początek weekendu :(
    Jajniki też wariują.. raz ciągnie i kuje lewy, potem prawy, znowu lewy i tak w kółko. Nie jest to jakiś ból, ale irytuje po czasie.
    Leże, pije herbatkę i mam nadzieję, że nie puszczę zaraz po prostu pawia.
    Też mam podobnie jajniki mnie do szału doprowadzają...
    na szczęście póki co plamienia ustapiły, były brązowe niezbyt to wróży :) i za kazdym ginem śpiewka że mam dobry poziom progesteronu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2016, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka wrote:
    Bibi, dopiero zauważyłam na suwaczku! Spóźnione ale życzliwe, najlepsze życzenia dla syneczka :* 100 latek! <3

    Najmłodszka staraczka, ja też dzisiaj się jakoś do dupy czuję :/ jak na mega kacu! Kręci mi się w głowie, głowa pęka, w żołądku wszystko faluje :/ jak słowo daję, zaraz pójdę spać :D

    A jutro nam się fajny dzień szykuje, idziemy z małą na 11 na spotkanie z chusto-mamami i maluszkami :)
    Ale będziesz miała fajny dzień :D

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 2 września 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roslinka, nie popadajmy w paranoję :D idź na całosć! idź na całość! :D

    Susanna, ja Ci wróże II kreski w tym miesiącu :D

    Tygrysek lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka wrote:
    roslinka, nie popadajmy w paranoję :D idź na całosć! idź na całość! :D

    Susanna, ja Ci wróże II kreski w tym miesiącu :D
    Pianistka dziekuję za wróżbę <3

    Ale brazowe plamienie to chyba nie...

    kinga1185 lubi tę wiadomość

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 2 września 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Pianistka dziekuję za wróżbę <3

    Ale brazowe plamienie to chyba nie...


    nie wiem czy widziałaś mój post... ja ok 10-12 dpo w ciąży z Emmą miałam brązowe plamienie. w kazdym bądź razie przed terminem @. potem w terminie @ znowu. i potem jeszcze ze 100 razy :P to było nie tyle plamienie co brązowy / brunatny śluz.. także fakt, nie wygląda to najlepiej, ale ciąży absolutnie nie wyklucza ;)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2016, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mam cały czas wkładkę i to takie brązowe i czasem kawowy kolor (przynajmniej ładne określenie), przy okazji tego plamienia bolał mnie brzucha jajniki czuje cały czas. a wczoraj to tak zkłuło przy wstaniu trwało sekundę ledwo i przeszło. heh. w tym "plamieniu" też mam śluz bo widać

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy twój progesteron był ok ?

‹‹ 127 128 129 130 131 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ