X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Powakacyjne niespodzianki, czyli wrześniowe testowanie 2016
Odpowiedz

Powakacyjne niespodzianki, czyli wrześniowe testowanie 2016

Oceń ten wątek:
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 3 września 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Oo prosze oby piekne jajo roslo na zdrowym ;) u mnie 7 woz albo przewoz @ albo.... :*
    Jaka @ , w ciąży nie ma @ :D

    SusannaDean lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hihi jeszcze nie wiem co z ta ciaza ;) zaobaczymy ;))))) ooo do jakiego lekarza?klinika?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa stracilas jajowod? Jak była tego przyczyna? Jeśli mogę wiedzieć ? Ja mam podejrzenie Wodnika lekarz cały czas gada o laparoskopi pewnie we wrześniu dostane skierowanie. Na to liczę, staramy się 17 cykli, mam problem z progesteronem ale niby owu jest. ...

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 3 września 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Hihi jeszcze nie wiem co z ta ciaza ;) zaobaczymy ;))))) ooo do jakiego lekarza?klinika?
    Klinika będzie wybrana we Wrocławiu , i lekarz też :) a do lekarza będziemy jechać z teściem, a on coś napomniał właśnie o Katowicach, do lekarza polecenia. Do pytam dzisiaj to będę wiedziała dokładnie co i jak i czy nie zmienił planów :)

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 3 września 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjanna wrote:
    Morwa stracilas jajowod? Jak była tego przyczyna? Jeśli mogę wiedzieć ? Ja mam podejrzenie Wodnika lekarz cały czas gada o laparoskopi pewnie we wrześniu dostane skierowanie. Na to liczę, staramy się 17 cykli, mam problem z progesteronem ale niby owu jest. ...
    Ciąża pozamaciczna usunięta wraz z jajowodem 15 Czerwca 2015 r. Gdyby nie upór lekarki ,że ciąży tam nie ma to jajowód może dałby się uratować, a tak to popękał i nie było sensu. A jak Twój drugi jajowód ? Drożny ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2016, 12:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego nie wiem czy drozny. Przy laparoskopi mają sprawdzić czy drozne. Cały czas tylko słyszę ze to podejrzenie wodniaka, ale napewno coś tam mam bo to widziałam u gina na monitoringu. Byłam jeszcze u innego lekarza to sprawdzić i tez potwierdził że jest tam coś czego nie powinno być

  • cookiemonsterka Autorytet
    Postów: 299 173

    Wysłany: 3 września 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Można :) a nie jesteś gdzieś z Dolnego Śląska? Bo sama przesyła sporo może wyjść ,bo miód jest ciężki. Więc lepiej odbierać na miejscu. My jeździmy po całym Dolnym Śląsku, więc możemy zawsze sami podrzucić, wtedy przesyłka wychodzi gratis ;)

    eee ja jestem z Dolnego Śląska :D to chętnie piszę się na miodzik :D

    Morwa lubi tę wiadomość

    Pozytywne nastawienie :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie jak byłam u trzeciego lekarza to mi powiedział, aby próbować z tym co mam bo jak przytrafi mi się pozamaciczna ciąża to może być że stracę ten drugi. Generalnie odradza usuwanie tego wodniaka bo wycina się go z jajowodem, albo robi się plastyke. Jednak nie ma gwarancji że nie odtworzy się z powrotem.

  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 3 września 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa, Marciaa, najlepiej być na swoim. Ja jestem od czerwca, ale nie z wyboru tylko z przymusu. Chcąc wykonywać mój zawód nie mogę być zatrudniona na etat. Nie mniej jednak dla kobiety najlepsza jest praca w instytucjach państwowych. L4 można spokojnie brać, macierzyński i wychowawczy też. A na własnej działalności to już ciężko. Nie mniej jednak życzę spełnienia planów :)

    Dziewczyny, jakoś dzisiaj tutaj tak spokojnie :) Myślałam, że będziemy świętować kolejne kropeczki, a tu nic ;)

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 3 września 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjanna wrote:
    Właśnie jak byłam u trzeciego lekarza to mi powiedział, aby próbować z tym co mam bo jak przytrafi mi się pozamaciczna ciąża to może być że stracę ten drugi. Generalnie odradza usuwanie tego wodniaka bo wycina się go z jajowodem, albo robi się plastyke. Jednak nie ma gwarancji że nie odtworzy się z powrotem.
    I bardzo dobrze, bo jest takie prawdopodobieństwo, że wodniak sam zrobi ewakuację albo się przynajmniej zmniejszy. Ja drugi jajowód mam drożny, bo dwa razy miałam ciążę w macicy i na własne oczy widziałam jajo płodowe ,które ze mnie wyszło(sorry za szczegóły), także nie było sensu robić hsg. Podczas laparoskopii mogą od razu wprowadzić kontrast i sprawdzić drożności , moja znajoma tak właśnie miała.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 września 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjanna wrote:
    Właśnie jak byłam u trzeciego lekarza to mi powiedział, aby próbować z tym co mam bo jak przytrafi mi się pozamaciczna ciąża to może być że stracę ten drugi. Generalnie odradza usuwanie tego wodniaka bo wycina się go z jajowodem, albo robi się plastyke. Jednak nie ma gwarancji że nie odtworzy się z powrotem.
    Jeśli faktycznie masz wodniaka jajowodu, a nie na jajowodzie to staranie się z nim o dziecko nie ma zbyt dużych szans powodzenia (zwłaszcza gdy się opróżnia).

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 3 września 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka2017 wrote:
    Morwa, Marciaa, najlepiej być na swoim. Ja jestem od czerwca, ale nie z wyboru tylko z przymusu. Chcąc wykonywać mój zawód nie mogę być zatrudniona na etat. Nie mniej jednak dla kobiety najlepsza jest praca w instytucjach państwowych. L4 można spokojnie brać, macierzyński i wychowawczy też. A na własnej działalności to już ciężko. Nie mniej jednak życzę spełnienia planów :)

    Dziewczyny, jakoś dzisiaj tutaj tak spokojnie :) Myślałam, że będziemy świętować kolejne kropeczki, a tu nic ;)
    Na państwowej pracy miałabym 2000 tysięcy na rękę ,a w razie ciąży 80 % ,więc to mi się w ogóle nie kalkuluje. Lepiej wychodzimy na swoim, bo jestem w stanie odłożyć znacznie więcej i zawiesić działalność na jakiś czas albo zatrudnić kogoś na moje stanowisko w razie potrzeby, co też się będzie dużo bardziej kalkulować. Wszystko zależy od zarobków, jak na prywatnej działalności miałabyś np 30 tysiaków miesięcznie to Ci macierzyński nie potrzebny i te ich marne grosze w postaci wypłaty ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie taki jest plan, że przy laparoskopia sprawdzić droznosc. Zobaczymy wszystko się wyjaśni we wrześniu. Jeśli chodzi o zmniejszanie wodniaka to raz tak miałam chyba w czerwcu albo lipcu i wyglądało to tak, że przed miesiączka miałam dziwną wydzielinę i faktycznie zmniejszył się o połowę. To nic dobrego jednak gdyż twór wyplukuje zarodki z macicy.

  • Salamanka Przyjaciółka
    Postów: 61 20

    Wysłany: 3 września 2016, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynyyy ,
    nie wiem czy juz sobie "wkręcam" , czy to jest możliwe,ale cokolwiek wącham to mam odruchy wymiotne... przed chwilą myłam patelnie na 3 razy. Dziś 12 dp.

    12 m-cy starań, 3 cs z pomocą kliniki niepłodności
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 3 września 2016, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Jeśli faktycznie masz wodniaka jajowodu, a nie na jajowodzie to staranie się z nim o dziecko nie ma zbyt dużych szans powodzenia (zwłaszcza gdy się opróżnia).
    No popatrz a moja kuzynka zaszła z trójka dzieci przy wodniaku i nie miała z żadną ciążą żadnych problemów. Czas starań trwał tyle co u zdrowej pary, czyli około roku na poczęcie dzieciaka. Co by było gdyby ona o tym wiedziała , zapewne nie mieli by dzieci... Staranie z wodniakiem ma taki sam sens jak bez, niewykluczone ,że może trochę dłużej potrwać. Także nie straszny się tutaj nawzajem Bello.

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 3 września 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salamanka wrote:
    Dziewczynyyy ,
    nie wiem czy juz sobie "wkręcam" , czy to jest możliwe,ale cokolwiek wącham to mam odruchy wymiotne... przed chwilą myłam patelnie na 3 razy. Dziś 12 dp.
    Kiedy testujesz ? Mnie druga faza cyklu zazwyczaj przysparza o mdłości ;) kciukam za dwie piękne krechy na ciążowym :*:*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze 12 dpo? Czy to dzidzia? Na objawy niestrawnosci za wczesnie ;)

    Salamanka lubi tę wiadomość

  • Salamanka Przyjaciółka
    Postów: 61 20

    Wysłany: 3 września 2016, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    22 była owuu potwierdzona na monitoringu,wiec czekam do poniedziałku z testem...nie wiem czy wytrzymam, chociaż z drugiej strony boje się ,że znów poza bielą vizira nic tam nie zobacze.

    dziekuje Morwa :**

    SusannaDean lubi tę wiadomość

    12 m-cy starań, 3 cs z pomocą kliniki niepłodności
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 września 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    No popatrz a moja kuzynka zaszła z trójka dzieci przy wodniaku i nie miała z żadną ciążą żadnych problemów. Czas starań trwał tyle co u zdrowej pary, czyli około roku na poczęcie dzieciaka. Co by było gdyby ona o tym wiedziała , zapewne nie mieli by dzieci... Staranie z wodniakiem ma taki sam sens jak bez, niewykluczone ,że może trochę dłużej potrwać. Także nie straszny się tutaj nawzajem Bello.
    Wytyczne dot. wodniakow mowia o slusznosci ich usuwania wraz z jajowodem.
    Mozliwe ze nie byl to wodniak z ujsciem brzusznym i zajscie w ciaze mialo takie same szanse jak u zdrowiej pary:)
    Ja nie strasze. Uwazam, ze lekarz ktory swiadomie zaleca starania przy wodniaku, ktory oproznia sie do macicy nie jest dobrym lekarzem. Po pierwsze istnieje wieksze ryzyko cp, po drugie moze uniemozliwic zagniezdzenie, a po trzecie plyn z wodniaka zawiera komorki zapalne ktore moga uszkodzic zarodek.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nic dobrego, raczej będę się go chciała pozbyć. Lekarz faktycznie nie wywarł najlepszego wrażenia, mówiąc żeby się starać mimo wszystko.

    Bella93 lubi tę wiadomość

‹‹ 137 138 139 140 141 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ