X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Powakacyjne niespodzianki, czyli wrześniowe testowanie 2016
Odpowiedz

Powakacyjne niespodzianki, czyli wrześniowe testowanie 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjanna skonsultuj to bo brzmi niedobrze a noze sie okazac ze jest ok a jesli zle na pewno sa jakoes metody leczenia i sie uda!

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 3 września 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Wytyczne dot. wodniakow mowia o slusznosci ich usuwania wraz z jajowodem.
    Mozliwe ze nie byl to wodniak z ujsciem brzusznym i zajscie w ciaze mialo takie same szanse jak u zdrowiej pary:)
    Ja nie strasze. Uwazam, ze lekarz ktory swiadomie zaleca starania przy wodniaku, ktory oproznia sie do macicy nie jest dobrym lekarzem. Po pierwsze istnieje wieksze ryzyko cp, po drugie moze uniemozliwic zagniezdzenie, a po trzecie plyn z wodniaka zawiera komorki zapalne ktore moga uszkodzic zarodek.
    Wytyczne ,wytyczne, a życie pisze swoje scenariusze. Niedawno były wytyczne takie by nie jeść jajek bo podbijają cholesterol, teraz zalecają jedzenie jajek bo żółtka zawierają wit k2mk7 a ona jest super. Blaszka miażdżycowa miała tworzyć się od cholesterolu, którego w niej nie ma. Dzisiaj wytyczne są takie jutro będą inne... a jajowód jej nie odrośnie jak go usunie. Także czasami warto zaufać naturze , a nie lekarzom i ich wytycznym. A odnośnie mojej kuzynki to był to właśnie wodniak jajowodu, bo po urodzeniu tylu dzieci ile chcieli go usunęła wraz z jajowodem, który stał się jej zbędny. A co do zwiększonego ryzyka CP,to zwiększone ryzyko jest nawet przy braniu clo. Także jak się pilnuje / monitoruje cykl i wie się po jakiej stronie będzie owulacja ryzyko CP spada do takiego samego poziomu jak u zdrowej pary. Ale fakt wypłukiwanie zarodka poprzez opróżnianie wodniaka jest najgorszym z wymienionych przypadków.

    Edit : ryzyko wypłukania zarodka poprzez opróżnianie się wodniaka. Bo to ciągle jest tylko albo aż ryzyko. 100%pewności ani zaprzeczenia nikt nam niestety nie da :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2016, 13:27

    SusannaDean, Tygrysek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa jak bedziesz miala reke na pulsie to nic zlego sie nie stanie bez przesady ;)

  • Salamanka Przyjaciółka
    Postów: 61 20

    Wysłany: 3 września 2016, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze pytanko,czy test owulacyjny moze wykryć ciąże?! bo to jedyny test ,którego mam duuuużą ilość w domu, zrobiłam dwa i w obu cień cienia...

    chyba już świruje..:P

    12 m-cy starań, 3 cs z pomocą kliniki niepłodności
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 3 września 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salamanka wrote:
    Mam jeszcze pytanko,czy test owulacyjny moze wykryć ciąże?! bo to jedyny test ,którego mam duuuużą ilość w domu, zrobiłam dwa i w obu cień cienia...

    chyba już świruje..:P
    Test owulacyjny może wyjść pozytywny w ciąży bo hormon lh jest ważny do prawidłowego utrzymania ciąży, ale taki test jej nie wykrywa. Zrób test ciążowy i nie kombinuj :)

    Cień cienia to ja na teście owulacyjnym mam cały cykl . Pozytywny test owulacyjny wygląda tak ,że obie kreski są takiego samego koloru albo kreska testowa ma być ciemniejsza niż kontrolna ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2016, 13:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salamanka wrote:
    Mam jeszcze pytanko,czy test owulacyjny moze wykryć ciąże?! bo to jedyny test ,którego mam duuuużą ilość w domu, zrobiłam dwa i w obu cień cienia...

    chyba już świruje..:P
    Nie. Ciazowy wykrywa ciaze

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 3 września 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chucham na wszystkie testujące we Wrzesniu :D mają być same pozytywy :D

    2242435uycz3dr10z.gif

    SusannaDean, cookiemonsterka, Marcjanna, roslinka, KarolaFasola, ZakreconaŻona, zFolwarku, She86, Migracja lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oh yeah

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Marcjanna skonsultuj to bo brzmi niedobrze a noze sie okazac ze jest ok a jesli zle na pewno sa jakoes metody leczenia i sie uda!
    Jeżeli chodzi o wodniaki jajowodu to leczeniem jest właśnie laparoskopia i wycięcie w raz z jajowodem bądź wyciąć wraz z fragmentem jajowodu.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 września 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Wytyczne ,wytyczne, a życie pisze swoje scenariusze. Niedawno były wytyczne takie by nie jeść jajek bo podbijają cholesterol, teraz zalecają jedzenie jajek bo żółtka zawierają wit k2mk7 a ona jest super. Blaszka miażdżycowa miała tworzyć się od cholesterolu, którego w niej nie ma. Dzisiaj wytyczne są takie jutro będą inne... a jajowód jej nie odrośnie jak go usunie. Także czasami warto zaufać naturze , a nie lekarzom i ich wytycznym. A odnośnie mojej kuzynki to był to właśnie wodniak jajowodu, bo po urodzeniu tylu dzieci ile chcieli go usunęła wraz z jajowodem, który stał się jej zbędny. A co do zwiększonego ryzyka CP,to zwiększone ryzyko jest nawet przy braniu clo. Także jak się pilnuje / monitoruje cykl i wie się po jakiej stronie będzie owulacja ryzyko CP spada do takiego samego poziomu jak u zdrowej pary. Ale fakt wypłukiwanie zarodka poprzez opróżnianie wodniaka jest najgorszym z wymienionych przypadków.

    Edit : ryzyko wypłukania zarodka poprzez opróżnianie się wodniaka. Bo to ciągle jest tylko albo aż ryzyko. 100%pewności ani zaprzeczenia nikt nam niestety nie da :/
    Nie rozumiem Twojego podejścia. Skoro do zmniejszenia ryzyka cp powinno sie starać przy owu po zdrowej stronie po co zachowywac jajowod, ktory najprawdopodobniej nie spelni swojego zadania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2016, 14:07

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella Morwie chodziło o to, że natura sobie może poradzić, są przecież przypadki ze z wodniakiem zachodzą kobiety w ciążę i wszystko jest ok.

  • Salamanka Przyjaciółka
    Postów: 61 20

    Wysłany: 3 września 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam test... Biel vizira, wiec znow nici z upragnionej dzidzi:/

    12 m-cy starań, 3 cs z pomocą kliniki niepłodności
  • aaagaaa89 Ekspertka
    Postów: 216 102

    Wysłany: 3 września 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja chyba jednak wczoraj miałam tę owu tak, jak myślałam :) Bo dziś jest taki:

    https://zapodaj.net/e0a0f42f0bc6d.jpg.html

    Susanna- dalej Ci tak pulsują te jajniki?

    c55frjjgoufy31i7.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 września 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, że może sobie poradzić, tak samo jak może poradzić sobie z chorobami tarczycy, przysadki, słabym nasieniem itp. Leczymy się, żeby zoptymalizować szanse na ciażę...

    Marcjanna lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 3 września 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobiłam :D
    Wróciłam ze spotkania, jajniki mnie napieprzają! :/ i to konkretnie! nie mogłam małej wrzucić na plery tak kłuje :(


    Salamanka, bo chyba ty pytałaś. test owu MOŻE wyjsć w ciąży ale druga kreska na nim ciąży nie oznacza ;) sikaj na ciążowy :D

    SusannaDean lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 3 września 2016, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Nie rozumiem Twojego podejścia. Skoro do zmniejszenia ryzyka cp powinno sie starać przy owu po zdrowej stronie po co zachowywac jajowod, ktory najprawdopodobniej nie spelni swojego zadania?
    Wodniak ma szansę się ewakuować a jajowód zostanie. Ty masz swoje zdanie ja swoje na ten temat. A ja uważam tą rozmowę za zakończoną. Mi wystarczyło naczytanie się twoich opinii na wiele innych tematów ,by nie zgadzać się z tobą w 100% ,więc wybacz.

    SusannaDean lubi tę wiadomość

  • Salamanka Przyjaciółka
    Postów: 61 20

    Wysłany: 3 września 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka- polecialam do apteki, kupilam ciazowy i jedna kreska:/

    12 m-cy starań, 3 cs z pomocą kliniki niepłodności
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 3 września 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salamanka wrote:
    Pianistka- polecialam do apteki, kupilam ciazowy i jedna kreska:/
    W gorącej wodzie kąpana. Test mogłaś zrobić rano z porannego moczu , byłby bardziej wiarygodny. Zrobiłaś odstęp kilku godzinny od picia przed zrobieniem testu ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa dajesz nadzieję...

  • Salamanka Przyjaciółka
    Postów: 61 20

    Wysłany: 3 września 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wypilam tylko kawe rano , wiec chyba mocz nie byl za bardzo rozwodniony. Jak nie przyjdzie @ do poniedzialku to sprobuje jeszcze raz

    12 m-cy starań, 3 cs z pomocą kliniki niepłodności
‹‹ 138 139 140 141 142 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ