X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Powakacyjne niespodzianki, czyli wrześniowe testowanie 2016
Odpowiedz

Powakacyjne niespodzianki, czyli wrześniowe testowanie 2016

Oceń ten wątek:
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla, ja też bym chciała być z dziećmi jak najdłużej ale to nie będzie możliwe :( choć mąż ma świetne stanowisko i dobrze zarabia to jednak mamy zobowiązania finansowe i nie wiem czy chcielibyśmy żyć na niższym poziomie niż teraz.. urlopu macierzyńskiego mam prawie rok, potem mąż 2,5 miesiąca tacierzyńskiego... od marca Emka powinna iść do przedszkola ale nie dostała miejsca w połowie roku szkolnego :( więc albo zajdę w ciążę i będę w domu z nią, albo jeśli się nie uda, mąż będzie pracował 7-15, ja od 16 do 22 bądź nocki 22-6 i będziemy się zmieniać. Lekko nie będzie, ale żadnej niani w moim domu. Chyba że może siostra czy kuzynka, ale nikt obcy.
    No i właśnie. nieszczęsna endo-menda :/ Gin powiedział, jeśli zajdę teraz, kiedy organizm jest jeszcze na ciążowych obrotach to jest duża szansa, że zajdę szybko i ciąża się utrzyma. Bo po porodzie macica jest oczyszczona, cykl w miarę stabilny. Jeśli endo znów się rozkręci, to wracamy do punktu wyjścia. Ja w ciąże zachodzę łatwo, problemem jest jej utrzymanie i ukończenie I trymestru... a według lekarza, teraz po porodzie mam największe szanse by się udało. Więc nie chcemy stracić tej szansy, kto wie czy nie ostatniej? z tym badziewiem nigdy nie wiadomo...

    Megii1986, SusannaDean lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Skrzydlata Autorytet
    Postów: 853 318

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wy to sobie pośpicie :D ja już od 7.00 w robocie siedzę. No ale przynajmniej po 15.00 już w domu odpoczywam. U mnie nadal @, a po zaczynam 4 cs :)

    Megii1986 lubi tę wiadomość

    21cs - Kalina 25.09.2018 <3
    10cs - Florian 08.03.2021 <3
    Wreszcie ten świat ma barwy i smak :)

    wibs9x0h2j4mp6wk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla wrote:
    ja bym chciała tez tak szybko jak Ty Pianistka zaczac starania o drugie dziecko własnie ze wzgledu na endometrioze i potem pojsc na urlop wychowawczy. nie mam nic przeciwko zlobkom ale nie chcialabym zaprowadzać tam dzieci. chce byc z nimi cale dnie jak najdluzej. ale to oczywiście niestety uzależnione od jednego. pieniędzy i od tego jak moj maz w danym momencie bedzie zarabiał. ja o swoja prace jestem spokojna pracuje u taty firmie. z wlasnego wyboru. lubie bardzi ta parce.
    O to masz bardzo spokojnie. Pewnie u nas w większości stres w pracy i o nią robi swoje.

    Megii1986 lubi tę wiadomość

  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak mloda wstanie to po sniadaniu pojade do apteki.a czy te leki nie blokuja owu bo jednak bede gwalcic meza.co tam wariatka ze mnie i lubie miec pelno na glowie

    Megii1986 lubi tę wiadomość

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • Megii1986 Znajoma
    Postów: 21 16

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziewczynki nadrobiłam :D macie racje kto nas "wariatki" zrozumie jak nie inne "wariatki" :) teraz rozmawiamy o @ o owulkach o "białych gnojkach" (kircze to okreslenie mnie rozwalilo hahaha) ...pozniej beda objawy samopoczucie ciaze mimimetry fasolki :) plany ... pozniej imiona pozniej porody ... a na koniec zdjecia i wdziecznosc ze nie bylysmy same w tych chwilach :) jak dla mnie rewelka :) :)

    SusannaDean, cookiemonsterka lubią tę wiadomość

    Julia Daria 9lat
    (*) 7tc
    Kacper Cyprian 5lat
  • Megii1986 Znajoma
    Postów: 21 16

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez do pracy wbijam ale dopiero na 2zmiane :) tylko ze w tej pracy ciezko sie skupic hihi :) kazda pani z brzusiem powoduje cieplo w sercu :) kazde najdrobniejsze zaklucie w podbrzuszu powoduje nadzieje :) i wszystko wszystko kreci sie wkolo jednego !!! :) czasem mam wrazenie ze 90% mysli zajmuje ciaza :) oby te trzy tygodnie zakonczyly sie dwiema kreseczkami :) zycze wszystkim i kazdej z osobna :)

    cookiemonsterka lubi tę wiadomość

    Julia Daria 9lat
    (*) 7tc
    Kacper Cyprian 5lat
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, to jest dziwne, ale te znajomości ciążowo-forumowe są niesamowite :) Jedna z dziewczyn z "naszego" miesiąca stała się moją chyba najlepszą przyjaciółką, poznałyśmy się w realu... rewelacja! :)

    Pamiętam te emocje, pierwszy forumowy poród... płakałam z radości jak głupia! :) przypomina mi się to wszystko często :) tak samo jak pierwsze USG czy pierwszy kopniak. rozmarzyłam się :)

    Megii1986, SusannaDean, cookiemonsterka, ZakreconaŻona lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii mam taką nadzieję :)
    W poniedziałek mam lekarza zobaczymy będę w 13 dc :) Ej a powiedzcie mi jak z wstrzemięzliwością przed badaniem gin. Wcześniej wiadomo było jak chodziłam raz do roku. Teraz pójdę i będzie to 13 dc więc nieszczególnie mi się widzi utrzymywać post. Co wy wiecie na ten temat?

    Megii1986 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka wrote:
    Wiecie co, to jest dziwne, ale te znajomości ciążowo-forumowe są niesamowite :) Jedna z dziewczyn z "naszego" miesiąca stała się moją chyba najlepszą przyjaciółką, poznałyśmy się w realu... rewelacja! :)

    Pamiętam te emocje, pierwszy forumowy poród... płakałam z radości jak głupia! :) przypomina mi się to wszystko często :) tak samo jak pierwsze USG czy pierwszy kopniak. rozmarzyłam się :)
    Wspaniale, chciałabym aby się takie coś tutaj przydarzyło <3

    Megii1986 lubi tę wiadomość

  • Megii1986 Znajoma
    Postów: 21 16

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka wrote:
    Wiecie co, to jest dziwne, ale te znajomości ciążowo-forumowe są niesamowite :) Jedna z dziewczyn z "naszego" miesiąca stała się moją chyba najlepszą przyjaciółką, poznałyśmy się w realu... rewelacja! :)

    Pamiętam te emocje, pierwszy forumowy poród... płakałam z radości jak głupia! :) przypomina mi się to wszystko często :) tak samo jak pierwsze USG czy pierwszy kopniak. rozmarzyłam się :)

    Pianistka to naprawde rewelacja !!! Przeniesc sie z wirtualnego swiata do realnego :) a kopniaczki i usg i porody - przezyjemy to wszystko juz nie dlugo !!! Wierze w to z calego serca ;)

    Julia Daria 9lat
    (*) 7tc
    Kacper Cyprian 5lat
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna, o co Ci chodzi z tą wstrzemięźliwością? :D serio? ja bym nawet na to nie wpadła :P gin to gin a wy się staracie :D nie widzę problemu :P

    A co do przydarzania... może jeszcze od lutego trzymają mnie ciążowe fluidki więc pozarażam Was i wszystkie będziemy majówkami <3

    Megii1986 lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Megii1986 Znajoma
    Postów: 21 16

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Megii mam taką nadzieję :)
    W poniedziałek mam lekarza zobaczymy będę w 13 dc :) Ej a powiedzcie mi jak z wstrzemięzliwością przed badaniem gin. Wcześniej wiadomo było jak chodziłam raz do roku. Teraz pójdę i będzie to 13 dc więc nieszczególnie mi się widzi utrzymywać post. Co wy wiecie na ten temat?

    Susanna nie sadze zeby to był jakiś problem :) moze ewentualnie dla swojego konfortu dzien przed sie jakos powstrzymaj :) choc szczerze mowiac ... wydaje mi sie ze to jakos chyba nie ma wiekszego znaczenia :)

    Julia Daria 9lat
    (*) 7tc
    Kacper Cyprian 5lat
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko ewidentnie noc odsypia... już 2 godziny śpi! Aż mi się nudzić zaczyna

    Megii1986 lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie na stronie lekarki, do której wcześniej chciałam iść był taki zapis to się zdziwiłam bardzo, że trzeba się powstrzymać na 2 dni przed badaniem. Teraz idę do kliniki, więc tam im chyba to nie dziwne :O :P Nie chcę się dowiedzieć, że np miałam już owulkę a nic nie było i może pójsć cykl na zmarnowanie. Różnie jest

    Megii1986 lubi tę wiadomość

  • Bibi1 Przyjaciółka
    Postów: 77 40

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :). Muszę Was nadrobić ;)
    Ja mam synka roczniaka i muszę przyznać że śpi od samego początku, do 5 mies sama go przystawiałam w nocy do piersi bo tak to by spał ;)
    Ogólnie śpi całe noce i w dzień teraz dwa razy jeszcze :)
    Także różne są dzieciaczki ;)
    Chcemy dla niego siostrzyczke lub braciszka :)
    Nie chce sie chwalić ale o niego staraliśmy się kuuuuupe lat.
    Było Ciężko ale dalismy radę i wiecie co? Udało się całkiem naturalnie bez żadnych wpomagaczy ani pomocy lek.
    Głowa go góry dziewczyny :)

    SusannaDean, Megii1986, Pianistka, sandri_1, ZakreconaŻona lubią tę wiadomość

    mhsvk6nlfe0svswh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka ja mam jus troche diewczyn na fb i przyznam sie jest to niesamowite mam wrażenie jak bysmy sie znaly kupe lat i wiedzialy o sobie wszystko. napewno cos w tym jest ze u Ciebe ta znajomość przerodziła sie w przyjaźń bo w koncu przezylyscie tutaj na forum nie tylko te dobre chwile ale i własnie te smute i tych smutnych pewnie na poczatku bylo wiecej. a realne przyjaciółki ktore nie przeżyły tego co my nie zrozumieja tego i takie "przyjaznie" sie rozpadaja. a tu?? to co innego

    Megii1986 lubi tę wiadomość

  • She86 Autorytet
    Postów: 825 858

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć chciałabym dołaczyć, w sierpniu się nie udało, okres przyszedł dwa dni za szybko :/

    poproszę o wpisanie na 11 września :)

    Megii1986 lubi tę wiadomość

    Natalia <3 27.03.2016
    3i49krhmwfp2unuq.png
    ckaiqqmzo2wel1fv.png

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy się nie spotkałam z takim zaleceniem :) myślę, że to nie ma wpływu ani na badanie ani nic. A lekarz to lekarz, raczej wie w jaki sposób ludzie starają sie o dziecko :P myślę, że u tej lekarki to chodziło o jakieś osobiste pobudki

    SusannaDean, Megii1986 lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka wrote:
    Moje dziecko ewidentnie noc odsypia... już 2 godziny śpi! Aż mi się nudzić zaczyna

    O i takiego czegoś mi brakuje, żeby się rodziną zająć domem , a przy chodzeniu ciągle do pracy nie ma czaasu. Kiedyś to nie było takiej presji na kobietach i też zarobki mężczyzn były na tyle wysokie że utrzymali by rodzinę. W sumie teraz mój mąż też by utrzymał ale to nie ten komfort co teraz, a nie chce się cofać kurcze do początków kiedy nie mieliśmy na wszystko :O

    Megii1986 lubi tę wiadomość

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla, sęk też w tym, ze większość moich rówieśniczek wciąż na etapie balowania, czy jak to nazywają "korzystania z życia". Ja nie uważam, bym coś straciła - ot inne usposobienie..
    A ta dziewczyna? też starali się o córkę kilka lat, urodziła się 3 tygodnie przed Emmą. po prostu, multum wspólnych tematów i taki sam humor :)

    Megii1986 lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ