X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prof. B Chazan - klauzula sumienia
Odpowiedz

prof. B Chazan - klauzula sumienia

Oceń ten wątek:
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 16 lipca 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    co do jawnogrzesznicy to Chrystus znał ich myśli i wiedział co zrobia więc jeżeliby wiedział że zdecyduja ją zabić to inaczej by to rozegrał żeby jej krzywdy nie zrobili :)
    Dokładnie w tych słowach jest przyzwolenie na dowolne działania człowieka w imię Boga. Nie ważne, że Jezus wskazał jak należy się zachować w obliczu grzechu. "ja nie jestem Jezusem, ja nie znam ich myśli, więc mogę robić po swojemu".
    Stwierdzenie "znać myśli/serca" ludzi może mieć dwojakie znaczenie. Ja osobiście przyjmuje iż potrafił przewidzieć (nie jest to takie trudne), że faryzeusze chcieli go pogrążyć, a ludzie, którzy pragnęli ukamieniować kobietę kierowali się dobrymi pobudkami (wiarą), ale przyjęli złe metody, które wymagały naprostowania.

    Nie wystarczy wierzyć i działać według przykazań - trzeba jeszcze UFAĆ, że Bóg nie da krzywdy zrobić swoim dzieciom.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2014, 20:17

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 16 lipca 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasturcja wrote:
    Vanessa, a rodź sobie dzieci ile wlezie! Kalekie, bez połowy głowy albo poczęte z gwałtu przez bandę zbirów (w końcu to Bóg dał życie podczas gwałtu a nie gwałciciel hehe). Także rodź jak Ci się podoba. Mam to gdzieś. Ale nie pierdziel głupot, że ktoś ma postępować tak jak ty sobie tego zyczysz, bo mnie smieszysz. Nie wszyscy są wierzący a jakby ustalać prawo polskie na podstawie Biblii to lepiej cofnijmy się do epoki kamienia łupanego. Co za zacofanie i ciemnogród, dżizas!
    Dziekuję że mi tak "dobrze" życzysz mimo prawie 5 letnich starań... naprawdę dobrze wiedzieć w jakim gronie się jest. Ja Ci tego NIE życzę. Życze Ci żebyś urodziła zdrowe piękne dzieci :) i nie musiała przechodzić przez to co ja.
    Nie urodzę ile wlezie bo jestem niepłodna więc niestety twoje złorzeczenie sie nie spełni.
    Ja tylko wyraziłam swoje zdanie i nie mówiłam nikomu co ma robić. Przeczytaj moje posty uważnie to zobaczysz że tylko wyrażałam swoje zdanie na temat grzechu itd. a nie pisałam co kto powinien robić.
    Widzę że straszna nienawiść z Ciebie emanuje chyba tylko dlatego że wierzący maja inne zdanie niż niewierzący.

    santoocha, impossible lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 16 lipca 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa, szkoda nerwów. Ja myślałam że z nimi da się normalnie porozmawiać, ale niestety bagno i metr mułu :(
    Sorry Nasturcja, ale to Twój poziom jest żenujący skoro używasz wobec nas katoliczek stwierdzeń "bezduszne świnie", a mnie określasz jako otumanioną istotę.
    Ile Ty masz lat, że wypowiadasz się w taki sposób? Już nie mówiąc o tym, że zarzucasz mi, że linczuję te matkę.
    Piszesz co Ci wygodne i od początku mam wrażenie że chcesz się tylko kłócić. Bije od Ciebie tyle nienawiści do nas, jakbyśmy Ci osobistą krzywdę zrobiły.
    Żółć i jad w czystej postaci.

    I jeszcze jedno- jakim prawem zabraniasz Moni się wypowiadać? To jet forum publiczne, Monia jest zarejestrowana, więc nie dyktuj jej gdzie ma się udzielać.

    vanessa, XxMoniaXx, amazonka lubią tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 16 lipca 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:

    Nie wystarczy wierzyć i działać według przykazań - trzeba jeszcze UFAĆ, że Bóg nie da krzywdy zrobić swoim dzieciom.
    Właśnie i może dlatego tak się stało żeby Tamtego dziecka nikt nie skrzywdził.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Dziekuję że mi tak "dobrze" życzysz mimo prawie 5 letnich starań... naprawdę dobrze wiedzieć w jakim gronie się jest. Ja Ci tego NIE życzę. Życze Ci żebyś urodziła zdrowe piękne dzieci :) i nie musiała przechodzić przez to co ja.
    Nie urodzę ile wlezie bo jestem niepłodna więc niestety twoje złorzeczenie sie nie spełni.
    Ja tylko wyraziłam swoje zdanie i nie mówiłam nikomu co ma robić. Przeczytaj moje posty uważnie to zobaczysz że tylko wyrażałam swoje zdanie na temat grzechu itd. a nie pisałam co kto powinien robić.
    Widzę że straszna nienawiść z Ciebie emanuje chyba tylko dlatego że wierzący maja inne zdanie niż niewierzący.
    Ja ci tego nie życzę! Nie wkładaj mi w usta słów, których nie napisałam/nie powiedziałam. Podałam tylko przykład.

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 16 lipca 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Właśnie i może dlatego tak się stało żeby Tamtego dziecka nikt nie skrzywdził.
    Być może, ale skrzywdził swoim postępowaniem dwójkę ludzi - Bóg osądzi czy postąpił słusznie. W moim odczuciu swoim zachowaniem mógł uratować trzy dusze (dziecko i rodziców). Zyskał jedną kosztem dwóch.

    ***
    I już wiem czego brakuje mi w postawie Chazana - skruchy i pokory. Brakuje mi przeprosin i prośby o przebaczenie skierowanej do rodziców dziecka, że ma nadzieję iż zrozumieją dlaczego walczył o dziecko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2014, 20:36

    gosiunia, Czarnula87, Fedra lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Vanessa, szkoda nerwów. Ja myślałam że z nimi da się normalnie porozmawiać, ale niestety bagno i metr mułu :(
    Sorry Nasturcja, ale to Twój poziom jest żenujący skoro używasz wobec nas katoliczek stwierdzeń "bezduszne świnie", a mnie określasz jako otumanioną istotę.
    Ile Ty masz lat, że wypowiadasz się w taki sposób? Już nie mówiąc o tym, że zarzucasz mi, że linczuję te matkę.
    Piszesz co Ci wygodne i od początku mam wrażenie że chcesz się tylko kłócić. Bije od Ciebie tyle nienawiści do nas, jakbyśmy Ci osobistą krzywdę zrobiły.
    Żółć i jad w czystej postaci.

    I jeszcze jedno- jakim prawem zabraniasz Moni się wypowiadać? To jet forum publiczne, Monia jest zarejestrowana, więc nie dyktuj jej gdzie ma się udzielać.
    Tak konkretnie, to stwierdzenie "bezduszne świnie" odnosiło się jedynie do ciebie. Nie traktuję poważnie i z szacunkiem ludzi, którzy nawet zwierząt nie potrafią uszanować. Skończ owijać kota ogonem, bo najpierw coś palniesz bardzo głupiego a potem nie potrafisz się wybronić podając argument na poparcie, bo nie masz żadnych. Kompletnie żadnych. Odpuszczam ci przytoczenie mi dowodu na brak duszy u zwierząt, bo widzę, że nie posiadasz żadnej wiedzy, szczególnie na temat swojej religii. Nie będę cię już bardziej pogrążać.

    A skoro tak bardzo szykują cię moje wypowiedzi to cofnij się parę stron i zobacz co napisała twoja koleżanka w wierze, Monia. Szczególnie polecam akapit o życzeniach dla tej kobiety. Jakoś nie widzę, żebyś się do tego odniosła. Swój swego zawsze poprze, co nie?

  • gosiunia Autorytet
    Postów: 738 1820

    Wysłany: 16 lipca 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Nie wystarczy chodzić do kościoła i wierzyć w Boga trzeba jeszcze żyć wg przykazań Bożych i Kościelnych :)

    słuchaj nie oceniaj mnie bo nie wiesz jak żyję-znasz moje zdanie w jednej sprawie ,więc może się nie wypowiadaj na temat mojego życia!!!

    Nasturcja lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72656.png
    https://www.maluchy.pl/li-72658.png
    https://www.maluchy.pl/ci-72954.png
    ANIOŁEK 21.06.13 [*] <3
  • gosiunia Autorytet
    Postów: 738 1820

    Wysłany: 16 lipca 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Dziekuję że mi tak "dobrze" życzysz mimo prawie 5 letnich starań... naprawdę dobrze wiedzieć w jakim gronie się jest. Ja Ci tego NIE życzę. Życze Ci żebyś urodziła zdrowe piękne dzieci :) i nie musiała przechodzić przez to co ja.
    Nie urodzę ile wlezie bo jestem niepłodna więc niestety twoje złorzeczenie sie nie spełni.
    Ja tylko wyraziłam swoje zdanie i nie mówiłam nikomu co ma robić. Przeczytaj moje posty uważnie to zobaczysz że tylko wyrażałam swoje zdanie na temat grzechu itd. a nie pisałam co kto powinien robić.
    Widzę że straszna nienawiść z Ciebie emanuje chyba tylko dlatego że wierzący maja inne zdanie niż niewierzący.


    wogóle jakie masz prawo żeby dielić ludzi wyrażających swoją opinię na wierzących i nie wierzacych?

    https://www.maluchy.pl/li-72656.png
    https://www.maluchy.pl/li-72658.png
    https://www.maluchy.pl/ci-72954.png
    ANIOŁEK 21.06.13 [*] <3
  • impossible Przyjaciółka
    Postów: 71 44

    Wysłany: 16 lipca 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Będziecie w podobnej sytuacji, jak ta kobieta, to wierzcie mi, że możecie postąpić różnie. Pisanie wielkich haseł niestety ma się nijak do często brutalnej rzeczywistości. My znamy tylko szczątki informacji, a ile jeszcze w takich sytuacjach jest dramatu to wolimy tego nie wiedzieć. Najłatwiej osądzić, zmieszać z błotem, a na koniec dodać, że ja to bym na pewno tak nie zrobiła. Bóg Bogiem, ale nikt nie chce i nie życzy swoim własnym dzieciom choroby czy kalectwa. Sama nie mogę się pogodzić z moją sytuacją i gdzieś tam w środku pojawia się taki wewnętrzny bunt, dlaczego ktoś zrobił coś tak okrutnego moim dzieciom. Wierzcie mi, że serce matki w takiej sytuacji rozpada się na tysiąc kawałków niezależnie od podjętej decyzji.

    gosiunia, Nasturcja, Fedra, Elfik lubią tę wiadomość

    Nasze Aniołki [*] 25.04.2014

    f2w3dqk3drdfpwmi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Widzę że straszna nienawiść z Ciebie emanuje chyba tylko dlatego że wierzący maja inne zdanie niż niewierzący.
    W momencie kiedy widzę bardzo młodą, 23 letnią kobietę Monie, która stara się o dziecko a przy tym nazywa tą kobietę idiotką oraz życzy jej, żeby nigdy nie miała dzieci to sorry, ale miła nie będę. A przy tym Monia nazywa się katoliczką wierzącą i praktykującą. Właśnie przez takich pseudokatolików jak Monia macie taką opinię a nie inną. Znam wielu ludzi wierzących, którzy nie popadają w skrajności. Wy wykazałyście się wystarczającą ilością obłudy, fałszu i nienawiści do czegoś co nie jest rzekomo zgodne z przykazaniami bożymi.
    Nie jestem katoliczką praktykującą, ale z ręką na sercu mogę się nazwać bardziej tolerancyjna od tych pań tutaj wyzywajacych tą biedną kobietę. Jestem tolerancyjna i nie włażę z buciorami w czyjeś życie, bo tak mnie w domu nauczono. Nie interesuje mnie kto jest jakiego wyznania, czy chce dokonać aborcji i jakiej orientacji seksualnej oraz koloru skóry jest. Polska to wolny kraj. Żyjemy w XXI wieku, więc dajcie innym żyć normalnie, bo jesteście ostatnimi osobami, które mają prawo dyktować komuś co ma robić z własnym życiem.

    gosiunia, Robotka1 lubią tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 16 lipca 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosiunia wrote:
    słuchaj nie oceniaj mnie bo nie wiesz jak żyję-znasz moje zdanie w jednej sprawie ,więc może się nie wypowiadaj na temat mojego życia!!!
    Przecież NIKOGO NIE oceniłam tylko napisałam co uważam i tyle :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 16 lipca 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasturcja wrote:
    więc dajcie innym żyć normalnie, bo jesteście ostatnimi osobami, które mają prawo dyktować komuś co ma robić z własnym życiem.
    Przecież nikt nikomu nic nie dyktuje tylko wyrażamy swoje zdanie a że część ma inne zdanie od reszty to chyba normalne wśród ludzi :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 16 lipca 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosiunia wrote:
    wogóle jakie masz prawo żeby dielić ludzi wyrażających swoją opinię na wierzących i nie wierzacych?
    No rzeczywiście źle to ujęłam bardziej chodziło i o to że jak ktoś ma inne zdanie to już źle i robi sie kłótnia, wulgaryzmy itp. zamiast spokojnej dyskusji i wymiany poglądów :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2014, 21:06

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa życzę ci pięknej fasolki niebawem, bo wiem, że się sporo naczekałaś i bardzo współczuję.

    gosiunia, mik82, Fedra lubią tę wiadomość

  • gosiunia Autorytet
    Postów: 738 1820

    Wysłany: 16 lipca 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    No rzeczywiście źle to ujęłam bardziej chodziło i o to że jak ktoś ma inne zdanie to już źle i robi sie kłótnia, wulgaryzmy itp. zamiast spokojnej dyskusji :)


    żadnych wólgaryzmów w Twoją stronę nie rzucałam,więc nie wrzucaj mnie do jednego worka ze wszystkimi.piszesz coś pod moim postem to raczej kierujesz to do mnie?pozatym my też tylko wyrazamy swoja opinię i jak to wśród ludzi jeden robi to mniej a inny bardziej dobitnie.po co ciągle od nowa zadajesz pytania na króre ktoś już odpowiedział -przeciez sama napisałaś że każdy ma swoje zdanie to po co próbujesz komuś własne wcisnąć ...od początku piszę że rozumiem to że on nie chciał się tego podjąć,i mogę zrozumieć nawet to że nie skierował jej do innego lekarza,ale dlaczego po prostu nie powiedział ze tego nie zrobi?tylko jeszcze brał ją na badania..ale to pewnie też jest ok?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2014, 21:16

    mik82 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72656.png
    https://www.maluchy.pl/li-72658.png
    https://www.maluchy.pl/ci-72954.png
    ANIOŁEK 21.06.13 [*] <3
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 16 lipca 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiunia nie napisałam o Tobie tylko ogólnie o tym wątku i przepraszam jeżeli Cię uraziłam.

    gosiunia lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 16 lipca 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasturcja wrote:
    Tak konkretnie, to stwierdzenie "bezduszne świnie" odnosiło się jedynie do ciebie. Nie traktuję poważnie i z szacunkiem ludzi, którzy nawet zwierząt nie potrafią uszanować.
    I nawet nie masz bladego pojęcia jak bardzo się mylisz. Oświecę Cię- jestem weterynarzem, mam szacunek do moich pacjentów, wykonuję eutanazję gdy są nieuleczalnie chore, często zarywam noce, jadę 20km, w ciąży, zmęczona, bo haruję po 9 godzin dziennie, próbując ratować życie i zdrowie zwierząt, ale NIGDY nie postawię na równi życia psa z życiem człowieka.
    Ja uważam, że zwierzę nie ma duszy takiej jak człowiek, jeśli jest inaczej, to mnie oświeć i udowodnij.

    I jeszcze- piszesz że z naszej strony płynie mnóstwo nienawiści w stronę tej matki. Przytocz wypowiedź moją czy Vanessy, w której tak napisałyśmy.

    vanessa lubi tę wiadomość

  • gosiunia Autorytet
    Postów: 738 1820

    Wysłany: 16 lipca 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Gosiunia nie napisałam o Tobie tylko ogólnie o tym wątku i przepraszam jeżeli Cię uraziłam.
    ok :) ja też przepraszam że się uniosłam...wszystkie walczymy tu o jeden cel i nie warto się kłócić ;) zawsze tak będzie...ile ludzi tyle opini ;) pozdrawiam i na prawdę szczeże powodzenia życzę :)

    vanessa, mik82 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72656.png
    https://www.maluchy.pl/li-72658.png
    https://www.maluchy.pl/ci-72954.png
    ANIOŁEK 21.06.13 [*] <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santoocha, sorry ale nie mam zamiaru wykonywać twoich poleceń i cokolwiek ci udowadniać skoro ty nie potrafiłaś sama się wybronic. Uwazasz że ktoś kto na przykład zabił psa nie zasługuje na taką samą karę jak ktoś kto zabił dziecko, bo psy są "gorsze" od ludzi? Bo tak wynika z twojej wypowiedzi. Szacun za wykonywaną pracę, ale szczerze dziwię się, że jako weterynarz masz takie podejście. Chyba dlatego wolę zwierzęta od ludzi. Niektórych ludzi....

    gosiunia lubi tę wiadomość

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ