X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prof. B Chazan - klauzula sumienia
Odpowiedz

prof. B Chazan - klauzula sumienia

Oceń ten wątek:
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 17 lipca 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Ja jestem osoba wierzaca ale nie praktykujaca bo nie chodze co tydz do kosciola, kochalam sie przed slubem z przyszlym mezem.. nie raz zaklne, nie raz zazdroszcze innym, nie raz nie zgadzam sie z tym co mowia ksieza.. mam swoja wolna wole i postepuje zgodnie ze swoim sumieniem.. nikomu nigdy nie zaszkodzilam kiedy moge pomagam.. dla mnie wiarą jest postepowanie tak aby nikomu nie szkodzic.. kiedy chce to rozmawiam sobie po cichu z kims ponad tym wszytskim.. i wiem jedno.. skoro Bog dał mozliwosci wspomagania rozrodu poprzez rece czlowieka ( in viro) .. to dal rowniez ludziom mozliwosc leczenia chorób i stworzyl ludzi do pomocy innym (lekarze) to dal tez mozliwosc do decydowania.

    pozatym znam wielu uczonych i nie tylko lekarzy niby tacy wierzacy.. ale tylko na pokaz ;/ bo chodza do kosciola wszedzie sie pokazuja...a jak przyjdzie co do czego to czlowieka gnoja, ponizaja i kradna, i kłamia.. ;/
    dlatego jak dla mnie wiara powinna byc w nas a nie na pokaz w pracy ;/

    Bóg dał człowiekowi własną wolę a nie możliwości. Równie dobrze można powiedzieć , że Bóg zesłał np wojnę w Iraku.
    Może właśnie dzięki nie przeprowadzonej aborcji dziecko zostało ochrzczone i teraz jest w niebie gdzie przy przeprowadzonej aborcji pewnie szans by nie miało. Skoro to Bóg dał temu dziecku życie to może niech on mu je odbierze. Może właśnie miało się urodzić i męczyć po to, żeby tam po drugiej stronie mieć lepiej. To tyle jeśli już katolicyzm jest w to zamieszany.
    Ja gdybym dowiedziała się, że to moje dziecko dotknęło chyba nie zdecydowałabym się na aborcję.

    vanessa, zuZic lubią tę wiadomość

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 17 lipca 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co?? czytam was na bieżąco i nasuwa się jedno....skoro Bóg chciał aby dziecko się urodziło i umarło to może tak samo chce postępować z ludźmi chorymi??? a lekarze wpieprzają się wprzedłużanie ludziom życia na siłę?po co w ogóle ich leczymy? po co przedłużamy cierpienia ludziom chorym nieuleczalnie????
    skoro są chorzy to niech umierają wedle tego o czym rozmawiacie?? niech się męczą bo przecież po drugiej stronie będą mieć lepiej.

    kapturnica, gosiunia, Elfik, SunSun, amelia04072006, Gunia lubią tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 17 lipca 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez czytam ten watek od początku na poczatku mnie to szokowało i wywołało emocje mocno skrajne...

    od momentu kiedy zauważyłam że niektóre osoby nie czytają dokładnie wypowiedzi innych osób do tego przytaczaja szczątkowe wypowiedzi stwierdziłam ze szkoda w ogóle wchodzić w dyskusje...

    a na koniec powiem ze ostatnimi stronami to się nawet troche ubawiłam...

    wszystkim życze szczęscia i powodzenia w dazeniach do celu...

    kapturnica, mik82 lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 17 lipca 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robotka1 wrote:
    wiecie co?? czytam was na bieżąco i nasuwa się jedno....skoro Bóg chciał aby dziecko się urodziło i umarło to może tak samo chce postępować z ludźmi chorymi??? a lekarze wpieprzają się wprzedłużanie ludziom życia na siłę?po co w ogóle ich leczymy? po co przedłużamy cierpienia ludziom chorym nieuleczalnie????
    skoro są chorzy to niech umierają wedle tego o czym rozmawiacie?? niech się męczą bo przecież po drugiej stronie będą mieć lepiej.

    Kasia lepiej bym kurde tego nie ujela..Skoro Bog naszym losem kieruje to nic w sensie medycznym nie robmy..Bo przeciez ingerujemy w plan bozy....

    gosiunia lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 17 lipca 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Ja tez czytam ten watek od początku na poczatku mnie to szokowało i wywołało emocje mocno skrajne...

    od momentu kiedy zauważyłam że niektóre osoby nie czytają dokładnie wypowiedzi innych osób do tego przytaczaja szczątkowe wypowiedzi stwierdziłam ze szkoda w ogóle wchodzić w dyskusje...

    a na koniec powiem ze ostatnimi stronami to się nawet troche ubawiłam...

    wszystkim życze szczęscia i powodzenia w dazeniach do celu...
    AMEN =D

    Fedra lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 17 lipca 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bóg nie kieruje niczyim losem :) a życie należy ratować a nie odbierać à propos nieuleczalnie chorych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2014, 12:29

    zuZic lubi tę wiadomość

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda z nas ma PRAWO decydować o sobie i ciąży w granicach ustalonych przez prawo. Nie chcę żeby ktoś, kto mnie nie zna, nie zna mojej sytuacji i emocji decydował za mnie zmieniając całe moje życie w piekło. Bo zmuszanie kogoś do urodzenia nieuleczalnie chorego dziecka wbrew jego woli jest okrutne. A to czy któraś z was zdecydowałaby się na aborcję w tak dramatycznej stytuacji to jest sprawa sumienia, wiary i przekonań każdej z osobna. Ważne żeby samemu podjąć taką decyzję w zgodzie ze sobą.

    kapturnica, Fedra, Robotka1, gosiunia, amelia04072006, Mimbla, Gunia, Hrabina lubią tę wiadomość

  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 17 lipca 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękna piosenka

    Landryneczka akurat to nie ma nic wspólnego z tematem ale lekarze też różne cuda wyprawiają a jednak do nich chodzisz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2014, 13:02

    zuZic lubi tę wiadomość

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 17 lipca 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że po prostu warto zmienić kościół tak jak czasami lekarza. Człowiek człowiekowi nie równy, są problemy z księżmi, z lekarzami, z nauczycielami itp.
    Myślę, że ci ludzie którzy wyszli z tego kościoła a są praktykującymi katolikami na pewno do niego wrócą - nie koniecznie w tym samym budynku i z tym samym księdzem.

    zuZic lubi tę wiadomość

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 17 lipca 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez bym wyszla , gdyby nie to , ze to kosciol trzasnelabym drzwiami za soba.... ...
    A co do pedofilii jak ??ze co??alez jak mozesz??Pedofilii nie ma w kosciele no cos ty??To ci co sa przeciwko kosciolowi tak mowia...Tak wlasnie jest tlumaczona pedo i homo w kosciele...8)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2014, 13:25

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • paaatiii87 Nowa
    Postów: 6 12

    Wysłany: 17 lipca 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja sie wypowiem bo az mnie telepie. Zgadzam sie z wiekszoscia, ze tego doktorka, nie mozna nazwac lekarzem. Nie uwazacie, ze on juz uczac sie zawodu, wiedzial na czym polega opieka ginekologiczna? Jesli ktores z badan, czy zabiegow, nie bylo zgodne z jego sumieniem, religia itp, to mogl wybrac inny kierunek. Nikt go nie zmusil do tego zawodu. To byla jego decyzja, wiec teraz powinien sie liczyc z konsekwencjami i robic to, co do niego nalezy. Ja sama osobiscie stracilam 2 aniolkow i nie jestem zwolenniczka aborcji, ale uwazam, ze ani lekarz, ani ksiadz nie maja prawa decydowac o decyzjach, ktore maja wplyw na nasze i dziecka zdrowie. Kazdy z nas ma prawo byc katolikiem, buddysta, muzulmaninem czy ateista. I kazdy z nas ma na rozne sprawy, rozne zdanie, wiec kazdy ma prawo robic co chce? Lekarz przede wszystkim ma byc lekarzem, bo to, ze on jest katolikiem nas wcale nie musi interesowac. Tak jak dziewczyny pisza, odprowadzamy skladki na ich pensje, wiec jakim prawem oni nam odmawiaja czegos, co sie nalezy? Jak to nie jest zgodne z jego sumieniem, droga wolna, niech zmieni zawod.

    gosiunia, Fedra, amelia04072006 lubią tę wiadomość

    Paaatiii87
    fecd035f5970af04296620e86919d04f.png
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 17 lipca 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzę do kościoła i nigdy nie usłyszałam takich tłumaczeń :)
    Wracając do lekarza Ch. nie wnikam ile aborcji w życiu przeprowadził bo za rękę go nie złapałam, nie wnikam też czy zrobił to czego nie zrobił było zgodne z jego sumieniem czy dla rozgłosu .
    Pewnie gdyby dokonał tej aborcji było by tyle samo dyskusji co teraz. A sama aborcja jest raczej rzadko zgodna z czyimkolwiek sumieniem. Gdyby nie kościół i lekarze to co trzecia usuwała by niechcianą ciążę a tak to niektóre zanim zaczną płodzić dwa razy się zastanowią.

    vanessa, santoocha, zuZic lubią tę wiadomość

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 17 lipca 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniafk wrote:
    Gdyby nie kościół i lekarze to co trzecia usuwała by niechcianą ciążę a tak to niektóre zanim zaczną płodzić dwa razy się zastanowią.





    No tak bo kosciol ciemne masy postraszy ogniem piekielnym i wiecznym potepieniem . 8) Rece opadaja

    paaatiii87, gosiunia, Nasturcja, Fedra, mik82 lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 17 lipca 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    No tak bo kosciol ciemne masy postraszy ogniem piekielnym i wiecznym potepieniem . 8) Rece opadaja


    Miałam na myśli legalną aborcję której dzięki właśnie kościołowi w Polsce nie mamy.
    Ręce opadają jak niektórzy rozumują :)

    vanessa, zuZic lubią tę wiadomość

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 17 lipca 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniafk wrote:
    Miałam na myśli legalną aborcję której dzięki właśnie kościołowi w Polsce nie mamy.
    Ręce opadają jak niektórzy rozumują :)


    No rece opadaja jak niektorzy chca byc jak barany za rogi wodzeni 8) We wszytskim tak sie sluchasz ksiezy??????? ..Hmmm wstyd mi , ze nie domyslilam sie co tam kminilas w swojej glowce 8)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2014, 13:56

    Nasturcja lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • paaatiii87 Nowa
    Postów: 6 12

    Wysłany: 17 lipca 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniafk wrote:
    Gdyby nie kościół i lekarze to co trzecia usuwała by niechcianą ciążę a tak to niektóre zanim zaczną płodzić dwa razy się zastanowią.
    Wydawalo mi sie, ze mowa tutaj o aborcji ze wskazan zdrowotnych matki czy dziecka, a nie o aborcji dla kaprysu, bo to sa dwie rozne sprawy. No chyba, ze sie myle?

    kapturnica, Robotka1, gosiunia, Nasturcja, Fedra, mik82, amelia04072006 lubią tę wiadomość

    Paaatiii87
    fecd035f5970af04296620e86919d04f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem ochrzczona, nie wyznaję żadnej wiary, mieszkam w Polsce, płacę podatki, nie wnikam w dyskusje ideologiczne. Państwo polskie gwarantuje mi,że jeśli ktoś mnie zgwałci, albo ciąża będzie zagrażała mojemu życiu, albo jeśli dziecko będzie bardzo uszkodzone, mogę tę ciąże legalnie usunąć.I tyle. Cała reszta to są dyskusję, które do niczego nie prowadzą. Skoro jest kompromis aborcyjny (jakkolwiek to brzmi) to znaczy, że w tych 3 przypadkach przerwanie ciąży jest legalne.
    Lekarz może odmówić, ale nie może oszukiwać pacjentki nie ujawniając wyników badań, przeciągając wizyty, odmawiając wykonania badań prenatalnych. I tu jest sedno całej afery.
    Sama nie usunęłabym chyba dziecka, poza tymi 3 dozwolonymi prawem przypadkami...bo mam do nich prawo i uważam kompromis aborcyjny za ok, nie uważam łamania praw pacjenta za ok.

    kapturnica, Robotka1, gosiunia, Nasturcja, Fedra, Elfik, SunSun, momo1009, mik82, amelia04072006, Gunia lubią tę wiadomość

  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 17 lipca 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica zostawię bez komentarza to co napisałaś.

    paaatiii87 mowa tutaj o klauzurze sumienia i prof. Chazan. a akurat kilka ostatnich wątków odbiegło od tematu i tyczy kościoła i księży .

    zuZic lubi tę wiadomość

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 17 lipca 2014, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lauraa oczywiście, że w tych trzech przypadkach jest legalne. Gdyby tak nie było to nie jeden by już za kratkami był. Dyskusja może i zbędna ale autor tematu chyba nie liczył na zostawienie go bez odpowiedzi. Więc kto nie ma ochoty na dyskusję to niech tego nie robi :)

    zuZic lubi tę wiadomość

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dyskusja jest chyba o tym,że prawo tej kobiety do usunięcia ciąży zostało złamane....gdyby lekarz mi odmówił w takim przypadku, a do tego zwodził mnie i zwyczajnie okłamywał to skończyłoby się to w sądzie. Ja zwyczajnie jestem za państwem prawa, jeśli to prawo jest łamane to budzi to we mnie sprzeciw, w każdym przypadku.

    gosiunia, Nasturcja, Fedra, amelia04072006, Gunia lubią tę wiadomość

‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ