X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prolaktyna-bromergon
Odpowiedz

prolaktyna-bromergon

Oceń ten wątek:
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 11 marca 2014, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    JEEEE !Super to pozytywna wiadomość. Ala dajesz dużą nadzieję i trzymam za Ciebie kciuki aby Fasolka zdrowo rosła!!!!


    Czyli też miałaś tak jakby hiperprolaktynemię czynnościową? Wyniki PRL przed obciążeniem były ok?. Regularne miesiączki i progesteron w normie??
    Nie miałam nigdy monitoringu a więc nie wiem jak wyglądają pęcherzyki dopiero po najbliższej@.
    Jakie dawki masz Bromergonu i jak go znosisz? jak długo musisz brać jeśli chodzi o ciążę?



    Hej,sorki,ze tak pozno,ale w pracy bylam.Progesteron ok,@ regularne. Tez wczesniej nie monitorowalam,nigdy nie mierzylam tempki itd,przy prl pecherzyki nie pekaja,a jak pekna to i tak ciaza sie nie utzrzyma,ale bromergon dziala!!!!Bralam od 9 grudnia po pol tabl dziennie przed snem,dobrze znosilam,teraz w ciazy tez biore zeby nie poronic jak by podskoczyla prl,ale zwykle ona sie bierze od tarczycy,ja mam tsh 4,2 niby w normie,ale dla staraczek musi byc ok 2. Jutro zrobie tsh ,wynik w piatek to bede wiedziala czy spadla mi,gin w srode

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 11 marca 2014, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    No właśnie widzę że mamy HOPE ten sam problem. Bo mój poprzedni ginekolog kazał mi starać się pomimo, że jest PRL przekroczona 12x. Także dużo zależy od lekarza. Teraz zmieniłam i zaczęłam cały cykl od badań. Mam nadzieję że wszystko będzie ok. a PRL była chwilowa. Zobaczymy w piątek robię ponownie PRL w 21 dnc z MTC po 1h oraz progesteron. Napiszę wyniki.



    Kochane bo ginekolog nie jest od tarczycy. Mi przez tyle lat mowil,ze dobry wynik. To trzeba do endykronologa,KONIECZNIE!!!!

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak tylko właśnie mi endo powiedział teraz że taką hiperprolaktynemię czynnościową nie leczy się,,,a poprzedni gin to chyba nie przeliczył PRL. Czułam się zaniedbana bo nie zlecił żadnych badań po poronieniu. Także zobaczymy. A progestreon najlepiej robić 7 dni po owulacji, mam cykle 28dni więc u mnie powiedzmy przypada ovu na 14 dnc. Stąd badam progesteron 21 dnc.

    Ala koniecznie trzeba zadbać o tarczycę. Ja przy takim wyniku miałam podstawową PRL przekroczoną o 3x( bez MTC). Teraz TSH mam 1 i PRL bez MTC jest ok 16.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2014, 20:10

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    tak tylko właśnie mi endo powiedział teraz że taką hiperprolaktynemię czynnościową nie leczy się,,,a poprzedni gin to chyba nie przeliczył PRL. Czułam się zaniedbana bo nie zlecił żadnych badań po poronieniu. Także zobaczymy. A progestreon najlepiej robić 7 dni po owulacji, mam cykle 28dni więc u mnie powiedzmy przypada ovu na 14 dnc. Stąd badam progesteron 21 dnc.

    Ala koniecznie trzeba zadbać o tarczycę. Ja przy takim wyniku miałam podstawową PRL przekroczoną o 3x( bez MTC). Teraz TSH mam 1 i PRL bez MTC jest ok 16.



    dzis tsh 3,44,ale gin mowil,ze bd wzrastac bo dziecko bedzie bralo...,kazal odstawic leki na prl...choc wyniku nie widzial....boje sie

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala nie robiłaś ft3 i ft4? no właśnie i nie wiadomo co robić a powiedz który dokładny tydzień? a kazał tak po prostu odstawić? czy zmniejszać powoli? a to gin czy endo?

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 12 marca 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie robilam innych badan ,zalecil duzo,ale tych akurat nie,wedlug bety 4-5 tydzien,kazal odstawic i brac dalej luteine najpierw mowil 2 razy dziennie po 1 ,a potem 2 2 razy

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uważam, że możesz zrobić.Mnie kazał endo zrobić jeśli zajdę w ciąże. Myślę, że jeśli pójdzie Luteina a bromergon odstawisz powoli to nie będzie takiego drastycznego skoku. PRL i tak powoli zacznie wzrastać to wiąże się z ciążą. A wyniki PRL robiłaś Sobie przed odstawieniem? przecież PRL też jest bardzo potrzebna w ciąży nie można brać leku przez całą ciąże. Tyle co wiem to Bromergon bierze się do zajścia w ciąże i po zagnieżdżeniu odstawia.
    U Ciebie problem jest hiperprolaktynemii czynnościowej?

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 13 marca 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    Uważam, że możesz zrobić.Mnie kazał endo zrobić jeśli zajdę w ciąże. Myślę, że jeśli pójdzie Luteina a bromergon odstawisz powoli to nie będzie takiego drastycznego skoku. PRL i tak powoli zacznie wzrastać to wiąże się z ciążą. A wyniki PRL robiłaś Sobie przed odstawieniem? przecież PRL też jest bardzo potrzebna w ciąży nie można brać leku przez całą ciąże. Tyle co wiem to Bromergon bierze się do zajścia w ciąże i po zagnieżdżeniu odstawia.
    U Ciebie problem jest hiperprolaktynemii czynnościowej?


    luteine biore,a bromek kazal odstawic...glowa mi peka ,tak tez bylo zanim wykryli prl,moze cos wzrasta...kurde

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej!
    Dziś powtórzyłam badania PRL z MTC - 1 h i 2 h. Zobaczymy jak u mnie wyjdą, tym razem siedziałam w poczekalni i czytałam książkę. Może już nie podskoczy jak ostatnio? Wyniki w przyszłym tyg.
    Nie martw się bo stres cały czas będzie powodował wzrost PRL. Spokojnie ;) masz Luteinę to dobrze na pewno niedomogi progesteronu nie będzie i ciąża będzie bezpieczniejsza. A nie możesz zadzwonić do gina i dokładnie zapytać?

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 14 marca 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    hej!
    Dziś powtórzyłam badania PRL z MTC - 1 h i 2 h. Zobaczymy jak u mnie wyjdą, tym razem siedziałam w poczekalni i czytałam książkę. Może już nie podskoczy jak ostatnio? Wyniki w przyszłym tyg.
    Nie martw się bo stres cały czas będzie powodował wzrost PRL. Spokojnie ;) masz Luteinę to dobrze na pewno niedomogi progesteronu nie będzie i ciąża będzie bezpieczniejsza. A nie możesz zadzwonić do gina i dokładnie zapytać?



    Gin wiecznie zajety,ale mysle ,ze do srody wytrzymam i zapytam na wizycie,ale mialam pol tabl dziennie,wiec odstawienie nie powinno miec az takiego zlego wplywu chyba...

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 15 marca 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie Bromergon brany w 1 cykl nic nie pomógł...

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 15 marca 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anutka wrote:
    u mnie Bromergon brany w 1 cykl nic nie pomógł...


    w drugim cyklu pomoze na pewno

    Anutka lubi tę wiadomość

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejo wróciłam do zywych :) mam pytanko do bardziej doświadczonych:) czy możliwe, że mimo brania Bromka nadal bolą piersi ??? i to mimo, że zaczął się nowy cykl ???

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym chciała brać ten lek, żeby w końcu obniżyć prolaktynę i zajść, ale na razie dostałam skierowanie na kolejne badania... :(

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Też bym chciała brać ten lek, żeby w końcu obniżyć prolaktynę i zajść, ale na razie dostałam skierowanie na kolejne badania... :(
    poproś rodzinnego, powiedz, że gin na urlopie i da :)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piątek mam wizytę i jak lekarka znów mnie odeśle z kwitkiem, to zapytam jej chyba czy tak bez żadnej pomocy mam znów się starać... Na własną rękę w sumie nie chcę brać. No zobaczymy, do piątku jakoś wytrzymam. Dni płodne i tak mam poźniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2014, 18:49

    Anutka lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    W piątek mam wizytę i jak lekarka znów mnie odeśle z kwitkiem, to zapytam jej chyba czy tak bez żadnej pomocy mam znów się starać... Na własną rękę w sumie nie chcę brać. No zobaczymy, do piątku jakoś wytrzymam. Dni płodne i tak mam poźniej.
    a jaką masz PRL ??? ja 43,06 przy normie do 26 i mam brac 1/2 tableki 2 x dziennie :)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 16 marca 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakoś koło 30. Już nie pamiętam, 29,89 czy coś takiego. Nie mam badań pod ręką. Niewiele przekroczona, ale jednak.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Sowaa Autorytet
    Postów: 447 151

    Wysłany: 16 marca 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    Alka89 mam pytanie do Ciebie, czy mogłabyś napisać ile wynosiła Twoja prolaktyna przed zastosowanie Bromergonu ?

    Ja drugi cykl biorę bro. Po pierwszym miesiącu stosowania moja prolaktyna była poniżej normy.... bo wynosiła 2,60 ng/ml przy normie 4,79 - 23,3
    Przed zastosowaniem brom. prolaktyna wynosiła:
    29,48 ng/ml przy normie 4,79 - 23,3
    TSH też mi spadło z 0,97 do 0,64 :-)

    Pierwszy cykl z brom. miałam monitoring i był ładny pęcherzyk z tego co mówiła dr. ale nie wiem czym pękł, niby zanosiło się, że sam pęknie...na pewno nie był to owocny cykl. Ciąży jak nie było tak nie ma. Obecnie to mój drugi cykl z brom.i także nie robię sobie wielkich nadziei.



    Marzenia to realne cele z odroczonym terminem realizacji...

    34bwyx8dfkd7ouw5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie jestem ciekawa jak to wpływa? Mnie też lekarska odesłała z kwitkiem ale ja podstawową PRL miałam ok 17. Ale we wcześniejszych cyklach ponad 30.Przy teście z MTC 12xpodwyższona i chyba dlatego że podstawowa wyszła w normie stąd nie kazali brać leków. Teraz jeszcze raz powtórzyłam badania więc zobaczymy jak wyjdą. Wyniki w środę. Dam znać.

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ